24hod.sk    Šport    NHL

12. novembra 2005

Štvorgólový zásah Slovákov

Vo štvrtkových stretnutiach NHL sa darilo i Slovákom. V stretnutí Tampa Bay - NY Rangers sa strelecky presadil Marcel Hossa, keď najprv asistoval pri prvom góle v podaní Villeho Nieminena.

Po vyrovnaných prvých dvoch tretinách sa na začiatku tretej podarilo hosťujúcim jazdcom odskočiť Tampe na rozdiel dvoch gólov, no domáci dokázali znížiť. Necelých päť minút pred koncom však skóroval Dominic Moore a v samotnom závere ešte prikrášlil výsledok na 5:3 pre Rangers mladší z bratov Hossovcov Marcel gólom do prázdnej bránky. V meraní síl medzi domácim Pittsburghom a Montrealom (3:2 po nájazdoch) sa bodovo presadil i Žigmund Pálffy, keď asistoval pri dvoch presných zásahoch tučniakov.

Svoje štatistiky si zlepšil i krídelník NY Islanders Miroslav Šatan v stretnutí proti Philadelphii (3:2). Slovenský reprezentačný kapitán v prvej tretine otvoril účet stretnutia po spolupráci s Alexejom Jašinom a Alexejom Žitnikom. Phoenixu nestačil v Calgary ani gól Ladislava Nagya k získaniu čo i len bodu. Hosťujúci kojoti stále len doťahovali plamene, keď sa nepoddali ani za nepriaznivého stavu 4:2 tesne pred koncom. Ladislav Nagy 34 sekúnd pred koncom znížil na rozdiel gólu, no na viac už Phoenix nemal síl. Nestratil sa ani mladý slovenský útočník v službách Colorada Marek Svatoš. Pod víťazstvo proti Vancouveru sa podpísal gólom i asistenciou. Boston si na domácom ľade neporadil s Ottawou, keď si hosťujúci senátori vypracovali rozhodujúci náskok v rozpätí piatich minút v prvej polovici druhej tretiny. Bodovo sa nepresadila dvojica našich obrancov v drese Ottawy Zdeno Chára a ani Andrej Meszároš. Dominik Hašek v bráne hostí zneškodnil 37 domácich striel a výraznou mierou sa zaslúžil o víťazstvo kanadského
tímu 5:2.
Aj keď Nashville v domácom stretnutí prehrával po druhej tretine 2:3, v poslednej časti hry sa hráčom predátorov podarilo skórovať hneď trikrát a hosťujúce hviezdy z Dallasu tak z ľadu odchádzali naprázdno. V poslednom stretnutí večera zvíťazilo Chicago
na ľade trápiaceho sa St. Louis 4:2.

Výsledky NHL

Philadelphia - New York Islanders 3:2 (0:2, 2:0, 1:0). Góly: 24. Sharp, 37. J. Carter, 43. Sharp - 15. ŠATAN, 16. York, Boston - Ottawa 2:5 (1:1, 1:3, 0:1). Góly: 10. Boyes, 36. Glen Murray - 1. Heatley, 25. Smolinski, 27. Schaefer, 30. Havlát, 41. Heatley, Pittsburgh - Montreal 3:2 po samost. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0). Góly: 8. Crosby (PÁLFFY), 19. Lemieux (PÁLFFY), Crosby - rozh. samost. nájazd - 33. Rivet, 57. Higgins, Tampa Bay - New York Rangers 2:5 (0:1, 1:0, 1:4). Góly: 26. St. Louis, 52. Boyle - 12. Nieminen (MARCEL HOSSA), 45. Ward, 48. Moore, 56. Moore, 60. MARCEL HOSSA, Nashville - Dallas 5:3 (1:1, 1:2, 3:0). Góly: 19. Erat, 27. Sullivan, 41. Židlický, 51. Sullivan, 58. Sullivan - 7. Morrow, 24. Perrott, 36. P. Boucher, St. Louis - Chicago 2:4 (1:2, 1:1, 0:1). Góly: 4. Rycroft, 21. Weight - 5. Bell, 11. Vandermeer, 30. Vandermeer, 45. Cullen, Phoenix - Calgary 3:4 (1:2, 1:1, 1:1). Góly: 9. Saprykin, 33. Mike Johnson, 60. NAGY - 2. Regehr, 18. Kobasew, 29. Reinprecht, 44. Iginla z trest. strieľania, Vancouver - Colorado 3:5 (0:4, 2:0, 1:1). Góly: 22. E. Jovanovski, 31. Bertuzzi, 59. Park - 1. Laperriere, 4. Sakic, 7. SVATOŠ, 13. Laaksonen, 48. Skrastins.