20. októbra 2007

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 13. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 1:1 (1:0) Góly: 7. Michal Ďuriš - ...

BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 13. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy:

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 1:1 (1:0)
Góly: 7. Michal Ďuriš - 89. Hlohovský, ŽK: 42. Strnad, 43. Herda - 46. Minarčík, 71. Gergel, ČK: 44. Strnad (Dukla) po druhej ŽK, rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Likavský, 2114 divákov
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Debnár, Kotrys, Herda - Strnad - Pečovský (90. Jarabica), Marek Seman, Hučko - Michal Ďuriš (84. M. Palic), T. Medveď (72. Fofana)
Trenčín: Hodál - Jakúbek, Cs. Horváth, Kleščík, Minarčík (82. Doubek) - Lesák - Jašurek, Godál (62. Gergel), Hlohovský, Kamenský - Križko
Domáci mali výborný nástup do stretnutia. V úvode si vypracovali dve šance. Najprv sa nepresadil zblízka hlavou Strnad, vychytal ho brankár Hodál, no v 7. min dostal loptu do úniku Ďuriš, prešiel po ľavej strane, dostal sa do pokutového územia a popri žrdi prekonal trenčianskeho brankára - 1:0. Hostia mohli odpovedať v 9. min po strele Križka, no Boroš loptu kryl. V 16. min mieril na druhej strane spoza šestnástky Pečovský, no gólman AS loptu vytlačil na roh. Dukla si výrazne sťažila situáciu v závere I. polčasu, keď sa po dvoch žltých kartách porúčal z ihriska Strnad, napriek tomu nezložila zbrane a aj v II. polčase sa snažila o ofenzívny futbal. V 54. min po rohovom kope Kamenského poslal Jašurek loptu Kleščíkovi, ktorý hlavou mieril zblízka vedľa. O minútu neskôr sa dostal po chybe domácej obrany k lopte Hlohovský, no jeho poskus Boroš chytil. Ten istý hráč Trenčína sa v 69. min opäť ocitol pred gólmanom "vojakov", no z ôsmich metrov prestrelil. Vzápätí na opačnej strane mohol odpovedať Hučko. Dukla sa snažila o rýchle protiútoky a viackrát nebezpečne pohrozila. Trenčianskeho brankára vystrašil v 87. min aj jeho vlastný spoluhráč Kamenský, ktorý ho z polovice ihriska takmer preloboval. O minútu neskôr mohol Hodála prekonať útočník domácich Fofana, ktorý sa pekne uvoľnil cez Jakúbeka, no jeho strela neskončila v sieti. Následne prišiel trest, Trenčanom vyšla akcia po pravej strane a Jašurekov center zužitkoval v pokutovom území tečovanou strelou po zemi Hlohovský. Hostia tak na Štiavničkách získali prvý bod na ihriskách súperov v tejto sezóne.
Hlasy:
Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice): "Veril som, že tento zápas vyhráme. Na Trenčín sme sa zodpovedne pripravovali. Vedeli sme podržať loptu, vytvorili sme si niekoľko šancí, ktoré volali po góle. Veril som, že aj napriek tomu, že sme hrali v oslabení, vyhráme. Mrzí ma však záver zápasu, v ktorom sme inkasovali, pretože sme nepodržali loptu vpredu a dostali sme lacný gól. Súpera sme do ničoho nepustili, hrali sme s nasadením. Škoda, že sme nebodovali naplno."
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Pozitívom je, že sme získali prvý bod vonku, aj keď to bol priemerný zápas a brankári nemali veľa roboty. Veril som, že po vylúčení by sme mohli streliť gól, no veľa šancí sme si nevytvorili, napriek tomu sme jeden predsa len dali. V oboch zápasoch s Banskou Bystricou sme predviedli najslabší výkon, no musím teraz zložiť kompliment domácim hráčom, že chceli aj v oslabení vyhrať."

MFK Košice - Spartak Trnava 3:2 (1:2)
Góly: 38. Kolbas, 87. Novák, 90. J. Majoroš ml. - 7. Bernáth, 26. Kaminský (vlastný), ŽK: 20. Pavol Majerník, 44. Cicman, 58. Kolbas - 62. Doležaj, rozhodovali: Olšiak - Palušák, D. Hrčka, 4120 divákov
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, Školník, R. Šimko (15. Matič, 68. J. Majoroš ml.) - Pavol Majerník, Cicman - J. Novák, Kolbas, Bicák - Pavol Jurčo (33. Piatka)
Trnava: M. Hrdina - V. Pončák, T. Hanzel, Doležaj, Cíferský - P. Ďuriš, Kopačka, R. Michalík, Filipovič (72. M. Tomčák), Hruška (82. Ľ. Hanzel) - Bernáth (69. Kožuch)
V Košiciach sa odvetný jesenný duel s Trnavou zo začiatku veľmi podobal prvému zápasu v Trnave. Kým v júli viedol Spartak po polhodine 3:0, teraz vyhrával v Čermeli 2:0. Hosťom vyšiel výborne úvod zápasu. Po chybách v domácej obrane Pončák výborne odcentroval a Bernáth hlavou už v 7. min otvoril skóre. V 26. min si po Ďurišovom centri Kaminský nešťastne strelil vlastný gól. Domáci v tom čase hrali veľmi zle, prakticky sa im nič nedarilo, a tak gól Kolbasa v 38. min bol pre nich veľkou vzpruhou. Prvé tri strely do priestoru bránky tak skončili v sieti. Po prestávke nastúpili Košičania ako vymenení. Prakticky celý polčas sa hral na trnavskej polovici. Dlho sa im však nedarilo prelomiť trnavské hradby. Postupne Piatka najprv trafil bočnú sieť, potom v 79. min opečiatkoval žrď. Svoje šance nevyužili ani Kolbas s Novákom. V 87. min hosťujúca obrana odvrátila priamy kop len na kopačku Nováka a ten bez prípravy krásnou strelou z 23 m vyrovnal na 2:2. Trnavčania si kalich horkosti vypili do dna v poslednej minúte, keď neustrážili Majoroša a ten ponad vybiehajúceho brankára Hrdinu strelil víťazný gól.
Hlasy:
Ján Kozák (tréner Košíc): "Po dlhom čase sme v Košiciach zažili pravú futbalovú atmosféru a asi aj kvôli nej hráči akoby prvú polhodinu hrali zle. Naopak, hostia sa výborne pripravili, strelili dva góly a boli lepším mužstvom na ihrisku. Pomohol nám gól na 1:2. Druhý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, bál som sa však, či sme v úvode zápasu neurazili šťastenu, ale nakoniec sme v závere dvoma gólmi predsa len otočili výsledok."
Josef Mazura (tréner Trnavy): "Videli sme zaujímavý zápas dobrej úrovne, v prvom polčase sme hrali dobre, no po prestávke sme z neviem akého dôvodu prestali hrať. Hráči akoby chceli ustrážiť výsledok, čo sa im vypomstilo. Domáci zaslúžene otočili vývoj zápasu a vyhrali."

MFK Ružomberok - ZTS Dubnica 2:2 (1:2)
Góly: 8. Kucka, 54. Pilár - 13. a 21. Seye, ŽK: 77. Ondráš, 81. Obert - 90. J. Zápotoka, rozhodovali: Trutz - Košecký, E. Weiss, 2138 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Novotný, J. Maslo, Jurč - Kucka - Zošák, Macko (64. Kukoľ), Božok (76. R. Števko) - M. Bakoš, Pilár
Dubnica: D. Perniš - Zimen, Adámik, Nosek, Ondráš - Kiška (79. Bruško), Držík, L. Zápotoka, T. Zápotoka (54. J. Zápotoka) - Seye (46. Obert), M. Filo ml.
Prvá šanca duelu sa zrodila v 7. min. Pilárovu hlavičku z päťky po Zošákovom centri sprava s námahou vytlačil Perniš na brvno. O minútu na to ružomberská snaha už priniesla gólový efekt. Mackov roh z pravej strany našiel Kuckovu hlavu a z nej putovala lopta do dubnickej siete - 1:0. Radosť Ružomberčanov však trvala len dve minúty. Kiška zahrával priamy kop z 20 m, jeho nádherná strela sa odrazila od žrde na zem a pre Seyeho už nebol problém prekonať Hajdúcha - 1:1. Domáci sa v ďalších fázach snažili dostať znova do vedenia, no v 21. min ich rozlet opäť zastavil senegalský futbalista, keď z bezprostrednej blízkosti hlavou prekonal prekvapeného Hajdúcha po druhý raz. Súboj Seye - Hajdúch sa zopakoval aj v 35.min, tentoraz z neho vyšiel víťazne ružomberský gólman. O chvíľu neskôr nastal vzruch na opačnej strane. Pilárov kolmý prienik skončil len na pozornej obrane Dubnice. Krátko po zmene strán Maslov pokus spoza šestnástky preveril Pernišovu pozornosť. V 54. min sa domáci fanúšikovia dočkali vyrovnávajúceho gólu. Mackov priamy kop sa odrazil pred voľného Pilára, ktorý z voleja ľavačkou trafil presne do ľavého kúta dubnickej svätyne. V 71. min sa mohol do streleckej listiny zapísať domáci M. Bakoš, no z dobrej pozície mieril nepresne. Vzápätí mal vedúci gól Liptákov na kopačke Zošák, Perniš však v pravú chvíľu predviedol vynikajúci zákrok. Domáci potom vrhli všetky sily do útoku a pred dubnickou bránkou bolo rušno až do konca zápasu, skóre sa však už nezmenilo.
Hlasy:
Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Súhlasím s kolegom, že to bolo pohľadné stretnutie. Po dlhom čase sa nám podarilo ísť do vedenia, potom sme urobili dve chyby, po ktorých sme inkasovali. Dubnica sa potom stiahla a proti ôsmim-deviatim brániacim hráčom sme sa nevedeli presadiť. V druhom polčase sme boli jasne lepší, no šance sme nevedeli využiť. Žiaľ, stáva sa nám to až príliš často. Bod je pre nás málo, chceli sme vyhrať. "
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Videli sme zaujímavé stretnutie, ba povedal by som, pokiaľ ide o góly, až divoké. Báli sme sa štandardiek domácich. Hrozili najmä po rohových kopoch. Ružomberok hral dobre, rýchlo, dynamicky. S bodom som spokojný. Seye sa cez prestávku sťažoval na veľké bolesti rebier a nakoniec išiel na vyšetrenie do nemocnice, preto v druhom polčase nenastúpil."

Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (0:1)
Góly: 59. Sylvestr, 71. P. Sedlák - 29. Hözl, 90.+ Černák, ŽK: 81. Kosmeľ, 86. Hanek - 39. Hözl, 87. Pavlenda, rozhodovali: Micheľ - Balko, Kubačka, 1061 divákov
Slovan: J. Mucha st. - Struhár (56. Melek), Dobrotka, Hanek, Szabó - Kosmeľ, P. Sedlák, Chlebek, Mojský (53. M. Poliaček) - Ižvolt, Sylvestr
Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, O. Číž - Hözl - Ondrejka (85. Choma), Černák, Kuračka - Pelegríny (64. Juska) - M. Tóth (9. Gibala)
Slovanisti vystrašili Peškoviča už v 2. min. Po dlhom aute Kosmeľa nebezpečne vystrelil Sylvestr, ale úvodný tlak domácich pribrzdilo ošetrovanie Tótha, ktorého nepríjemne kolenom do hlavy zasiahol spoluhráč Hözl. Útočník Zlatých Moraviec musel dole z trávnika a s podozrením na zranenie chrbtice ho odviezli do nemocnice. V 18. min po prvý raz pohrozili hostia. Po priamom kope sa lopta cez Číža dostala na "päťku" ku Gibalovi, ktorý zoči-voči Muchovi trafil len domáceho gólmana. V 27. min sa do dvoch príležitostí dostal Ižvolt, ale prvýkrát zle spracoval loptu a v druhom prípade si s ním poradil súperov obranca. O dve minúty z ničoho nič udreli hostia. Greguškov priamy kop z 30 metrov Mucha neudržal a dobiehajúci Hözl nemal problém dopraviť loptu do siete - 0:1. Zlaté Moravce počas celého polčasu výborne zahusťovali priestor pred vlastnou šestnástkou, s čím si domáci nevedeli dať rady a dostávali sa len ku strelám z väčšej vzdialenosti. V úvode druhej štyridsaťpäťminútovky Chlebek z 18 metrov nemieril presne a z protiútoku domácich takmer potrestal Kuračka, ktorého zastavil až v šestnástke dobrým sklzom Hanek. Domáci priaznivci, ktorých na Tehelné pole prišlo iba1061, sa potešili v 59. min. Na rohový kop Szabóa najvyšše vyskočil Sylvestr - 1:1. Belasí sa po góle opäť dostali do tlaku a nebezpeční boli najmä po štandardných situáciách. V 71. min sa odmeny za aktivitu dočkal Sedlák, s ktorého pokusom si Peškovič prekvapujúco neporadil. Vyzeralo to, že slovanisti rozumnou hrou dovedú zápas do víťazného konca, v 87. min mohol po akcii Sylvestra zaklincovať hostí Poliaček, no nakoniec v nadstavenom čase hlavou vyrovnal Černák na konečných 2:2.
Hlasy:
Boris Kitka (tréner Slovana): "Sklamali sme, pustili sme víťazstvo v 92. minúte. Stalo sa nám to už po druhý raz za sebou, že sme dostali gól v nadstavenom čase. Musíme si spytovať svedomie, oba zásahy padli po veľkých individuálnych chybách. V druhom polčase sme aj vďaka striedaniam zrýchlili hru, otočili skóre, no ďalšie dve tri šance sme nevyužili a to sa nám vypomstilo. Podceňujeme situácie, keď treba duel zlomiť v náš prospech."
Ján Rosinský (tréner ViOn-u): "Bol to súboj dvoch mužstiev, ktoré sú susedmi v tabuľke, preto sa v príprave dával veľký dôraz na to, že môžeme niečo v tomto zápase získať. V prvom polčase sme si vypracovali aj nejaké šance a súper sa s našou hrou nevedel dobre vyrovnať. V druhej polovici získal Slovan na aktivite a otočil skóre. Ale vyrovnanie je pre nás veľkým zadosťučinením za každodennú prácu."