Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

10. novembra 2011

Súčasný stav núti cyklistov porušovať zákon, zmení sa toBratislavská samospráva vyznačí cyklotrasu na Viedenskej ceste medzi výjazdom z dunajskej hrádze a Novým mostom a rozšíri dopravné značenie na Jantárovej ceste pri Starom moste. Ako ...Zdieľať
bicykel BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Bratislavská samospráva vyznačí cyklotrasu na Viedenskej ceste medzi výjazdom z dunajskej hrádze a Novým mostom a rozšíri dopravné značenie na Jantárovej ceste pri Starom moste.


Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca primátora Ľubomír Andrassy, cyklotrasa na Viedenskej bude stáť 25-tisíc eur, za úsek realizovaný v tomto roku, napojenie na hrádzu zo smeru od mosta Lafranconi po Nový most mesto zaplatí 10-tisíc eur. Projekt schválila dopravná komisia a zaplatený bude z mestského rozpočtu.


Súčasný stav núti cyklistov porušovať zákon

Mesto chce podľa hovorcu podporiť rozvoj cyklistickej dopravy v hlavnom meste. Rozšírené dopravné značenie na Jantárovej ceste pri Starom moste umožní legálny pohyb cyklistov po cestách v širšom okolí mosta. Cyklotrasa na Viedenskej ceste bude súčasťou medzinárodnej magistrály Eurovelo 6, ktorá vedie z nemeckého Passau cez Viedeň, Bratislavu až do Budapešti.

Ako uviedol Andrassy, úsek na petržalskej strane Dunaja je posledný chýbajúci na slovenskej strane v rámci celej Bratislavy. Vzhľadom na to, že Viedenská cesta je jednosmerná, oficiálne majú cyklisti zakázané jazdiť zo smeru od Starého mosta po Nový most.

Samospráva sa preto vyznačením úseku snaží riešiť nielen súčasný neželaný stav, ktorý núti cyklistov porušovať zákon, ale zároveň vytvára bezpečný priestor pre jazdu na bicykli v celom úseku cesty. Ako ďalej Andrassy uviedol, mesto tento rok zrealizuje prvú etapu prác, napojenie na hrádzu zo smeru od mosta Lafranconi po Nový most, a budúci rok prepojí cestu až k Starému mostu.


Zmeny sa budú týkať cyklistov aj vodičov

Nové značenie prinesie zmeny pre cyklistov i vodičov, pričom organizácia dopravy podľa hovorcu počíta s tým, že úsek cesty od reštaurácie Aušpic po Nový most bude jednosmerný. Vodiči prechádzajúci v tomto smere budú mať tak prikázaný smer odbočenia len smerom k Novému mostu. Rovnako bude regulované parkovanie pri protipovodňovej hrádzi na ľavej strane cesty. Parkovať sa bude dať len na vyznačených plochách alebo na existujúcom verejnom parkovisku pri Starom moste, ktoré je bezplatné.

Andrassy dodal, že iniciatíva hlavného mesta je výsledkom diskusie predstaviteľov samosprávy s členmi cyklokomisie, ktorá pôsobí od mája ako poradný orgán primátora Milana Ftáčnika.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skanska tvrdí, že rozsudok v tendri ŽSR nie je spravodlivý
<< predchádzajúci článok
Výnosy z talianskych dlhopisov sú stabilizované na 7,16 %