04. januára 2008

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 38. kola hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 38. kola hokejovej Slovnaft extraligy: MsHK Žilina - HKm Zvolen 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) Góly: 12. D. Kusovský - 28. Lipiansky (Juraško, Dlouhý), 38. Krayzel ...

BRATISLAVA 4. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových zápasov 38. kola hokejovej Slovnaft extraligy: MsHK Žilina - HKm Zvolen 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) Góly: 12. D. Kusovský - 28. Lipiansky (Juraško, Dlouhý), 38. Krayzel (Lipianský, F. Turek) Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Kubenko 5+DKZ za napadnutie, L. Čierny 10 min za nešp. správanie, Klouda (všetci Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Gajan, 1808 divákov Zostavy: Žilina: M. Laco - D. Kusovský, P. Mikuš, Špila, Pulpán, Krčula, Kudrna, Liška - Sivák, Stantien, Paroulek - Važan, Jánoš, Krajči - Pokrivčák, R. Tvrdoň, Baláž - Drábek, Sikorčin, Hajnik Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Štork, Dlouhý, Juraško, Babka, Cebák - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - M. Chovan, L. Jurík, Hvila Žilinčania začali zápas aktívnejšie, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí, z ktorých najmä Sivákov nájazd v 5. min zaváňal gólom. V 7. min po strele Drábeka z pravej strany stála šťastena na strane zvolenského gólmana. Potom to boli hostia, ktorí pri vylúčení Pokrivčáka a Krčulu mali početnú výhodu, ale tú nevyužili. Následne bol vylúčený Zvolenčan Čierny, a keď sa vrátil z trestnej lavice, domáci kapitán Kusovský strelou po ľade dostal domácich do vedenia. Vlci mohli pridať ďalší gól z hokejky Sikorčina a Hájnika, ale stav prvej tretiny sa už nemenil. V úvode druhej časti hry mali oba tímy možnosť presilových hier. Boli to Zvolenčania, ktorí pri vylúčení Drábeka v 26. min mali gólovú šancu, ale Krayzel prepálil. Po faule na Špilu v 26. min dostal Kubenko 5+DKZ. Hra bola na niekoľko minút prerušená a hneď ako hlavný rozhodca P. Grečko hodil buly, Lipiansky z rýchleho protiútoku vyrovnal na 1:1. Od 33. min mali Žilinčania 45 sekúnd možnosť presilovky piatich na troch, ale tú nevyužili. Vylúčenie Siváka v 37. min ustáli, ale keď sa vrátil na ľad, Krayzel využil zaváhanie v domácich radoch a dostal Zvolen do vedenia. V úvode poslednej tretiny mal skvelú príležitosť na vyrovnanie Jánoš, ale Hudáček bol pozorný. Žilinčania mohli vyrovnať pri dvojnásobnom vylúčení L. Čierneho, ale početnú výhodu nevyužili. V záverečnej časti sa hral vyrovnaný hokej, čo viac vyhovovalo hosťujúcemu Zvolenu. V poslednej minúte hrali domáci bez brankára, ale stav stretnutia sa im už nepodarilo zmeniť. Hlasy: Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Prvá tretina bola vyrovnaná, dali sme trochu šťastný gól. V druhej tretine sme pri presilových hrách mohli zvýšiť nás náskok, avšak po hrubej chybe v obrane sme inkasovali vyrovnávajúci gól a v závere tretiny aj druhý. V poslednej časti sme mali určitý tlak, ale Zvolen ho ustál. Je to smola, prehrali sme zápas dvoma chybami." Pavel Hulva (asistent trénera Zvolena): "Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas. Žilinčania dosiahli sériu dobrých výsledkov. Prvá tretina bola vyrovnaná, inkasovali sme nešťastný gól. Pri presilových hrách bol našou oporou Hudáček. Zaujímavé bolo, že práve naše vylúčenia nás nakopli a dali sme dva góly. V poslednej časti nás žilina dostala do tlaku, ale výsledok sme udržali." MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 1:5 (1:2, 0:2, 0:1) Góly: 14. Petran (Marek Hovorka, F. Zúbek) - 7. Kóňa (V. Kútny, P. Poljaček), 13. P. Poljaček (V. Kútny), 22. Hanzal (Húževka), 24. Hanzal (P. Poljaček, Čacho), 53. V. Nemec (A. Kollár, Fatyka) Vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše: A. Kollár (Trenčín) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Orolin, Smrek, 850 divákov Zostavy: L. Mikuláš: Falter - M. Grman, M. Droppa, Jelínek, Hyben, Petran, D. Rehák, Kadlubiak, Rúfus - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Bulík, Holečko, Blaščík - F. Zúbek, Marek Hovorka, B. Pohanka - Macík, Kuric, M. Oravec Trenčín: Hála - Bobček, Malinský, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Trefný - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - Čacho, Húževka, Hanzal - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - P. Poljaček, Kóňa, V. Kútny Ako prví sa gólovo presadili favorizovaní hostia, keď si v 7. min Kóňa nakorčuľoval na výbornú prihrávku Kútneho spoza bránky. Táto formácia "žlto-červených" v 13. min poistila tesný náskok, po ďalšej šikovnej Kútneho asistencii sa radoval aktívny Poljaček. Mikulášanov vzápätí zdvihol z kolien Petranov tvrdý prízemný projektil od modrej čiary počas presilovky - 1:2. Vojakom vyšiel nástup do druhého dejstva, dôrazný Hanzal najskôr dostal puk za Faltera po skrumáži pred bránkou domácich a v 24. min bol ten istý hráč na konci podarenej presilovkovej rošády. Vrcholom nemohúcnosti rozobratých Liptákov bola dlhá presilovka o dvoch hráčov v závere prvej polovice duelu, v ktorej kopili jednu nepresnosť za druhou. Až do druhej sirény sa potom už viac ako vylučovalo ako hralo. V bezstarostnom poslednom dejstve si hostia precvičovali útočné kombinácie a jedna z nich sa v 53. min ujala. Po osi Fatyka - Kollár - Nemec v presilovej hre sa presadil posledne menovaný. Dukla sa na povinné víťazstvo v Liptove príliš Hlasy Ján Majdek (tréner Lipt. Mikuláša): "Podali sme ďalší nevýrazný výkon. O všetkom rozhodli rýchle góly hostí v úvode druhej tretiny. Neviem si dosť dobre vysvetliť, prečo sa naši hráči vôbec nepobili o lepší výsledok. Súper kalibru Trenčína by mal byť pre každého úplne samozrejmou motiváciou." Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Hra mala po dlhšej prestávke celkom slušné tempo. Pokoj na hokejky nám priniesli úvodné dva góly. Ďalšie dva na začiatku druhej tretiny stanovili definitívu. Potom sa viac-menej iba dohrávalo, preto sme mohli dať rovnakú možnosť všetkým formáciám. HK 36 Skalica - HC Košice 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) Góly: 14. R. Hartmann (D. Pašek, T. Višňovský), 27. Zálešák (V. Vlk, J. Mikúš), 42. Kocák (Liščák), 56. V. Vlk (Pálffy, Zálešák) - 58. Špelda (Bartánus, Michal Lukáč) Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Lipovský 10 min za nešp. správanie, Juraj Faith (obaja Košice) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Kubuš, Brath, 3400 divákov Zostavy: Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, R. Hartmann - F. Novák, Hollý, Malík Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda, od 41. min Mocek - Šimurda, Kmiť, Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Ščurko, Michal Lukáč, M. Bartánus Obaja súperi od úvodu duelu takticky vyčkávali na chybu protivníka. Ako prvý sa do šance dostal už v 67. sekunde Zálešák, ktorý sa pred Lipovským ocitol v ideálnej pozícii, no gól nedal. Rybár prvýkrát zasahoval v 4. min, keď po individuálnom prieniku neúspešne zakončoval Gron. Následne počas presilovky Skaličania pohrozili z hokejky Mikúša a Ivičiča. V 14. min košická obrana nedovolene bránila Hartmanna, no ten sa ešte stihol presadiť a pomedzi betóny bývalého skalického spoluhráča posunul domácich do vedenia - 1:0. V 16. min spálil šancu Školiak, keď mu puk pekne naservíroval Pálffy. V úvode druhého dejstva pohrozili Košičania, no Bartánus pred Rybárom neuspel. V 27. min potrebovala Skalica počas presilovky piatich na štyroch iba 5 sekúnd, aby zvýšila na 2:0. Po Vlkovej strele tečoval puk Zálešák a ten ponad lapačku košického gólmana preletel do bránky - 2:0. Košice pridali na dôraze, no domácich viackrát podržal svojimi zákrokmi Rybár. V 31. min vychytal Miklíka i Lukáča a počas presilovky Skalice piatich proti trom sa zaskvel po úniku Kledrowtza. Pred domácou svätyňou následne neuspeli ani Špelda a Gron. V úvode tretej tretiny v 42. min rozvlnil sieť košickej bránky z ideálnej pozície Kocák. Lipovský svojimi zákrokmi viackrát Košice podržal, no v 56. min nestačil na presnú strelu Vlka od modrej čiary. Košice zaznamenali čestný úspech v 58. min, keď nahodený puk prešiel ponad vyrážačku Rybára a do streleckej listiny sa zapísal Špelda. Hlasy Peter Oremus (tréner Skalice): "Chlapci si dopodrobna plnili veci, ktoré sme si predsavzali. V našom obrannom pásme boli veľmi disciplinovaní. Som rád, že sa presadili všetky tri päťky. Dnes nás podržal aj brankár Rybár." Ján Šterbák (tréner Košíc): "Nemôžeme byť po stretnutí spokojní. Prehrali sme 1:4. Určite sme prišli do Skalice urobiť lepší výsledok. Prvé dve tretiny z nášho pohľadu neboli zlé. Najmä v tej druhej sme mali niekoľko čistých gólových príležitostí. Keby sme z toho dali nejaký gól, zápas sa mohol vyvíjať iným smerom. V tretej tretine už organizácia hry nebola taká, ako by sme si predstavovali. Súper kontroloval hru a dotiahol zápas do víťazného konca." HK Aquacity ŠKP Poprad - MHC Martin 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) Góly: 16. A. Kroták (Jarolín), 40. Jarolín (Michal Segľa, A. Kroták), 51. Kasík (Kroták), 60. Marcel Haščák (Martin Segľa, Bambúch) - 25. Kolba (Ďatelinka, M. Beran), 28. Mahdalík (L. Říha) Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: navyše L. Říha (Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Baluška - Korba, Tvrdoň, 1920 divákov Zostavy: Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Turoň, Bambúch, Korenko, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Lapšanský - Jabrocký, Halaj, V. Král - Marcel Haščák, Kubus, M. Segľa - Havíra, P. Svitana, Ficko Martin: Lakosil - Kolba, I. Ďatelinka, Zajac, V. Dvořák, B. Majeský, Hriňa, Brcko - L. Říha, M. Beran, Mahdalík - Džerinš, M. Macho, Markovič - Podstavek, Koložváry, Trokan - Themár Aj keď oba tímy bojujú s rozsiahlejšou maródkou svojich opôr, na ich chuti po víťazstve to však poznať nebolo. Poprad si postupne vypracoval územnú prevahu a častejšie ohrozoval Lakosila. Ten najskôr zneškodnil niekoľko vážnejších akcií, avšak v 16. min už kapituloval po bekhendovej strele Krotáka. V posledných minútach úvodnej tretiny sa dostali do tlaku aj hostia, ktorému sa Poprad niekedy aj zubami-nechtami ubránil. Hostia obrátili vývoj strenutia v úvode strednej časti. Najskôr vyrovnal v 25. min počas presilovky strelou od modrej Kolba a o tri minúty neskôr našiel cestu do siete puk z hokejky Mahdalíka. Martinčania boli aj naďalej pri chuti a mali puk častejšie na svojich hokejkách, z čoho pramenili ďalšie nebezpečné príležitosti. Hokejové šťastie sa však usmialo na Popradčanov, ktorí v závere tretiny využili presilovku, keď strelu Michala Segľu dorazil 12 sekúnd pred koncom Jarolín. V 51. minúte mal najskôr tutovku na hokejke Kroták, ktorý však sám pred Lakosilom prestrelil bránku. Čo sa však nepodarilo jemu, napravil Kasík o pár sekúnd neskôr, keď jeho strela švihom prekvapila Lakosila - 3:2. O dve minúty mohol poistiť vedenie domácich Michal Segľa, ale Lakosil jeho prienik zneškodnil. Popradčania mali v závere strenutia herne navrch, čím držali hostí na dištanc. Svoje víťazstvo spečatili gólom do prázdnej bránky z hokejky Haščáka. Hlasy: František Hossa (tréner Popradu): "Som spokojný s prvou a treťou tretinou a najmä s výsledkom. Mal som obavy z toho, ako zostavíme mužstvo. Potešilo ma, že niektorí hráči mohli po zranení už nastúpiť. Dôležité je víťazstvo a som rád, že sme stretnutie zvládli." Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Oba tímy nastúpili v oklieštených zostavách, čo bolo vidieť najmä na našom výkone. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, keď sme sa sústredili na defenzívu, ktorá nám veľmi dobre vychádzala. Po druhej tretine bolo 2:2 a záležalo na tom, kto dá tretí gól a zápas vyhrá. Možno trochu šťastnejší a možno o kúsok lepší bol náš súper, a preto zvíťazil." Slovan Bratislava - SkiPark MHK Kežmarok 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0) Góly: 16. Döme (Kropáč), 44. Hujsa (Kuľha), 57. Kapuš (Döme, J. Kováčik), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kapuš - 9. Palovčík (Frank, J. Hrubý), 11. Lemešáni (Bednár), 34. Drotár (B. Ihnačák) Vylúčení: 4:10 na 2 min, navyše: Sersen 10 min za napadnutie hlavy a krku, Uram 10 min za nešp. správanie - Frank 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff ml. - Vojtek, Mihajlo, 6065 divákov Zostavy: Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Hančák, Huba - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Lažo, Hreus, Döme - Kropáč, J. Sýkora, Uram - Kokavec, Ľ. Pištek, Kmeč Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Sadiki, Žemba, Hrubý, Drotár - Frank, M. Palovčík, Pavol Segľa - Škovira, S. Pavličko, Slaninák - B. Ihnačák, P. Gajdoš, Brejčák - Lemešáni, Fedor, Bednár Slovan mal v I. tretine hernú prevahu, ale góly strieľali najprv Kežmarčania. Prvú šancu v oslabení ešte Frank nezužitkoval, ale o tri minúty neskôr Palovčík v presilovej hre vymietol pravý vinkel Hoviho bránky. O 29 sekúnd mohol Škovira zvýšiť po úniku už na 2:0 ale zoči-voči gólmanovi Slovana zaváhal. Na druhej strane trafil Kuľha žŕdku. V 11. min hostia predsa len dali druhý gól, Lemešáni tentoraz trafil druhý horný roh Hoviho svätyne. V 16. min sa konečne presadili aj domáci. Döme v početnej výhode nečakane vystrelil a puk si našiel cestu za Klempu - 1:2. Neskôr trafil Kuľha pri dvojnásobnej výhode opäť žŕdku. V druhej dvadsaťminútovke prebrali inciatívu hráči Kežmarku, ale úroveň hry poklesla na oboch stranách. Divákov prebral až v 34. min Drotár, ktorý z ničoho-nič hneď po buly zvýšil na 3:1. V závere druhej časti mohol ešte znížiť na dvakrát Pavlas, ale úspešný nebol. V 3. min poslednej dvadsaťminútovky mohol zabiť klinec do slovanistickej rakvy Gajdoš, ale po prihrávke spoza bránky neuspel. Domáci začali ovrat v 44. min, Kuľha zblízka nedal, ale Hujsa spoza bránky s pomocou korčule Klempu dotlačil puk za jeho chrbát. O dve minúty si Uram pekne položil Klempu, no namiesto jeho odkrytej svätyne trafil iba konštrukciu. V 49. min mohli rozhodnúť hostia, no napokon sa šťastie usmialo na slovanistov, v 57. min Kapuš vyrovnal. A po bezgólovom predĺžení ten istý hráč rozhodol aj v samostatných nájazdoch. Hlasy: Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Čakali sme, že tento duel bude ťažký. Boli sme síce v plnej sile, ale niekedy práve návrat zranených hráčov do zostavy, teraz skombinovaný aj so sviatkami, naruší systém. Ťažšie sme sa rozbiehali. Mali sme síce viacero šancí, ale brankár hostí chytal veľmi dobre. Teší ma, že sme dokázali zvrátiť stav a bodovať." Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Do zápasu sme vstúpili dobre, vytvorili sme si šance a dokázali sme ich aj premeniť. V závere tretej časti sme však urobili dve chyby, ktoré súper potrestal dvoma gólmi. Samostatné nájazdy sú vždy lotériou, ale my sme v nich prehrali už po piaty raz."