06. januára 2007

Súhrn výsledkov 15. kola extraligy žien

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola extraligy basketbalistiek: UMB Banská Bystrica - Cityfarma Spartak Myjava 78:76 (22:23, 20:21, 17:17, 19:15) Najviac ...

BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola extraligy basketbalistiek:

UMB Banská Bystrica - Cityfarma Spartak Myjava 78:76 (22:23, 20:21, 17:17, 19:15)
Najviac bodov: Šimová 22, Makková 21, Babaríková 12 - Krč-Turbová 16, Malinková 15, Domaracká 13
TH: 18/13 - 14/11, fauly: 17 - 17, trojky: 5 - 9, rozhodovali: Szibilla - Pipíška, 300 divákov
V Banskej Bystrici sledovali diváci neuveriteľne vyrovnané stretnutie. Najvyšší bodový rozdiel na ukazovateli svietil v 8. minúte - 20:12, no už o dve minúty neskôr Myjavčanky otočili na 23:22 v ich prospech. Až do konca stretnutia sa oba tímy striedali vo vedení. V koncovke mali pevnejšie nervy domáce hráčky, 11 sekúnd pred koncom Pěčová premenila jeden trestný hod a zvýšila na 78:74. Hosťujúce basketbalistky dosiahli so záverečným klaksónom už iba kozmetickú úpravu skóre.

Slovan Bratislava - Inpek UKF Nitra 53:80 (16:23, 12:27, 12:18, 17:12)
Najviac bodov: Kozmonová 14, Parízková 11, Fialová 8 - B. Fabianová 23, Šujanová 16, Kubatová 9
TH: 17/11 - 24/16, fauly: 19 - 22, trojky. 4 - 4, rozhodovali: Lacko - Tomašovič, 300 divákov
Tretí tím extraligy v Bratislave potvrdil úlohu favorita, hoci ešte v 8. min prehrával 12:14. Nitra urobila rozhodujúci únik od 13. min (18:23), keď zmenila skóre 15-bodovou šnúrou na 18:38 a v druhej časti zápasu svoj náskok ešte zvýšila. V 36. min bol rozdiel už 30-bodový (44:77).

MBK Ružomberok - Cassovia Košice 114:45 (26:15, 27:16, 29:6, 32:8)
Najviac bodov: Ivančevičová 20, Williamsová 17/3, Palušná a Kupčíková po 15 - Vacková a Rajecká 9, Sopirjaková 6
TH: 31/26 - 7/3, fauly: 10 - 22, trojky: 9 - 0, rozhodovali: Matejčík a Kurpaš, 550 divákov
V druhej minúte viedli Košičanky nečakane 4:0, no to bolo z ich strany všetko. Potom bol až do konca v jasnom vedení vicemajster. Ružomberčanky vyhral úvodné dve štvrtiny zhodne o 11 bodov, no po "veľkej" prestávke zvýšil dôraz a presnosť v streľbe a Košičanky napokon utrpeli na Liptove debakel. Stovka padla dve a pol minúty pred koncom po trestnom hode Američanky Nerovej.

ŽBK Poprad - K Cero V.O.D.S. Košice 69:103 (22:26, 16:23, 13:31, 18:23)
Najviac bodov: Gandžalová 17, Kloudová 12 - Mazzanteová 23, McCarvilleová 19
TH: 15/11 - 20/14, fauly: 18 - 15, trojky: 2 - 5, rozhodovali: Hrabuvčin a Mlynarčík, 700 divákov
Popradčanky v novej aréne boli majstrovi až do "veľkej" prestávky vyrovnaným súperom (38:49). Nezachytili však nástup Košičaniek do tretej štvrtiny, ktorú prehrali o 18 bodov. V záverečnej desaťminútovke favorit už len kontroloval výsledok.

FC Salmet 92 Levice - Viktoria PČSP Košice 65:86 (19:30, 17:13, 13:25, 16:18)
Najviac bodov: Slaninová 15, Kováčiková 13, Antalecová 12 - Zentková 32, Gatiaľová 12, Pindrochová 10
TH: 17/14 - 12/10, fauly: 29 - 23, trojky: 9 - 4, rozhodovali: Šramko a Hančík, 150 divákov
V úvodnej štvrtine boli hosťujúce hráčky hlavne pod košom výrazne lepšie, získali až 11 bodový náskok. V druhej sa domáce zlepšili hlavne zmenou obrany, znížili náskok hostí už len na sedem bodov - 36:43. Zlom nastal po zmene strán, keď domáce neodkázali ubrániť podkošové hráčky Košíc. Záverečná štvrtina bola vyrovnaná, ale hostky si vedenie udržali bez problémov.