31. októbra 2009

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010: Tatran Prešov - DAC 1904 Dunajská Streda 0:0 ŽK: 48. Josl, 75. ...

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010:

Tatran Prešov - DAC 1904 Dunajská Streda 0:0
ŽK: 48. Josl, 75. Čep - 26. Adiaba, 63. Helísek, 78. Seelaus, rozhodovali: Matúš - Balko, Cuninka, 1450 divákov

Prešov: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Čep, Josl - Papaj (86. Ižvolt), Piter-Bučko, Hanek (67. Jurčo), Pribula (44. Drakul) - P. Katona - Belejík
Dunajská Streda: Ján Novota - Helísek, Adiaba, Egidius, Kazlauskas - Nikolič, Seelaus (81. Elong), Boya, Hassan (46. Bajevski) - Speranza (72. Koejoe), Bognár

Uzimených divákov príliš nepotešila hra v prvom polčase. Oba tímy bojovali, ale len v priestore medzi šestnástkami. Opticky viac z hry však mali domáci Prešovčania. Už v 2. min zahrozil strelou vedľa Papaj. S ďalšími streleckými pokusmi domácich si bez problémov poradil brankár Ján Novota, alebo skončili mimo priestoru bránky. V 13. min to skúšal aktívny domáci útočník Belejík a v 21. min sa neujal pokus Papaja. Hosťujúci Dunajskostredčania si nevypracovali počas prvého dejstva žiadnu výraznejšiu príležitosť.

Tatran v druhom dejstve vystupňoval svoj tlak. Hostia sa iba bránili a snažili sa hrať na kontry. Prešovčania vyvinuli enormné úsilie, streliť gól sa im však nepodarilo. Domáci mali aj dosť štandardných situácií, ale ani tie nepriniesli gólové rozuzlenie. V 71. min Prešovčania nezužitkovali závar pred bránkou hostí. Tatranu v druhej časti chýbala najmä presnosť v streľbe a razantnosť. V 81. min sa Bajevski ocitol v prešovskej šestnástke, z 10 m však slabo vystrelil. V nadstavenom čase mohol o víťazstve domáceho Prešova rozhodnúť striedajúci Drakul, najprv však jeho gólovú strelu Novota vyrazil, potom opäť Drakul z dobrej pozície bránku hostí prestrelil. Dunajskostredčania neprehrali v šiestom corgoňligovom zápase v rade a s remízou po ťažkom týždni boli spokojní. Prešovčanom to opäť nešlo predovšetkým vo finálnej fáze.

Hlasy:
Roman Pivarník (tréner Prešova): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, lebo Dunajská Streda má individuálne dobre vybavených hráčov a zlepšila sa aj z taktickej stránky. V prvom polčase sme chceli hrať vo vysokom tempe, presadiť sa kombinačnou hrou, no naša hra mala byť aktívnejšia. Nevychádzalo nám ani zakončenie, do ktorých sme sa dostávali. Mali sme dostatok streleckých možností, no brankáru Novotu sme nedokázali prekonať. V druhom polčase sme hrali prakticky na polovici hostí a mali sme dosť priestoru na kombinačnú hru. Tlak sme vystupňovali, no neboli sme úspešní, lebo nevieme dávať góly a tie rozhodujú."
Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "My sme v prvom polčase čakali, čo urobí súper, lebo sme mali nabitý program a chceli sme hrať ekonomicky. V prvom polčase sme nehrali dobre najmä v ofenzíve. V druhom dejstve bol tlak Prešova väčší, my sme hrali na kontry. Bajevski mal dobrú príležitosť, vystrelil však slabo. Napokon sme s remízou spokojní."

MFK Dubnica - FK Senica 0:1 (0:0)
Gól: 73. Piroska (z pok. kopu), ŽK: 34. T. Zápotoka, 72. I. Obert, 79. Nosek - 79. Števko, rozhodovali: Trutz - Chládek, Lieskovský, 685 divákov

Dubnica: R. Zajac - I. Obert, Nosek, Marcel Ondráš, Duga - T. Zápotoka, Držík, L. Zápotoka (64. E. Ľupták), Šulek - Porázik (60. J. Vavrík), Gorelka (80. M. Filo ml.)
Senica: Kamesch - Laurinc, Homola, Pavlovič, Čáp - Victor Samb (90.+ Bajan), Velický, M. Juhász, Tesák (90. T. Vrťo) - Piroska, Faldyna (46. Števko)

Od začiatku boli v osobných súbojoch dôraznejší hostia a väčšinu z nich vyhrávali. V 9. min Juhász trafil do brvna. Potom mali niekoľko sľubných akcií aj domáci futbalisti. Najprv Držík kolmicou našiel Porázika, ktorého prerušil Homola. Potom bránku Kamescha minul Šulek a neohrozila ju ani strela Tomáša Zápotoku. V 20. min po rohu zahodil Porázik gólovú šancu a domáci sa začali trápiť. O minútu neskôr po strele Velického vyskúšal Zajaca po zemi Samb a následne Velický. V 37. min pripravila nerozhodnosť Držíka domácich o dobrú akciu. Na oboch stranách viazlo zakončovanie, chýbalo viac presnosti.

V druhom polčase sa úroveň hry zlepšila, prispeli k tomu obaja súperi. Seničanom prospel príchod Števka, ktorý sa viackrát ukázal v sľubných šanciach. Hostia nestrácali toľko lôpt ako Dubničania, aj preto si dokázali vytvoriť miestami dosť silný tlak. Rozhodujúca chvíľa prišla v 72. minúte. Za faul Dugu na Samba nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý najprv Velický nepremenil, ale hlavný rozhodca ho nechal opakovať a Piroska sa už nemýlil - 0:1. V závere Seničania najtesnejší náskok ubránili, domáci si však veľké šance nevytvorili.

Hlasy:
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Zápas bol vyrovnaný, aj keď nás v druhom počase Senica "chytila". Števko mal dve a Velický jednu šancu, v prvom polčase mal takú aj Porázik. Zápasu by svedčala remíza. Senica nie je typ klasického nováčika, má skúsených hráčov. U nás však vyhrali sporným pokutovým kopom, ktorý dal rozhodca ešte aj opakovať."
Ladislav Hudec (tréner Senice): "Zápas sme na počet vypracovaných šancí mali bez problémov vyhrať a nie ho hnať do hektického konca. Také šance, aké boli v Dubnici, sa zahadzovať nemôžu, je to nebezpečné. Spokojní sme s tromi bodmi, ale naše víťazstvo malo byť vyššie."

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:1 (0:0)
Góly: 76. R. Procházka - 84. Ľ. Guldan, ŽK: 29. Kopúnek, 55. R. Procházka, 70. Ľ. Bernáth - 57. Vyskočil, 62. Ľ. Guldan, 81. Pečalka, rozhodovali: Hriňák - T. Somoláni, Kubačka, 4438 divákov

Trnava: Rybánsky - J. Kotula, Doležaj, Tiago Bernardini, Jakubička - P. Ďuriš (74. M. Hruška), Kopúnek, R. Procházka, Neto - Kožuch (46. Koro Kone), Ľ. Bernáth
MŠK Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Piaček, Pečalka, Patrik Mráz - Rilke (61. Bello), Ľ. Guldan, Jež, Adauto (76. I. Lietava), Vyskočil (79. D. Kobylík) - T. Oravec

Dianie v prvom polčase príliš nenadchlo uzimených divákov na trnavských tribúnach. Ani jedno z mužstiev si nevypracovalo žiadnu vážnejšiu gólovú príležitosť. Hráči sa presadzovali len strelami zo strednej vzdialenosti. Neujala sa ani strela hosťujúceho Ježa v 37. min z priameho kopu. V 14. min štipľavá strela Procházku vyprášila rukavice hosťujúceho gólmana. V 32. min roztlieskal domáce publikum Neto, jeho strela z 30 m letela len tesne vedľa bránky hostí. V 32. min Rybanského natiahol technickou strelou hosťujúci Adauto.

V 54. min po centri Ježa sa Tomáš Oravec na okamih ocitol sám pred brankárom Rybánskym, ale zle si spracoval loptu a dobiehajúci Bernardini mu ju vzal a odkopol do bezpečia. Vzápätí na druhej strane sa prekľučkoval Trnavčan Kone Koro až do pokutového územia, ale jeho prízemnú strelu Bernáth netečoval medzi tri žrde. V 57. min sa sám Kone Koro rútil na brankára Dúbravku, ale ten včasným vybehnutím zmaril šancu trnavskému útočníkovi. V 62. min delovka Doležaja z priameho kopu z 30 m narobila hosťujúcemu gólmanovi nemalé problémy. V 76. min sa zrodil prvý gólový moment zápasu. Po centri Koneho z ľavej strany Procházka z prvej ľavačkou prestrelil Dúbravku - 1:0. V 80. min sa po ľavej strane uvoľnil Kone Koro, posunul loptu Bernáthovi, ale ten v sklze nezasiahol loptu. Po centri Kobylíka Lietavovu hlavičku Rybánsky reflexívne vyrazil. Trnavskí obrancovia však neodkopli loptu do bezpečia a následne Guldan vymietol pravý horný roh bránky Spartaka a uzavrel gólový účet stretnutia na 1:1.

Hlasy:
Ľubomír Nosický (tréner Trnavy): "Chceli sme súpera zatlačiť. Žilina však kontrolovala hru. Jej hráči o sebe vedeli. V druhom polčase sme už hrali aktívnejšie. Psychika hrá u nás veľkú úlohu. Keby sa nám podarilo streliť druhý gól, možno by sme skórovali aj tretíkrát. Škoda, že sme nepremenili šance, ktoré sme mali najmä v druhom polčase."
Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Som spokojný s bodom. Videli sme zaujímavé stretnutie. Viac šancí si vypracovala Trnava, najmä v druhom polčase. Súper šiel zaslúžene do vedenia. Trnave vyšlo striedanie Kone Kora, ktorý bol jedným z najlepších hráčov zápasu."

MFK Petržalka - Dukla B. Bystrica 1:1 (1:1)
Góly: 10. Majtán - 33. Hučko, ŽK: 29. Hílek, 56. Burza, 68. Majtán - 60. Pleva, rozhodovali: Sedlák - Ružbarský, Rendko, 248 divákov
Petržalka: D. Kiss - Burza, R. Konečný, Šedivý, Čikoš - Tomčák (79. Pavol Ďurica), Hílek, Guédé, P. Sedlák - A. Hodek, Majtán
Banská Bystrica: Boroš - Savič, Poljovka, Adámik, Turňa - Hučko (65. Bruško), Pleva, Seye, M. Pančík ml. - V. Gajdoš (71. Pich), M. Kuzma (87. Michal Ďuriš)

Banská Bystrica, ktorá prišla do Senca s cieľom opäť bodovať, keďže štyri zápasy po sebe neprehrala, svoj cieľ aj splnila, aj keď počas priebehu bola lopta viac na kopačkách Petržalky. Už v 10. min Sedlákov center Majtán hlavou usmernil za chrbát hosťujúceho Boroša - 1:0. Po góle sa Banskobystričania prebrali a v 33. min po Pančíkovej prihrávke Hučko vyrovnal na 1:1. V závere prvého polčasu mali veľkú šancu na kopačkách domáci futbalisti, ale Tomčák ani Majtán nedokázali rozvlniť sieť Dukly.

V druhom polčase boli aktívnejší futbalisti MFK, ale na svojich kopačkách mali v sobotu streleckú smolu, keď sa im viackrát podarilo tesne obstreliť Borošovu bránu. V závere stretnutia už hostia z Banskej Bystrice remízový stav ubránili, a tak ani v piatom stretnutí po sebe neokúsili trpkosť prehry.

Hlasy:
Peter Fieber st. (tréner Petržalky): "Dali sme hneď v úvode gól, no miesto toho, aby sme ďalej bojovali, sme sa stiahli a Banská Bystrica hrala aktívnejšie. V druhom polčase sme sa vzchopili, hrali sme kombinačne, ale nepremenili sme vyložené gólové príležitosti."
Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): "Polčas sme hrali tak, ako sme si to predstavovali, no po našej hrubej chybe sme inkasovali. Do konca prvého polčasu sa nám síce podarilo vyrovnať, ale druhé dejstvo bolo priaznivejšie pre domácich. My sme boli zbytočne nervózni, a tak je remíza zaslúžená."

MFK Ružomberok - FC Nitra 1:0 (0:0)
Gól: 81. Řezníček, ŽK: 84. Siva (Ružomberok), rozhodovali: Kráľovič - E. Weiss, D. Hrčka, 2113 divákov
Ružomberok: Smieška - P. Maslo, J. Maslo, Gallo, Lomidze - Siva - Ivan Kotora (46. Řezníček), Zošák - Ďubek - Piščur, Lačný (62. A. Sloboda)
Nitra: Hroššo - Kaspřák, Štetina, Martin Tóth (28. Igor Kotora), Áč - Boszorád (61. Leško), Kóňa, Glenda - I. Hodúr, Rák - Valenta

Úvod stretnutia v Ružomberku patril domácim, ktorí hýrili aktivitou. V 8. min prenikol po ľavej strane Ďubek, nádherne vysunul Lačného, jeho krížnu strelu Hroššo v bránke hostí vyrazil. Tlak Ružomberka však čoskoro ustál a k slovu sa čoraz častejšie začali hlásiť hostia. V 12. min ružomberský gólman Smieška nohami vyrazil prízemnú strelu Štetinu. Liptáci sa opäť prebudili v 26. min a takmer bol z toho gól. Lačný vyrobil akciu, šikovne priťukol Zošákovi, ktorého strela skončila na brvne, následne dopadla na bránkovú čiaru. Diváci už pritom kričali "gól". V 37. min zahrmelo na druhej strane. Valenta poľahky obišiel Jána Masla, prihral Rákovi, jeho pokus z ôsmich metrov však Smieška reflexívne zlikvidoval. V prvom polčase to bol pod Čebraťom celkom zaujímavý futbal.

Druhé dejstvo začala Nitra miernym tlakom, do šancí sa však nedostala. V 56. min boli na ťahu domáci, Zošák však pálil nepresne. V ďalších fázach sa síce hralo v štýle hore-dole, ale nič podstatné to ani pre jedno mužstvo neprinieslo. Ružomberok potom svojho súpera zovrel pred jeho pokutové územie. Zakrútená strela Zošáka v 76. min pristála na žrdi. V 81. min však už bola nitrianska bránka odkliata. Ďubek ponúkol prihrávku striedajúcemu Řezníčkovi, ktorý z prvej nádherne trafil horný roh Hroššovej bránky - 1:0. Nitra sa v závere ešte snažila o vyrovnanie, ale márne.

Hlasy:
František Straka (tréner Ružomberka): "Musím zložiť kompliment môjmu kolegovi, takéto kvalitné mužstvo tu v tejto sezóne ešte nehralo. Bol to veľmi dobrý zápas, obe mužstvá príkladne bojovali. V prvom polčase sme nemali šťastie. Cez prestávku som hráčom prízvukoval, aby nestrácali trpezlivosť a že za úsilie budú iste odmenení. V úvode druhého polčasu sme sa akosi báli hrať a Nitra bola v tom čase lepšia. Potom sme sa osmelili a naše snaženie vyústilo do gólu. Naše víťazstvo je zaslúžené, chlapci predviedli príkladnú morálku."
Ivan Galád (tréner Nitry): "Obe mužstvá zobrali tento zápas veľmi seriózne a siahli na dno síl. O všetkom napokon rozhodol jeden detail. Ešte pred gólom za stavu 0:0 sme mali dve dobré šance. Po zmene strán boli domáci aktívnejší, išli za víťazstvom a napokon rozhodol už spomenutý detail. Som smutný, že sme prehrali, no na druhej strane som rád, že sme odohrali takýto zápas. Len takéto kvalitné a náročné duely nás môžu posunúť ďalej a zvýšiť silu nášho mužstva."