01. decembra 2007

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 18. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov záverečného 18. kola jesennej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/08

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 47. Breška, ŽK: 34. Vomáčka, 83. Pečalka - 7. Kulík, 29. Herda, 50. Ľ. Vyskoč, rozhodovali: Hriňák - Košecký, E. Weiss, 3512 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka (72. Pečalka), Hubočan, V. Leitner - Zd. Štrba - Breška, Devátý, Jež (90. Belák), Vladavič - Štyvar (75. Lietava)
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Debnár, Saláta, Herda, Pečovský - Velický, Ľ. Vyskoč (63. M. Seman), Kulík, Hučko (56. Kotrys) - M. Ďuriš (46. Semeník)
Už v prvej minúte mali hostia možnosť kopať priamy kop, ale Debnár trafil len do múru. Na opačnej strane pohrozil o minútu neskôr Breška, ktorého do šestnástky vysunul Vladavič, ale Boroš jeho strelu chytil. Ďalšiu veľkú šancu mali Žilinčania v 10. min, keď z pravej strany centroval Pekarík, Devátý však z tesnej blízkosti prestrelil bránku. Podobnú šancu mal ten istý hráč aj v 23. min, tentoraz centroval zľava Vladavič a Devátý pálil vedľa. Po tejto akcii Žilina zvýšila svoju útočnú aktivitu. V 27. min Jež potiahol v strede ihriska, uvoľnil Štyvara, ale ten trafil len do brankára hostí. Ďalší priamy kop kopala Dukla v 33. min, ale Kulík trafil múr. Podobná situácia bola o 5 minút neskôr na opačnej strane po faule na Deváteho a Jež z 20 metrov opečiatkoval pravú žrď bránky hostí.
Žilinčanom vyšiel nástup do druhého polčasu, keď v 47. min sa po rohovom kope v pokutovom území dobre zorientoval Breška a poslal domácich do vedenia. Ďalšia veľká šanca Žilinčanov prišla o desať minút neskôr, keď Leitner odcentroval do šestnástky Štrbovi, ale tomu nesadla lopta a brankár Boroš jeho pokus chytil. V 60. min nepremenil gólovú šancu Štyvar, ktorý zblízka prestrelil bránku. V 76. min sa do listiny strelcov mohol zapísať Devátý, po Kuciakovom výkope ho poslal prihrávkou na jeden dotyk do šestnástky Lietava, ale českému legionárovi sa ani tentoraz nepodarilo skórovať. Dve minúty pred koncom zápasu mohol poistiť víťazstvo domácich Lietava, ale v pokutovom území zle spracoval loptu. V druhom polčase hostia vážnejšie neohrozili bránku MŠK, diváci videli len priemerný futbal.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Vedel som, že Bystrica príde kvalitne pripravená. V Žiline predviedla disciplinovaný výkon, nám sa zle presadzovalo v ich zhustenej obrane. Mali sme šance, po ktorých sme mohli dať aj viac gólov. Som však spokojný, že sme pred zimnou prestávkou udržali prvú priečku a musím pochváliť súpera za kvalitný výkon."
Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice): "Chceli sme súpera potrápiť a aj sa nám to darilo, kvalita však bola na strane domácich, ktorí sa po našich chybách dostávali do šancí. Vstup do druhého polčasu nám nevyšiel, stačilo jedno zaváhanie, za ktoré sme potom pykali. Chceli sme hrať viac dopredu, ale chýbala nám v tomto smere hráčska kvalita. Musím však mužstvo pochváliť za hernú disciplínu.

Slovan Bratislava - MFK Košice 2:1 (2:1)
Góly: 5. Sylvestr, 36. Ľ. Meszároš - 16. J. Novák, ŽK: 72. Ibragimov, 81. Hanek, 86. Mojský - 57. Bicák, rozhodovali: Olšiak - Palušák, Kubica, 1368 divákov
Slovan: D. Kiss - Janek, Struhár, Hanek, Mojský - Kosmeľ, Dobrotka, M. Poliaček (77. Ižvolt), Breznaník (90.+ Melek) - Ľ. Meszároš (64. Ibragimov), Sylvestr
Košice: Putnocký - Cicman, Kaminský, P. Bašista, N. Matič (79. Milinkovič) - Pavol Majerník (69. R. Školník) - Roman Šimko, Kolbas, Bicák (66. J. Majoroš ml.) - J. Novák, Pavol Jurčo
Úvod duelu priniesol dve šance Košíc, Novák a Kolbas však svoje príležitosti neriešili s chladnou hlavou a nezakončili presne. Skóre stretnutia otvoril už v 5. min Sylvestr, ktorý využil zaváhanie Bašistu a s loptou obišiel aj prekvapeného Putnockého - 1:0. O desať minút sa hosťom podarilo vyrovnať, keď po peknej kombinačnej akcii brankár Kiss vyrazil pokus Jurča a Novák už iba dokopol loptu do prázdnej svätyne belasých. V 25. min sa z 30 metrov odhodlal vystreliť obranca Hanek, no jeho pokus Putnocký vyrazil. Po polhodine hry predviedli východniari ďalšiu šikovnú kombináciu - Kolbas našiel Jurča, ten pätičkou posunul lepšie postavenému Bicákovi, no jeho prudký pokus skončil nad bránkou Slovana. V 36. min sa domáci ujali druhýkrát v zápase vedenia. Sylvestr si v pokutovom území pomohol v súboji s Bašistom rukami, hra však plynula ďalej a Meszároš nikým nekrytý nekompromisne obstrelil Putnockého - 2:1. Hneď v úvode druhého dejstva pohrozil z priameho kopu Poliaček, nenamieril však presne a na stave sa nič nemenilo. Po hodine hry zaujala samostatná akcia aktívneho Meszároša, no v poslednom momente stihla hosťujúca obrana "upratať" loptu do bezpečia. Na druhej strane mal po Kolbasovom rohu na hlave tutovku Kaminský. V 67. min po sérii hlavičiek v šestnástke Košíc smerovala lopta do Putnockého bránky, na čiare však gólmana Košíc zastúpil Novák a odvrátil hroziace nebezpečenstvo. V závere zaujal nepresný priamy kop striedajúceho Milinkoviča, ako aj zlý odkop brankára Kissa, po ktorom Novák neuspel so snahou lobom vyrovnať.
Hlasy:
Boris Kitka (tréner Slovana): "Dnes sme dosiahli šťastné víťazstvo. Súper bol lepší po technickej stránke, my sme viac bojovali. Najviac ma teší to, že sme v závere jesene získali tri body."
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Videli sme dobrý zápas s nešťastným koncom pre nás. Na ihrisku sme predvádzali pekné kombinácie. Na jeseň u nás Slovan odohral dva dobré zápasy, rovnako i my sme sa tu prezentovali dvoma vyrovnanými a peknými výkonmi. Dnes vyhralo šťastnejšie mužstvo."

AS Trenčín - MFK Ružomberok 0:3 (0:2)
Góly: 7. M. Bakoš, 45. Kucka, 56. J. Maslo, ŽK: 24. Godál, 63. Minarčík, 79. Kleščík, 90. Mičenec - 48. Kucka, 69. Macko, 72. Sivčevič, ČK: 80. Kucka (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: Richtárik - Likavský, Kubačka, 300 divákov
Trenčín: Volešák - Gálik, Mičenec, Kasálek, Jakúbek - Kleščík, Lesák - Gergel, Godál (39. Minarčík), Hlohovský - Cs. Horváth
Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Maslo, Sivčevič, Demeter - Zošák (70. P. Maslo), Macko (70. Jurč), Kucka, Božok - M. Bakoš, Pilár
Trenčania síce predviedli odhodlanie zabojovať o víťazstvo a rozlúčiť sa so zbabranou jeseňou ziskom plného počtu bodov, no na lepší Ružomberok to nestačilo. Už v 3. min mieril tesne vedľa hosťujúci Božok. O štyri minúty na to sa však už skóre menilo, keď hlavou aj s prispením šťastia otvoril skóre Bakoš. Trenčín následne získal územnú prevahu a dostal sa aj do šancí, ale zakončeniu chýbala presnosť. Hajdúcha ohrozil dvakrát Hlohovský, ružomberský gólman prvú strelu vytlačil a pri druhej príležitosti nádejný útočník mieril mimo. V závere prvého polčasu si vypracovali zopár šancí opäť hostia. Strelu Macka vytlačil na brvno pozorný Volešák, ale v poslednej minúte prvej časti vyskočil najvyššie na rohový kop Kucka a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V tomto momente zaspal nielen brankár, ale aj hráči Trenčína.
V druhom polčase sa zápas už iba dohrával a snaha Trenčína o zvrat bola iba platonická. Skúsenejší Ružomberčania držali súpera na dištanc a v 56. min strelil tretí gól nikým nekrytý J. Maslo. Trenčanom nepomohlo ani vylúčenie Kucku desať minút pred koncom. Domáci napokon nedokázali Hajdúcha prekonať a pred druhou polovicou sezóny sa budú na všetkých súperov pozerať z dna ligovej tabuľky.
Hlasy:
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Po nevydarenom mesiaci sme chceli dobre zahrať aspoň v tomto poslednom rozlúčkovom zápase. Dostali sme však ako už tradične prvý gól hneď v úvodných minútach a keď nám v závere polčasu súper strelil ďalší, psychicky nás to úplne položilo. Tento zápas bol symbolickým pre naše účinkovanie v jesennej časti ligy. Nedokázali sme premieňať šance a naopak, inkasovali sme lacné góly. Pre jarnú časť však vytvoríme úplne nový kolektív a určite to už bude z našej strany iné."
Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Som spokojný s našim víťazstvom, aj keď hra ma uspokojila len v niektorých fázach zápasu. Domáci si dokázali vytvoriť len málo šancí, preto si myslím, že sme zvíťazili zaslúžene."

FC Chelsea zdolal West Ham United 1:0