04. marca 2009

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí play off hokejovej Slovnaft extraligy

V stredajších štvrťfinálových stretnutiach play off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Slovnaft extraligy si dôležité víťazstvo nad oslabenými trenčianskymi vojakmi vybojovala Skalica. Pre tím ...

BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) - V stredajších štvrťfinálových stretnutiach play off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Slovnaft extraligy si dôležité víťazstvo nad oslabenými trenčianskymi vojakmi vybojovala Skalica. Pre tím okolo Žigmunda Pálffyho, ktorý opäť dvakrát bodoval a posunul extraligový rekord už na 104 bodov, to znamená v štvrtkovom zápase na trenčianskom ľade výhodu prvého mečbalu na postup do semifinále. V zápase na Liptove dokázali domáci strhnúť víťazstvo a tým aj vedenie v sérii nad Zvolenom na svoju stranu až v samotnom závere vyrovnaného duelu.

Súhrn výsledkov stredajších tretích stretnutí štvrťfinále play off hokejovej Slovnaft extraligy (hrá sa na 4 víťazné zápasy):

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) - stav série 0:3
Góly: 29. Markovič (Trochta, Fatyka) - 14. Pálffy (R. Hartmann), 30. Šátek (Kocák, Jendek), 55. Mikúš (Pálffy, R. Hartmann)
Vylúčení: 4:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš, D. Konc - Gajan, Tornay, 4820 divákov

Oba tímy začali v tempe, ale napriek divácky atraktívnemu boju, šance neprichádzali. Dukla aj bez kvarteta kľúčových obrancov (P. Mikuš, Homer, Gabriš, Kudělka) držala s favoritom krok. V 14. min však vyhodil puk v oslabení Hartmann, Pálffy si ho dokorčuľoval, kľučkou sa presadil cez Fatyku a strelou okolo ramena Hálu otvoril skóre stretnutia - 0:1. Trenčanov tento moment akoby zmrazil a domáci gólman musel hneď nato riešiť niekoľko nebezpečných striel. V úvode druhej tretiny sa pri vylúčení Zálešáka dostala Dukla do tlaku, ale Rybár bol pozorný. Za jeho chrbtom neskončil ani puk po akcii Lišku, keď Paroulek minul odkrytú čas hosťujúcej svätyne. V 28. min mieril nad Rybárovu vyrážačku Markonič, no hosťujúci gólman strelu vytlačil nad bránku. Trenčania si v prvej polovici druhej dvadsaťminútovky vypracovali aj zásluhou troch presiloviek viacero šancí. Napokon v početnej výhode uspel Markovič. Pri vylúčení Mikúša dotlačil za bránkovú čiaru puk po strele Trochtu - 1:1. Na opačnej strane mohol poslať hostí do vedenia Zálešák. Uspel však až Šátek o niekoľko okamihov neskôr, keď ťažil z akcie Kocáka - 1:2. V 33. min Pálffy unikol mladému obrancovi domácich Trefnému, no Hála aj s prispením šťastia jeho strelu zlikvidoval. V záverečných sekundách druhej tretiny mohol vyrovnať Markovič, Rybár však bol opäť pozorný. Aj úvod tretej tretine patril omladenej Dukle. Po akcii Kútneho neuspel ani na druhý pokus Radulay. Vynikajúcimi zákrokmi sa totiž prezentoval Rybár. Trenčania však nevyrovnali a pykali. Elitný skalický útok zohral v 55. min ukážkovo početnú výhodu a Mikúš gólom na 3:1 rozhodol. V závere stretnutia Pálffy v brejku nevyužil samostatný nájazd, ale rozhodcovia po porade nariadili za hodenie hokejky trestné strieľanie. Mikúš však neuspel.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) - stav série 2:1
Góly: 44. Róbert Huna (Richard Huna), 59. Tomášek (Halaj, Varga) - 18. M. Štrba (Dlouhý, Michal Chovan)
Vylúčení: 9:9, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: J. Konc, Lokšík, Gašparík, Valach, 3380 divákov

Tretie pokračovanie "bryndziarskeho" štvrťfinálového derby neprinieslo veľa zaujímavého hokeja. Bol to skôr boj o každý meter ľadu. O niečo aktívnejší boli hostia spod Pustého hradu. Ojedinelé mikulášske ofenzívne pokusy s prehľadom likvidoval Lipták vo zvolenských farbách gólman Laco. V 14. min sa v oslabení rútila na domácu bránku trojica Zvolenčanov, Gálik však namiesto prihrávky volil nepresnú strelu. Vzápätí boli blízko k otvoreniu skóre po Dlouhého strele dorážajúci Barinka s Lelkešom. Snaha hostí napokon predsa priniesla svoje ovocie už v prvom dejstve, v 18. min vyšachovali mikulášsku defenzívu. Pred Štrbom už bola len odkrytá svätyňa Liptákov.
V druhej časti hry pokračovalo útočné trápenie domácich, ich snahu narúšali koncentrovaní hostia z úctyhodnej vzdialenosti od Laca. Ak napokon predsa niečo prešlo až k nemu, bez problémov to vždy vyriešil. Chudobné skóre sa v druhej tretine hry nezmenilo ani počas série presilových hier.
V treťom dejstve sa Mikulášania dočkali. V 44. min odklial ich strelecké trápenie po bratskej spolupráci z otočky Róbert Huna a vyrovnal. Nasledujúce minúty sa zmenili na čakanie na rozhodujúci úder. Obidvaja gólmani sa prekonávali. Na začiatku 59. min vysunul obranca Varga dopredu dvojicu Tomášek - Halaj. V prečíslení si chladnokrvne vymenili puk a český legionár v drese domácich Martin Tomášek sa osvedčil ako strelec víťazných mikulášskych gólov. Hostia následne odvolali Laca, ale Liptáci "zubami-nechtami" ubránili svoje druhé víťazstvo v tejto sérii.