24. marca 2012

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 23. kola futbalovej Corgoň ligy: Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 1:1 (0:0) Góly: 82. Laksík - 48. Kroupa, ŽK: 78. Kaspřák (Nitra), ...

futbal BRATISLAVA 24. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 23. kola futbalovej Corgoň ligy:

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 1:1 (0:0)

Góly: 82. Laksík - 48. Kroupa, ŽK: 78. Kaspřák (Nitra), rozhodovali: Sedlák - Benko, Kubačka, 1830 divákov
Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Poljovka, Gyombér, T. Hučko - Marek Hlinka - M. Pančík, Augustín (46. Slančík), Považanec (84. Ľupták) - M. Matúš, M. Kuzma (65. Laksík)
Nitra: Hroššo - Kaspřák, Murín, Martin Tóth, Harbuľák - Boszorád, Šimončič, F. Moravčík (68. Držík), Cleber (46. V. Gajdoš) - Seydouba Soumah, Kroupa

Po opatrnom úvode, keď hlavne hostia vsadili na dobrú defenzívu, videli diváci v peknom počasí prvú príležitosť v 7. minúte. Pančík strieľal spoza šestnástky a lopta tesne minula brvno. Banskobystričania získali miernu prevahu až po štvrťhodine hry, v 18. minúte si Kuzma v úniku nerozumel s loptou, individuálne to potom skúšal cez prehustenú nitriansku obranu Hučko a z ľavej strany neuspeli ani Považanec s Matúšom, keď sa útočník Dukly pokúšal loptu pretlačiť za Hrošša pri pravej žrdi. Zaujímavá bola aj hlavička Kuzmu v 23. minúte, po ktorej lopta mierila nad brvno. Z diaľky to ešte skúšal Hlinka, i keď nepresne, no najväčšiu šancu mal po pol hodine hry Matúš - voľný z pravej strany pokutového územia strieľal do Hrošša. Hlinka chcel prekonať nitrianskeho brankára aj v 41. minúte, tentoraz mieril spoza šestnástky vedľa.

Do druhého polčasu nenastúpil pre zdravotné problémy domáci stredopoliar Augustín. Prestriedala aj Nitra, Clebera nahradil Gajdoš, ktorý výrazne oživil hru. Už v 48. minúte poslal z pravej strany pekný center do pokutového územia, kde sa hlavou presadil voľný Kroupa - 0:1. Prvá šanca Nitry v zápase tak skončila gólom. Futbalisti spod Zobora potom prevzali iniciatívu, najprv pohrozili zo štandardnej situácie v 54. minúte, keď znovu Gajdoš centroval loptu na hlavu Kroupu, ale Belic situáciu pri pravej žrdi vyriešil a o štyri minúty sa ho snažil zoči - voči prehodiť Boszorád, ani on však neuspel. Domáci to skúšali viacerými strelami v podaní Hučka, Považanca, Matúša, či Slančíka, ale Hroššo za chrbát loptu nepustil. Nitrianska obrana ustála aj desať rohových kopov Dukly, v tomto ukazovateli domáci vyhrávali za nepriaznivého stavu presvedčivo 10:0, ale štandardné situácie neboli ich silnou stránkou. Vyrovnávajúceho gólu sa napokon domáci priaznivci dočkali v 82. minúte. Pančík potiahol loptu po pravej strane, pekne vysunul Laksíka, ktorý vnikol do šestnástky a efektívne zakončil - 1:1. Kontrovať však mohol v tej istej minúte aktívny Gajdoš, vystrelil z diaľky a poriadne natiahol Belica, čím sa pričinil o prvý rohový kop hostí. Nitrania mohli ísť dokonca do vedenia v 88. minúte, keď Boszorád ideálne našiel voľného Soumaha, ktorý falšom mieril do brvna. V slušnom stretnutí iba s jednou žltou kartou sa tak napokon zrodila remíza.

Hlasy:
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Súhlasím s trénerom Jurkemikom, že remíza je zaslúžená. Videli sme kvalitné ligové stretnutie. Ak by sme my prví premenili šancu na gól, tak vývoj zápasu by bol iný. Vzhľadom na priebeh si osobne myslím, že s touto remízou sa dá žiť. Musím dať pred mojimi hráčmi klobúk dole vzhľadom na to, že dokázali zvrátiť nepriaznivý stav aspoň na remízu a za to im ďakujem."

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Myslím si, že to bolo celkom slušné stretnutie. V prvom polčase boli domáci aktívnejší, vytvorili si šance, ktoré vychytal Hroššo. Druhý polčas sme začali aktívnejšie, dali sme gól a druhú šancu Boszoráda sme nevyužili. Potom si domáci vytvorili tlak a dostali sme gól. V závere sme však mohli rozhodnúť, keď sme trafili žrď. Remíza je pre obe strany spravodlivá."

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:2 (1:1)

Góly: 39. Mészáros, 76. Smetana - 43. Hlohovský, 87. Depetris, ŽK: 22. Mészáros, 56. Kladrubský, 90. Szarka - 40. Štyvar, rozhodovali: Leško - Balko, Tomčík, 2215 divákov
Slovan: Putnocký - Bagayoko, Jánošík, Had, Kolčák (90.+ Čermák) - Kopúnek - Mészáros, Kladrubský, Piliev (77. Szarka) - Halenár, Smetana (80. Konečný)
Trenčín: Volešák - Holúbek, Diakite, Kleščík, Čögley (83. Depetris) - Hlohovský (67. Mazan), Štefánik (57. Diaz), Baéz, L. Peltier - Salinas, Štyvar

Prvých 35 minút súboja Slovana s Trenčínom bolo prehliadkou neúspešného úsilia domácich futbalistov dosiahnuť prvý gól. V 14. min pohotový Holúbek vykopol na rohový kop strelu Smetanu, ktorá už smerovala do opustenej bránky Trenčína. O minútu neskôr pohrozil Štyvar pred brankárom Slovana. V 17. min Holúbek v spolupráci s Volešákom na hranici pokutového územia čisto zastavili nabiehajúceho Pilieva. O minútu neskôr Volešák vysokú prihrávku Mészárosa na Pilieva v poslednej chvíli vybojoval na rohový kop. V 25. min Halenár z priameho kopu trafil brvno trenčianskej bránky, ale lopta sa odrazila pred bránkovú čiaru a Volešák ju včas vyrazil pred seba. V 29. min si potlesk na otvorenej scéne zaslúžil za ukážkový slalom obranou Piliev, ale Volešák jeho strelu vyrazil na rohový kop. Domáci sa vytúženého gólu dočkali v 39. min, keď Mészáros pred pokutovým územím vyhral súboj s brankárom hostí a Slovan viedol 1:0. Šok pred domácich priaznivcov priniesla 43. min, keď Hlohovský poriadne vyobracal domácich stopérov a z hranice pokutového územia popri bezmocnom Putnockom vyrovnal na 1:1.

V 48. min sa vyznamenal Putnocký, keď bravúrne robinzonádou vyrazil na rohový kop ukážkovú strelu Salinasa. V 50. min hlavička Smetanu minula bránku Trenčína. Na druhej strane pozorný Volešák v 55. min včas odkopol vysokú prihrávku Hada na Halenára a Mészárosa. O tri minúty neskôr polovysokú krížnu strelu Štyvara cez pokutové územie Putnocký chytil. V 62. min Halenár pohotovou strelou zo šestnástich metrov trafil bočnú sieť hosťujúcej bránky. V 75. min brankár hostí Volešák vytlačil spod brvna technický oblúčik Pilieva, no po následnom rohovom kope Smetana dosiahol druhý gól domácich. Rýchla akcia hosťujúceho Peltiera so Salinasom sa v 83. min skončila streleckým pokusom mimo bránky. V 87. min Salinasov priamy kop z 25 metrov vyrazil Putnocký iba pred seba, hosťujúci Mazan hlavou trafil žrď a dôrazní Trenčania zásluhou Depetrisa vyrovnali na 2:2. Hostia boli dokonca blízko k víťazstvu v tomto súboji, no Putnocký už v nadstavenom čase zázračným zákrokom vyrazil gólovú strelu Depetrisa. Aj preto sa stretnutie skončilo deľbou bodov.

Hlasy:
Vladimír Weiss (tréner Slovana): "Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas, žiaľ z mnohých vyložených šancí sme nedali gól, takže sa stretnutie skončilo remízou. Hráči hrali veľmi dobre, chceli, bojovali, nemôžem im nič vyčítať, žiaľ nepresadili sme sa gólovo. Trenčín hral dobre, no videl som ho hrať aj lepšie, takže z tohto pohľadu ma hostia neprekvapili. Samozrejme, remíza nás mrzí, škoda, že sme svoju prevahu nevyjadrili gólmi, ale aj také stretnutia patria k futbalu."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Bol to dobrý zápas. S výkonom svojho mužstva som spokojný, ukázali sme si cestu, ktorá vedie k úspechu. Zamerali sme sa na rýchly prechod do útoku dlhými prihrávkami za obranu súpera, čo sa nám niekoľkokrát podarilo zrealizovať. Som rád, že naši hráči obetavo vstúpili do zápasu, vďaka čomu sme ustáli aj chvíle po vedúcom góle Slovana a veľmi rýchlo sme vyrovnali. To isté sa nám podarilo aj po peknom góle Smetanu a iba geniálny zákrok Putnockého v nadstavenom čase nám zabránil, aby sme zo Slovana odchádzali spokojnejší."

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 3:5 (1:2)

Góly: 19., 73. a 80. Hodek - 26., 48. a 65. Masaryk (tretí z pok. kopu), 13. Ďubek, 47. Lásik, ŽK: 39. Zich, 71. Kostelný (obaja Ružomberok), rozhodovali: Hracho - Vorel, Brendza, 1452 divákov
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavlovič (66. Peter Farkaš), Chren, M. Husár - M. Hruška - Orávik, Martin Luhový (75. Bernáth), Babič, Candrák - Hodek
Ružomberok: Zich - P. Maslo, Kostelný, Greššák, J. Chovanec - Ďubek (88. Vavrík), Lásik, Hoferica, Onyango (75. Pekár) - Markovič (84. Poliaček), Masaryk

V stretnutí tabuľkových susedov sa hral obojstranne ofenzívny futbal. V 9. min sa Hoferica predral až pred Kuciaka, avšak koncovku nezvládol. Z následnej kontry Hodek vysunul Candráka, ten sa rútil sám na bránku, jeho strelu však zastavila noha padajúceho Zicha. Ako prvý sa tešili z gólu hostia, keď Lásik nezištne vysunul Ďubeka, ktorý s prehľadom otvoril gólový účet stretnutia - 0:1. Vyrovnanie priniesla 19. min, keď parádnu akciu po osi Luhový - Candrák Hodek rutinérsky zakončil - 1:1. Do vedenia išli opäť hostia v 26. min, keď Ďubek vybojoval loptu, spätnou prihrávkou našiel Masaryka a ten z uhla prekonal Kuciaka. Hneď po rozohraní domáci vyrobili závar v pokutovom území hostí, Luhového strele chýbali decimetre. V závere prvého dejstva Hruška posadil center na hlavu Luhového, jeho hlavička však nenarobila Zichovi problémy.

Do druhého polčasu vstúpila "Ruža" priam rozprávkovo. V 47. min Lásik spoza šestnástky prízemnou strelou prekvapil Kuciaka - 1:3. Už o minútu sa skóre opäť menilo, keď Masaryk využil nedorozumenie domácich a zvýšil už na 4:1 z pohľadu hostí. V 55. min mohol korigovať výsledok Candrák, ale sám pred brankárom mieril iba do Zicha. Po hodine hry mohol Masaryk skompletizovať hetrik, Kuciak ho však vychytal. Už o päť minút bol v pokutovom území faulovaný Hoferica a z nariadenej jedenástky Masaryk predsa len dosiahol hetrik - 1:5. V týchto fázach stretnutia Ružomberok dominoval na hracej ploche. V 70. min sa ocitol sám pred Kuciakom Greššák, zo šiestich metrov mieril iba do neho. Záver stretnutia patril domácim. V 73. min upravil na 2:5 po Orávikovom centri stretlou z prvej Hodek. Strelecké preteky však pokračovali aj naďalej. V 80. min po centri Hrušku parádnou hlavičkou skompletizoval druhý hetrik v zápase Hodek - 3:5. V bláznivom súboji sa napokon zo zisku troch bodov radovali hostia.

Hlasy:
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Vedeli sme, že Ružomberok príde hrať otvorený futbal. V obrane to máme momentálne rozhádzané, chýbajú nám hráči. Nezvládli sme vstup do druhého polčasu. Napriek stavu 1:5 sme hrali až do konca. Okrem dvoch gólov sme zahodili aj ďalšie príležitosti."
Aleš Křeček (tréner Ružomberka): "Som rád, že sme zvládli toto stretnutie, pretože sme nemali dobrú sériu. Dnes to bol bláznivý zápas, ktorý sa však musel divákom páčiť. Osem gólov, to sa len tak nevidí. Myslím, že rozhodol vstup do druhého polčasu. V závere stretnutia sme si zbytočne skomplikovali situáciu."

MŠK Žilina - MFK Košice 1:0 (1:0)
Gól: 38. Ján Novák, ŽK: 79. Gergel, 82. Mabouka - 90.+ Sekulič, 90. + Nurkovič, rozhodovali: Pavlík - Súkeníková, Špivák, 2337 divákov
Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík (73. Deza), Bello, Pich (90.+ Mihálik) - T. Majtán, Ján Novák (61. Gergel)
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Redžepi, Sekulič - Isola (65. Skvašík), Šinglár - Karaš, K. Kuzma (79. Kubík), Bukata (65. Nurkovič) - K. Diaby

V prvej polovici zápasu sa hralo väčšinou v strede poľa. Obaja súperi vychádzali zo zabezpečenej obrany, smerom dopredu bola aktívnejšia Žilina. Prvú väčšiu šancu si domáci vypracovali v 12. min, Majtán vysunul na súperovej polovici Picha, ten sa pokúsil prelobovať Tofiloskiho, ale lopta letela mimo. Maboukov center sprava do šestnástky v 19. min tiež „zaváňal“ gólom, ale Majtánovi ani Pichovi sa nepodarilo pred súperovou bránou spracovať loptu. Hostia na nasťahovali do žilinskej šestnástky v 27. min, po Karašovej tečovanej strele kopali roh, ale domáci hráči odkopli loptu do bezpečnej vzdialenosti od svojej brány. V 38. min si otvorili stelecký účet v žltozelenom drese bývalý hráč Košíc Ján Novák, jeho strela najprv trafila ľavú žrď a potom skončila za bránkovou čiarou. O dve minúty neskôr nebezpečne vystrelil na opačnej strane Kuzma, ale brankár Rakovan jeho pokus zlikvidoval.

Hneď po prestávke si urobil miesto na hranici veľkého vápna košický Tóth, nakoniec zvolil namiesto strely prihrávku a odrazená lopta skončila v Krnáčových rukách. Ďalšiu strelu do priestoru medzi žrde poslal v 50. min z diaľky kapitán hostí Šinglár, ale žilinský brankár bol opäť na mieste. Košičania sa od začiatku druhého polčasu viac tlačili pred domácu bránu. V 52. min sa po nedorozumení Žilinčanov dostala lopta k voľnému Diabymu, ktorému však v brejku zabránilo jeho postavenie mimo hry. Hrotový útočník hostí pripravil Žilinčanom ešte niekoľko horúcich chvíľ, ale vyrovnávajúci gól sa mu streliť nepodarilo. V 59. min mohla Žilina poistiť svoje vedenie, ale tentoraz Novák pálil zblízka nad. Peknú strelu poslal na košickú bránu v 75. min striedajúci Deza, Tofiloski ju však vytlačil nad. Domácim sa postupne podarilo vyrovnať hru, držať loptu čo najďalej od svojej brány a po bojovnom výkone dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Hlasy:
Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "V prvom polčase sme začali nátlakovou hrou, dali sme aj vedúci gól. V druhej polovici zápasu sa hra vyrovnala, súper mal postupne navrch v strede poľa, preto som urobil zmenu v rozostavení. Som spokojný s nasadením a výkonom hráčov a som rád, že sme tento ťažký zápas zvládli."

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Mal som inú predstavu o našej hre v tomto zápase. Hráčov môžem pochváliť len za plnenie defenzívnych úloh. Smerom dopredu sme urobili veľmi málo, len raz sme ohrozili bránu Žiliny. Dúfam, že v ďalšom zápase sa v tomto smere rehabilitujeme."

FK Senica - 1. FC Tatran Prešov 0:0
ŽK: 32. Jaroslav Diviš, 43. Križko, 69. M. Ďurica, 73. Bolinha - 11. Lipták, 67. Štetina, 79. Krajník, rozhodovali: Samotný - R. Sluk, Žákech, 1258 divákov
Senica: Bolek - Štepanovský, Gorosito, J. Gajdošík (14. P. Pavlík), Leal - Križko, T. Kóňa - Jaroslav Diviš, J. Černý (61. Bolinha), M. Ďurica - R. Blackburn (74. Hošek)
Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Heidenreich - Lipták - Lysjuk (46. Papaj), P. Katona, M. Adam (55. Štetina), Zošák - Guba (74. Střihavka)

Seničania, ktorí mali v nohách ťažký štvrťfinálový zápas Slovnaft Cupu na pôde Slovana Bratislava, museli už v 14. min prehltnúť ťažkú pilulku v podobe zranenia kapitána Jána Gajdošíka (zranenie kolena). Ešte predtým v 10. min mohli ísť do vedenia Prešovčania, Katonovu tvrdú strelu z 20 m po chybnej rozohrávke domácich zastavilo brvno Bolekovej bránky. V 20. min na druhej strane Ďuricov center takmer skončil za chrbtom Jakuba Diviša, ten loptu s námahou vyrazil. V 29. min si obe mužstvá vypracovali po jednej šanci. Najprv nebezpečná Gubova strela letela tesne nad, na druhej strane center Leala zle vyrazil Jakub Diviš, no jeho menovec na senickej strane Jaroslav Diviš v ťažkej pozícii nenasmeroval loptu do bránky. Seničania si vytvorili v nadstavenom čase prvého dejstva gólovú možnosť, na jej konci bola strela Ďuricu z hranice pokutového územia tesne nad prešovskú svätyňu.

Úvod druhého polčasu bol oveľa aktívnejší z oboch strán. V 49. min po krídelnej akcii Zošáka strieľal zvnútra pokutového územia vedľa pravej žrde Katona. Na druhej strane sa triasla konštrukcia prešovskej bránky, po prihrávke Ďuricu strieľal Černý, lopte v ceste do siete zabránila pravá žrď. V 53. min po rýchlom protiútoku Záhorákov tvrdo strieľal z rohu šestnástky Jaroslav Diviš, prešovský gólman loptu vyrazil na roh. Konštrukcia bránky sa triasla aj na senickej strane, keď v 58. min zazvonila po strele Gubu pravá žrď. Potom sa hralo prevažne v strede poľa, až záverečná desaťminútovka priniesla tlak Seničanov, keď hostia už boli spokojní aj s bodom. Dvakrát sa do zakončenia dostal Jaroslav Diviš, po rohovom kope Ďuricu sa po jeho hlavičke lopta obtrela o brvno a v samom závere po peknej kombinácii tvrdo vystrelil, no hosťujúci brankár loptu vyrazil. Následne pred dobiehajúcim Bolinhom loptu odkopli do bezpečia zadáci Prešova. Zápas sa tak skončil zaslúženou deľbou bodov.

Hlasy:
Libor Fašiang (asistent trénera Senice): "Prvý polčas bol z našej strany upracovaný. Po prestávke sa nám darilo viac, vypracovali sme si šance, ale gól sme opäť nedali. Neskórovali sme už v treťom zápase po sebe, čo je momentálne naša najväčšia indispozícia. Mrzí nás strata kľúčového hráča Jána Gajdošíka. V nasledujúcom nahustenom programe nám bude veľmi chýbať."

Sergij Kovalec (tréner Prešova): "Senica mala za sebou ťažký pohárový zápas so Slovanom. Dnes to bol však výborný zápas so šancami na oboch stranách. S výkonom mojich zverencov som veľmi spokojný."