12. februára 2010

Súhrn výsledkov 44. kola Slovnaft extraligy

Výsledky piatkových zápasov 44. kola Slovnaft extraligy 2009/2010: HK Noves okná Spišská Nová Ves - HC Košice 1:4 (0:0, 1:1, 0:3) ...

HK ŠKP Poprad

BRATISLAVA 12. FEBRUÁR (WEBNOVINY) - Výsledky piatkových zápasov 44. kola Slovnaft extraligy 2009/2010:

HK Noves okná Spišská Nová Ves - HC Košice 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 39. Prokop (Heizer, Smotrila) - 22. Dravecký (Deyl, Šeda), 51. P. Bartoš (Húževka), 53. Šachl (J. Tabaček, Vorel), 57. S. Gron (Rudolf Huna)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Višňovský - Gašparík, M. Valach, 1722 divákov

Spišská Nová Ves: Štefl - Ďaloga, Harabin, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský, A. Mrena, Hančák - S. Pavličko, L. Jurík, Smotrila - Leskovjanský, Macejka, Holečko - Vartovník, Heizer, Prokop - Lemešani, Hübler, Farkašovský
Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Huba, Šeda, Deyl, M. Grman, M. Gajdoš, Slimák, Chmelo - P. Bartoš, Húževka, Tomík - Andrašovský, S. Gron, Rudolf Huna - Vorel, Šachl, Dravecký - Juraj Sýkora, Mertel, Jenčík

Vo východniarskom derby sa spočiatku hral svižný hokej. Taktickejší a korčuliarsky vyspelejší oceliari vyvinuli na domácu bránku od úvodu tlak a šance na seba nenechali čakať. V 2. min sa Vorel po peknej spolupráci celého útoku natlačil pred Štefla, ale jeho strela išla len do bočnej siete. Následne hrali hostia presilovku a pred domácim gólmanom to vrelo, no šance Tabačeka či Vorela zlikvidoval Štefl. Na konci 7. min sa Bartoš sám ocitol pred Šteflom, ani on úspešný nebol. Spišiaci sa pred Hudáčka dostali ľahšie. Prvú vážnu strelu musel riešiť gólman hostí až v 9 min. Jurík však mieril len do jeho dobre postavených betónov. V 16. min sa na Štefla rútil po Harabinovej strele Gron, jeho blafák si cestu do siete nenašiel. Aj úvod do druhého dejstva patril Košičanom a v 22. min konečne aj gólovo "zapršalo". Dravecký sa na útočnej modrej svojou rýchlosťou odpútal od domáceho obrancu, svoj brejk zakončil ukážkovo a Košice viedli. Gól domácich prinútil k aktivite, čoraz viac sa tlačili pred Hudáčka a prišli i šance. V 28. min košický gólman vychytal Leskovjanského a už o minútu na to musel likvidovať tvrdú Heizerovu strelu. Hostia v týchto fázach výborne zabezpečovali ofenzívu a trpezlivo čakali na brejky. Po jednom z nich musel v 36. min ukázať svoje bavkárske umenie Štefl a samostatný nájazd Draveckému chytil. V 38. min šiel na trestnú lavicu hosťujúci Bartoš a Spišiaci túto príležitosť využili. Prokop po peknej kombinácii tvrdou strelou vyrovnal. Prvých desať minút tretej tretiny prinieslo najkvalitnejší hokej. Po sérii šancí na oboch stranách strelil v 51. min Košičan Bartoš gól a upokojujúco zabezpečil víťazstvo úradujúcemu majstrovi už o dve minúty Šachl. Výsledok ešte kozmeticky upravil Gron a hostia zvíťazili o tri góly.

Hlasy:
Dušan Kapusta (asistent trénera Spišskej Novej Vsi): "Päťdesiat minút sme boli úradujúcemu majstrovi vyrovnaným súperom, potom sme s ním však začali hrať hore-dole, čo skúsenejší hostia využili a dali nám tri góly. Chlapcom snahu uprieť nemožno, no v našej hre je kŕč, ktorý vyplýva zo série nevyhratých zápasov. Musíme na tento duel zabudnúť a sústrediť sa na ten ďalší, ktorý bude v Žiline. Bude pre nás existenčný."
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Chceli sme pokračovať na víťaznej vlne, hrali sme takticky dobre, ale mrzia nás nepremenené šance v prvých dvoch tretinách. V tej poslednej sme streleckú smolu prelomili a zaslúžene zvíťazili."

HK Orange 20 - MHC Martin 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Góly: 5. L. Kozák (Mlynarovič, Jaborník), 49. Šišovský (Andrej Šťastný, L. Kozák) - 14. Jabrocký (Themár, Trokan), 15. Appel (L. Říha, P. Klepáč), 49. Dornič
Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Smrek, 438 divákov

Orange 20:Pék - L. Kozák, Jaborník, Staňo, Šiška, Šeliga - Jokeľ, Andrej Šťastný, Vandas - Šišovský, Mlynarovič, Takáč - Sobota, Kovaľ, Kadura - Peško, Mikes
Martin: Dzubina - J. Polák, P. Klepáč, Matejka, I. Ďatelinka, Dvořák, Brcko, Obuch - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, Dornič - Themár, Zeliska, Trokan - Škumát, Šugár

Už v 5. min pri signalizovanom martinskom vylúčení využili domáci ponúknutú výhodu, keď po skrumáži pred Dzubinovou bránkou otvoril skóre stretnutia Kozák. Martinčania v priebehu dvoch minút otočili skóre, keď najprv si pred svojou bránkou nikto z domácich nevšímal Jabrockého, ktorého si všimol Themár. Martinský útočník vyrovnal pomedzi nohy Péka. Potom Říhovu strelu ešte gólman HK Orange 20 stihol vyraziť, ale na Appelovu strelu už bol prikrátky. V 18. min mali pri výhode presilovky o dvoch hráčov domáci možnosť vyrovnať z trestného strieľania, ktoré však Vandas nepremenil. V druhej tretine gól nepadol aj vďaka dobrým zákrokom gólmana slovenskej "dvadsiatky". V 49. min sa Dornič dostal v útočnom pásme k odrazenému puku a prekonal Péka. Domácim stačilo iba 28 sekúnd na to, aby bol rozdiel opäť iba jednogólový - Kozák vypálil od modrej, Dzubina vyrazil puk k Šťastnému. Aj s jeho strelou si hosťujúci gólman poradil, ale na dorážku Šišovského už nemal nárok - 2:3. Obaja domáci strelci si pripísali prvé góly v extralige. V 55. min ešte Klepáč z trestného strieľania trafil pravú žrď Pékovej bránky a v 59. min Uram zase hornú žrď, ale stav sa už nezmenil.

Hlasy:
Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): "Opäť sme podali výborný výkon. Po strelení vedúceho gólu chceli hrať naši chlapci naďalej dopredu, ale Martin v rýchlom slede dvoma gólmi otočil skóre. Veľká škoda, že sme nevyužili presilovku piatich na troch a ani trestné strieľanie. Aj druhá tretina bola vyrovnaná, mali sme dve veľké šance, ktoré nepremenil Andrej Šťastný. V tretej tretine nám súper odskočil na rozdiel dvoch gólov, nám sa však rýchlo podarilo znížiť a súpera sme až do konca stretnutia držali v napätí. Chalanov musíme za dnešný výkon veľmi pochváliť."
Dušan Gregor (tréner Martina): "Spokojnosť môžem vysloviť len so ziskom troch bodov. Z našej strany nemám čo hodnotiť, bol to zlý výkon."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Góly: 14. Pohanka (Roháč), 15. M. Varga (Mahdalík), 40. D. Moravec (Tomášek) - 10. M. Jurík (Pikkarainen, J. Kopecký), 23. Kóňa (V. Baláž), 25. Pikkarainen (J. Kopecký, F. Turek), 43. Otčenáš (Kóňa, L. Čierny), 45. Otčenáš (L. Čierny)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: V. Novák (L. Mikuláš) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Brath, Zvrškovec, 1742 divákov

L. Mikuláš: Fikrt - Heš, D. Devečka, Kumstát, M. Varga, J. Mocek, Petran, Hyben, M. Bača - Tomášek, D. Moravec, V. Novák - Valčák, Cibula, M. Bartánus - Kuric, Pohanka, Roháč - M. Oravec, Mahdalík, Mikula
Zvolen: Kristín - L. Čierny, Juraško, J. Valach, Pikkarainen, P. Hraško, V. Urban, Marcinek, J. Suchý - Šimurda, P. Pucher, P. Barinka - J. Kopecký, M. Jurík, F. Turek - Zdeněk Nedvěd, P. Szabo, Marek Haščák - V. Baláž, Kóňa, Otčenáš

Hlasy:
Marián Horváth (asistent trénera L. Mikuláša): "Na našich hráčoch bolo od začiatku vidno, že hrajú v kŕči. Otočili sme síce skóre z 0:1 na 2:1 a mali sme šancu zvýšiť vedenie, to sa však nestalo. O výsledku prakticky rozhodol začiatok druhej tretiny, keď sme inkasovali dva lacné góly."
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Vedeli sme, že nás na Liptove čaká ťažký zápas, lebo domáci hrali doslova o život. Viem, čo to znamená, lebo pred mesiacom sme boli v rovnakej situácii. Som rád, že sme potvrdili stúpajúcu formu, dali sme päť gólov a dôležitý bol aj výkon brankára Kristína."

HK ŠKP Poprad - HK 36 Skalica 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)
Góly: 7. Svitana (J. Brejčák, D. Buc), 16. Juraj Faith (Šechný, A. Kroták), 22. A. Kroták (Šechný), 31. Svitana (Škovira, Fabian), 41. Škovira (J. Brejčák), 45. Lapšanský (Pavol Segľa, M. Žemba), 48. A. Kroták (Šechný, Škovira) - 32. Jendek (D. Pašek, R. Školiak), 36. R. Hartmann (D. Pašek)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Marcel Haščák - F. Novák obaja na 5+10+DKZ za údery a zhodenie rukavíc, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Lokšík - Bundil, Novák, 1873 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, M. Žemba, M. Segľa, Kramár - Škovira, Svitana, D. Buc - Juraj Faith, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, Lapšanský - Marcel Haščák, V. Žemba, Igor Majeský
Skalica: Kotvan (22. Láníček) - Grűndling, Hranáč, Privoznik, Schnabel, Jendek, Kloz, Škadra, Beňa - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, T. Višňovský - D. Pašek, R. Školiak, Šátek - E. Novák, F. Novák, Gula

Po vlažnom úvode prišla v 7. min akcia popradského prvého útoku, na konci ktorej prepasíroval puk do bránky Svitana. Gól nakopol domácich kamzíkov, ktorí získali územnú prevahu a z nej rezultovali ďalšie presné zásahy. V 16. minúte vyšla Popradčanom presilová hra, počas ktorej po vyšachovaní obrany zvyšoval na 2:0 Faith.
V úvode druhej časti vycvičil Kroták na modrej skalického obrancu a príklepom spomedzi kruhov prestrelil Kotvana, ktorý sa vzápätí nechal vystriedať Láníčkom. Ten síce zneškodnil niekoľko nebezpečných akcií domácich, ale na nezištnú prihrávku Škoviru Svitanovi a jeho doťuknutie do poloprázdnej bránky bol už prikrátky. Až za tohto hrozivého stavu sa dostali k slovu aj Záhoráci, keď počas avizovaného vylúčenia domácich trafil do čierneho Jendek. Druhý gól pridali Skaličania v 36. min, keď ich presilovkovú kombináciu zakončil tečom do vlastnej bránky M. Žemba. Gól bol pripísaný Hartmannovi.
Nádeje hostí na zvrat však zmrazil hneď v úvode záverečnej časti Škovira, ktorý svoj nájazd zakončil bekhendovým blafákom. V pohode hrajúci Popradčania v ďalšom priebehu pridali ďalšie dva góly, keď sa zblízka presadil najskôr Lapšanský a o tri minúty neskôr opäť Kroták.

HC'05 Banská Bystrica - MsHK Garmin Žilina 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Góly: 7. Češík, 13. Ľ. Sabol (Tománek), 14. Bambúch (Padělek), 19. Liščák (P. Frühauf), 36. Padělek (P. Frühauf), 59. Padělek (P. Frühauf, Bambúch) - 14. Kropáč (Nádašdi, Hreus), 31. Hreus (Kropáč), 54. Kolarz (Nemec, Palovčík)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, J. Tornay, 1522 divákov

B. Bystrica: Vojtek - P. Frühauf, Kolba, Bambúch, Paľov, Vizváry, Kubka - Rumpel, Češík, Kútny - Tománek, Ľ. Sabol, Pardavý - M. Dian, Liščák, Padělek - Ján Sýkora, Bulík, T. Sýkora
Žilina: Lipovský (od 14. Hála) - Rúfus, Nádašdi, Turoň, Škuta, Kolarz, Horák, od 59. min Ftorek, Grill - Škoda, Hreus, Kropáč - Nemec, Palovčík, Vala - Koložváry, Pleva, M. Kokavec - M. Gálik, od 41. Drevenák, Kubiš

Pod Urpínom od začiatku zápasu dominovali domáci, ktorí hrali útočne, kombinačne a predovšetkým ťažili z banálnych chýb hostí. Tí sa prebrali herne až v druhej tretine. Prvý gól strelil v 7. min Češík, keď Kropáčovi zobral puk na modrej čiare. Lipovský vykorčuľoval medzi kruhy, ale útočník Banskej Bystrice si s ním hravo poradil a v oslabení poslal svoj tím do vedenia. Banskobystričania potom využili aj presilovku, pekná krížna prihrávka Tománka na voľného Sabola mala v 13. min oči a útočník "baranov" nie príliš vydarenou strelou prekvapil Lipovského. Tréner Žiliny Anton Tomko si zobral oddychový čas a hráčom hostí pomohol. O tridsaťštyri sekúnd Hreus vysunul Kropáča, ktorý gólový únik pretavil do gólu, keď prekonal vychladnutého Vojteka v bránke. O ďalších dvadsaťdva sekúnd sa však opäť prepisovalo skóre. Bambúch v presilovke poslal puk od modrej čiary pred bránku a hosťujúci Horák ho nešťastne tečoval na Lipovského, ktorého následne nahradil v bránke Hála. Ten si však čisté konto neudržal dlho, v 19. min Kropáč poslal puk na Frühaufovu hokejku, ten sa pohral s deravou defenzívou Žiliny a Liščák už nemal problém skórovať do prázdnej bránky. Na začiatku druhej tretiny nevyužili najprv Žilinčania presilovku a po nej zvonila žŕdka domácej bránky. Vala našiel Palovčíka, ktorý vo vyloženej šanci neprekonal Vojteka. Potom mohli využiť takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov Banskobystričania, pričom Žilinčan Rúfus zlomil hokejku, takže reálne ju mali iba dvaja hosťujúci hráči, avšak skóre sa nemenilo. Až v 31. min Hreus potrestal "baranov" pri avizovanom vylúčení, keď sa presadil zblízka pri ľavej žŕdke po Kropáčovej prihrávke. Domácich inkasovaný gól nezložil, naďalej útočili. Únik Rumpela sa ešte neskončil gólom, ale v 36. min Padělek z pravej strany tvrdou strelou prestrelil brankára hostí.
V tretej tretine si domáci udržiavali vedenie, hostia sa však snažili o zníženie nepriaznivého stavu. Nepodarilo sa im to v presilovke štyroch na troch a päť na troch. Početnú výhodu o jedného hráča napokon využili, keď v 54. min po Palovčíkovej strele Vojtek puk vyrazil a Kolarz zblízka vsietil tretí gól hostí. To bolo však zo strany Žilinčanov všetko, pretože v 59. min v oslabení Padělek vyhadzoval puk z vlastného pásma, ktorý na prekvapenie všetkých skončil v prázdnej žilinskej bránke, keďže Hála bol už na striedačke a hostia začali hrať power-play.