26. apríla 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 27. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: MFK Ružomberok - Artmedia Petržalka 2:2 (2:0) Góly: 18. Sivčevič, 45.+ Š. Zošák - 57. Fodrek, 90.+ Saláta, ...

BRATISLAVA 26. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 27. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: MFK Ružomberok - Artmedia Petržalka 2:2 (2:0) Góly: 18. Sivčevič, 45.+ Š. Zošák - 57. Fodrek, 90.+ Saláta, ŽK: 38. Laurinc, 73. Š. Zošák - 31. Czinege, rozhodovali: Hracho - Slyško, Brendza, 4125 divákov Už po pár sekundách hry podnikol výpad na bránku domácich Piroška, brankár Hajdúch však včas vybehol a nebezpečenstvo odvrátil. Potom sa pod Čebraťom, ak nepočítame niekoľko nepresných verdiktov hlavného rozhodcu Hracha, nič zaujímavé nedialo a hra sa odvíjala zväčša len medzi šestnástkami. Domáci sa k prvej vážnejšej príležitosti dostali až v 18. min a hneď bol z toho gól. Božok zvnútra pokutového územia vyslal krížnu prízemnú strelu, ktorú číhajúci Sivčevič usmernil za Kamenárov chrbát - 1:0. Pre srbského útočníka v službách MFK to bol štvrtý presný zásah v sezóne. Gól priniesol na ihrisko oživenie, obe mužstvá sa snažili o ofenzívny futbal, ale šance sa rodili len veľmi ťažko. Keď sa už zdalo, že sa až do konca prvého dejstva už nič vážnejšie neudeje, prišiel v nadstavenom čase druhý úder domácich. Pilár šikovne vysunul Zošáka, ktorý strelou z 13 m prestrelil Kamenára - 2:0. Druhý polčas začal Ružomberok náporom. Hneď v jeho úvode mali šance Kucka, Sivčevič a potom Božok, skóre sa však nemenilo. Artmedia sa nevzdávala a jej úsilie slávilo úspech v 57. min. Obžera našiel striedajúceho Fodreka, ktorý krížnou strelou upravil na 2:1 z pohľadu "Ruže". Od tohto momentu sa hostia ešte viac vrhli do útoku, ružomberská obrana však stála na pevných nohách. V 75. min Fodrek zahrával priamy kop, lopta letela len niekoľko centimetrov od pravej žrde bránky domácich. Krátko nato mohli Liptáci svoje vedenie zvýšiť. P. Maslo vyslal spoza pokutového územia polostrelu, polocenter, no Kamenár stihol reflexívne vyraziť. Už v nadstavenom čase sa predsa len nevzdávajúca sa Petržalka dočkala vyrovnania. Dukla Banská Bystrica - ZTS Dubnica 3:2 (0:1) Góly: 58. Kulík, 66. M. Ďuriš (z 11 m), 73. Uškovič - 20. Bruško (11 m), 53. T. Zápotoka ŽK: 20. Boroš, 21. Jánošík, 33. V. Gajdoš - 10. Nosek, 62. Držík, rozhodovali: Pavlík - Likavský, Bobko, 1604 divákov V Banskej Bystrici sa hral kombinačný futbal s množstvom zaujímavých momentov. O prvý sa postarala Dukla už v 2. min. Kulík z 30 m centroval do šestnástky a Vyskoč hlavou namieril tesne vedľa. V 10. min Kulík z priameho kopu spoza šestnástky zamestnal Perniša, hostia sa iba bránili a čakali na brejkovú príležitosť. Tá prišla v 20. min. Kuzma sa rútil na Boroša, brankár Dukly ho v rozhodujúcej chvíľu fauloval a nariadený pokutový kop premenil Bruško - 0:1. O dve minúty neskôr autor dubnického gólu asi z 35 m mieril k ľavej žrdi a Boroš s problémami loptu vyrazil. Z následného rohového kopu sa dostala lopta k Seyemu, ktorý vystrelil tesne vedľa. V 35. min sa Dukla dostala do najväčšej šance, po rohovom kope Hučko zo 6 m hlavičkoval do brvna. V 41. min sa mohli dostať hostia do dvojgólového vedenia, tentoraz bol v brejku J. Zápotoka, no Boroš loptu zachytil a zlikvidoval aj následnú dorážku Seyeho. Ján Zápotoka sa však zranil a musel ho nahradiť Kiška. V 45. min sa o pekný moment postaral Kulík, ktorý z 30 m poslal svoj projektil k žrdi no Perniš loptu vyrazil. Aj v druhom polčase vyšiel hosťom ďalší brejk, do ktorého sa dostali Kiška s T. Zápotokom. Dubnický záložník pekne našiel voľného Zápotoku, ktorý strelou po zemi zvýšil na 2:0 pre hostí. Dukle sa však potom vydaril dokonalý obrat, ktorý naštartoval striedajúci Uškovič. V 58. min odcentroval na gól Kulíkovi, ktorý sa nemýlil hlavou. O sedem minút neskôr vyrobil Uškovič jedenástku, keď ho Špendla držal za dres v pokutovom území a z bieleho bodu sa nemýlil Ďuriš - 2:2. V 73. min centroval loptu do ohňa Gajdoš. V trme-vrme sa pred bránkou nepresadil Ďuriš, no lopta sa dostala k Uškovičovi, a ten zblízka strelil rozhodujúci gól - 3:2. Domáci boli v druhom polčase aktívnejší, hostia sa dostali k vabanku až v 90. min, no zo štandardných situácií už nedokázali Slovan Bratislava - AS Trenčín 3:0 (1:0) Góly: 10. Masaryk, 52. Ižvolt, 88. Ľ. Meszároš, ŽK: 81. Slovák - 48. Marček, rozhodovali: Samotný - Benko, Poláček, 2746 divákov Domáci otvorili skóre už v 10. min, keď vysoký center Szabóa, ktorý preletel popred bránku hostí, vrátil Černák na úplne voľného Masaryka. Útočník Slovana už nemal problém trafiť úplne prázdnu bránku. O 9 minút mohol Slovan viesť už 2-gólovým rozdielom, no hlavičku Švestku hosťujúci Čögley vyhlavičkoval z prázdnej bránky. Z Trenčanov bol pre domácich nebezpečný iba Hlohovský, ktorý dvakrát preveril pevnosť belasej obrany. Jeho kolega Gergel dvakrát skúšal pozornosť Muchu prízemnými strelami z veľkej diaľky. Masaryk mohol dať svoj druhý gól v 39. min, no hosťujúci Volešák jeho sólový únik odvrátil na šiesty rohový kop. Brankár hostí si vzápätí poradil aj s pohotovou strelou obrancu Szaba. Domáci svoj náskok zvýšili v 52. min, keď odvážne sólo Slováka dopravil do siete hostí Ižvolt. Hostia mohli znížiť v 71. min po dlhom autovom vhadzovaní Gergela a tvrdej strele Hlohovského z 11 m, domáci Mucha však bol pozorný. Na druhej strane sa v 74. min vyznamenal hosťujúci Volešák, ktorý zlikvidoval pohotovú dorážku Masaryka po prihrávke Ižvolta. Brankár Trenčína v 81. min vytlačil na roh aj strelu Meszároša z 15 m. Ten istý hráč v 85. min zahodil stopercentnú šancu, keď po úniku trafil iba bočnú sieť. Všetko si však vynahradil v 88. min, keď po prieniku Janeka stanovil z bezprostrednej blízkosti na 3:0. FC Nitra - FC Vion Zlaté Moravce 2:0 (2:0) Góly: 29. a 45. Kolár, ŽK: 45. Hözl, 84. Minarčík, 85. Miroslav Tóth (všetci Zl. Moravce), rozhodovali: Kráľovič - Csabay, Balko, 4198 divákov Už v 3. min derbystretnutia poslal loptu do pokutového územia hostí Grúber, čím vytvoril závar pred bránkou, no mladý Kolár sa proti brankárovi hostí nepresadil. Po štvrťhodine hry šla Semeníkova prudká strela z 25 metrov nad bránku hostí. Ten istý hráč sa dostal do výbornej streleckej pozície aj v 22. min, no po prihrávke Grajciara lopta smerovala iba do brankára Brezinu. O 3 minúty neskôr zahrával priamy kop z 25 m skúsený hráč hostí Ujlaky, trafil loptu presne pod brvno Hroššovej brány, no nitriansky brankár bol pozorný. Domáci diváci si zatlieskali v 29. min, keď Karlík poslal kolmicu do pokutového územia ViOnu, Semeník pekne posunul Kolárovi a ten svojím premierovým gólom v tomto ročníku Corgoň ligy otvoril skóre. Tento hráč bol autorom aj druhého gólu Nitry, keď v nadstavenom čase prvého polčasu odcentroval loptu pred bránku hostí z pravej strany Grajciar, tá prešla až ku Kolárovi, ktorý ju poslal popod Brezinu do siete - 2:0. V úvode druhého polčasu vzrušili divákov dva momenty. Najskôr sa dostal na "dostrel" domáci Grajciar, no úspešný nebol a krátko nato rovnako pochodil aj Babic, ktorý po prihrávke Semeníka nastrelil brankára hostí. V 59. min sa aktívny Kolár šikovne zbavil obrancu Farkaša, presne odcentroval, no lopta po hlavičke Semeníka skončila nad bránkou a rovnako tak strely Kostolániho, Janíčka, Grúbera, Karlíka či Grajciara. V 82. min chcel na opačnej strane strelou zdiaľky nachytať Hrošša "na hruškách" striedajúci Pelegríny, no lopta skončila nad bránkou Nitry. V 84. min fauloval Minarčík Grajciara v pokutovom území ViOnu, rozhodca Kráľovič nariadil pokutový kop, no kanonier Semeník ho nepremenil. Stretnutie tak skončilo víťazstvom Nitry 2:0. SITA

Barcelona prehrala s La Coruňou 0:2