11. februára 2009

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí basketbalovej extraligy žien

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 19. kola basketbalovej extraligy žien: Inpek UKF Nitra - BSS Košice 71:46 (21:9, 12:11, 20:15, 18:11) Najviac bodov: Krč-Turbová a Oravcová ...

BRATISLAVA 11. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 19. kola basketbalovej extraligy žien:

Inpek UKF Nitra - BSS Košice 71:46 (21:9, 12:11, 20:15, 18:11)
Najviac bodov: Krč-Turbová a Oravcová 13, Chlebovcová a Williamsová 12 - Aubryová 11, Stantienová a Krasnočková 10
TH: 18/10 - 18/11, fauly: 15 - 19, trojky: 9 - 1, rozhodovali: Sudek a Margala, 200 divákov

BSS Košice boli obávaným súperom, domáce však nastúpili s veľkým sústredením a od začiatku kontrolovali vývoj stretnutia. Domáce hráčky boli lepšie v obranných aj útočných činnostiach a zaslúžene zvíťazili o 25 bodov.

MBK Ružomberok - ŽBK Whirlpool Poprad 82:63 (24:24, 20:19, 25:14, 13:6)
Najviac bodov: Podešvová 22, Grešnerová 15, Chapdelainová 11 - Šimkuľáková 19, Kmeťová 12, Gandžalová 9
TH: 16/12 - 34/25, fauly: 29 - 22, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Lukáč a Lutzová, 300 divákov

Väčšiu časť prvého polčasu boli vo vedení snaživé hostky, no na veľkú prestávku hoci len s jednobodovým náskokom odchádzal domáci favorit, ktorému sa hra dovtedy očividne nedarila. Ružomberčanky sa zlepšili v tretej štvrtine, na jej konci mali už 12 bodový náskok (69:57) a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. V záverečnej desaťminútovke vicemajster dianie na palubovke už s prehľadom kontroloval a napokon zvíťazil presvedčivo o 19 bodov (82:63).

Maxima Broker Košice - BK ´99 PU Prešov 100:57 (29:10, 28:18, 20:13, 23:16)
Najviac bodov: Salkausková 21, Jurčenková 19, Spencerová 17 - Deckerová 20, Karavajevová 12, Hospodárová 11
TH:15/9 - 12/10, fauly: 9 -14 , trojky: 7 - 3 , rozhodovali: Hlinka a Fuska, 300 divákov
Od úvodu dominovali domáce hráčky, ktoré hostky nepustili počas celého zápasu do bodového vedenia. Tréner víťazného družstva dal šancu aj mladým perspektívnym hráčkam.

FUTBAL: Slováci prehrali aj s Cyprom a obsadili 4. priečku - súhrn
Cyprus - Slovensko 1:0 po I. polčase