Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. mája 2012

Súd rozhoduje o predĺžení trestu pre piťovcovSudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v stredu na neverejnom zasadaní rozhoduje o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry o predĺžení väzby Jurajovi O. a ďalším ...Zdieľať
kuklaci zasahovali u pitovcov BANSKÁ BYSTRICA 23. mája (WEBNOVINY) – Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v stredu na neverejnom zasadaní rozhoduje o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry o predĺžení väzby Jurajovi O. a ďalším ôsmim členom skupiny bratislavského podsvetia, tzv. „piťovcov“.


Predpoludním si sudca vypočul prokurátora, obvinených a ich obhajcov. V súčasnosti zasadnutie prerušil a spracúva rozhodnutie, ktoré oznámi v neskorších popoludňajších hodinách a doručí zainteresovaným stranám.

Verejné zasadnutie sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia a uskutočňuje sa v Ústave na výkon väzby v Banskej Bystrici. Prokurátor žiada predĺžiť väzbu o ďalších sedem mesiacov z dôvodov možného pokračovania v trestnej činnosti, úteku, resp. ovplyvňovania svedkov.

Podľa obhajcu Petra Filipa je návrh prokurátora nekonkrétny a neodôvodnený. Obhajca žiadal, aby sudca väzbu jeho klienta Juraja O. nepredĺžil. Aj obhajcovia ostatných obvinených žiadali návrh prokurátora zamietnuť.

Skupinu stíhajú za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a za obzvlášť závažné zločiny vydieračského únosu, hrubého nátlaku, všeobecného ohrozenia, podvodu, ublíženia na zdraví, nedovoleného ozbrojovania, zločinu poškodzovania cudzej veci a drogové delikty.

Gang vznikol pred rokom 2008 a pôsobil prevažne na území Bratislavského kraja. Šéfom skupiny je 35-ročný Juraj O., zvaný „Piťo“. Sudca rozhoduje o predĺžení väzby pre neho a jeho spoluobvinených - Martina P., Michala B., Petra B., Mateja B., Petra M., Ľudovíta Gy., Róberta M. a Tomáša K.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliban opäť priotrávil 120 žiačok a učiteľky v Afganistane
<< predchádzajúci článok
Na D1 smerom do Žiliny uzatvorili rýchly jazdný pruh