Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. decembra 2006

Súd rozhodol, že Poprad nemôže mať dvoch viceprimátorovPOPRAD 21. decembra (WEBNOVINY) – Mesto Poprad má oddnes oficiálne len jedného viceprimátora. Na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Poprade museli poslanci zmeniť Štatút mesta, kde bolo uvedené, že mesto má dvoch ...Zdieľať

POPRAD 21. decembra (WEBNOVINY) – Mesto Poprad má oddnes oficiálne len jedného viceprimátora. Na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Poprade museli poslanci zmeniť Štatút mesta, kde bolo uvedené, že mesto má dvoch viceprimátorov. Podľa dôvodovej správy, ktorú dostali poslanci pred prvým zasadnutím po komunálnych voľbách, sa uvádza, že zmena Štatútu vyplýva aj z rozhodnutia „Krajského súdu v Prešove, ktorým bolo rozhodnuté, že primátor mesta má len jedného zástupcu.“ Za viceprimátora zvolili poslanci Gustáva Dobáka.

Dvoch viceprimátorov navrhol pred štyrmi rokmi primátor Anton Danko. Viceprimátormi sa vtedy stali Milan Lučivjanský (ANO) a Gustáv Dobák (KDH). Proti tomuto návrhu boli poslanci za SDKÚ. „My sme mali tento názor už pred štyrmi rokmi pri voľbe dvoch viceprimátorov. Dali sme podnet na okresnú prokuratúru, následne na generálnu prokuratúru a zrejme generálny prokurátor sa s tým stotožnil a podal to na krajský súd. Ja som rozhodnutie krajského súdu na papieri nedostal, ale keďže to na dnešnom zasadnutí zaznelo, tak je pravdepodobne toto rozhodnutie v takejto polohe,“ uviedol poslanec za SDKÚ Milan Baran. Zatiaľ však nevedel povedať, či budú požadovať vrátenie jedného viceprimátorského platu. „Nad tým som sa ešte teraz nezamýšľal. To je veľmi skoro, teraz o tom rozprávať,“ doplnil Baran.

Približne rok pred komunálnymi voľbami sa postu viceprimátora i poslaneckého mandátu vzdal Milan Lučivjanský. Post druhého viceprimátora, ktorý bol zakotvený aj v Štatúte mesta, ostal až do volieb neobsadený.

Primátor Anton Danko prostredníctvom svojej hovorkyne odkázal, že pre média sa k celej záležitosti, ako i k ustanovujúcemu zasadnutiu mestského zastupiteľstva nebude vyjadrovať. Informovať chce až na tlačovej besede v januári. Napriek tomu hneď po skončení rokovania mestského zastupiteľstva poskytol rozhovor mestskej Televízii Poprad a mestským Novinám Poprad.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rok 2006 bol podľa prezidenta pre armádu dobrý aj tragický
<< predchádzajúci článok
Zomrel pacient, ktorý vyvolal diskusie o eutanázii