05. októbra 2008

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 10. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HK Orange "20" - HK Ardo Nitra 6:4 (1:0, 2:1, 3:3) Góly: 18. Mišura (Košecký, Štajnoch), 24. Uhnák ...

BRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 10. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HK Orange "20" - HK Ardo Nitra 6:4 (1:0, 2:1, 3:3) Góly: 18. Mišura (Košecký, Štajnoch), 24. Uhnák (Mišura), 26. Uhnák (Deyl, Mišura), 48. Mišura, 57. Mertel, 60. Molnár (Deyl, Hrivík) - 39. Čaládi (H. Ručkay), 44. Čaládi (Ručkay), 48. Čaládi (Ručkay), 50. Bednařík (M. Výborný) Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Rumpel (Nitra) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Tornay, 721 divákov Úvodný gól stretnutia strelil v 18. min domáci Mišura v presilovej hre. Slovenská dvadsiatka pokračovala v tlaku aj v II. tretine. Domáci Uhnák sa najskôr v 24. min natlačil spoza bránky zvyšujúc na 2:0 a zakrátko dorazil Deylovu strelu, čím vyhnal Faltu z bránky. Toho v nitrianskej svätyni za stavu 3:0 pre "dvadsiatku" nahradil Račko, ktorého v 36. min vystrašil domáci Hrivík, keď nastrelil hornú žŕď jeho bránky. V 39. min zastúpil domáci obranca na bránkovej čiare Kotvana po Čaládiho strele, no ani on nestačil na dorážku minuloročného kapitána dvadsiatky – 1:3. Z následnej akcie nastrelil hosťujúci kapitán Hranáč hornú žrď Kotvanovej svätyne. Na začiatku tretej tretiny sa Nitrania priblížili na rozdiel jediného gólu, úspešný strelec bol opäť Čaládi. V 48. min najskôr potrestal chybnú nitriansku rozohrávku Mišura, aby o 11 sekúnd neskôr zavŕšil svoj hetrik Erik Čaládi. Prestrelka pokračovala v 50. min využil presilovku Nitry Bednařík, ktorý dorazil Výborného strelu – 4:4. V 53. min minul odkrytý horný roh Kotvanovej bránky Chrenko. V 56. min sa strhla mela pred domácim brankárom, za čo boli vylúčení štyria hráči. V 57. min prekonal v presilovke brankára Nitry pomedzi nohy Mertel. V 60. min trafil do prázdnej bránky Molnár a stanovil tak konečný výsledok na 6:4. HC ´05 Banská Bystrica - MHC Martin 1:4 (1:1, 0:3, 0:0) Góly: 8. Ľ. Sabol (Jánoš) - 10. L. Říha (Kolba, M. Macho), 27. I. Dornič (Török, M. Beran), 34. Marek Hovorka (Džerinš), 35. M. Macho (L. Říha) Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše Vlk - Říha, Havel a Džerinš všetci na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Müllner, P. Šefčík, 3000 divákov Domáci začali veľkým tlakom, ktorí nedokázali pretaviť do gólovej podoby. Radovali sa až v presilovke, keď Jánoš zamestnal Dzubinu, ktorý puk iba vyrazil a zblízka Sabol otvoril skóre. Hostia odpovedali rovnako z presilovky, po strele Kolbu tentoraz vyrazil puk Petrík iba pred seba a Říha vyrovnal. V prvej tretine sa útoky striedali na oboch stranách, hostia mohli Machom i Havlom ísť do vedenia, na opačnej strane sa nepresadil Sabol. V druhej tretine mali šance Škvaridlo a Havel, no gól padol až po akcii Töröka. Ten potiahol puk po ľavej strane, prihral pred bránku, tam si nakorčuľoval Dornič, ktorý iba nastavil hokejku - 1:2. V polovici stretnutia Češík prekonal brankára hostí, no puk si cestu do bránky nenašiel. Potom spálil veľkú šancu Ižvolt a prišiel trest. V 34. min Džerinš spoza bránky našiel Hovorku a Martin viedol dvojgólovým rozdielom, ktorý o 45 sekúnd neskôr prikrášlil z veľkého uhla Macho štvrtým gólom. V tretej tretine sa domáci snažili skorigovať nepriaznivý vývoj, mali tlak, no hostia umnou hrou nepúšťali "baranov" k nebezpečnejším situáciám. Najväčšiu šancu spálil v presilovke Sabol. HK Aquacity ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 0:4 (0:2, 0:2, 0:0) Góly: 3. A. Bezák (Huba, Baček), 3. Hujsa (Pavlas, Gráčik), 21. Pavlas (Liščák, Hujsa), 36. Kukumberg (Uram) vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Novák, Valach, 3015 divákov Už v úvodnej minúte súboja a úradujúcim majstrom sa Popradčanom zranil kapitán Kroták, no nič to nemenilo na chuti domácich útočiť, a tak mal prvé šance stretnutia Šechný. Slovan však zaúradoval v 3. min, keď v priebehu 21 sekúnd poslali Podtatrancov na kolená dvoma gólmi Bezák a Hujsa - 0:2. Poprad sa nevzdal a snažil sa dostať späť do stretnutia, no narážal len na pozorného Hoviho. V 8. min sa cez nepozorného Procházku predral aktívny Bezák a Šimonovič musel zachraňovať od pohromy. O dve minúty sa do dobrej šance dostával David Buc, no ani jeho strela zápästím úspech nepriniesla a ani Fabian dorážkou puk neusmernil do siete. Poprad naďalej hral svoju hru a chcel potešiť početnú kulisu gólovým zásahom. Blízko k nemu mal Haščák i Jarolín, no obrancovia belasých stihli nebezpečenstvo zažehnať. Pred koncom prvej dvadsaťminútovky po páde Michala Segľu na ľad ratoval Šimonovič. Bratislavčania predviedli aj v druhej časti skvelý nástup, keď Liščák naservíroval Pavlasovi a bolo 0:3. Poprad mohol skórovať v 25. min, Slovák ideálne posunul Martinovi Segľovi, no jeho projektil minul Hoviho svätyňu. Hostia naďalej pozorne bránili a vyrážali do rýchlych brejkov, ktoré neustále robili Popradčanom problémy. Tí pôsobili v útočnej fáze stále ťažkopádnym dojmom a veľmi ťažko sa presadzovali a dostávali do streleckých príležitostí. V 36. min zvýraznil prevahu a efektívnosť belasých Kukumberg štvrtým gólom a o víťazovi stretnutia bolo prakticky rozhodnuté. Domáci následne hrali 50 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale bol to Hovi, ktorý na ľade hviezdil svojimi zákrokmi. Platoncký tlak Popradu bez výraznejšej gólovej šance pokračoval aj v tretej tretine. V 48. min sa v dobrej pozícii po Slovákovej akcii ocitol Šechný, no na prvý gól v drese "kamzíkov" to nestačilo. Krotákova bomba a ani ďalšie popradské príležitosti si nenašli cestu do siete. Slovan sa tak pozorným a taktickým výkonom počas celých 60 minút dopracoval k zaslúženému triumfu. HK 36 Skalica - SkiPark MHK Kežmarok 5:3 (1:0, 2:1, 2:2) Góly: 16. M. Ivičič (Pálffy, J. Mikúš), 23. Zálešák (J. Mikúš, M. Ivičič), 33. Kutálek (T. Višňovský, D. Pašek), 49. J. Mikúš (Zálešák, Pálffy) , 60. Pálffy (Zálešák, J. Mikúš) - 40. P. Segľa (Jelínek, Drotár), 50. Svitana (Fedor, Marcinko), 57. Hrubý (P. Segľa, Drotár) Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: 2. Sadiki, 59. Pavličko (obaja Kežmarok) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Tvrdoň, M. Orolin, 2432 divákov V zápase, v ktorom sa stretli mužstvá, ktorým sa momentálne výsledkovo nedarí, začali lepšie Skaličania. Pomohlo im aj skoré vylúčenie Sadikiho. Postupom času Kežmarčania vyrovnali hru a dostávali sa aj do streleckých príležitostí. Ondrejka podržal svoje mužstvo po šanciach Slanináka, Palovčíka a Škoviru. V 16. min svojou aktivitou Pašek prinútil k faulu Slanináka a presilovú hru domáci využili presnou strelou Ivičiča od modrej čiary - 1:0. V 20. min sa vyznamenal brankár Budai pri veľkej šanci Višňovského a tvrdej strele Pálffyho. Druhú tretinu začali lepšie opäť domáci, v 23. min skóroval Zálešák a o 30 sekúnd neskôr sa rútil na brankára Školiak, ale neuspel. V ďalšom priebehu hry zaujala kombinácia tretieho domáceho útoku, ktorú zakončil bekhendom Kutálek - 3:0. Od 34. min hral 30 sekundovú presilovku piatich proti trom Kežmarok, ale nedostal sa ani k zakončeniu. Naopak, veľkú šancu v oslabení mal dobre hrajúci Kutálek. Posledné slovo v druhej tretine mal Segľa, ktorý na skórovanie využil prečíslenie skalickej obrany. V tretej tretine obe mužstvá pokračovali iba v priemerných výkonoch, keď viac prevládol boj nad hokejovou krásou. V 49. min predviedol hokejovú lahôdku Pálffy, keď ponúkol gól ako na podnose Mikúšovi - 4:1. Už o minútu zabudla domáca obrana na Svitanu, ktorý skóroval po peknej prihrávke Fedora. Hostia po góle ožili a po dvoch šanciach Segľu skóroval obranca Hrubý. Posledný gól stretnutia vsietil Pálffy do prázdnej bránky hosťujúceho mužstva pri power-play. HC Košice - MsHK Garmin Žilina 5:2 (1:0, 2:1, 2:1) Góly: 15. P. Bartoš (Juraj Faith, Michel Miklík), 37. Ščurko (Chmelo), 38. J. Kopecký (Kmiť), 51. P. Bartoš (Juraj Faith, Špelda), 53. S. Gron (Kledrowetz) - 31. R. Stantien (Turoň, Javín), 50. R. Krajčí (R. Stantien, Pleva) Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Bundil, Horínek, 5059 divákov Žilina prišla do Košíc s defenzívnou taktikou, ale už v 3. min mohla ísť do vedenia, keď R. Stantien hľadal medzeru medzi betónmi Hudáčka. Potom nasledovali príležitosti domácich. Ján Kopecký pálil spomedzi kruhov, našiel len pripraveného Ševelu. Žilinského brankára neprekonali ani Faith a po Kmiťovej prihrávke v 13. min zase Sýkora. V 15. min po prihrávke Faitha spoza bránky otvoril účet stretnutia P. Bartoš - 1:0. Pri vlastnom oslabení mohol pridať druhý gól v 25. min Húževka, ktorý sa ocitol v nájazde, ale minul žilinskú bránku. "Žlto-zelení" vyrovnali v presilovke, keď R. Stantien bez problémov namieril puk do odkrytej časti bránky. Košičania potom prepli na vyšší rýchlostný stupeň. Gól visel vo vzduchu. V 33. min trafil Kledrowetz žŕdku. Vzápätí Húževka, Kmiť a ani Miklík nepremenili svoje príležitosti. Ševela zasiahol reflexívne aj po Húževkovom bekhende zblízka. V 37. min sa však "oceliari" dočkali. Chmelovu vyrazenú strelu pohotovo dorážal Ščurko. O päťdesiat sekúnd neskôr Ján Kopecký zužitkoval presnú prihrávku Kmiťa a upravil na 3:1. V úvode tretej tretiny si Hudáček poradil v presilovke s Droppovou ranou. Potom síce na výlete z bránky spravil chybu, ale Kledrowetz ho na bránkovej čiare dokonale zastúpil. Pri presilovke o dvoch hráčov po strele Faitha Ševela predviedol krásny zákrok lapačkou. V 50. min sa Krajčí ocitol pred bránkou nepokrytý a vrátil svoj tím do hry. No len na pár sekúnd, lebo P. Bartoš nekompromisne upravil na 4:2. V 53. min strelil nádherný gól Stanislav Gron a podčiarkol tým víťazstvo domáceho tímu. SITA