Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

15. januára 2007

Hríb z STV odchádza, o Pod lampou sa rozhodne tento týždeňŠtefan Hríb už nebude moderovať diskusnú reláciu Slovenskej televízie (STV) Pod lampou, pre agentúru SITA to povedal generálny riaditeľ STV Radim Hreha. Šéf verejnoprávnej televízie rozhodne o ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. januára (WEBNOVINY) - Štefan Hríb už nebude moderovať diskusnú reláciu Slovenskej televízie (STV) Pod lampou, pre agentúru SITA to povedal generálny riaditeľ STV Radim Hreha. Šéf verejnoprávnej televízie rozhodne o budúcnosti relácie Pod lampou najneskôr vo štvrtok. V utorok bude oficiálne informovať o tom, kto bude moderovať špeciálne štvrtkové vydanie Pod lampou na tému Pod lampou a sloboda v STV. Hreha nechcel konkretizovať, kto by špeciálne vydanie diskusie mal moderovať, malo by ísť o osobnosť, ktorá nepôsobí v STV. Jedným z pozvaných hostí je aj Štefan Hríb. Hreha tiež pozval predsedu parlamentného výboru pre kultúru a médiá Pavla Minárika a ďalších. Nechcel však menovať skôr, ako svoju účasť na diskusii potvrdia.

Minulotýždňové vydanie diskusnej relácie Pod lampou nebolo venované avizovanej téme Čo je živé a čo je neživé, ale situácii v STV a údajným politickým tlakom na vedenie verejnoprávnej televízie. Hostia avizovanej témy boli síce prítomní, moderátor relácie Š. Hríb si však pozval aj odvolaného šéfa Reportérov Eugena Kordu. S Kordom diskutoval o jeho prepustení z televízie. Diskusia, ktorá sa začala o 21:50, sa približne po 40 minútach skončila, podľa programu mala trvať do 00:20. Hríb počas nej vyzval generálneho riaditeľa STV R. Hrehu a zástupcov kontrolných orgánov STV, aby prišli do jej budúcotýždňového vysielania venovanému aktuálnemu dianiu v STV. Spôsob odvysielania relácie označil Hreha za neprofesionálny. Tvorcovia relácie totiž zmenili pôvodne pripravenú a avizovanú tému a nakoniec predčasne ukončili reláciu vysielanú v priamom prenose, čím ohrozili vysielanie STV. "Takéto konanie nie je možné ospravedlňovať tézou o neslobode v STV a údajných politických tlakoch na personálne zmeny," uviedol v reakcii na vysielanie Pod lampou z 11. januára Hreha, ktorý sa zároveň dištancoval od obvinenia, že v STV robí personálne zmeny na základe politických tlakov.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 STV:Štvrtkové Pod lampou nahradí mimoriadna diskusia o situácii v STV (16. 1. 2007)
 Odvysielanie programu považuje Hreha za neprofesionálne (12. 1. 2007)nasledujúci článok >>
V dome soulovej legendy Jamesa Browna zriadia múzeum
<< predchádzajúci článok
Čínsky horoskop

Hríb z STV odchádza, o Pod lampou sa rozhodne tento týždeň - diskusné fórum čitateľov

Hrib je cirkevna proamericka prostitutka15.1. 19:48:16