02. novembra 2007

Súhrn výsledkov piatkových duelov Slovnaft extraligy:

Súhrn výsledkov piatkových duelov 22. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže mužov - HC Košice - Dukla Trenčín 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) Góly: 13. Javín (Juraj ...

BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových duelov 22. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže mužov - HC Košice - Dukla Trenčín 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 13. Javín (Juraj Faith) - 3. V. Baláž (Malinský), 62. Húževka (Čacho)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše v 57. min S. Saliji (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, M. Novák, 8340 divákov (vypredané)

Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Jenčík, Michal Lukáč, M. Bartánus
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Trochta, Osina, P. Mikuš, Bobček, Malinský - Čacho, Húževka, Pardavý - Hanzal, Kóňa, V. Nemec - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - V. Baláž, V. Kútny

Ešte pred úvodným buly sa na košickom ľade odohrala malá slávnosť. Nový generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Peter Bondra si prevzal oranžovo-čierny dres Košíc, teda klubu v ktorom začínal. Už v 3. min potrestal zlé striedanie Košíc Baláž, ktorého vysunul Malinský. Strelu trenčianskeho útočníka tečoval I. Droppa a skončila až v Lipovského bránke - 0:1. V úvodnej desaťminútovke boli domáci zakríknutí, aktívnejšie si počínala Dukla. Šance si vypracovali Marek Haščák a po ňom aj Húževka, ktorý hľadal medzeru medzi betónmi košického brankára. Prvou vážnejšou strelou domácich sa prezentoval v 11. min Jenčík, Košičanom sa však podarilo vyrovnať až v 13. min, keď Javín zakončoval od modrej pri presilovke tvrdo a presne. Následne prišli príležitosti Faitha, keď Hála zachraňoval reflexívne pri hre štyroch na štyri. Potom Huna v stopercentnej šanci netrafil bránku a trenčiansky gólman tesne pred prvou prestávkou zmaril aj príležitosť Špilára.
V druhej dvadsaťminútovke sa dvakrát do zakončenia dostal Samir Saliji: najskôr zasahoval Lipovský, následne v 25. min trenčiansky útočník netrafil odkrytú časť košickej bránky. Pokus Kóňu v polovici zápasu počas presilovky Lipovský vyrazil. Po Faithovej akcii v 31. min chýbalo len zakončenie Bartoša, ktorý sa krátko nato natlačil do strely, ale Hála reagoval pohotovo. Poradil si aj s Hunovým tečom a následnou Javínovou ranou. Pri presilovke vyrážačkou vytlačil puk po zakončení Kmiťa a neprekvapila ho ani bomba Kledrowtza.
Domáci tím bol v tretej tretine lepším mužstvom. V 43. min spálil tutovku Huna a ten istý hráč v 45. min nepretlačil puk za Hálov chrbát. Do tretice bol Huna neuspešný v 50. min, opäť sa zaskvel Hála, ktorý si vzápätí poradil aj s Plevovou dorážkou. V Lipovského lapačke znova skončila strela Salijiho spomedzi kruhov. V 55. min zakončoval pohotovo Miklík a znovu ratoval Hála. Zápas dospel až do predĺženia a v ňom zabezpečil Dukle dva body Húževka. Aj druhé vystúpenie v Košiciach dotiahli Trenčania do víťazného konca.

Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Bol to veľmi pekný zápas. Padlo málo gólov, ale bolo to vysoko taktické stretnutie. My vieme, čo hrá Trenčín, oni zas čo hráme my. Chýbalo nám aj šťastie, Rudolf Huna bol dvakrát pred Hálom, ale ten mu šance zmaril. V predĺžení sme urobili taktickú chybu. Je nám to ľúto, lebo fantastickí diváci by si zaslúžili lepší výsledok."

Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Videli sme veľmi kvalitné stretnutie. Obe mužstvá hrali veľmi dobre. Veľmi dobre sa totiž aj poznajú, takže sa nemajú navzájom čím prekvapiť. My sme najmä chceli eliminovať rýchlych košických hráčov. Párkrát sa síce dostali do šancí, ale Miroslav Hála mal fazónu, všetko vychytal."

HKm Zvolen - Slovan Bratislava 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Góly: 16. Turek (Cibuľa, Babka) - 13. Uram (Hujsa, Kuľha), 52. Kuľha (Hujsa, Pavlas), 54. Uram (Hujsa), 60. Kapuš (Kropáč)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Valach, Mihajlo, 5113 divákov

Zvolen: V. Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Frühauf, Dlouhý, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - Paciga, Lipiansky, J. Čierny - Chovan, L. Jurík, Dubec
Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Hančák, Huba - Kuľha, Hujsa, Uram - Lažo, Hreus, Döme - Kropáč, Kapuš, Ľ. Pištek - Kmeč, Baček, Kokavec

Na začiatku zápasu mohla uspokojiť takmer plný zvolenský štadión iba úvodná minúta. Potom sa hral opatrný hokej, ktorý oživil iba Hujsa v 3. min, keď sa dostal k náhodnému puku, vyrútil sa na Hudáčka, no zoči-voči sa nepresadil. Až v 13. min sa Bratislavčanom vydarila rýchla akcia: domáca obrana neprikryla útočníkov pred brankárom, Kuľha našiel Hujsu, ktorý puk pri ľavej žrdi poslal k pravej Uramovi a bolo 0:1. Zvolenčania zdvihli hlavu, začali byť aktívnejší a v 16. min vyrovnali. Cibuľa spoza bránky našiel pred Hovim voľného Tureka a ten gólmanovi hostí nedal žiadnu šancu. Domáci potom mohli inkasovať, keď sa v strednom pásme okolo Babku dostal Uram, prešiel až pred Hudáčka, ale neposlal puk za jeho chrbát.
V druhej tretine opäť mal vyloženejšie šance Slovan - najprv mohol využiť v oslabení chybu domácich Baček, stroskotal však na Hudáčkovom umení. V 28. min Hruška prešiel cez Dlouhého, zblízka sa však nepresadi. "Bryndziari" potom zvýšili pozornosť v obrane, nepustili hostí do vážnejšej šance, ale v závere druhého dejstva nevyťažili gól z mohutného tlaku.
V úvode tretej tretiny mohli Zvolenčania ísť do vedenia, no Paciga v presilovke neuspel a rovnako ani Krayzel. Slovanisti od 45. min pritlačili domácich, čo vyústilo do gólu v 52. min: vyšachovali domácu obranu a po prihrávke Hujsu skóroval Kuľha. O dve minúty neskôr domáci obranca Dlouhý urobil tretiu chybu v zápase. Hostia si takticky počkali na hrúbku hokejistov spod Pustého hradu v defenzíve. Hujsa získal puk, vystrelil a dorážka Urama bola gólová. Zvolenčania sa potom dlho nemohli dostať do želaného náporu, až v 60. min sa Chovan predral popri pravom manitineli, prihral puk pred bránku, ten sa k nemu dostal naspäť, ale netrafil.

Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Slovan hral veľmi dobre smerom dozadu. Dosiaľ vo Zvolene vždy vyrukoval s útočnou hrou, ale teraz nás k ničomu nepustil. Napriek tomu sme si vypracovali niekoľko šancí, hlavne na začiatku druhej tretiny sme mohli skórovať a dostali by sme sa do psychickej výhody. Nepodarilo sa to však, hostia využili dve chyby, boli jasne lepší a zaslúžene zvíťazili."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Naša forma stúpa v obrane i ofenzíve. Útočníci, ktorí doteraz spali, začali dávať góly. Predviedli sme kvalitný kolektívny výkon. Keď hráme dobre v útoku i obrane a brankár sa pridá, je to cítiť. Bol to jeden z našich najlepších výkonov, možno aj najlepší."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Ardo Nitra 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Góly: 13. Róbert Huna (M. Grman, Kriška), 27. Ulehla (Kuric, D. Rehák), 43. Kriška (Richard Huna, Róbert Huna), 48. M. Grman (Bulík, M. Droppa) - 3. M. Štefanka (Vozdecký), 18. Valach (H. Ručkay), 24. Jass (H. Ručkay, M. Štefanka), 31. M. Gálik (R. Lukas), 56. Valach (J. Ručkay)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Školiak 10+DKZ za nešportové správanie - Dornič 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Gašparík, 1770 divákov

L. Mikuláš: J. Laco (24. Falter) - M. Školiak, Petran, M. Droppa, Hyben, M. Grman, D. Rehák, Kadlubiak, Rúfus - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - Pupák, Marek Hovorka, Pohanka - Ulehla, Kuric, Blaščík.
Nitra: Mastič - R. Lukas, Vojta, Špila, Halász, Šimka, Jass, Sedlák, Raček - M. Gálik, Berzinš, Ľ. Kolník - Dornič, T. Chrenko, M. Chrenko - G. Saliji, M. Štefanka, Vozdecký - Valach, J. Ručkay, H. Ručkay

V Liptovskom Mikuláši si obaja súperi uvedomovali dôležitosť duelu. Domáci hokejisti a rovnako aj hostia spod Zobora sa úspešným výsledkom chceli priblížiť k prvej osmičke. Úvod vyšiel Nitre, ktorej prvá návšteva v útočnom pásme Mikulášanov skončila v Lacovej sieti - strelecky sa presadil Štefanka. Vyrovnanie priniesla 13. min, v presilovke zakombinoval domáci prvý útok a Róbert Huna vyrovnal na 1:1. Pred prvou prestávkou naklonil misky váh opať na stranu hostí Valach. V 24. min už na 3:1 pre Nitru zvyšoval Jass a v domácej bránke vymenil J. Laca Falter. Kontaktný gól strelil v 27. min Ulehla, ale ešte pred druhou sirénou sa počas presilovky presadil Gálik. V záverečnom dejstve poznamenanom viacerými šarvátkami sa Liptovskému Mikulášu podarilo dokonca vyrovnať, keď trafili Kriška a Grman. O osude duelu však rozhodol v 56. min Valach, ktorý zabezpečil Nitre dôležité víťazstvo.

Hlasy:
Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Napriek tomu, že sme začali zle, od polovice druhého dejstva sme mali navrch a v záverečnej sme boli jednoznačne lepší. Hostia napokon uspeli s naozaj veľkou dávkou šťastia."

Rostislav Vlach (tréner Nitry): "Do vzácne vyrovnaného zápasu sme vstúpili veľmi dobre, ale záver patril domácim. Na ceste k víťazstvu sme mali veľa šťastia, spravodlivejšia by asi bola remíza."

MHC Martin - SkiPark MHK Kežmarok 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Góly: 24. Koložváry (Džerinš, Markovič), 37. M. Beran (Török, L. Říha), 48. L. Říha (Vantroba, Török), 51. Podstavek (Koložváry), 52. Džerinš (J. Mihálik) - 48. Pavol Segľa (Žemba, M. Palovčík), 58. Slaninák (Martin Slovák)
Vylúčení: 4:14 na 2 min, navyše: Petrina, Fedor (obaja Kežmarok) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Tvrdoň, Brath, 3628 divákov

Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský, Dvořák - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - Trokan, Mahdalík, Macho
Kežmarok: J. Kučera - Gábriš, Strapko, Brincko, Petrina, Kall, Žemba, od 21. min Brejčák - Pavol Segľa, Šechný, Drotár - P. Gajdoš, M. Palovčík, B. Ihnačák - Frank, Fedor, Pavličko - Martin Slovák, Slaninák, Bednár

V úvodnej tretine prevládal na ľade boj. Domáci Martinčania nespustili očakávaný nápor, čo hosťom z Kežmarku, ktorí pozorne bránili svoju modrú čiaru, hralo do kariet. Až druhá tretina priniesla aj nejaké korenie. V 21. min sa Kučera vyznamenal pri strele Říhu. Kežmarský brankár čaroval aj o dve minúty neskôr, keď najprv zlikvidoval Podstavkovi blafák a potom tomu istému hráčovi reflexívne zmaril strelu do odkrytej časti bránky. Skóre sa po prvý raz menilo v 24. min, keď Džerinšovu strelu v presilovke Martina dorazil za Kučerov chrbát Koložváry - 1:0. Aj svoj druhý gólový úspech zaznamenali hostitelia v početnej výhode: biliard prvého domáceho útoku zakončil po totálnom vyšachovaní defenzívy hostí Beran - 2:0. Hostia boli radi, že v strednej časti neinkasovali viackrát, pretože ich herná disciplína bola veľmi slabá a často sedeli na trestnej lavici. Hokej sa z nej hrá ťažko a hráči Skiparku to opäť pocítili v 48. min, keď presilovku Martina využil Říha - 3:0. O 22 sekúnd neskôr zaznamenali hostia prvý úspech vďaka koncovke Segľu, ale v 51. min po góle Podstavka už bolo 4:1. V tom čase sa hralo prakticky bez obrán a v 52. min podčiarkol martinskú exhibíciu Džerinš - 5:1. Poľavenie domácich v závere využil Slaninák, ktorý v 58. min spečatil výsledok na konečných 5:2.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Prvá tretina bola taká hluchá. Prvoradou úlohou bolo neinkasovať gól. V druhej časti hry sme zmenili systém hry, začali sme súpera viac napádať, viac sme korčuľovali a z toho pramenili fauly Kežmarku, čo sme v presilovkách využili. Podtatranci majú veľmi dobré mužstvo, víťazstvo nás o to viac teší."

Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "V druhej. tretine sme prestali korčuľovať, mali sme veľa vylúčených hráčov a to v konečnom dôsledku rozhodlo. V tretej tretine sme ešte chceli s výsledkom niečo urobiť, ale už sa nám to nepodarilo. Hráči pôsobili unavene, potrebujeme dobiť baterky. Verím, že nám prestávka v súťaži pomôže."