22. februára 2009

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009: Skupina o 1. - 6. miesto - 6. kolo: HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 7:2 (0:1, ...

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009:

Skupina o 1. - 6. miesto - 6. kolo:

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 7:2 (0:1, 4:1, 3:0)
Góly: 30. R. Hartmann (Hranáč, J. Mikúš), 35. Pálffy (R. Hartmann, J. Mikúš), 36. Zálešák (D. Pašek, Ďurák), 38. R. Školiak (Zálešák, D. Pašek), 43. Ďurák (R. Školiak, Zálešák), 51. Pálffy (R. Hartmann, J. Mikúš), 57. D. Pašek (Zálešák, Ďurák) - 6. L. Ružička (Kudělka, Homer), 24. Paroulek (L. Ružička, Gabriš)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše: Kútny a Paroulek (obaja Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek,Tvrdoň, 3374 divákov

Prvá tretina ponúkla divákom sotva priemerný hokej. Skóre otvoril Ružička, ktorý zavesil peknú Kudělkovu prihrávku nad ľavé rameno Rybára krátko po nevyužitých dvoch úvodných presilovkách domácich. V 16. min Kováč úspešne zasiahol proti Pálffyho individuálnej akcii. Na konci 17. min unikol v oslabení Paroulek, ale úmysel zakončiť pomedzi betóny mu Rybár vystihol. Druhá tretina začala prienikom domáceho obrancu Hranáča, ktorého bekhendové zakončenie skončilo na pravom ramene Kováča. V 24. min sa po nevinnej akcii presadil Paroulek a zvýšil náskok hostí na 2:0. Po inkasovanom góle zvýšili Skaličania úsilie, ale šance Zálešáka, Školiaka, Juraja Mikúša a Beňu skončili na pozornom brankárovi hostí. V polovici zápasu sa presadil dôrazný Hartmann a znížil na 1:2. Následne Pálffy, Zálešák a Školiak svojimi gólmi v priebehu 155 sekúnd dokonale otočili vývoj zápasu v prospech domácich. Ako prvý sa z brankárov zapotil v tretej tretine Rybár po nepríjemnom teči Ďuriša. V 43. min Ďurák svojím nahodeným pukom od modrej čiary dokonale prekvapil Kováča - 5:2. V 51. min dve sekundy po naskočení vylúčeného Trenčana na ľad svojím 52. gólom a 99. kanadským bodom v sezóne (týmto počtom vyrovnal rekord extraligy) zvýšil Pálffy na 6:2. Päťgólový náskok Skalice zariadil v 57. min po prihrávke Zálešáka Pašek. Na nedeľňajšie víťazstvo stačil domácim 30-minútový plnohodnotný výkon.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 35. Kriška (Richard Huna, D. Rehák), 46. Kadura (Kuric, M. Bača) - 28. M. Grman (Šimurda, Juraj Faith), 34. Juraj Faith (M. Grman, Šimurda), 55. Jenčík (Juraj Sýkora)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Vojtek, 2250 divákov

V úvodnom dejstve sa prakticky nič podstatné neudialo. Obojstranne bezstarostný hokej nudil mikulášske tribúny. Do sľubnejších gólových pozícií sa dostal na strane Košíc Rudolf Huna. V drese MHk 32 mu obdobným spôsobom kontrovali jeho mladší bratia Richard a Róbert. Pozorní brankári Falter a Hudáček však všetko s prehľadom vyriešili. Do druhej tretiny vpadli oveľa väčšou aktivitou Košičania. Pred domácou bránkou miestami doslova horel ľad. V 28. min otvoril skóre duelu prekvapujúcou krížnou strelou obranca "oceliarov" Grman, ktorý sa najlepším spôsobom pripomenul donedávna svojim tribúnam - 0:1. V 34. min sa presadil uzdravený kapitán hostí Faith a asistoval mu opäť aktívny Grman. Liptáci sa bleskovo vrátili do stretnutia. Krížnu prihrávku Richarda Hunu trafil bez prípravy nádherne Kriška - 1:2. V závere druhého dejstva mohli kontaktným gólom povzbudení hráči Mikuláša viackrát vyrovnať, ale nádejný Hudáček ukázal svoje kvality. V 46. min zúročil neutíchajúcu snahu Liptákov o vyrovnanie najmladší hráč na ľade iba 17-ročný Kadura - 2:2. Hralo sa hore-dolu, šance sa striedali na obidvoch stranách. V 55. min rozhodol o osude celého stretnutia tvrdou ranou hosťujúci Jenčík, ktorého nezištne vysunul dopredu Juraj Sýkora. Úsilie Mikulášanov v samom závere neprinieslo predĺženie, pretože líder tabuľky si tesný náskok bez problémov postrážil.

Skupina o 7. - 13. miesto - 12. kolo:

HC'05 Banská Bystrica - HK Aquacity ŠKP Poprad 2:3 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 32. B. Jánoš (M. Dian), 39. Tonkovič (Paľov, Bambúch) - 46. A. Kroták (Jarolín, Fabia), 54. A. Kroták, 63. Kasík (R. Stantien, D. Buc)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Stano, 1500 divákov

Pod Urpínom videli diváci taktický zápas s pozorným bránením. Domáci hrali v oklieštenej zostave pozorne, boli aktívnejší aj rýchlejší na puku, hostia produkovali tvrdší a agresívny hokej, ktorý robil Banskobystričanom menšie problémy. Hostia pohrozili Lapšanským v 2. min, keď Petrík riskantne vykorčuľoval. Na opačnej strane sa po individuálnej akcii nepresadil pred Šimonovičom Tománek. Domáci nevyužili dve presilovky za sebou. Najväčšiu šancu spálil v 13. min po prihrávke Štolca Češík, ktorý netrafil takmer úplne prázdnu popradskú bránku. Na začiatku druhej tretiny riskoval aj gólman hostí, no jeho vykorčuľovanie k ľavému kruhu nepotrestali Bulík a Paľov. Úvodný gól padol až v 32. min. Dian naskočil z trestnej lavice, dostal sa k puku, vnikol do útočného pásma, vpravo prihral Jánošovi, ktorý predviedol efektný "vešiak" - 1:0. Poprad spálil najväčšiu šancu v 35. min. Kroták dostal presný puk k ľavej žŕdke, no netrafil ho do odkrytej časti bránky. V 39. min prišiel nečakaný trest, keď Paľov z pravej strany našiel v strede pred bránkou Tonkoviča, ktorý puk tečoval a prekvapil Šimonoviča - 2:0. Na konci druhej tretiny sa dostal do prieniku ešte aktívny Dian, ale Malinský mu sekaním nedovolil zakončiť. V záverečnej časti hry bol na ľade už iný Poprad. V 43. min sa zdalo, že puk, ktorý trafil Krotáka, útočníka hostí zasiahol tak, že sa na ľade už neukáže. Spoluhráči ho museli odprevadiť na striedačku, no hviezda Podtatrancov nastúpila na ľad po troch minútach a krívajúca v bolestiach skórovala v 46. min zblízka po prihrávke Jarolína - 2:1. Hostia ťažili z tlaku práve skončenej presilovky. V 50. min domáci Češík zblízka nepochodil pred Šimonovičom. Popradčania čoraz častejšie ohrozovali Petríka a ich snaha bola zúročená vyrovnávajúcim gólom. Kroták ťažil v 54. min z veľkej chyby Rimmela, ktorý zle rozohral puk a skúsený útočník hostí pred Petríkom už nezaváhal - 2:2. V predĺžení sa hral útočný hokej, šťastie sa priklonilo na stranu Popradu. Po Stantienovej prihrávke úplne voľný Kasík rozhodol o zisku dvoch bodov pre Poprad.

MHC Martin - MsHK Garmin Žilina 3:4 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Góly: 4. Džerinš (M. Macho, Dornič), 19. L. Havel (L. Říha, Klepáč), 60. Trokan (Appel) - 25. V. Čacho (Piatak, M. Kokavec), 28. Škoda (Hriňa), 55. Škoda (Škuta, Krajči), 62. Hriňa (M. Kokavec)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Novák, M. Orolin, 1850 divákov

Úvodnú šancu susedského derby mal Čacho, ale jeho strelu odvracal z bránkoviska Kolba. V 4. min Džerinš pohotovo zmenil smer Machovej prihrávky a Martin viedol. Gólman Láníček sa následne vyznamenal pri strelách Appela a Dorniča, ale v 19. min ho strelou švihom prekvapil Havel - 2:0. Druhú tretinu začali lepšie hostia, ktorí sa snažili so zápasom ešte niečo urobiť. Najskôr Turoň v 24. min zblízka nepretlačil puk za Lakosila, ale o minútu neskôr ho Čacho prestrelil - 2:1. Žilinčania ožili a v 28. min Škoda zmazal dvojgólový náskok Martina. V tretej tretine sa obaja súperi snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale viac šancí mali evidentne motivovanejší hostia. V 48. min Pleva ideálne na modrú čiaru vysunul Škodu, ktorý v dobrej pozícii najskôr Lakosilovu bránku netrafil, ale v 54. min sa dostal k odrazenému puku a posunul Žilinu do vedenia. Záverečný nápor kŕčovito hrajúcim Martinčanom vyšiel. Počas power play vyrovnával Polák 34 sekúnd pred koncom tretieho dejstva. Predlžovalo sa a v nadstavenom čase v 62. min rozhodol o víťazstve Žiliny bývalý hráč Martina Polák.

HK Orange 20 - SkiPark MHK Kežmarok 2:3 po samost. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 40. Vyletelka (Šišovský), 46. Ján Sýkora (Cútt) - 24. D. Brejčák (Šechný, M. Drotár), 42. M. Drotár (Škovira), rozhodujúci sam. nájazd: P. Segľa
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: M. Drotár (Kežmarok) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Müllner, Šefčík, 1211 divákov

Prvý gól stretnutia padol až v 24. min, keď na Šechného prihrávku si medzi kruhy nakorčuľoval Brejčák a bombou od hornej žŕdky prestrelil Hiadlovského - 0:1. Päť sekúnd pred koncom druhej tretiny Šišovský vybojoval za bránkou puk, prihral ho voľnému Vyletelkovi, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránku a vyrovnal na 1:1. V 42. min hosťujúci Drotár získal za bránkou puk, natlačil sa pred ňu a zasunul puk za Hiadlovského - 1:2. Domácich to však nedeprimovalo a opäť sa im podarilo vyrovnať stav stretnutia. V 46. min bol Ján Sýkora tiesnený obrancom vytlačený do rohu, odkiaľ ešte skúsil vystreliť, trafil kežmarského obrancu, od ktorého sa puk odrazil za Budaiov chrbát - 2:2. V predĺžení gól nepadol, a tak o osude duelu rozhodovali až samostatné nájazdy. Viac šťastia mali hostia z Kežmarku, víťazstvo im zabezpečil Pavol Segľa.