14. decembra 2013

Súboj Arsenalu s Manchesterom sa zmenil na gólovú prestrelku

Futbalista Arsenalu Mesut Özil (uprostred) si utiera tvár na stredovej čiare v sobotňajšom šlágri anglickej futbalovej Premier League Manchester City - Arsenal Londýn v Manchesteri 14. decembra 2013. Líder prehral na trávniku Manchestru ...

Futbalista Arsenalu Mesut Özil (uprostred) si utiera tvár na stredovej čiare v sobotňajšom šlágri anglickej futbalovej Premier League Manchester City - Arsenal Londýn v Manchesteri 14. decembra 2013. Líder prehral na trávniku Manchestru City po gólovej prestrelke 3:6. Foto: TASR/AP
Manchester 14. decembra (TASR) - V sobotňajšom šlágri anglickej futbalovej Premier League prehral líder Arsenal Londýn na trávniku Manchestru City 3:6. Duel 16. kola sa na Etihad Stadium zmenil na gólovú prestrelku, po ktorej doteraz štvrtí zverenci trénera Manuela Pellegriniho poskočili na priebežné druhé miesto tabuľky a stiahli stratu na "Gunners" už len na tri body.

Mužstvo francúzskeho kouča Arsena Wengera inkasovalo v 14. minúte z kopačky Sergia Agüera, Theo Walccot však po polhodine vyrovnal. City sa dostalo do vedenia 3:1 po góloch Alvara Negreda a Fernandinha, Walcott síce znížil v 63. minúte na 2:3, ale David Silva vzápätí odpovedal ďalším gólom, keď šikovne umiestnil loptu do siete po centri z pravej strany. Hostí v 88. minúte dorazil druhým gólom v stretnutí Fernandinho. V nadstavenom čase sa ešte skóre dvakrát zmenilo, za hostí sa presadil Per Mertesacker a gólom z penalty uzavrel zaujímavý zápas Yaya Touré.

Chelsea Londýn na Stamford Bridge zdolala Crystal Palace 2:1, vrátila sa na druhé miesto tabuľky s 33 bodmi a na Arsenal stráca dva body. Everton vyhral doma nad Fulhamom 4:1 a je štvrtý.

Wilshere ukázal fanúšikom Manchestru City prostredník, hrozí mu trest

Stredopoliarovi Arsenalu Londýn Jackovi Wilshereovi hrozí disciplinárne konanie zo strany anglickej Futbalovej asociácie (FA). Počas sobotňajšieho šlágra Premier League na ihrisku Manchestru City televízne kamery zachytili, ako záložník hostí ukázal smerom k domácim fanúšikom prostredník. Stalo sa tak v 69. minúte súboja za stavu 4:2 pre Citizens.

Podľa agentúry AP sa Wilshere pravdepodobne nevyhne pokute či suspendácii. Útočník Liverpoolu Luis Suarez dostal v decembri 2011 za vztýčený prostredník v dueli s Fulhamom jednozápasový dištanc. Tréner Arsenalu povedal, že gesto svojho zverenca nevidel, no "ak sa tak stalo, budeme musieť trest akceptovať".