Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2021

Súd nerozhodol o prepustení na slobodu mafiánskeho bossa Borženského, termín zasadnutia musel zrušiťKrajský súd v Trnave vo štvrtok nerozhodol o sťažnosti prokurátora proti rozhodnutiu Okresného súdu v Trnave o prepustení odsúdeného Dušana ...Zdieľať
ifr4078 676x451 13.5.2021 (Webnoviny.sk) - Krajský súd v Trnave vo štvrtok nerozhodol o sťažnosti prokurátora proti rozhodnutiu Okresného súdu v Trnave o prepustení odsúdeného Dušana Borženského na slobodu. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa súdu Jana Kondákorová, štvrtkový termín neverejného zasadnutia zrušili. Nový termín zatiaľ určený nebol.


Dušan Borženský, prezývaný Borža a v minulosti označovaný za bossa košického podsvetia, si odpykáva mimoriadny trest odňatia slobody v trvaní 23 rokov za spoluúčasť na troch vraždách. Vo väzení si už odsedel približne 20 rokov. Okresný súd v Trnave v marci rozhodol o podmienečnom prepustení Borženského na slobodu, prokurátor proti tomu podal sťažnosť.

Právny zástupca Borženského Tibor Bacsó v minulosti zdôrazňoval, že jeho klient má vážne ochorenie. Zaradený je do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach nad Parnou v okrese Trnava, už nejaký čas je umiestnený vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. Televízia JOJ nedávno informovala, že o prerušenie výkonu trestu odňatia slobody vzhľadom na jeho zdravotný stav žiada aj Zbor väzenskej a justičnej stráže.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súd nerozhodol o prepustení na slobodu mafiánskeho bossa Borženského, termín zasadnutia musel zrušiť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SaS nepodporí skrátené legislatívne konanie k štátnemu rozpočtu, Sulík chce najskôr odpovede na otázky
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Počet hospitalizovaných klesol pod tisíc a prvú dávku vakcíny dostalo ďalších takmer 16-tisíc ľudí

Súd nerozhodol o prepustení na slobodu mafiánskeho bossa Borženského, termín zasadnutia musel zrušiť - diskusné fórum čitateľov