Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. novembra 2012

Súd v Londýne obmedzil informácie o kauze odobratých detíOdvolací súd v Londýne vydal nariadenie, ktorým obmedzuje informovanie v prípade odobratých maloletých slovenských detí. Súd požiadal slovenské zastupiteľstvo v Londýne, aby toto ...Zdieľať
v bratislave otvorili nove centrum pre BRATISLAVA 12. novembra (WEBNOVINY) - Odvolací súd v Londýne vydal nariadenie, ktorým obmedzuje informovanie v prípade odobratých maloletých slovenských detí.


Súd požiadal slovenské zastupiteľstvo v Londýne, aby toto nariadenie sprostredkovalo slovenským médiám, ktoré o prípade informujú.

"Takéto nariadenie je bežnou súčasťou prípadov, keď ide o maloleté deti a jeho cieľom je zabrániť verejnej identifikácii detí, rodičov, pestúnov a ľudí, ktorí vykonávajú každodennú starostlivosť o deti a ich zdravotné hodnotenie," informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí.

Rezort diplomacie upozorňuje, že nariadenie súdu je dôležité najmä pre médiá, ktoré priamo informujú o prípade z Veľkej Británie, keďže sankcie vyplývajúce z tohto nariadenia sú vykonateľné na území, na ktoré sa vzťahuje jurisdikcia britského súdu.

"Ak neuposlúchnete toto nariadenie, môžete byť uznaný vinným z neuposlúchnutia súdneho príkazu a uväznený, potrestaný pokutou alebo zhabaním majetku. Mali by ste si nariadenie pozorne prečítať a odporúča sa čo najskôr konzultovať vec s právnym zástupcom," uvádza sa podľa ministerstva v nariadení.

Médiá tak nemôžu zverejňovať mená, adresu, fotografie a zábery odobratých detí, ich rodičov či pestúnov. Slovenskej občianke odobrala Anglická sociálna služba - Social Service pred viac ako dvoma rokmi dvoch maloletých synov a rozhodla o ich adopcii. Stalo sa tak na základe obvinenia zo zneužívania. Britský súd by mal o prípade rozhodnúť v utorok.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
US Steel má viacero kupcov, huty pošlú listy zamestnancom
<< predchádzajúci článok
Nemecký šéf diplomacie varuje Rusko vo veci ľudských práv