03. októbra 2009

Súhrn sobotňajších výsledkov futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010: FK Senica - Slovan Bratislava 0:2 (0:1) Góly: 3. Sylvestr, 68. ...

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010:

FK Senica - Slovan Bratislava 0:2 (0:1)
Góly: 3. Sylvestr, 68. Masaryk, ŽK: 29. Homola - 69. Božič, rozhodovali: Šipoš - Brendza, Košecký, 4176 divákov
Senica: Kamesch - Laurinc, Homola, Gajdošík, Čáp - Velický - Piroska (60. Abdou Samb), M. Juhász (69. Faldyna), I. Belák, Tesák - R. Števko (85. Vrťo)
Slovan: Putnocký - P. Petráš, Dobrotka, Saláta, Breznaník - Božič - Grendel (84. Gaúcho), J. Kozák ml., Slovák (64. Ivana) - Masaryk, Sylvestr (87. Bagayoko)
Nováčik privítal majstra a lídra tabuľky. Hostia začali vo výbornej atmosfére a pred vypredaným hľadiskom lepšie, keď už v 3. min išiel Sylvestr sám na brankára a strelou popri ňom otvoril skóre. Slovanisti po góle kontrolovali hru, Záhorákov nepúšťali do väčších šancí. V 22. min po centri Kozáka z priameho kopu hlavičkoval Petráš vedľa bránky. Na druhej strane to skúšal strelou z priameho kopu asi z 20 m Velický, lopta letela vedľa ľavej žrde. Do asi najväčšej príležitosti Seničanov sa dostal v 39. min Piroska. Zvnútra pokutového územia pálil po zemi, Putnocký jeho strelu

Aj v druhom polčase hral nováčik súťaže až s príliš veľkým rešpektom. Za celý zápas sa Seničania nedokázali dostať do vyloženej gólovej šance. V 50. min pálil z dobrej pozície spoza šestnástky Velický vysoko nad. Azda najväčšiu šancu Seničanov mal v 57. min Belák, keď sa dostal k lopte na hranici pokutového územia, mieril však iba do stredu bránky, kde bol pripravený Putnocký. Poisťovací druhý gól pridali slovanisti v 68. min, keď peknú akciu Sylvestra z ľavej strany zakončil úplne voľný Masaryk na päťke. Potom sa stretnutie už iba dohrávalo v strede poľa.
Hlasy:
Ladislav Hudec (tréner Senice): "Súperovi blahoželám k víťazstvu. Tréner Michal Hipp povedal všetko podstatné. Mali sme aj šance na vyrovnanie, no chýbala nám predfinálna prihrávka, ktorú sme vždy pokazili. S takýmito mužstvami musíme byť aj vnútorne presvedčení, žeby sme ich mohli zdolať."
Michal Hipp (tréner Slovana Bratislava): "Dali sme rýchly gól a prvú polhodinu sme hrali dobre. Domácich sme takmer k ničomu nepustili až na strely Velického a Pirosku. Umnou hrou sme kontrolovali vývoj zápasu. Nepodali sme oslnivý výkon, bol však účelový a efektívny, a preto sme vyhrali zaslúžene."

Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 1:0 (1:0)
Gól: 10. M. Kuzma, ŽK: 21. Uškovič - 20. Súkenník, 55. Doležaj, ČK: 40. Uškovič po druhej ŽK - 83. Jakubička za faul zozadu, rozhodovali: Chmura - T. Somoláni, Bóllo, 3820 divákov
Banská Bystrica: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík ml., Pečovský, Seye, Hučko (90+. Pich) - M. Kuzma (73. V. Gajdoš), Uškovič
Trnava: Rybánsky - Kotula, Tiago Bernardini, Doležaj, Jakubička - Súkenník (46. Železník), Kopúnek, Procházka (46. Kone), Hruška (75. Kožuch) - Neto, Ľ. Bernáth
Úvod patril hosťom, ktorí sa však napriek územnej prevahe nedokázali dostať do šance. Domáci ťažili v 10. min z obrovskej chyby Súkenníka, ktorý doslova prihral loptu do šestnástky Kuzmovi. Útočník Banskej Bystrice mal dostatok času a priestoru a presne zakončil. Gól hráčov Dukly oživil a častejšie boli v šestnástke hostí. Pekný futbalový moment predviedli v 24. min, keď Hruška potiahol loptu po ľavej strane a prihral na hranicu pokutového územia. Tam Kuzma loptu prepustil Uškovičovi, ktorý však mieril tesne vedľa. Až po polhodine hry sa Trnavčania dostávali k bránke súpera, Kopúnek zdiaľky a Hruška z protiútoku nenašli recept na obranu či gólmana Dukly. Naopak domáci mohli skórovať z vyloženého brejku, no Uškovič neposlal dobrú prihrávku Kuzmovi. Dôležitý moment sa udial v 40. min, keď Uškovič v šanci zakopol o loptu na hranici šestnástky, videl druhú žltú kartu od rozhodcu Chmuru a musel isť predčasne pod sprchy.

Trnava do druhého polčasu vsadila všetko na ofenzívu, no zabúdala na zadné vrátka. Domáci sa dostávali do nebezpečných brejkov. Prvú tutovku mal v 57. min Pančík, no mieril tesne vedľa pravého rohu Rybánskeho svätyne. O päť minút neskôr sa po prihrávke Saviča nepresadil proti Rybánskemu ani Seye. Na opačnej strane sa Trnavčania predsa len pri svojej územnej prevahe dostali k zakončeniu, po centri Železníka však Bernáth hlavičkoval vedľa. Kone v 71. min z protiútoku neprihral spoluhráčovi, ale strieľal z 20 m vedľa. Banská Bystrica aj v oslabení o jedného hráča mohla svoje vedenie zvýšiť striedajúcim Gajdošom, ktorý v 77. min strelou po zemi k ľavej žrdi poriadne natiahol Rybánskeho a v tej istej minúte po rohovom kope odcentroval do malého vápna, kde sa zblízka nepresadili Hučko a Seye. Dôležitý moment prišiel v 83. min, keď sa Pečovský rútil do šestnástky. V pokutovom území nezakončil dobre, pretože ho stiahol zozadu Jakubička, ktorý uvidel červenú kartu. Rozhodca Chmura vytiahol loptu za šestnástku a následne z priameho kopu pálil Gajdoš do múru. Trnavčania však mohli trestať, keď úplne voľný Bernáth na hranici pokutového územia strieľal do brvna. V záverečných minútach snaha hostí neslávila úspech. Domáci mohli zvýšiť, keď najprv Hučko z priameho kopu poslal loptu pod brvno, Rybánsky ju kryl a následne sa nepresadili Pančík, Pich ani Gajdoš.
Hlasy:
Jozef Jankech (tréner Banskej Bystrice): "Som rád, že sme vyhrali. Škoda, že to bolo z našej strany nervózne, pozahadzovali sme veľa príležitostí. Mohli sme ísť do kabín už po prvom polčase s vyšším náskokom, ale nešli sme, navyše nám vylúčili Uškoviča. V druhom polčase musím mužstvo pochváliť za dobrú obranu a rýchly prechod do útoku. Škoda, že sme nepremenili vyložené šance, to nás trošku trápi. Verím, že sa to zmení.
Peter Zelenský (tréner Trnavy): "Chceli sme v Banskej Bystrici bodovať. Upozorňoval som hráčov, že Bystrica bude hrať podobnú taktiku ako proti Žiline. Nedali sme si však pozor. Hneď v 10. min sme inkasovali po veľkej chybe Súkenníka. Domáci mali veľmi dobrú defenzívu, ťažko sa nám dostávalo do prehustenej obrany. Mali sme slabý pohyb, na prekonanie takej defenzívy musíme lepšie behať, preto sme tento zápas prehrali."

Tatran Prešov - MFK Petržalka 2:0 (2:0)
Góly: 23. Piter-Bučko, 24. Josl, ŽK: 59. Piter-Bučko, 90+ Hanek - 64. Guédé, rozhodovali: Valášek - Vindiš, Mikulaj, 2100 divákov
Prešov: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Čep, Josl - Piter-Bučko, Hanek - Papaj, Katona (75. Pavol Jurčo), Pribula (87. Drakul) - Takáč (90. Belejík)
Petržalka: Jenčo - Čikoš, Burák, R. Konečný, Mikulič (42. Staško) - F. Kiss, Guédé, Hílek, Tomčák - Hodek, P. Fieber ml. (61. P. Sedlák)
Prešovčania o výsledku rozhodli v krátkom časovom úseku medzi 23. a 24. min. Vtedy dali dva pekné góly. V 23. min Piter-Bučko si narazil loptu s Katonom, pozrel sa, kde stojí brankár Petržalky Jenčo a následne zavesil loptu do pravého horného rohu - 1:0. Ľudia v hľadisku ešte oslavovali prvý úspech, keď sa už rodila druhá gólová akcia. Pred šestnástkou hostí získal loptu Katona a následne ju prihral nabiehajúcemu Joslovi. Projektil z jeho ľavačky skončil v ľavom hornom kúte Jenčovej bránky - 2:0. Dva utešené góly zdvihli domácim sebavedomie, hostia sa zase z týchto úderov len ťažko spamätávali. Prešovčania mali navrch najmä v strede poľa. Odtiaľ hrozili viacerými akciami, kým hostia mali jedinú príležitosť po polhodine hry Tomčákom. Petržalčan ale v gólovej pozícii nemieril nepresne. V 45. min po Joslovom centri presne hlavičkoval Takáč, no brankár hostí úspešne zasiahol.

V druhej časti hry sa Petržalka už zdvihla z kolien. Hra bola vyrovnanejšia, no Tatran mal stále navrch a vývoj zápasu si kontroloval. Katona pripravil ešte dve sľubné pozície Papajovi a Pribulovi. Gólovo z nich ale nezapršalo. Hostia trafili priestor prešovskej bránky len dvakrát. V 63. min sa to podarilo Burákovi a v 88. Konečnému, čo na prípadný úspech stačiť nemohlo.
Hlasy:
Roman Pivarník (tréner Prešova): "Dva zápasy po sebe sa vyhrávajú ťažko. Nám sa to podarilo. Som rád, že ťaháme úspešnú sériu. Trikrát sme v rade vyhrali, trikrát po sebe neinkasovali. V zápase sme dali dva utešené góly, takže spokojný som s výsledkom aj s hrou."
Peter Fieber st. (tréner Petržalky): "Prvý polčas sme si prehajdákali a za krátky čas sme inkasovali dvakrát. Za takých okolností sa potom hrá ťažko. Chlapci sa spamätali až po prestávke. Miestami mali optickú prevahu. Z niekoľkých štandardných situácií sme ale nič nevyťažili. Kto však nedá gól, nemôže bodovať."

FC Nitra - MŠK Žilina 0:1 (0:1)
Gól: 18. Jež, ŽK: 11. Pečalka, 35. Leitner, 86. Vyskočil (všetci Žilina), rozhodovali: Pavlík - Balko, Petríček, 3128 divákov
Nitra: Hroššo - Kotora, Štetina, Martin Tóth, M. Áč - Kolár (59. R. Sloboda), Glenda (79. Bratský), Šimončič, Hodúr - Šimonek - Rák (59. Valenta)
MŠK Žilina: D. Perniš - Adauto, Piaček, Šourek, Leitner - Rilke (67. Žilák), Jež, Pečalka, Vyskočil (89. Ľ. Guldan), D. Kobylík (76. Patrik Mráz) - T. Oravec
Kapitán Nitry Rák mohol otvoriť skóre v 10. min, následne z dorážky hlavičkoval Šimonek. Sieť za Pernišom sa však nerozvlnila. Aj keď sa hralo prevažne na žilinskej strane, Nitre sa gól dať nepodarilo. V 18. min chybu domácej obrany potrestal žilinský kapitán Jež, keď nepokrytý preloboval domáceho brankára Hrošša - 0:1. Podobne ako v predchádzajúcom domácom zápase proti Slovanu, Nitre sa v koncovke nedarilo. V 33. min sa vysunul Kolár, nedostal sa však ani do súperovej šestnástky. Štetina tvrdo pálil z pokutového kopu v 35. min, no len vedľa žrdi. Kapitán domácich to opäť skúšal v 41. min, keď dobre našiel voľného Glendu, no ani ten skóre nedokázal zmeniť.

V ďalšom priebehu stretnutia sa hralo prevažne v strede ihriska. Aj keď futbalisti Nitry boli aktívnejší, do vážnych šancí sa dostávali len sporadicky. V 60. min mal na kopačke druhý gól hostí opäť Jež, Hroššo však tentokrát loptu za svoj chrbát nepustil. Hodúr v 67. min ponúkol šancu Štetinovi, no hlavičkoval len do rúk brankára. Kameň zo srdca spadol gólmanovi Hroššovi, potom ako Jež poležiačky ešte posunul loptu Oravcovi a ten do opustenej bránky gól nedal. V 86. min skúšal prekonať Perniša R. Sloboda, mieril však ponad brvno. Nespokojnosť s výsledkom zápasu ukázali domáci fanúšikovia v 89. min, keď na trávnik vhodili svetlicu. Skóre sa však už nemenilo.
Hlasy:
Ivan Galád (tréner Nitry): "V obidvoch posledných domácich zápasoch sme síce prehrali, ale hrali sme so silnými súpermi (Slovan a Žilina pozn. red.). Hráči ukázali strop svojich možností."
Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): "Myslím si, že sme videli zaujímavé a bojovné stretnutie. Je pravdou, že sme mali dve stopercentné gólové šance. Jedna z nich napokon rozhodla. Hrali sme dobre, Nitrania tiež. My sme chceli asi viac a trochu aj so šťastím sa nám podarilo vyhrať.

MFK Dubnica - MFK Ružomberok 1:2 (1:1)
Góly: 12. Kiška - 10. a 90. (druhý z pok. kopu) Pyshchur, ŽK: 69. Masarik, 69. T. Zápotoka - 22. Lačný, ČK: 82. Jánošík, 89. L. Zápotoka (obaja Dubnica) za fauly, rozhodovali: Fajčík - Slyško, Kubica, 1340 divákov
Dubnica: Ďurčo - Masarik, Jánošík, Nosek, Duga - Držík, L. Zápotoka - J. Vavrík, Šulek, Kiška (63. E. Ľupták) - T. Zápotoka (80. M. Filo ml.)
Ružomberok: Okoličáni - P. Maslo, J. Maslo, Siva, Lomidze - Peter Majerník - Lačný, A. Sloboda (71. Bielák), Řezníček (78. Kukoľ), Ďubek - Pyshchur
V prvom polčase sa výsledok menil v priebehu dvoch minút. Od začiatku hostia ťažili z nepresností domácich. Do útokov na Ďurčovu bránku sa zapájali všetci hráči Ružomberka. Po sérii rohov sa v skrumáži zorientoval Pyshchur a bolo 0:1. Zo strany Považanov prišla odpoveď už o dve minúty, keď Kiška podstrelil ružomberského brankára Okoličániho - 1:0. Hra aj skóre boli vyrovnané, začínalo sa od začiatku a obaja súperi sa usilovali vytvoriť si prevahu. V 13. min sa snažil Ďurča prekonať Řezníček, potom zadáci Liptákov nedovolili presne zakončiť Šulekovi. Dubničanom robil starosti dôraz hostí, čo prinieslo v 27. min možnosť skórovať Lačnému. V 31. min zaváhal pri zakončovaní domáci Tomáš Zápotoka a zmaril dobrú akciu. Dubničania nedotiahli do konca viacero príležitostí, boli netrpezliví v zakončení. V 37. min prenikajúceho Řezníčka zastavil Držík v dobrej šanci, kapitán ukázal svoju dôležitosť pre mužstvo. V 40. min zle odkopol loptu Ján Maslo, pohotovo vypálil Šulek, Okoličáni však vyrazil loptu na roh. Domáci kopali aj ďalší a Nosek bol blízko ku skórovaniu.
Brankár hostí bol aj v druhom dejstve mužom na správnom mieste. V 86. min zlikvidoval rozhodujúcu šancu domácich. V akcii bol Erik Ľupták a zakončoval Filo. Predtým mohol vedenie strhnúť na stranu Ružomberčanov Lačný, no neuspel zoči-voči Ďurčovi. Domáci gólman sa blysol výborným zákrokom aj 82. min tiež po strele Lačného. V rovnakej minúte prišla Dubnica o vylúčeného Jánošíka, ktorého najprv hlavný arbiter napomenul žltou kartou, no po porade so svojím asistentom zmenil verdikt a poslal domáceho obrancu predčasne pod sprchy. Minútu pred koncom riadneho hracieho času sa snažil zastaviť Lačného Lukáš Zápotoka. Dovtedy dobre hrajúci stredopoliar Dubnice rovnako dostal červenú kartu a Pyshchur z pokutového kopu rozhodol o tom, že hostia si z Dubnice odviezli tri body.
Hlasy:
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Stretnutie bolo dlho na vážkach. Súper mal možno viac šancí, ale tie rozhodujúce v zápase sme nepremenili my. V druhej polovici sa odvíjal zaujímavý boj o výsledok. Záverečná desaťminútovka nás sklamala. Najskôr rozhodca v 82. min zmenil žltú kartu pre Jánošíka na červenú a potom fauloval Zápotoka, z čoho súper vyťažil pokutový kop a rozhodol o osude stretnutia."
František Straka (tréner Ružomberka): "Tri body sú pre nás veľmi dôležité. Začali sme dobre, darili sa nám kombinácie a strelili sme gól. Potom sme však súperovi sami prihrali na vyrovnanie. Hra sa v druhom dejstve vyrovnala. V zápase nebola núdza o gólové príležitosti, no hráči ich nevyužili. Zlomová situácia sa udiala v 86. min, keď za stavu 1:1 Okoličáni chytil Filovi tutovku."

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Košice 1:1 (0:1)
Góly: 47. N´Kendo - 44. J. Novák, ŽK: 57. Boya - 25. R. Školník, 42. K. Kuzma, 66. Džogan, rozhodovali: Kráľovič - R. Sluk, Cuninka, 4622 divákov
Dunajská Streda: Ján Novota - Helísek, Adiaba, Majus, Kazlauskas - Nikolič, Boya, Halimi (79. Seelaus), Hassan - N´Kendo, Koejoe (60. Z. Bognár)
Košice: Stefanovič - Kišš, R. Školník, Džogan, R. Cicman - Viazanko, Dobias, K. Kuzma, Vaščák (78. L. Janič), Hovančík (69. Karaš) - J. Novák (90. Škutka)
Košičania nastúpili v Dunajskej Strede s vystuženou obranou a pohyblivou zálohou a už do polčasovej prestávky im táto taktika vyšla. V prvej štyridsaťpäťminútovke boli síce aktívnejší domáci, ale do vyloženej šance sa dvojica útočníkov N´Kendo - Koejoe nedostala. Nádejnú kombináciu predviedli v 16. min Halimi, Koejoe a Nikolič, ale Holanďan Koejoe hlavičkoval z dobrej pozície nepresne. V 18. min ešte zachránila domácu obranu ofsajdová pasca, v ktorej sa ocitol hosťujúci útočník Ján Novák. V 33. min po Nikoličovom strete s Róbertom Cicmanom v pokutovom území domáci diváci čakali pokutový kop, ale hlavný rozhodca mal iný názor. V 40. min po Viazankovom rohovom kope zlikvidoval hlavičku Cicmana skvelý Novota, no o štyri minúty neskôr domáci zadáci ponúkli tutovku Novákovi. Ten svoje sólo premenil na vedúci gól hostí prízemnou strelou - 0:1.

Celý druhý polčas sa odohral v réžii domácich, ktorým vyšiel hneď prvý útok. Nikoličovu prihrávku z pravej strany poslal nechytateľne pod brvno N´Kendo - 1:1. V 55. min sa uvoľnil Cicman v blízkosti pokutového územia domáceho mužstva a jeho delovke chýbali len centimetre. V 72. min Halimi vymyslel peknú kolmicu na N´Kenda, ktorý posúval pred vybiehajúcim košickým gólmanom do voľného priestoru, pri lopte bol však skôr Školník a odkopol ju do bezpečia - na rohový kop. V 80. min bol opäť na konci akcie N´Kenda aktívny Nikolič, jeho strelu však bezpečne kryl Stefanovič. V samom závere ešte striedajúci Bognár mieril z päťky vedľa. Po dvoch rozdielnych polčasoch sa zrodila na Žitnom ostrove zaslúžená remíza.
Hlasy:
Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Súper nás neprekvapil svojou taktikou. My sme hrali ako starí páni - bez agresivity, bez tempa. Prvý polčas sme odohrali veľmi zle, druhý iba zle. Musím konštatovať, že po takomto výkone môžeme byť radi, že sme získali aspoň bod."
Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Prišli sme do Dunajskej Stredy s cieľom brániť a spoliehať sa na rýchle brejky v podaní Jána Nováka. Až siedmi hráči základnej zostavy mali defenzívne úlohy. Škoda, že po prestávke sme urobili veľkú chybu a dovolili sme domácim vyrovnať. V druhom dejstve boli domáci aktívnejší, takže musíme byť s bodom spokojní."