09. októbra 2009

Súhrn výsledkov 11. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov zápasov 11. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy: ŠTVRTOK: HC Košice - HK 36 Skalica 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) Góly: 32. Rudolf Huna (S. Gron), 50. Rudolf Huna ...

BRATISLAVA 9. októbra (SITA) - Súhrn výsledkov zápasov 11. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy:

ŠTVRTOK:
HC Košice - HK 36 Skalica 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 32. Rudolf Huna (S. Gron), 50. Rudolf Huna (Húževka, J. Tabaček) - 17. Zálešák (Pálffy, R. Hartmann), 27. Pálffy (R. Hartmann, R. Školiak), 34. Zálešák (R. Hartmann, Pálffy).
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šír (ČR), Lokšík - Valach, Bundil (všetci SR), 5797 divákov.

Košice: Lašák - Grman, J. Tabaček, Kledrowetz, M. Gajdoš, P. Mikuš, Deyl - Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Juraj Sýkora - Höglund, Húževka, Šimurda - R. Jenčík, Mertel, M. Baláž
Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, Gula, M. Výborný, Škadra, R. Jendek, Beňa, Schnabel - Pálffy, Zálešák, R. Hartmann - Kutálek, R. Školiak, Šátek - T. Višňovský, Jarolín, Kocák - Lušňák, Kostourek, D. Pašek

Košičania v bránke s novou posilou Jánom Lašákom mohli inkasovať už v 1. min, ale Hartmann slovenského reprezentačného gólmana neprekonal. Höglundova strela zase skončila v lapačke skalického gólmana Faltera. Košičan S. Gron potom zblízka mieril nad a Jendek našiel len pripraveného Lašáka. V polovici prvej tretiny Šimurda ani Faith nedostali puk za Falterov chrbát. V 17. min v presilovke ukázal Pálffy skvelý prehľad, Zálešák už zakončoval do prázdnej bránky - 0:1. V závere prvej tretiny ešte mohol vyrovnať Höglund.

Košický gólman v 27. min zlikvidoval nájazd Zálešáka. V tej istej minúte však Pálffy využil zmätky v košickej obrane a šikovne doťukol puk ležiaci pred Lašákom - 0:2. Výborný Falter si potom poradil s pokusmi Sýkoru aj Mikuša a až tvrdá rada Hunu skončila v skalickej sieti - 1:2. Záhoráci udreli po tretí raz pri početnej výhode, Lašáka prestrelil Zálešák - 1:3. V závere druhej tretiny sa o kontaktný gól pokúšal Gron, ale jeho bekhend mieril vedľa bránky.

Skaličania sa v tretej tretine zamerali na defenzívu. V 43. min sa v presilovke pokúšal prekonať Faltra Huna, neuspel. V 50. min sa však dočkal druhého gólu v zápase. Húževka potiahol akciu, prenechal puk Hunovi a ten už nemal problém skórovať. Domáci sa potom márne pokúšali o vyrovnanie, Kledrowetzovu ranu Falter v 54. min vyrazil. Štyridsaťtri sekúnd pred koncom dostal dvojminútový trest Gründling a Košičania odvolali brankára Lašáka. Ani z tejto situácie však nič nevyťažili. Húževkov pokus skvelý Falter zneškodnil.

Hlasy:
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Za týždeň som bol v Košiciach pri štyroch stretnutiach a všetky boli podobné herne aj výsledkom. Bojujeme s kŕčovitosťou, ťažkopádnosťou, malým dôrazom v útočných aj obranných činnostiach."
Ján Faith (tréner Skalice): "Sme radi, že sme vyhrali, lebo v Košiciach sa triumfuje ťažko aj keď im to momentálne nejde tak, ako sú zvyknutí. Zvíťazili sme však zaslúžene. V celom zápase sme boli lepším tímom, stále sme viedli. Uspeli sme to aj napriek tomu, že sme v poslednej tretine hrali často v oslabení."

PIATOK:
HC K-Cero Nitra - Slovan Bratislava 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly: 19. S. Saliji (T. Chrenko), 28. Ďurák (Špelda, T. Chrenko), 50. S. Saliji (z tr. strieľania) - 5. Vaic (Bohunický, Lipiansky), 9. Richard Huna, 30. D. Skokan, 42. Lipiansky (Lažo, Bohunický)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Snášel, Valach, 4100 divákov

Nitra: Lakosil - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, M. Novák, Ďurkech - H. Ručkay, T. Chrenko, M. Kováčik - Rumpel, Marek Slovák, E. Čaládi - Gráčik, M. Štefanka, S. Saliji - Baran, M. Chrenko, Ľ. Dobrý
Slovan Bratislava: Rybár - Bohunický, Sersen, Čajkovský, Tesařík, Turunen, Štajnoch - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - V. Nemec, O. Rusnák, D. Skokan

Oba tímy začali pred výbornou kulisou vo vysokom nasadení. Napriek snahe domácich išli do vedenia hostia, keď sa po Bohunického prihrávke ujala Vaicova strela spomedzi kruhov. Hoci pomer striel po prvej časti bol 16:7 v prospech domácich, spokojnejší išli do šatne hostia. Ich náskok však ešte do prvej prestávky znížil Saliji, keď v presilovke dorazil puk za Rybárov chrbát. V úvode druhej časti mohol zvýšiť Vaic, no v dobrej pozícii
zaváhal. V 25. minúte posunul Špelda v presilovke puk na Kováčika, ktorý ešte nevyrovnal, no Ďurákovi sa to aj so šťastím o tri minúty neskôr znovu v presilovke podarilo. Domáce tribúny ožili, avšak rýchlo po vyrovnávajúcom góle ich schladil gól Skokana, keď sa mladý útočník presadil strelou z ľavej strany. Domáci hrozili najmä v presilovkách, po góle volala Špeldova strela z 38. min, no Rybár zmenu skóre nepripustil. V tretej časti najskôr prevzal iniciatívu Slovan. Gólom neskončil ani Nedorostov únik za nitriansku obranu a zakrátko na to skončila Skokanova strela na žrdi. V polovici tretej časti fauloval Turunen Barana vo výbornej pozícii a rozhodca Kubuš nariadil trestné strieľanie. V ňom sa nepomýlil výborne hrajúci Saliji a znížil na konečných 3:4. Na výsledku už nič nezmenila ani veľká snaha domácich o vyrovnanie v závere zápasu, keď sa neujali pokusy Štefanku a ani Ďuráka.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Nitry): "Veľmi kvalitné stretnutie. Za stavu 0:2 sme sa nepoložili, Slovan bol lepší v premieňaní šancí. Body nemáme, čo ma mrzí. Ideme však ďalej, mnohí hráči dnes odviedli výkon na hranici svojich možností."
Antonín Stavjaňa (tréner Slovana): "Podarilo sa nám natiahnuť sériu víťazstiev a sme za to radi. Držíme štyri formácie aj s trochu zranenými hráčmi. V závere sme hru zredukovali na tri formácie. Domáci hrali veľmi aktívne, klobúk dolu. Záver zvládli naši hráči veľmi dobre a dokázali stav udržať."

HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 6:3 (4:0, 1:1, 1:2)
Góly: 1. Ľ. Sabol (Z. Nedvěd), 5. Češík, 7. Jánoš (Z. Nedvěd), 14. Paľov (Pardavý), 33. Bulík (Pardavý, Paľov), 59. Ižvolt (Vantroba, Češík) - 25. Fabian (Klouda, P. Svitana), 50, Svitana (Klouda, Kroták), 54. Brejčák (Svitana, Klouda)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Gajan, Tornay, 2359 divákov

Banská Bystrica: Fedor - Kolba, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro - Paľov, Bulík, Pardavý - Z. Nedvěd, Ľ. Sabol, Jánoš - Ižvolt, Češík, Drotár
Poprad: Šimonovič (7. Klempa) - Fabian, Bartoň, Jasečko, Jelínek, Michal Segľa, Dora - P. Svitana, Klouda, A. Kroták - Mašlonka, Šechný, Lapšanský - Marcel Haščák, Rataj, Igor Majeský - Čížek, Buc, Bednár

Banskobystričania spustili v prvej tretine nevídaný uragán, ktorý začal už v 42. sek úspešnou dorážkou po Nedvědovej strele Sabol. Podtatranci hrali v obrane katastrofálne a tak bolo len otázkou času, kedy prídu ďalšie góly. V 5. min sa hneď po buly trafil Češík, o dve minúty neskôr Nedvěd parádne vysunul Jánoša a ten učebnicovým blafákom vyhnal Šimonoviča z bránky. Ani jeho náhradník Klempa však neudržal dlho čisté konto. V 14. min mu poslal pozdrav pod hornú žŕdku Paľov. V ten moment už bolo prakticky po zápase. Popradčania síce znížili na začiatku prostredného dejstva Fabianom z presilovky, na ich následný narastajúci tlak však odpovedal Bulík a priniesol na hokejky domácich opäť pokoj. V poslednej tretine sa síce hostia čiastočne vrátili do hry po zásahoch Svitanu a Brejčáka, na zvrat v zápase to už však nemohlo stačiť. Minútu pred koncom pečatil zaslúžené víťazstvo domácich Ižvolt, ktorého gól bol uznaný až po konzultácii s videorozhodcom.

Hlasy:
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Lepší úvod do zápasu sme si ani nemohli želať, v druhej tretine sme sa nechceli hnať do útoku a aj keď náš súper dokázal ešte znížiť najmä vďaka početným výhodám, vďaka náskoku z prvej tretiny sme už víťazstvo udržali. Konečne na naše hokejky prišla ľahkosť, aj keď nám chýbalo niekoľko hráčov základnej
Vladimír Klinga (tréner Popradu): "Mali sme katastrofálny začiatok zápasu, odovzdávali sme puky domácim. Robili sme chyby a rýchlo sme inkasovali. Ťažko sme sa potom vracali naspäť do zápasu. Až v tretej tretine po korekciách v zostave prišlo zlepšenie, šiestym gólom domáci definitívne rozhodli o ich zaslúženom víťazstve."

MsHK Garmin Žilina - HKm Zvolen 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Góly: 9. Kubiš (Valášek, M. Hreus) - 1. Huba (Kóňa, Gálik), 10. Michal Chovan (L. Čierny), 29. Valach (Otčenáš, M. Jurík), 33. V. Baláž (Otčenáš, M. Jurík), 45. Michal Chovan (z tr. strieľania), 52. Michal Chovan (Ľ. Hurtaj, Pikkarainen)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Brath, Stano, 780 divákov

Žilina: Lipovský (29. Ondrejka) - Hriňa, Škuta, Nádašdi, Rúfus, M. Horák, Bobček, Turoň, V. Urban - P. Barinka, Palovčík, Drevenák - Vala, Škoda, M. Kokavec - Koložváry, Pleva, Hajnik - Valášek, M. Hreus, Kubiš
Zvolen: J. Laco - Pikkarainen, Huba, L. Čierny, Juraško, Tomaška, J. Valach, Hraško - Uusivirta, Kóňa, Gálik - Michal Chovan, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký - Pavliš, F. Turek, Mäkiaho - V. Baláž, M. Jurík, Otčenáš

Úvod zápasu vyšiel Zvolenu skvele, keď po strele Hubu sa už v 37. sek ujal vedenia. Domáci nevyužili 38-sekundovú početnú prevahu piatich proti trom a vyrovnali v 9. min, keď rýchlu akciu štvrtého útoku zakončoval pohotovou strelou Kubiš. Potom mali výhodu piatich proti trom hostia a Chovan po 22 sekundách dostal Zvolen do vedenia. Príležitosti domácich z hokejok Hriňu, Kokavca a Kubiša zostali nepremenené. Druhú časť začali Žilinčania náporom, avšak pri vylúčení Škutu v 25. min Zvolen pritlačil a výsledkom bol gól z hokejky Valacha, po ktorom v bránke Žiliny Lipovského vystriedal Ondrejka. V 33. min domáca obrana opäť chybila, Baláž sa ocitol sám pred gólmanom a vsietil štvrtý úspech Zvolena.
V poslednej tretine domáci síce naznačili snahu o skorigovanie výsledku, ale boli to hostia, ktorí trestali chyby domácej obrany. V 45. min hákoval Nádašdi a Chovan nariadené trestné strieľanie premenil. V 52. min ďalšie zaváhanie žilinských zadákov využil na vsietenie šiesteho gólu Zvolena Chovan, ktorý si v tomto zápase pripísal hetrik. Žilina tak utrpela najvyššiu domácu prehru v tejto sezóne.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Zvolen nám ukázal efektivitu streľby. Inkasovali sme rýchly gól, druhý pri oslabení o dvoch hráčov, tretí po hrubej chybe obrany. Vytvorili sme si šance, mali sme viac striel, ale keby sme hrali možno aj tri hodiny, viac gólov by sme nedali. Treba sa z tohto zápasu vyspať, ideme ďalej."
Miloš Holáň (tréner Zvolena): "Dávam klobúk dolu pred taktickym a zodpovedným výkonom všetkých hráčov. Výborne nám zachytal brankár Laco a presadili sme sa i strelecky. Všetci hráči hrali dobre."

HK Spišská Nová Ves - HK Orange 20 7:3 (3:0, 3:1, 1:2)
Góly: 4. Smotrila (Čintala, S. Pavličko), 6. Macejka (Leskovjanský), 14. Holečko (S. Pavličko, Smotrila), 23. Farkašovský (Vartovník), 26. Vartovník (Farkašovský), 35. M. Školiak (Holečko, S. Pavličko), 59. M. Školiak (Holečko, Smotrila) - 37. Šimčák (Cingel), 51. Andrej Šťastný (L. Hudáček), 56. Grošaft (T. Devečka)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Macejka 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, Petruk (obaja Spišská Nová Ves) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šír (ČR), Ország - Korba, T. Orolin, 2910 divákov

Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Harabin, Ďaloga, Čintala, Petruk, Gurčík, M. Horský, Borovský - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Leskovjanský, L. Jurík, Macejka - Vartovník, J. Prokop, Farkašovský - Lemešáni, Heizer, Hübler
HK Orange 20: Kristín (14. Čiliak) - Jaborník, Rais, T. Devečka, M. Marinčin, Slimák, Jankovič, Petro - Ján Sýkora, S. Mlynarovič, J. Gašparovič - M. Bakoš, L. Hudáček, Andrej Šťastný - Lisoň, Grošaft, Vandas - Uhnák, Cingel, Šimčák

V 3. min išiel hosťujúci Slimák na trestnú lavicu a Spišiaci prvú presilovku pretavili na gól. Školiakovu bombu ešte Kristín vyrazil, no nasledujúcu strelu Smotrilu bol prikrátky a domáci viedli 1:0. O dve minúty Leskovjanský dostal puk pred bránu, naservíroval ho Macejkovi a ten prekonal hosťujúceho gólmana - 2:0. Po inkasovanom góle mladíci ožili. Domáceho brankára Polca zahrial v 8. min Cingel, no spišiacky gólman svoje mužstvo podržal. V 11. min mu zvonilo v ušiach po Marinčinovej žŕdke. V 14. min predviedol prvý útok domácich biliardovú akciu s Holečkovým nekompromisným zakončením, ktorým vyhnal Kristína na striedačku - 3:0. Náhradník Čiliak si však dlho čisté konto neudržal. V 23. min ho švihom prekonal Farkašovský - 4:0. Na rozdiel piatich gólov v 26. min upravoval Vartovník. Potom domáci prežili 1,5-minútové oslabenie o dvoch hráčov, aby opäť gólovo udreli. Školiak zakončil ukážkovú akciu dvojice Holečko - Pavličko a upravoval na 6:0. Radovali sa však aj mladí reprezentanti, keď dve minúty pred druhou sirénou ušiel domácim Šimčák a prvýkrát prekonal Polca. V záverečnom dejstve Spišiaci poľavili, hostia gólmi Šťastného a Grošafta znížili na 3:6, no záverečné slovo mal domáci Školiak, ktorý nádhernou strelou pečatil na konečných 7:3.

Hlasy:
Eduard Giblák (asistent trénera Spišskej Novej Vsi): "Dve tretiny sme hrali koncentrovaný hokej, v tej tretej sa vinou viacerých zranení naša hra trochu naštrbila, no povinné víťazstvo sme dosiahli. Hostia hrali dobrý hokej, mrzí ma ich prehnaná agresivita v závere stretnutia. Body nakoniec ostali doma, z čoho máme radosť."
Miroslav Martinko (asistent trénera Orange 20): "Domáci hrali to, čo sme od nich očakávali, priamočiaro a najmä gólovo. Rýchlo odskočili na šesť gólov, čo sa potom ťažko doháňalo. Našim mladým slúži ku cti, že sa nepoložili a tromi gólmi sa dotiahli. Spišiaci boli však lepší a zaslúžene zvíťazili."

Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Góly: 20. Sekeráš (Tomík, Šimíček), 31. T. Radulay (Tybor, Róbert Petrovický), 33. Tybor (T. Radulay, Róbert Petrovický), 35. Michel Miklík (Paroulek, Valčák), 60. Tomík (Sekeráš) - 8. J. Halaj (Kropáč, D. Devečka), 38. M. Bartánus (Heš, Kumstát), 45. Halaj (Cibuľa)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - M. Novák, M. Orolin, 2070 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hančák, Hruška, Fatyka, Gábriš, Sekeráš, Trefný - T. Radulay, Valčák, Paroulek - Michel Miklík, Róbert Petrovický, Tybor - Tomík, Šimíček, Dubec
Liptovský Mikuláš: Kurali - M. Varga (44. M. Bača), Heš, P. Lištiak, Kumstát, D. Devečka, Privoznik - Kriška, Kuric, Mikula - M. Bartánus, Pohanka, Tomášek - Kropáč, Cibuľa, J. Halaj

Trochu prekvapujúco zápas začali tlakom hostia, ktorí sa však úplne zaslúžene už v 8. min ujali vedenia po ukážkovej Halajovej delovke z diaľky. Výkon domácich totiž sprevádzal herný chaos a nepresnosti a už v 11. min sa takmer prázdnym štadiónom niesol piskot divákov. V 15. min Liptáci mohli zvýšiť svoj náskok, Kropáčovi však sólový nájazd prekazil trenčiansky brankár Kováčik, ktorý svojich spoluhráčov zákrokmi držal nad vodou. Necelú minútu pred prvou prestávkou využil Sekeráš presilovkovú strelu bekhendom pred bránku na vyrovnanie, vstup do druhej tretiny však mali výborný Mikulášania s tromi obrovskými gólovými šancami. Najskôr ďalšiu Halajovu delovku chytil do lapačky Kováč, v 22. min Bartánus nepremenil trestné strieľanie a o chvíľu Kropáč z uhla minul prázdnu bránku. V polovici zápasu sa nátlakovo zahranou presilovkou konečne naštartovali aj Trenčania a ujali sa vedenia. V 31. min pretlačil puk do siete Radulay a o dve minúty pred bránkou manévrujúci Tybor zvýšil, pričom Liptákom nepomohol ani oddychový čas. O ďalšie dve minúty Miklík korunoval hviezdne minúty domácich a upravil na 4:1. Na góly bohaté dejstvo zavŕšil v presilovke Bartánus, ktorý Liptákov vrátil späť do hry. Nádej posilnil v 45. min Halaj, ktorý strelou z uhla prestrelil brankára a znížil na rozdiel jediného gólu. Navyše Kováč musel vyriešiť viacero nebezpečných streleckých pokusov Liptákov. V 52. min nastrelil domáci Miklík žŕdku a hoci sa obe mužstvá až do konca ešte snažili meniť skóre, vydreté víťazstvo zostalo v Trenčíne. V záverečnej minútovej hre Liptovského Mikuláša bez brankára strelou do prázdnej bránky potvrdil výsledok

Hlasy:
František Hossa (tréner Trenčína): "Bol to pre nás veľmi náročný zápas hlavne z psychickej stránky. V prvej tretine sme nehrali podľa našich predstáv, boli sme príliš kŕčovití. Po premiešaní zostavy sme však začali hrať úplne inak a zápas sme dokázali otočiť. V tejto lige nie je žiaden zo súperov ľahký a verím, že mužstvo získa potrebné sebavedomie, ktoré budeme potrebovať v ťažkých bojoch. K divákom by som chcel podotknúť, že chápem, že od Dukly čakajú lepšie výsledky. Mali by však pochopiť, že mužstvo stále iba budujeme, máme v ňom veľa mladých hráčov a nebude to hotové zo dňa na deň, treba byť trpezlivý."
Mojmír Trličík (tréner L. Mikuláša): "Cítim veľké sklamanie, pretože v prvej polovici zápasu sme hrali veľmi dobrý hokej a vytvorili sme si šance prakticky na tri zápasy. V druhej tretine sme však po minime našich chýb dostali maximum gólov a hoci sme zvýšeným nasadením a tlakom chceli stratené ešte dohnať, žiaľ, v tretej tretine sme dokázali už len znížiť."

Aktuálna tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2009/2010 po piatkových zápasoch 11. kola:

SR "20" 11 0 0 0 0 0 11 22:61 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).