11. februára 2009

Súhrn výsledkov utorkových zápasov nadstavbovej časti Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorkových zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: Skupina o 1. - 6. miesto - 4. kolo: HC Košice - MHk 32 Liptovský ...

BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009:

Skupina o 1. - 6. miesto - 4. kolo:

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. P. Bartoš (Michel Miklík, Tabaček), 16. Rudolf Huna (S. Gron, T. Slovák), 43. Jenčík (S. Gron, T. Slovák) - 22. Vaškovič.

Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Snášel, 6078 divákov

Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, T. Slovák, Deyl, M. Šterbák, J. Tabaček, M. Grman, od 8. min Chmelo - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Rudolf Huna, S. Gron, J. Sýkora - Michel Miklík, Ščurko, P. Bartoš - Šimurda, Petričko, Jenčík

L. Mikuláš: Šiarnik - P. Lištiak, D. Rehák, M. Bača, Kumstát, Petran, T. Devečka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Vaškovič, Kuric, M. Oravec - Kadura, Durdiak, Roháč - Paukovček, Staroň

Liptovský Mikuláš aj bez šiestich hráčov základnej zostavy a so šiestimi juniormi na súpiske zanechal v Steel Aréne veľmi dobrý dojem. Prvú vážnejšiu príležitosť mal domáci Huna. Ocitol sa osamotený pred Šiarnikom, ale neprekonal ho. Na druhej strane Kumstátovu strelu od modrej Lipovský vyrazil. Obrovskú príležitosť mal hosťujúci Kriška, ale v 7. min z toho gól nebol. Naopak, v 10. min sa tešili domáci. Miklík spoza bránky naservíroval puk Bartošovi, a ten otvoril gólový účet duelu. Mikuláš mohol vyrovnať v 13. min po strele Krišku. Na bránkovej čiare zachraňoval obranca Slovák. V 16. min trafil Bartoš hornú žŕdku, ale ešte v tej iste minúte pridali Košičania ďalší gól. Gron našiel Hunu, ten si vytiahol Šiarnika z bránky a skóroval. V druhej tretine Liptáci zvýšili obrátky a v 22. min Vaškovič znížil, keď sa od mantinelu natlačil až pred bránku. Fantastický zákrok ukázal brankár Mikuláša v 25. min po zakončení Sýkoru. Rehák v 31. min pri presilovke minul odkrytú časť domácej bránky, krátko na to jeho spoluhráč Staroň trafil žŕdku. Pred druhou prestávkou mohol svojich upokojiť Bartoš, ale pred odkrytou bránkou hostí mu puk nesadol na hokejku.

V 3. min tretej tretiny Jenčík gólom do prázdnej bránky poistil vedenie svojho tímu. Ten istý hráč mohol zvýšiť náskok Košíc, ale zblízka sa bekhendom nepresadil. V 50. min netrafil Kriška košickú bránku. V 54. min sa Bartoš ocitol v nájazde, ale spoľahlivo chytajúci Šiarnik jeho úmysel vystihol.

Hlasy:
Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): "Bolo vidieť, že sa hralo po prestávke. Zle sme korčuľovali, kombinovali, iba pomaly sme sa dostávali do zápasu. Keď sme viedli 2:0, vyzeralo to na pohodový zápas. V druhej tretine však Liptovský Mikuláš znížil. V tretej sme potom zredukovali hru na tri útoky, splnili si povinnosť a vyhrali."
Mojmír Trličík (tréner L. Mikuláša): "Napriek tomu, že sme prehrali, hrali sme veľmi dobre a uvoľnene. Jediná výčitka môže smerovať k našej koncovke, v nej sme sklamali. Veľký priestor dostali tí hráči, ktorí hrávajú menej, v hre smerom dozadu však boli výborní."

Slovan Bratislava - HKm Zvolen 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 12. Kropáč (J. Kováčik, Hujsa), 26. Kuľha (J. Kováčik, Lipiansky), 52. J. Kováčik (Hujsa, Kropáč), 60. Kuľha (Lipiansky, J. Kováčik).

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Müllner, P. Šefčík, 4595 divákov

Slovan: Hovi - Kotaška, Hančák, J. Kováčik, Bohunický, D. Devečka, Martin Výborný, Novajovský - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Lipiansky, Hujsa - Baček, Kukumberg, Ľ. Pištek - Gráčik, Hreus, Lisoň
Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Cebák, Dlouhý, Valach, Huba - P. Barinkam Lelkeš, Gálik - Hvila, F. Turek, Sivák - Dubec, Štrba, Tatar - Jurík, Chovan, Macejka
Domáci nastúpili na zápas bez Urama a Dömeho v útoku a Hlavačku so Srdínkom v obrane, hosťom chýbal v bránke chorý Murín. Kľúčovým momentom prvej tretiny bola 12. min, keď pri presilovke piatich proti trom nádherný projektil Kováčika od modrej tečoval pred Škrečkom Kropáč a puk skončil v ľavom hornom rohu zvolenskej bránky - 1:0. V 18. min Kropáč, ktorý bol pri chuti, pekne prihral Lažovi, lapačka zvolenského gólmana však tentoraz čarovala. Hostia hrali chladný, profesorský hokej a nedokázali sa dostať do výrazných šancí. V 26. min po prihrávke Kováčika sa ocitol Kuľha sám medzi kruhmi a prestrelil Škrečka druhýkrát. Aj Zvolen mal výhodu presilovky o dvoch hráčov v závere druhej tretiny, behom 60 sekúnd však nedokázal ani raz ohroziť Hoviho v bránke domácich. Záverečných 38 sekúnd druhej časti hry sa pre uvoľnené plexisklo za bránkou dohrávalo až po druhej prestávke.

V poslednej tretine sa osmelili aj Zvolenčania, ich najväčšiu šancu mal v 42. min Dubec, ktorý dorážal Turekovu strelu do odkrytej Hoviho bránky, ale trafil len presúvajúceho sa gólmana Slovana. Aktívny Dubec to skúšal ešte dvakrát, opäť po Turekových prihrávkach, ale Hovi ho vždy dokázal vychytať. Víťazstvo Slovana potvrdil v 52. min pri presilovej hre Kováčik, ktorého nahodený puk na zvolenskú bránku skončil za prekvapeným Škrečkom. V samotnom závere stretnutia hral Slovan ďalšiu presilovku o dvoch hráčov a Kuľha spoza pravého kruhu na vhadzovanie 32 sekúnd pred sirénou pečatil na konečných 4:0, štvrtý bod v zápase si pripísal na svoje konto obranca Jozef Kováčik. Brankár Slovana Hovi vychytal svoj druhý shutout v sezóne.

Hlasy:
Róbert Pukalovič (tréner HC Slovan Bratislava): "Mal som obavy, keďže sme hrali zápas po dlhšej dobe, čo hráči ´vyvedú´. Našťastie splnili to, na čom sme sa dohodli. Podarilo sa nám skórovať a dať prvý gól pri presilovke o dvoch hráčov. Mali sme dnes obrovskú dávku šťastia a podržal nás skvelým výkonom aj brankár Hovi. Absentujúci Uram aj Döme sú už v tréningu, nechceli sme veci unáhliť, no v piatok už budú k dispozícii."

Miloš Holaň (tréner HKm Zvolen): "Ťažko sa mi hodnotí zápas, v ktorom sme nedokázali streliť gól. Skoro sme sa začali nechať vylučovať a Slovan vie presilovky premieňať. Ešte za stavu 0:2 sme mali šance, aby sme získali aspoň bod. No trápi nás koncovka, premieňanie šancí a presilových hier. Slovan nám dal lekciu v premieňaní početných výhod, strieľaní pekných gólov a zaslúžene vyhral."

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 3:8 (2:4, 1:2, 0:2)

Góly: 3. Trefný (Trochta, Homer), 17. Radulay (Urban, Kútny), 37. Paroulek (Trochta, Gábriš) - 8. J. Mikúš (R. Hartmann), 11. R. Školiak (Zálešák, Pálffy), 12. R. Školiak (Zálešák, T. Višňovský), 20. Zálešák (T. Višňovský, R. Školiak), 24. Kutálek, 25. J. Mikúš (R. Hartmann, Hranáč), 47. Ďurák (Zálešák), 52. R. Školiak (Zálešák, F. Novák).

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Horínek, Tvrdoň, 2770 divákov

Trenčín: Kováč (21. Hála) - Homer, Trefný, Kudělka, Gábriš, Fatyka, J. Mikuš, J. Liška, Urban - A. Nedorost, Trochta, V. Nemec - Markovič, Kóňa, Paroulek - Radulay, Marek Haščák, Kútny - Balga, O. Ďuriš, Tybor

Skalica: Rybár - Gula, Hranáč, Beňa, Ďurák, Škadra, Jendek - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - T. Višňovský, Zálešák, R. Školiak - Kocák, D. Šátek, Kutálek - od 21. min F. Novák.
Už v úvodných sekundách sa rútil na domácu bránku Zálešák, ale Kováč tento i zopár ďalších nájazdov hostí zneškodnil. Keď navyše v 3. min Trefný od modrej využil presilovku, zdalo sa, že Trenčín bude mať v zápase navrch. No Skaličania sa otriasli a súpera v ďalšom priebehu dokonale "osprchovali" poriadne mrazivou nádielkou. V 8. min vyrovnal po nakorčuľovaní si až pred brankára bekhendom J. Mikúš, o tri minúty zakončil bleskovú presilovkovú kombináciu na jeden dotyk R. Školiak a o ďalšiu poldruha minútu ten istý hráč znovu v presilovke po skrumáži prehodil domáceho gólmana - 1:3. Tento zvrat museli Trenčania rozdýchať počas oddychový času a zdalo sa, že aj šťastie im pomôže k návratu do hry, keď v 17. min puk odrazený od bočného mantinelu pred bránku pohotovo poslal do siete Radulay. Štyridsať sekúnd pred prvou sirénou však pred bránkou zle pokrytý Zálešák tečom zvýšil skalický náskok.

Domácim nepomohla ani výmena brankárov pred druhou tretinou, pretože gólostroj Záhorákov sa nezasekol. V 24. min stratil domáci zadák puk na vlastnej modrej čiare a Kutálek nemal problém so zakončením nájazdu. O 30 sekúnd J. Mikúš exportným švihom od modrej zavesil pod hornú žŕdku a v 27. min mal výhodu trestného strieľania Pálffy - ten však Hálu preľstiť nedokázal. Hektické dianie sa potom konečne upokojilo, pretože karty už boli rozdané. Zaskočení Trenčania v závere prostrednej časti aspoň skorigovali hrozivé skóre, keď v presilovke Paroulek pretlačil puk do bránky.

O víťazovi duelu však už bolo rozhodnuté, navyše v 47. min Ďurák pridal siedmy skalický presný zásah. V 52. min René Školiak strelou do odkrytej časti bránky zavŕšil svoj hetrik a uzavrel skóre jednoznačného duelu.

Hlasy:
František Hossa (tréner Trenčína): "Súper bol v tomto zápase jednoznačne lepší vo všetkých herných činnostiach. Po našom prvom góle si hráči zrejme už mysleli, že to ďalej pôjde úplne samo. V ďalšom priebehu však začali robiť hrubé taktické i individuálne chyby v defenzíve, čo súper dokázal trestať. Zdá sa, že prestávka v súťaži nám neprospela, pretože koncentrácia na zápas bola dosť slabá, čo ma veľmi mrzí, najmä kvôli našim výborným divákom."
Ján Faith (tréner Skalice): "Po takomto výsledku i predvedenej hre sa mi hodnotí veľmi dobre. Všetky tri päťky, s ktorými sme nastúpili, zahrali veľmi dobre, takže s týmto zápasom môžeme byť naozaj spokojní."

Skupina o 7. - 13. miesto - 7. kolo:

SkiPark MHK Kežmarok - HC´05 Banská Bystrica 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)

Góly: 40. Škovira (Drotár, Šechný), 56. D. Brejčák (Škovira, Drotár) - 5. Pardavý (Frühauf, Petrík), 5. B. Jánoš (V. Vlk, M. Dian), 21. Bulík (M. Dian), 32. B. Jánoš (M. Dian, V. Vlk), 44. Tománek (Rimmel, Pardavý), 55. B. Jánoš (M. Dian, Štolc), 60. Tománek (Frühauf).

Vylúčení: 8:11 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Tornay, 540 divákov

Kežmarok: Klempa (55. Brunnsteiner) - R. Sadiki, J. Jelínek, M. Droppa, D. Brejčák, R. Gavalier, Bartoň, Flašar, Jakub Bača - Škovira, Slaninák, Svitana - Mašlonka, Šechný, Drotár - P. Segľa, Palovčík, Bednár - Čížek, V. Žemba, Schneider

B. Bystrica: Petrík (55. Stieranka) - Frühauf, Rimmel, V. Vlk, Biro, Bambúch, Paľov, Tomaška, A. Mrena - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Štolc, B. Jánoš - Ižvolt, Češík, Igor Majeský - Tonkovič, Holovič, Škvaridlo

Po úvodnom rozohrávaní sa udreli prví hostia. V 5. min v priebehu 21 sekúnd využili nepochopiteľné diery v obrane "jastrabov" Pardavý a Jánoš a Bystričania viedli už 2:0. V 7. min sa sám pred gólmanom Petríkom ocitol Bednár. Hoci neskóroval, vybojoval pre svoje mužstvo presilovku. Ani v nej sa však Kežmarku otvoriť si svoj gólový účet nepodarilo. V 13. min mali domáci vyše minútovú šancu v dvojnásobnej presilovke korigovať stav, Petríka však neprekonali. Kežmarčanom na strelenie gólu nepomohlo ani päť presilových hier v prvej tretine, namiesto domáceho tlaku prišiel v poslednej sekunde prvej minúty druhého dejstva tretí gólový úder hostí. Po nepresnej prihrávke kežmarského zadáka sa k puku dostal Bulík a Klempu si doslova vychutnal. V polovici stretnutia mali domáci výhodu šiestej presilovky, no bližšie ku gólu boli paradoxne Bystričania, konkrétne Ižvolt, Bulík a Tománek, ktorí vo vlastnom oslabení nebezpečne pohrozili. Povzbudení "barani" nakoniec pridali i štvrtý gól. V 32. min bol na konci peknej akcie druhého útoku Jánoš. Domácim sa predsa len podarilo v druhej tretine skórovať, keď deväť sekúnd pred jej koncom namieril presne Škovira.

V úvode tretej dvadsaťminútovky sa naplnilo staré známe nedáš - dostaneš, keď po Škovirovej tutovke udreli na druhej strane hostia a Tománek v 44. min zvýšil na rozdiel štyroch gólov. V polovici záverečnej tretiny sa domáci hráči ocitli vo viacerých šanciach, brankár Petrík však ukázal niekoľko bravúrnych zákrokov. V 55. min zavŕšil dobrý výkon tretím gólom Jánoš a v kežmarskej bránke vystriedal Klempu Brunnsteiner. Zmena nastala i v bránke hostí. Namiesto Petríka nastúpil Stieranka a hneď v 56. min v oslabení inkasoval z hokejky domáceho obrancu Brejčáka. V závere hŕstku divákov zaujal už iba pästný súboj Brejčáka s Majeským a tri sekundy pred koncom i siedmy gól hostí, ktorého autorom bol Tománek.

Hlasy:
Vladimír Klinga (tréner Kežmarku): "Chceli sme dnes hrať úplne iný hokej, no náš systém narušili rýchle dva góly, ktoré sme inkasovali v úvode. Je mi ľúto, že pred hŕstkou skalných divákov sme vysoko prehrali, no súper bol jednoznačne lepší a zaslúžene zvíťazil.
Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Nebol to oku lahodiaci hokej v tomto prostredí bez divákov. Dostali sme sa do vedenia, ktoré sme si udržali a dokázali sme pridať ešte ďalšie góly. Kvalita bola na našej strane, zvíťazili sme zaslúžene."

MsHK Garmin Žilina - HK Ardo Nitra 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly: 2. R. Krajči (Kontšek, Pleva), 18. Hriňa (Koložváry, R. Krajči), 22. Škoda (Škuta, Koložváry), 50. Kontšek (Javín), 57. Hájnik - 16. Podstavek (T. Chrenko, Čaládi).

Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Jabrocký na 10 min za napadnutie hlavy a krku, Škoda na 10 min za nešport. správanie, Koložváry (všetci Žilina) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - M. Orolin, Jankovič, 1132 divákov

Žilina: Láníček - Kusovský, Horák, Šimka, Javín, Hriňa, Škuta, od 21. Krčula - Jabrocký, Klouda, Čacho - R. Krajči, Pleva, R. Kontšek - Škoda, Koložváry, Hájnik - Turoň, Piatak, Valášek
Nitra: Fedor - Školiak, Halász, Rais, Kudrna, Poláček, Bobček - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Rumpel, Slovák, S. Saliji - Kmeč, Mertel, G. Saliji - M. Chrenko, Baran, H. Ručkay
Žilinčania v úvode dôležitého zápasu išli hneď do vedenia, keď gól strelil v 2. min jeden z dvoch najlepších strelcov domácich Krajči. Po tomto presnom zásahu bola hra vyrovnaná, za zmienku stojí iba dobrá príležitosť Škutu v 10. min, ktorého strelu Fedor kryl. Domáci i hostia mali v prvej tretine viackrát možnosť presilových hier, ale početnú výhodu využili iba Nitrania, ktorí v 16. min zásluhou Podstavka vyrovnávali na 1:1. Následne boli vylúčení hosťujúci Rumpel a domáci Kusovský a pri hre 4 na 4 obranca Hriňa zakončil presne - 2:1. V úvode druhej časti hry bol vylúčený Rais a domáci už po deviatich sekundách Škodom upravili na 3:1. Hostia potom trochu ľahkomyseľne nevyužili takmer poldruhaminútovú presilovku 5 proti 3. Aj v ďalšej časti sa hral obojstranne vyrovnaný hokej a príležitosť na skórovanie mal len Žilinčan Krajči v 39. min, keď po nezištnej prihrávke domáceho kapitána Kontšeka mieril len do chráničov Fedora. V úvode záverečnej tretiny mal výbornú príležitosť domáci Jabrocký, ktorý sa ocitol sám pred Fedorom, nitriansky gólman však jeho strelu kryl. Domáci svoju útočnú snahu korunovali gólom kapitána Kontšeka v 50. min, ktorý od modrej prestrelil štvrtýkrát hosťujúceho gólmana. V 57. min sám na Fedora korčuľoval Hájnik, na prvýkrát nedal, potom dorážal, ale rozhodca Krpelec uznal gól až po porade s videorozhodcom. Žilinčania druhýkrát zvíťazili nad Nitrou v tejto sezóne rovnakým pomerom 5:1.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Po zápase v Banskej Bystrici sme na hráčov pritlačili. To sa ukázalo v tomto stretnutí, keď sme od úvodných minút rýchlejšie korčuľovali, hrali sme ofenzívnejšie a dostali sa do tlaku. Niektoré čisté góly nám nevyšli, ale vyšli nám druhé a tie sa počítajú. V našej hre boli niektoré hluché miesta, mali sme niekedy zbytočne vylúčených hráčov. Som rád, že sa nám podarilo nad Nitrou zvíťaziť a získať tri body v boji o záchranu."
Jiří Kučera (tréner Nitry): "Nevyšiel nám úvod ani prvej a ani druhej tretiny. Zle sme hrali okolo našej bránky, keď viaceré góly sme dostali po dorážkach domáceho tímu. To bolo z našej strany zlé."

HK Orange 20 - MHC Martin 1:5 (1:4, 0:1, 0:0)

Góly: 7. Vyletelka (Slávik) - 11. L. Havel (L. Říha, M. Macho), 12. M. Macho (M. Beran), 15. Appel (M. Beran, I. Ďatelinka), 16. I. Ďatelinka (Appel, M. Beran), 24. M. Beran (Appel, I. Ďatelinka).

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Valach, Gašparík, 412 divákov

HK Orange 20: Halász (16. Hiadlovský) - Štajnoch, I. Jankovič, Vizváry, Ťavoda, Vojsovič, Pichnarčík - Hrivík, Mlynarovič, Šišovský - Molnár, Grošaft, Uhnák - Vyletelka, Cútt, Slávik

Martin: Lakosil - V. Dvořák, Vantroba, Klepáč, I. Ďatelinka, Kolba, Drgoň, J. Cíger, L. Kozák - L. Havel, L. Říha, M. Macho - Appel, M. Beran, Dornič - Džerinš, Lašček, Trokan - Škumát, Jančovič, Themár

V 7. min Slávik vybojoval za bránkou puk, nezištne ho prihral Vyletelkovi, ktorý bez problémov otvoril skóre - 1:0. V 11. min už bolo vyrovnané, keď Havel doklepol do prázdnej bránky Halászom vyrazený puk - 1:1. O 43 sekúnd neskôr Beran prihrával v útočnom pásme Machovi, ktorý bez problémov zakončil a otočil skóre stretnutia. O necelé tri minúty predviedol Martin peknú akciu na jeden dotyk - Ďatelinka krížnou prihrávkou našiel Berana, ktorý z prvej naservíroval Appelovi do prázdnej bránky - 1:3. O ďalších 107 sekúnd Beran posunul spoza bránky Appelovi, ten prihrával na modrú Ďatelinkovi, ktorý nekompromisne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:4. V bránke domácich následne Hiadlovský vystriedal Halásza. V 24. min Appel spoza bránky prihrával nikým nekrytému Beranovi, ktorý nemal najmenší problém streliť piaty gól svojho tímu. Tretia tretina sa už len dohrávala bez vážnejších šancí.

Hlasy:
Štefan Mikeš (tréner SR "20"): "Boli sme plní očakávania, ako zápas dopadne. Vstupovali sme doňho s malou dušičkou, pretože 6 hráčov nám chýba, ďalších šesť je chorých. Je to pre nás veľmi ťažká situácia. Takí sme mali aj nástup do stretnutia, kde Martin jednoznačne dominoval, robili sme chyby. Potom sme si povedali, že musíme dávať viac do osobných súbojov, do intenzity, ukázať hokejové nadšenie - teda zbrane, ktorými môžeme vyrovnať hru. V druhej tretine chalani siahli na dno svojich síl. Pred zápasom by som tento výsledok jednoznačne bral, pretože treba zohľadniť zdravotný stav v tomto mužstve."

Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): "Nechceli sme tu prehrať, preto bol prístup takí, že nastúpili všetci hráči, ktorí mohli. Paradoxne sme prehrávali 0:1, aj keď sme boli aktívnejší. Potom sa nám aktivita vyplatila, dali sme rýchle góly. Zápas potom skĺzol do herného priemeru."