27. októbra 2007

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 14. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: ZTS Dubnica - MFK Košice 0:1 (0:1) Gól: 33. J. Novák, ŽK: 85. Seye - ...

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 14. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy:

ZTS Dubnica - MFK Košice 0:1 (0:1)
Gól: 33. J. Novák, ŽK: 85. Seye - 87. P. Bašista, rozhodovali: Fajčík - Csabay, Bobko, 1520 divákov
Dubnica: D. Perniš - Zimen, Adámik, Nosek (80. Ondráš), Pleva - Obert (55. T. Zápotoka), Držík, Kiška (62.
M. Kuzma) - L. Zápotoka - Seye, M. Filo ml.
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, P. Bašista, Cicman - Pavol Majerník, Školník - J. Majoroš ml. (87. R. Šimko) - Kolbas, Bicák (84. N. Matič) - J. Novák (36. Pavol Jurčo)
V úvode zápasu Dubnica nevyužila viacero sľubných príležitostí, ktoré mali Seye a Filo. Približne od 17. min sa začala karta obracať. Hostia čoraz viac využívali dôraz a väčšie nasadenie, ťažili z nepresností domácich. Boli nebezpeční, čo sa potvrdilo v 33. min, keď Košičania zostali v pokutovom území domácich a Novák z pravej strany prekvapil Perniša - 0:1. Vzápätí musel z ihriska pre zranený členok odstúpiť strelec gólu Novák, ktorého nahradil Jurčo a Košičania na hrote útoku ešte získali na kvalite. Jurčo bol dôrazný, využíval svoje fyzické prednosti. Domáci v druhom polčase nedokázali zvrátiť vývoj, nenašli recept na prehustenú obranu východniarov. Príležitosti na vyrovnanie sa ale vyskytli. V 79. min Kuzma po Adámikovom posunutí zbytočne ďalej prihrával, o tri minúty neskôr z rohu L. Zápotoka namieril po zemi na Ondráša, no ten loptu netrafil. Posledná šanca Dubničanov prišla v 88. min, keď Filo prihral výborne Seyemu, no jeho hlavička do zeme preskočila bránku Putnockého.
Hlasy:
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "V priemernom stretnutí sme začali dobre, za pätnásť minút sme mali šance, no potom nás súper herne prevýšil. Získal vedenie a nám sa nepodarilo ani vo veľkom tlaku vyrovnať. Posledných desať minút sme na to mali, no futbal nám priniesol ťažké chvíle."
Ján Kozák (tréner Košíc): "Snažili sme sa dobre pokryť priestor. Predsunuli sme pred stopérov Majerníka, aby sme priestor prehustili. Súpera sme nútili robiť chyby, čo sa nám aj darilo a vedúci gól bol toho výsledkom. Bolo potrebné dať aj druhý gól. Avšak v závere sme mohli aj inkasovať. Veľa k tomu nechýbalo, našťastie Seye čistú šancu nepremenil. V náročnom programe po víťazstve nad Trnavou i v pohári nad Slovanom už hráči nemali toľko síl."

AS Trenčín - Artmedia Petržalka 1:4 (1:1)
Góly: 36. Kamenský - 11. a 62. Čišovský, 76. J. Kozák, 82. Halenár, ŽK: 16. P. Mráz (Artmedia), rozhodovali: Olšiak - Kubica, Benko, 1100 divákov
Trenčín: Hodál - Gálik, Cs. Horváth, Kleščík, Jakúbek - Lesák - Jašurek, Godál, Kamenský - Hlohovský, Doubek (82. Gergel)
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Dosoudil, Burák, P. Mráz (87. Piroška) - Pavol Ďurica, Guédé (46. Pavol Farkaš), Borbély (83. V. Gajdoš), J. Kozák, Fodrek - Halenár
Pod trenčianskym hradom sa začalo podľa predpokladov. Už v 11. min poslal center do šestnástky domácich Kozák a nepokrytý Čišovský zaistil favoritovi vedenie - 0:1. Petržalka mala miernu prevahu, ale domácich podržal brankár Hodál. Po góle volala najmä šanca Halenára, ale ten z dobrej pozície minul. Trenčania získavali s pribúdajúcimi minútami istotu a stále viac sa tlačili pred hosťujúceho Kamenára. V 36. min sa k priamemu kopu postavil Kamenský a hosťujúcemu brankárovi nedal šancu - 1:1. Povzbudený Trenčín získaval veľa lôpt v strede poľa, ale do zakončenia sa nedostával. Skúsenejší hostia čakali na svoju šancu a trpezlivou hrou držali domácich na dištanc. Po hodine hry vyskočil najvyššie na roh Kozáka Čišovský a druhým gólom v zápase poslal Artmediu do vedenia. O chvíľu na to mieril nebezpečne, ale vedľa Mráz. Domáci sa nevzdávali.
Z hranice šestnástky poslal jedovku Lesák, ale mieril tesne vedľa žrde. V 70. min unikal aktívny Kamenský, hostia však stihli v poslednej chvíli zatiahnuť ručnú brzdu a odvrátiť loptu na roh. Snaha domácich končila na hranici pokutového územia Petržalky. Definitívne rozhodnutie priniesla 76. min. K priamemu kopu sa poslavil Kozák a prízemnou strelou obstrelil múr aj brankára Hodála - 1:3. O šesť minút neskôr zvýšil do otvorenej obrany AS Halenár na konečných 4:1 pre hostí.
Hlasy:
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Do 70. min to bol z oboch strán dobrý zápas napriek tomu, že sme si nevypracovali veľa šancí. Opäť sme však pykali za chyby pri štandardných situáciach, čo rozhodlo. Petržalka má vo svojom mužstve individuality, ktoré vedia v zlomových momentoch potiahnuť. Aj v našom mužstve predviedli mnohí hráči dobrý výkon, možno najlepší v sezóne."
Vladimír Weiss (tréner Petržalky): "S výsledkom aj predvedenou hrou som spokojný. Trenčín hral do druhého inkasovaného gólu veľmi dobre a ukázal, že je na vzostupe. Z našej strany to bol jednoznačne najlepší výkon jesene. Hrali sme kombinačne, dali sme pekné góly. Boli sme aktívni dopredu a zodpovední smerom dozadu. Takto si to predstavujem."

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 3:0 (1:0)
Góly: 5. Vladavič (11 m), 47. Štyvar, 89. Lietava, ŽK: 24. Devátý, 75. V. Leitner - 45. Švestka, rozhodovali: Šipoš - Laskovský, Ádam, 4620 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan (65. Szórád), V. Leitner - Zd. Štrba - Breška, Devátý, Jež, Vladavič (79. Lietava) - Štyvar (72. Porázik)
Slovan: J. Mucha st. - Dobrotka, Struhár (49. Melek), Švestka, Szabó - Chlebek (86. Kolčák) - Kosmeľ, P. Sedlák, M. Poliaček (70. Čemba) - Sylvestr, Ižvolt
Žilinčanom vyšiel vstup do zápasu. V 5. min po Breškovom prieniku do šestnástky a následnej strele obrana hostí neodvrátila loptu do bezpečia, Sedlák fauloval Brešku a rozhodca Šipoš odpískal penaltu, ktorú bezpečne premenil bosniansky legionár Vladavič. O štyri minúty neskôr tiesnený Hubočan hlavičkoval nad a v ďalšom priebehu si vytvárali šance iba s chuťou hrajúci domáci. Mucha musel postupne likvidovať príležitosti Štyvara, Ježa, Brešku a Vladaviča. Hostia sa pokúšali viac-menej len o streľbu zdiaľky. Viac im Žilina nedovolila. V 36. min Breška po Štyvarovom priťuknutí mohol zvýšiť, ale situáciu vyriešil zle, keď namiesto strely volil prihrávku. "Šošonom" vyšiel aj úvod druhého polčasu, keď Leitner uvoľnil Štyvara a ten zoči-voči Muchovi nezaváhal a popri brankárovi Slovana poistil vedenie domácich. Žilina hrou, ktorá pripomínala tú z minuloročnej majstrovskej sezóny, držala "belasých" ďaleko od svojej bránky a neustále zamestnávala Muchu. Najaktívnejší boli v tomto smere dobre hrajúci Breška, Jež a Štyvar, no hosťujúceho gólmana sa im prekonať nepodarilo. V 76. min šiel Sedlákov zblokovaný pokus nad a v závere exhibične hrajúci domáci už len poistili svoje vedenie. Minútu pred koncom riadneho hracieho času kopala Žilina rohový kop, lopta sa po trme-vrme dostala k Lietavovi a ten zblízka nezaváhal - 3:0.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Rozhodli začiatky polčasov. Dali sme rýchly gól a súper potom musel tvoriť, nie brániť a nám sa hralo jednoduchšie. Mali sme šance na zvýšenie náskoku, ktorý sme poistili až v druhom polčase. Po dlhšom čase sme uhrali nulu, aj keď Slovan hral v takej zostave, v akej hral. Sme radi, že sme potešili divákov, futbal sa im musel páčiť. To, čo hovorili oba tímy, že chcú hrať atraktívny útočný futbal, sa dnes naplnilo."
Boris Kitka (tréner Slovana): "Žilina bola lepšia, rýchle góly v úvodoch polčasov nás položili. Hrali sme v rámci svojich možností, niektorí hráči sa doslova z večera na ráno stali corgoňligovými, na dnešnú Žilinu sme jednoducho nemali. Domáci boli vo všetkom jasne lepší."