Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. januára 2007

STV:Štvrtkové Pod lampou nahradí mimoriadna diskusia o situácii v STVO osude Pod lampou rozhodne programové vedenie STV v najbližšom čase, chce zachovať diskusný formát tohto typu.Zdieľať
Slovenská televízie (STV) zaradí vo štvrtok večer na Dvojke namiesto relácie Pod lampou mimoriadnu diskusnú reláciu o situácii v STV. Jej moderátorkou bude Anna Vargová. Uvádza sa to v tlačovom vyhlásení generálneho riaditeľa STV Radima Hrehu, o ktorom médiá informoval Branislav Zahradník. Hosťami mimoriadnej diskusie by okrem šéfa STV Hrehu a bývalého moderátora Pod lampou Štefana Hríba mali byť členovia Rady STV Bohumír Bobocký a Miroslav Kollár, poslanci a členovia mediálneho výboru NR SR Pavol Minárik (KDH) a Dušan Jarjabek (Smer-SD). Na diskusii by sa mal zúčastniť aj "nezávislý mediálny odborník, ktorého meno zatiaľ dramaturgia STV zvažuje," uvádza sa v tlačovej správe.

O osude Pod lampou rozhodne programové vedenie STV v najbližšom čase, chce však zachovať diskusný formát tohto typu. "K takémuto programovému rozhodnutiu dospel generálny riaditeľ STV Radim Hreha po dôkladnom zvážení na základe analýz a vyjadrení k situácii, ktorá vznikla minulý týždeň, keď sa v relácii Pod lampou moderátor Štefan Hríb odklonil od vopred pripravenej témy, poukázal na údajnú neslobodu v STV a reláciu vysielanú v priamom prenose predčasne ukončil," konštatuje sa ďalej v tlačovom vyhlásení, ktoré STV vydala po pondelkovej porade k minulotýždňovému vysielaniu Pod lampou.

Minulotýždňové vydanie diskusnej relácie Pod lampou nebolo venované avizovanej téme Čo je živé a čo je neživé, ale situácii v STV a údajným politickým tlakom na vedenie verejnoprávnej televízie. Hostia avizovanej témy boli síce prítomní, moderátor relácie Š. Hríb si však pozval aj odvolaného šéfa Reportérov Eugena Kordu. S Kordom diskutoval o jeho prepustení z televízie. Diskusia, ktorá sa začala o 21:50, sa približne po 40 minútach skončila, pôvodne mala trvať do 00:20. Hríb počas nej vyzval generálneho riaditeľa STV Hrehu a zástupcov kontrolných orgánov STV, aby prišli do jej budúcotýždňového vysielania venovanému aktuálnemu dianiu v STV. Spôsob odvysielania relácie označil Hreha za neprofesionálny. Tvorcovia relácie totiž zmenili pôvodne pripravenú a avizovanú tému a nakoniec predčasne ukončili reláciu vysielanú v priamom prenose, čím ohrozili vysielanie STV. "Takéto konanie nie je možné ospravedlňovať tézou o neslobode v STV a údajných politických tlakoch na personálne zmeny," uviedol v reakcii na vysielanie Pod lampou z 11. januára Hreha, ktorý sa zároveň dištancoval od obvinenia, že v STV robí personálne zmeny na základe politických tlakov.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hríb z STV odchádza, o Pod lampou sa rozhodne tento týždeň (15. 1. 2007)
 Odvysielanie programu považuje Hreha za neprofesionálne (12. 1. 2007)nasledujúci článok >>
Ornitológovia vítajú zákaz obchodovania s vtáctvom
<< predchádzajúci článok
Penélope Cruz neprestane pracovať v Španielsku

STV:Štvrtkové Pod lampou nahradí mimoriadna diskusia o situácii v STV - diskusné fórum čitateľov