07. januára 2007

Súhrn výsledkov 39. kola hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 39. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007: HKm Zvolen - MHC Martin 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1) Góly: 4. ...

BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 39. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007:

HKm Zvolen - MHC Martin 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 4. Štork (Krayzel, Turek), 55. I. Majeský (Turek, Priechodský) - 49. Beran (Podstvek, Török), 59. Trokan (Škuta, Špirko), 61. Török (Klepáč, Beran)
Vylúčení: 12:10 na 2 min, navyše: Ďatelinka (Martin) 10 za narazenie zozadu, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Orolin, Bednár, 1920 divákov
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Kumstát, Gunko, Ščibran - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Čierny - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - Paciga, Igor Majeský, T. Jaško, od 41. min s Juríkom a bez Gašpara, T. Jaška a
Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, I. Ďatelinka, Vantroba, Šimka, Sadloň - Török, Beran, Podstavek - Špirko, Koložváry, Trokan - Tabaček, Mahdalík, Važan - Kuric, Markovič, od 41. min bez Kurica, Tabačeka a Sadloňa
Vo Zvolene sa hral podpriemerný hokej, domácim chýbalo nasadenie, vôľa po víťazstve a iba v úvodnej päťminútovke potešili divákov v presilovke piatich proti trom, keď sa presadil po peknej kombinácii prvého útoku zblízka Štork - 1:0. Potom hostia spálili dve "tutovky", v 8. min Mahdalík a v 13. min Špirko, oboch hráčov vychytal výborný Šimonovič. V druhej tretine sa hral slabý hokej bez gólového zakončenia. Chýbali šance na oboch stranách, aké-také príležitosti nevyužili hostia: Klepáč v brejku a Podstavek v oslabení. V záverečnej tretine Zvolenčania nevyužili vyše dvaapolminútovú presilovku o dvoch hráčov, vyloženú šancu spálil Cibuľa. Hosťom naopak početná výhoda o dvoch hráčov vyšla, keď prihrávku Podstavka spoza bránky zužitkoval v 49. min zblízka Beran - 1:1. Domáci sa napokon v závere dostali na chvíľu k slovu, dve šance spálil Čierny a až v 55. min Turekovo sólo pretavil do gólu Majeský - 2:1. Martinčania sa však nevzdali, boli stále nebezpeční, vyústením tohoto tlaku bol vyrovnávajúci gól Trokana v 59. min, keď tečoval Škutovu strelu z pravého kruhu. Brankárovi Šimonovičovi prešiel puk ponad plece nešťastne do bránky - 2:2. Zvolen v predĺžení inkasoval rozhodujúci úder už v 26. sekunde, keď Török tvrdou strelou nedal gólmanovi šancu. Martinčania využili presilovku štyroch proti trom. Domáci prehrali na svojom ľade po šestnástich víťazstvách v rade za sebou.
Hlasy:
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Bol to najhorší zápas, aký som doposiaľ u mojich hráčov videl. Prirovnal by som to k chodeckým pretekom. Chýbala vôľa na pár výnimiek aj nasadenie. Som sklamaný, neviem si výkon svojich zverencov vysvetliť. Bolo to ďaleko od extraligového zápasu, lebo ani Martin nepodal kvalitný výkon.
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Mali sme oklieštený káder, preto sme chceli pokryť stredné pásmo a vyrážať do útoku. Mali sme miernu prevahu, vytvorili sme si viac šancí, preto sme napokon vo Zvolene vyhrali. Zvolenčanov som nespoznával, mali na ľade divný pohyb a podali naozaj slabý výkon."

HK Aquacity ŠKP Poprad - MsHK Žilina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 6. Marcel Haščák
Vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: Piatak (Poprad) na 10 min za napadnutie zozadu, Krajči (Žilina) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bulko, Valach, 2050 divákov
Poprad: Jarina - Michal Segľa, Jerofejevs, V. Vlk, Fabian, Valečko, Kasík, Bambúch, Gurčík - Škovira, A. Kroták, Martin Segľa - Cipulis, Jarolín, Jabrocký - V. Král, Piatak, Kubus - Marcel Haščák, Štolc, Jasovský
Žilina: Laco - Kusovský, Dlouhý, T. Slovák, Kivoň, J. Turoň, P. Frühauf, Saviels, Halász - Hanzal, Hreus, Michal Straka - Hvila, Gálik, Krajči - Opatovský, Lezo, Zlocha - Oravec, Bulík, Lelkeš
Sebavbedomí Popradčania na hostí od začiatku doslova vyleteli a na brankára Laca sa valil jeden útok za druhým. Už v 23. sekunde sa diváci tešili z gólu Jarolína, ktorý však po konzultácii s videorozhodcom arbiter Lokšík neuznal. V 4. minúte Laco zázračne vychytal tutovku Piataka a krátko nato nebezpečne pálil Kubus. V 6. minúte sa však už Marcel Haščák nemýlil, keď si spoza bránky nakorčuľoval pred žilinského brankára a prestrelil ho. Prvú nebezpečnú strelu na Jarinu vyslali Žilinčania až v 12. minúte, Hreus však bol neúspešný a rovnako aj o päť minút neskôr. Domáci sa naďalej vehementne snažili o druhý gól, ktorý visel vo vzduchu, Žilinčania však niekedy aj so šťastím odolávali. Hostia však postupne zlepšili svoj prejav, skvalitnili obranu a čoraz častejšie sa dostávali do dobrých streleckých príležitostí. Popradčania nevyužili niekoľko možností na zvýšenie náskoku. Najskôr v 31. minúte Jarolín nedokázal zasunúť odrazený puk do odkrytej bránky a v 34. minúte ten istý hráč ideálne uvoľnil do brejku Cipulisa, ktorý však nenašiel recept na pozorne chytajúceho Laca. V záverečnej tretine sa oba tímy snažili o dosiahnutie gólu, ale brankári sa nenechali prekvapiť. V 58. minúte sa dostala do prečíslenia popradská dvojica Kroták - Škovira, ale Laco zachránil hosťom nádej na dobrý výsledok. Dve minúty pred koncom hostia odvolali brankára, puku sa zmocnil Lotyš Cipulis, ale jeho strela skončila len na bočnej sieti žilinskej bránky. Domáci svoje vydreté víťazstvo v závere urputne ubránili, navyše brankár Jarina pri svojom domácom debute vychytal cenný shut-out.
Hlasy:
František Hossa (tréner Popradu): "Po posledných vynikajúcich výsledkoch vonku sme chceli, aby aj obecenstvo u nás bolo spokojné. Prvé momenty zápasu boli z našej strany dobré, potom však Žilinčania začali viac napádať. Dnes nám nešli vôbec presilovky. Tak ako sme ich v predchádzajúcich zápasoch perfektne využívali, dnes sme úplne zlyhali v tejto činnosti. So Slovanom a Trenčínom sme hrali doma na krásu a prehrali sme, dnes sme hrali trochu inak, lebo treba zbierať body a to je podstatné."
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Bez gólu sa vyhrať nedá. Veľmi zle sme začali, nezachytili sme úvod. Upozorňoval som hráčov, že treba viac korčuľovať. Po desiatej minúte sme hru vyrovnali a myslím si, že v ďalšom priebehu sme horším mužstvom neboli. Zápas sa ale hrá na góly... Myslím si však, že tak ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať. Za predvedenú hru sme si nezaslúžili prehrať, ale taký je hokej."

Dukla Trenčín - HK Dynamax-oil Nitra 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Gól: 37. Nemec (Malinský, Křetinský), 60. Melichárek (Křetinský) - 48. G. Saliji (Raček, S. Saliji)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Višňovský, Goga, 2610 divákov
Trenčín: Hála - Volek, Heš, Malinský, Křetinský, Staněk, Urban - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Barinka, Húževka, Mikulík - Baláž, Sikorčin, Sivák
Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Pavličko, Topoli, Švarný, M. Procházka, Bališ - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, Vala, Kmeč - S. Saliji, Raček, G. Saliji - od 41. min D. Chromý
Pod hradom Matúša Čáka začali lepšie domáci. Aktívna hra Dukly zo začiatku stretnutia prinútila už v 2. min faulovať obrancu Nitry Topoliho, ale ponúknutú šancu Trenčania nepremenili. V drvivom útočnom tlaku v presilovke sa Nitra mohla oprieť o skvelého Lakosila, ktorý strely na svoju bránku bez problémov kryl. V ďalšom priebehu tretiny kombinačná hra oboch mužstiev utrpela množstvom vylúčení a tak stav po prvých dvadsiatich minútach ostal 0:0. V prostrednej časti hry sa striedali pekné útočné akcie na jednej a aj na druhej strane. Za zmienku stojí samostatný únik Nitrana G. Salijiho vo vlastnom oslabení, ale jednému z domácich obrancov sa v páde podarilo puk z hokejky Nitrana vyraziť. O niekoľko minút neskôr v presilovke Dukly padol prvý gól strenutia, keď puk od modrej nahadzoval pred bránku hostí Malinský a šikovným tečom usmernil puk za chrbát Lakosila Nemec - 1:0. V záverečnej tretine Nitrania hrozili ojedinelými samostatnými nájazdmi po chybách domácej obrany a v 48. min sa im podarilo vyrovnať gólom G. Salijiho. Útočná hra domácej Dukly bola zúročená gólom Melichárka v 60. min po nahrávke Křetinského v poslednej sekunde. V Trenčíne sa hral pekný, divácky príťažlivý, kombinačný hokej, kde taktiež obaja brankári predviedli niekoľko vydarených zákrokov.
Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Zápas poznačil nekvalitný ľad, puk odskakoval hráčom z hokejok. Musím oponovať trénerovi hostí, neboli to dve strely, ktoré sme vyslali na ich bránu. Zápas sme vyhrali tým, že sme mali viac síl v závere. Som rád, že sa šťastena obrátila konečne k nám a dúfam, že konečne získame hernú istotu pred koncom základnej časti súťaže, ktorá nám v predchádzajúcich zápasoch chýbala."
Ivan Dornič (tréner Nitry): "Čo k tomu dodať? Ďalší smolný zápas... Mužstvo bojovalo, mali sme štyri až šesť gólových šancí. Súper vystrelil jeden alebo dvakrát, z toho sme dostali dva góly. Zápas nemôžme vyhrať, keď nie sme schopní dať góly do prázdnej bránky."

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Góly: 19. M. Grman (Róbert Huna), 27. Kriška (Richard Huna), 53. Lopuski (M. Hovorka), 53. Kriška - 16. K. Sloboda (R. Školiak), 49. Kocák (Šille, K. Sloboda), 58. Kocák (R. Školiak)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Horínek, Tvrdoň, 2050 divákov
L. Mikuláš: Falter - Rúfus, M. Droppa, M. Grman, Petran, M. Školiak, M. Bača, R. Sloboda, Tomaška - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Holečko, Trochta, Kövér - Pohanka, Marek Hovorka, Michel Miklík - Legerský, Bartík, Lopuski
Skalica: Hamerlík - Gula, M. Ivičič, K. Sloboda, Šille, Škadra, Flamík, Hanka - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - F. Novák, Horský, Vaško - Hrnčirík
Veľmi dôležitý duel pre oboch bol v úvodných minútach opatrný, puk na hokejkách mali predsa len častejšie Záhoráci a v 16. min sa ujali vedenia presilovkovou strelou od modrej, ktorej autorom bol Karol Sloboda. L. Mikuláš sa dočkal vyrovnania ešte pred prvou prestávkou. Obranca Grman si urobil dokonalý výlet obranou hostí a zavesil - 1:1. V prostrednom dejstve sa "jančuškovci" predsa len častejšie dostávali pred brankára Hamerlíka. Domáce publikum zdvihla zo sedadiel v 27. min exportná individuálna akcia kapitána Krišku - 2:1. V ďalších minútach sa neujala žiadna z následných akcií L. Mikuláša, a tak v 49. min zariadil aktívny Kocák vyrovnanie - 2:2. Misky váh na domácu stranu sa naklonil v 53. minúte: najskôr Hovorka naskočil z trestnej lavice a v úniku našiel na druhom krídle ideálne postaveného Lopuskeho - 3:2. Stačilo 16 sekúnd a Kriška sa zaskvel druhýkrát v zápase, keď vystihol váhavú rozohrávku bielo-zelených. Hamerlík nemal proti jeho nájazdu šancu - 4:2. Hostia sa však do konca nevzdávali, v 58. min sa Liptáci v oslabení úspešne ubránili, ale aktívny Kocák všetko ešte raz zdramatizoval - 4:3. Na vydretom víťazstve Liptákov, ktoré ich posadilo pevnejšie na 8. priečku, už nič nezmenila ani záverečná hra hostí bez brankára.
Hlasy po stretnutí:
Jerguš Bača (asistent trénera L. Mikuláša): "Veľmi dôležité bolo, že sme v prvých 10 minútach I. tretiny ubránili tri oslabenia. Hostia hrali presilovky výborne, gól visel doslova na vlásku. Bolo to pochopiteľne nervózne stretnutie, veď išlo o veľa. Hráči na oboch stranách veľmi chceli, preto sme veľmi radi, že sme získali tieto tri
Pavel Pazourek (asistent trénera Skalice): "V nie veľmi peknom, ale bojovnom dueli išlo o šesť bodov. Zlomili nás dva zlepené góly Liptákov v záverečnom dejstve. Aj keď sme sa do konca snažili o zvrat, odvolali sme brankára, už to nevyšlo."

Slovan Bratislava - HC Košice 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Góly: 4. Uram (Kukumberg), 8. Kuľha (Hruška, Sersen), 45. Tvrdoň (Kokavec), 53. Vorel (Hurtaj, Uram), 53. Kokavec (Tvrdoň) - 31. Kontšek (Pleva, Šimurda)
Vylúčení: 11:10 na 2 min, navyše: Lipovský (Košice) 10 min za nešportové správenie sa, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Mullner, Milan Novák, 7549 divákov
Slovan: Hovi - Pavlas, Srdínko, M. Hruška, Sersen, Devečka, Kolba, od 56. Wagenhoffer - Uram, Kukumberg, Vorel - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Ľ. Pištek - Pašek, Tvrdoň, M. Kokavec, od 56. min Gráčik
Košice: Lipovský - Kall, Špelda, M. Šterbák, Javín, I. Droppa, Jendek, Milan Varga - Šimurda, Kmiť, Kontšek - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, K. Kováč - Lažo, Dravecký
Po slávnostnom úvode, v ktorom vyvesili dres Zdena Cígera do klubovej siene slávy Slovana, sa pred takmer vypredaným hľadiskom začal odohrávať zaujímavý hokej. Domáci začali aktívnejšie a hneď v úvode zatlačili súpera do defenzívy. V 4. min po závare pred bránkou stihol vo vzduchu puk do siete tečovať spoza bránkovej čiary vykorčuľujúci Uram a otvoril skóre - 1:0. Oba tímy si potom vytvorili viaceré šance, ale brankári svojich spoluhráčov podržali. V 8. min pri presilovke vypálil z pravého kruhu Kuľha a Lipovský uvidel puk až v hornom rohu svojej svätyne - 2:0. Košice mohli znížiť v 16. min, keď mali takmer minútovú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, avšak neúspešne. Hosťujúci tím sa snažil v druhej tretine otočiť výsledok. Droppova strela skončila už v sieti, ale po predchádzajúcom faule Laža hlavný arbiter Marušin gól neuznal. V 31. min ostal po Šimurdovej aktivite pred bránkou voľný Kontšek a spomedzi kruhov zápästím znížil - 1:2. Slovan sa nespoliehal iba na pozornú defenzívu podporovanú brankárom Hovim, ale podnikal aj útočné výpady. V samostatnom nájazde neuspel Pašek. Nažhaveným domácim vyšle tretia časť hry. V 45. min stihol Kokavec v páde prihrať Tvrdoňovi, a ten dorážal na 3:1. V 46. min v presilovke 5 priti 3 trafil Šterbák iba žŕdku a ďalšie košické pokusy zlikvidoval pozorný Hovi. Slovanu rovnaká početná výhoda vyšla oveľa lepšie, keď Vorel v 53. min prepálil od modrej Lipovského lapačku (4:1) a o 21 sekúnd v pokračujúcej presilovke zakončil Kokavec kombináciu už na 5:1. Keďže hostia nevyužili ani ďalšiu presilovku o dvoch hráčov, skóre sa už nemenilo. Slovan sa bodovo dotiahol na Košice a prerušil im dvanásťzápasovú sériu bez prehry v riadnom hracom čase.
Hlasy:
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Chlapci podali fantastický výkon, fanúšikom sa ukázali v dobrom svetle. Zdolali sme silné mužstvo, keď sme splnili všetko, čo sme si povedali. Disciplína v našich radoch dnes fungovala. Snažíme sa prilákať divákov do hľadiska a dnes sme im dali dobrú pozvánku."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Stretnutie sa neskončilo podľa našich predstáv, mysleli sme na lepší výsledok. Slovan v úvode veľmi dobre korčuľoval, potom sa to vyrovnalo. Slovan vysoko taktickým výkonom využil naše zbytočné fauly. Nehrali sme dobre, čo na víťazstvo s kvalitným súperom nestačí. Najmä tretia tretina nám vôbec nevyšla."