15. septembra 2009

Súhrn výsledkov utorkových zápasov Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorňajších zápasov 3. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy: HK 36 Skalica - HK Spišská Nová Ves 6:4 (3:3, 0:0, 3:1) Góly: 15. Pálffy ...

BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších zápasov 3. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy:

HK 36 Skalica - HK Spišská Nová Ves 6:4 (3:3, 0:0, 3:1)

Góly: 15. Pálffy (Zálešák, T. Višňovský), 16. R. Školiak (Hranáč, Pálffy), 20. Kocák, 41. Pálffy (Zálešák), 44. T. Višňovský, 47. Zálešák (Pálffy, Hranáč) - 1. S. Pavličko (Smotrila, Holečko), 8. Vartovník (Farkašovský, Prokop), 10. S. Pavličko (Harabin, Holečko), 47. Harabin

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Brath, M. Novák, 2630 divákov

Skalica: Falter (10. Kotvan) - Gründling, Hranáč, M. Výborný, Schnabel, Škadra, R. Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, T. Višňovský - R. Školiak, Kostourek, D. Pašek - Kocák, Jarolín, Kutálek - Lušňák, F. Novák, Šátek
Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Petruk, Horský, Borovský - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Hübler, L. Jurík, Macejka - Vartovník, Prokop, Farkašovský - Lemešani, Heizer, Staroň - Leskovjanský

Nepozornosť Skaličanov potrestal už v 1. min Slavomír Pavličko, ktorý ľahkým nahodením puku prekonal Faltera. Domáci hráči mohli gólovo odpovedať o štyri minúty neskôr, ale Skaličanom sa nevydarila presilová hra. Hernú prevahu v úvode duelu potvrdili Spišiaci aj v 8. min, keď ležiaceho Faltera prekonal Vartovník. O ďalšie dve minúty neskôr upravil na 0:3 svojím druhým gólom v zápase Pavličko, ktorý po spolupráci s Harabinom a Holečkom prekonal Faltera strelou k žŕdke. Po tomto góle sa do skalickej bránky postavil Kotvan a to domáci tím naštartovalo. V 14. min sa Spišiaci snažili dostať puk čo najďalej od Polca, získal ho však Pálffy a strelou pomedzi nohy prekonal hosťujúceho brankára. Domácim tento gól pridal na sebavedomí a podporila ho aj presilová hra, na trestnej lavici sedel Jurík. Hráči Skalice túto výhodu využili, kontaktný gól dosiahol René Školiak, ktorý poslal puk do bránky popri ramene Polca. Gólovo bohatú prvú tretinu uzatvoril v 20. min Kocák, ktorý v neprehľadnej situácii prepasíroval puk za Polcov chrbát.

V druhej tretine obe mužstvá ubrali z tempa, skóre sa nemenilo ani na jednej strane a šancí videli diváci tiež pomenej. Hra sa len prelievala z jednej strany na druhú, ani jeden z tímov sa však nedostal k šanci, ktorá by "brala dych".

Gólová smršť sa rozpútala opäť v tretej dvadsaťminútovke. Domácich poslal do vedenia Pálffy, ktorý sa po prihrávke od Zálešáka rútil sám na hosťujúceho brankára, nezastavila ho ani hosťujúca obrana, a domáci kanonier poľahky prekonal Polca. Skaličanom góly zachutili. O ďalšie dve minúty našiel štrbinu v bránke Spišiakov T. Višňovský a o ďalšiu necelú minútu si na Polcovi zgustla trojica Zálešák - Pálffy - Hranáč, keď na 6:3 zvýšil center prvého útoku Skalice. Hostia si po tomto uragáne vyžiadali oddychový čas, ktorý im očividne pomohol - Harabin prekonal Kotvana a skorigoval výsledok na konečných 6:4.

Ján Faith (tréner Skalice):"Som nespokojný so začiatkom zápasu, ale aj pri stave 0:3 som stále veril v náš úspech. Veľkú vďaku musím vyjadriť fanúšikom, ktorí nás aj napriek nepriaznivému stavu nevypískali, ale naopak povzbudzovali. Nepotešili ma ani štyri inkasované góly, na domácom ľade je to veľa. Musíme sa z toho poučiť a nedostávať toľko veľa gólov."

Marián Horváth (tréner Spišskej Novej Vsi): "Začiatok zápasu bol výborný, náš štvrtý gól visel na vlásku, ale neustáli sme tlak domácich. Inkasovali sme gól do šatne, keď sa štyria naši hráči snažili o niečo okolo jedného Skaličana. V tretej tretine sme dostali tri rýchle góly a to rozhodlo o osude stretnutia. Musíme sa poučiť z chýb, súper hral dobre a víťazstvo si zaslúžil."

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 4. Klouda (Škovira), 8. Škovira (A. Kroták, Igor Majeský), 55. Fabian (Klouda) - 14. Richard Huna (J. Kováčik), 51. V. Nemec (D. Skokan)

Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Lipiansky 10 min za nešp. správanie, A. Bezák (obaja Slovan) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gašparík, Valach, 2480 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, J. Brejčák, Bartoň - Škovira, Klouda, A. Kroták - P. Segľa, Šechný, Igor Majeský - A. Lapšanský, Rataj, Marcel Haščák - Mašlonka, V. Žemba, P. Svitana
Slovan Bratislava: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Turunen, Tulupov, Tesařík, Štajnoch, Janík - Demel, Hujsa, Kuľha - V. Nemec, A. Nedorost, D. Skokan - Richard Huna, Lipiansky, Vaic - A. Bezák, O. Rusnák, T. Varga

Už vo ôsmej sekunde ostro sledovaného stretnutia mohol skórovať Klouda. Keď Šimonovič odvrátil Nedorostov pokus, radoval sa v presilovke Klouda, ktorého nahrávku si do brány zrazil sám Konrád - 1:0. Poprad gól ešte viac povzbudil a Slovanisti mali s agilnými útočníkmi domácich veľké problémy. Vo 8. min pridal do rozhodenej hosťujúcej obrany druhý gól Škovira a podčiarkol úspešný úvod Popradu. Slovan pridal na obrátkach a svoju prevahu dokumentoval gólom Richarda Hunu.

V 22. min Šimonovič úspešne likvidoval Hunov nájazd. Hostia zacítili šancu a tlačili sa dopredu. Po niektorých zmarených šanciach Popradu mohol vyrovnať Kuľha, no z ťažkej pozície našiel len pripraveného domáceho gólmana. Domáci začali hrať útočnejšie, no Konrád odolával. Hosťujúci gólman postupne zlikvidoval šance Kloudu, Haščáka a vynikol aj pri početných nájazdoch kapitána Krotáka.

Poprad mohol viesť v úvode tretieho dejstva o dva góly, no vo vlastnom oslabení sa nepresadil Haščák. Nemohúcnosť Popradu v koncovke napokon potrestal hosťujúci Nemec a vyrovnal - 2:2. Vzápätí obrovskú šancu nevyužil Klouda, ale Slovan sa potrestal sám. Po vylúčení Adama Bezáka hral takmer do konca tretej časti v oslabení a strelou od modrej tak zaujímavé stretnutie, na radosť výborných popradských priaznivcov, rozhodol Fabian. Slovan nevyrovnal ani v samom závere v hre bez brankára.

Antonín Stavjaňa (tréner Slovanu): "Domáci mali výborný vstup do stretnutia, viedli o dva góly. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí na vyrovnanie, ale v momente, keď sa nám to podarilo, sme faulovali v strednom pásme a i keď sme si v závere vypracovali tlak, už sme nevyrovnali. Zmenšené ihrisko nás čaká aj v Ružinove a musíme si na to zvyknúť."

Vladimír Klinga (tréner Popradu): "Mali sme naozaj skvelý vstup do zápasu, no od momentu, keď Slovan strelil kontaktný gól sa hra vyrovnala. Slovan v týchto momentoch hýril aktivitou, vrhal sa do útoku a my sme sa v úvode druhej dvadsaťminútovky akoby báli hrať. Slovan zjednodušil hru v strednom pásme a to nám robilo problémy, zbytočne sme strácali puky. V tretej tretine sme prispôsobili hru očakávanému tlaku Slovanu. Po vyrovnaní to už bolo kto z koho."

MHC Martin - HC'05 Banská Bystrica 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Trokan (Markovič), 27. Jabrocký (I. Dornič, Uram), 29. Jabrocký (Appel), 49. Appel (L. Říha) - 20. Kolba (Miroslav Hlinka), 24. Pardavý - z trest. strieľania, 31. Jánoš(Sabol), 48. Pardavý (Vantroba, Frühauf), rozhodujúci sam. nájazd Paľov.

Vylúčení: 9:15 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 2:0, rozhodovali: P. Grečko - Zvrškovec, Orolin, 3050 divákov

Martin: Križan - Polák, Klepáč, Pozník, Ďatelinka, Drgoň, Šimka, Zukal, Obuch - Uram, Jabrocký, I. Dornič - Appel, L. Říha, Trokan - Škumát, M. Beran, Markovič - Themár, I. Baček, Galamboš
Banská Bystrica: Petrík - Frühauf, Vantroba, Kolba, Bauer, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena - V. Országh, Bulík, Pardavý - Drotár, Miroslav Hlinka, Paľov - Dian, Sabol, Jánoš - Ižvolt, Češík, Tonkovič

Tón prvej tretiny stredoslovenského derby udala už 61. sekunda, keď hostia trestuhodne pykali za svoju chybu vo vlastnej presilovke. Bystričania dovolili Markovičovi od mantinelu poslať prihrávku k nekrytému Trokanovi, ktorý tečovaním puku vo vzduchu otvoril skóre - 1:0. Hoci aj hostia mali šance, viac sa blýskalo pred ich bránkou, lebo martinský forčeking bol v prvých desiatich minútach ukážkový. Domáci si mohli sypať popol na hlavu, že nedokázali využiť dobré strelecké príležitosti. Najväčšiu šancu prepásol v 15. min Beran, ktorého na modrú čiaru vysunul Škumátov pas, ale domáci center zoči-voči Petríkovi neuspel. Hostia sa vrátili do zápasu v samom závere prvej tretiny. Päť sekúnd pred jej koncom sa baranom začala presilovka, ktorú vďaka Kolbovi využili sekundu pred prvou sirénou - 1:1.

Aj začiatok druhej časti bol v réžii hostí, v 24. min premenil Pardavý trestné strieľanie za faul na Tonkoviča - 1:2. Martinčania nehodili flintu do žita, keď mali početnú výhodu o dvoch hráčov, Dornič tvrdo vystrelil a Jabrocký zblízka vyrovnal - 2:2. V 29. min udrel Martin znovu vo svojej početnej výhode, keď do čierneho mieril Jabrocký - 3:2. No už o dve minúty neskôr bolo vyrovnané, lebo Jánoš využil zaváhanie martinských obrancov aj brankára - 3:3.

V tretej tretine na ľade prevládal neľútostný boj. Hosťujúce mužstvo zabralo ako prvé a Pardavý v 48. min naklonil misky váh znovu na Banskobystričanov. No už o 83 sekúnd neskôr bolo vyrovnané, keď Appel prestrelil Petríka - 4:4. Stretnutie dospelo až do predĺženia a následných samostatných nájazdov. Ten rozhodujúci premenil s veľkou dávkou šťastia Paľov.

Dušan Gregor (tréner Martina): "Nemôžem byť spokojný. Súpera sme chceli dostať pod tlak, čo sa nám v úvodných minútach aj podarilo, ale potom nás náskok skôr upokojil. Dopustili sme sa veľa chýb v obrane, puky nám odskakovali. Ani v ofenzíve to nebolo najlepšie. Niektorí hráči, napríklad Říha, v koncovke príliš špekulovali a prepásli kľúčový moment na zakončenie. Je to o veľkosti hráča. V samostatných nájazdoch chytal Križan výborne, no hostia mali viac šťastia.“

Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Vstupovali sme do zápasu s úmyslom udržať čo najdlhšie bezgólový stav, no to sa nám nepodarilo, lebo sme inkasovali až príliš skoro a to s nami otriaslo. Prvých desať minút sme prakticky ani nevyšli z vlastnej obrannej tretiny. V defenzíve sme robili chyby, naša obrana v určitých momentoch hry stála na hlinených nohách. Podržal nás brankár Petrík, ktorý ukázal svoje kvality aj v samostatných nájazdoch."

HKm Zvolen - HK Orange 20 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)

Góly: 4. Gálik (R. Liščák, Sochor), 19. Gálik (J. Valach, R. Liščák), 24. V. Baláž (Sochor, Hraško), 42. J. Kopecký (Ľ. Hurtaj, Michal Chovan), 53. Michal Chovan (Lelkeš) - 26. Jankovič (Grošaft), 33. J. Gašparovič (A. Šťastný, Rais), 44. J. Gašparovič (Jankovský, A. Šťastný), 53. M. Bakoš (A. Šťastný, L. Hudáček)

Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Horínek, M. Orolin, 1420 divákov

Zvolen: J. Laco - Javín, J. Valach, L. Čierny, Juraško, Ďaloga, Hraško, Jurík - Sochor, R. Liščák, Gálik - Michal Chovan, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký - Pavliš, F. Turek, V. Baláž - Lelkeš, Otčenáš, Marcinek
HK Orange 20: Čiliak (41. Kristín) - Jaborník, Rais, Slimák, Jankovič, Šiška, M. Marinčin, T. Devečka, Vojsovič - L. Hudáček, A. Šťastný, J. Gašparovič - M. Bakoš, Grošaft, Uhnák - M. Lisoň, Mlynarovič, Ján Sýkora - Šimčák, J. Petro, Jankovský

Od začiatku zápasu domáci potvrdzovali úlohu favorita. Už v 4. min sa ujali vedenia, keď Liščák našiel šikovnou prihrávkou pred bránkou Gálika a ten prekonal Čiliaka. Domáci po góle ožili a zasypali súperovho brankára množstvom striel. "Dvadsiatkári" však ich tlak ustáli. Najmä počas presilovky medzi 13. a 15. min nebezpečne pohrozili Andrejom Šťastným a Uhnákom. Pred koncom úvodnej tretiny upadla hra do podpriemeru a zdalo sa, že skóre sa už meniť nebude. Sedemdesiattri sekúnd pred koncom však opäť zahrmelo. Po strele obrancu Valacha sa pred bránkou opäť ocitol Gálik a poslal tím HKm do dvojgólového vedenia. Do prostrednej časti opäť vstúpili lepšie domáci. V 24. min počas presilovky po strele Hraška doputoval puk k Sochorovi a následne k Balážovi, ktorý nezaváhal. Zdalo sa, že je po zápase, Zvolenčania však začali zahadzovať aj tie najvyloženejšie šance. Hostia ich za to potrestali v 26. min, počas presilovky, keď od modrej napriahol Grošaft a tesne pred Lacom tečoval do siete Jankovič. V 33. min prišiel ďalší úder "dvadsiatkárov", keď po strele Šťastného Gašparovič prekonal bezmocného Laca a znížil na rozdiel jediného gólu. V poslednej tretine pokračovala gólová prestrelka, v ktorej hostia siahali po zisku bodu. Dokázali vyrovnať zo stavu 2:4 na 4:4. Rozhodujúce slovo však mal Zvolenčan Michal Chovan, ktorý zabezpečil domácim plný bodový zisk gólom v 53. min.

Miloš Holaň (tréner Zvolena): "Cieľom bolo získať body. Jedine s týmto môžem byť spokojný v zápase proti Orange 20. Hra sa pre nás spočiatku vyvíjala dobre, potom však prišli chyby obrancov a napokon sa stala zo stretnutie dráma. Zostarol som o desať rokov. Problém je v tom, že hráme iba so šiestimi obrancami, niektorí z nich ešte nemajú skúsenosti a nevieme sa presadiť ani v koncovke."

Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): "Z nášho pohľadu to bol dobrý zápas. Každým striedaním stúpal náš výkon. Našim cieľom je potrápiť každého súpera a dnes sa nám to podarilo."

MsHK Garmin Žilina - HC K-Cero Nitra 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 40. Vala (Nádašdi) - 34. M. Štefanka (S. Saliji), 40. Špelda (E. Čaládi, T. Chrenko), 57. E. Čaládi (T. Chrenko, Podstavek), 60. T. Chrenko

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Stano, Junek, 884 divákov

Žilina: Lipovský - Rúfus, Škuta, Nádašdi, Turoň, M. Horák, V. Urban, Ondrej, Krčula - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - Škoda, Koložváry, Kokavec - Vala, M. Hreus, Török - Drevenák, Valášek, Hajnik
Nitra: M. Laco - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, M. Novák, Jass, Ďurkech - Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi - Rumpel, M. Slovák, M. Kováčik - Gráčik, M. Štefanka, S. Saliji - H. Ručkay, Dobrý, Baran

Úvod zápasu sa začal v rýchlom tempe. Prvé príležitosti Kokavca a Valu na domácej strane a Barana a Dobrého zo strany hostí zostali nevyužité. Prvý presný zásah mohli Žilinčania vidieť v 8. min, keď Barinka s Kokavcom korčuľovali na nitriansku bránku, ale Kokavec zle mieril. Od druhej 10-minútovky prvej tretiny to bolo o vylúčeniach. Jedenkrát bol vylúčený Žilinčan potom Nitran, ale ani jeden z tímov v ôsmich presilovkách nebol ani raz úspešný. Peknú akciu v 27. min ukázal Slovák, keď sa "preštrikoval" domácou obranou, ale nestačil presne zakončiť. V 33. min Žilinčania hrali v početnej prevahe, ale boli to hostia, ktorí využili zaváhanie Krajčiho v 33. min a Štefanka prestrelil domáceho Lipovského. Skóre sa menilo v závere tretiny, keď pri vylúčení Nádašdiho Špelda zvýšil na 2:0. Domáci odpovedali tri sekundy pred klaksónom z hokejky Valu.

Úvod poslednej tretiny patril hosťom, ich viaceré dobré strelecké príležitosti však kryl domáci gólman. V 47. min Horákov pokus tesne minul pravú žŕdku Lacovej bránky a v 51. min sa nepresadil ani Vala z individuálnej akcie. V 56. min hlavný rozhodca vylúčil domáceho Škutu a 58 sekúnd pred vypršaním jeho trestu Čaládi zvýšil na 3:1. Keď sa zdalo, že už sa stav nebude meniť, Chrenko založil peknú individuálnu akciu, na dvakrát prekonal domáceho Lipovského a stanovil skóre na konečných 4:1 pre Nitru.

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "V úvode zápasu sme mali tlak, ktorý sme nevyužili. Nitra postupne hru vyrovnala a dobre bránila. Druhá tretina nám nevyšla, nevyužili sme štyri presilové hry a málo sme sa pokúšali o streľbu. Po individuálnej chybe sme inkasovali prvý gól, neskôr súper pridal ďalší. V poslednej tretine sme hrali zle, nepresadzovali sme sa cez zhustené stredné pásmo. Po zápase v Košiciach nám vypadli Špilár a Pleva, v druhej tretine sa zranil Török, čo viedlo k zmenám v našej zostave. Víťazstvo Nitry je však zaslúžené. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a ísť ďalej.

Peter Oremus (tréner Nitry): "Vážim si výsledok, ktorý sme v tomto zápase dosiahli, hráči na ľade odviedli kus roboty. Bolo vidieť, že po víťaznom zápase s Košicami chceli uhrať dobrý výsledok v Žiline. Od úvodu išli za týmto cieľom, za čo im patrí vďaka."

HC Košice - Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 3. Kmiť (Tabaček, Húževka), 17. Rudolf Huna (Juraj Faith), 32. Jenčík (Šimurda, M. Grman), 34. Juraj Faith (Rudolf Huna, Dravecký), 51. P. Bartoš (Kmiť) - 12. Dubec (Gabriš, Šimíček), 37. Dubec (Filo, Šimíček), 47. E. Hartmann (Troliga, J. Liška)

Vylúčení: 6:7, nayvše: Kledrowetz (Košice) na 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Gajan, 5544 divákov

Košice: J. Hudáček - P. Mikuš, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, M. Grman, Deyl, od 16. min Gajdoš - Kmiť, Húževka, P. Bartoš - Rudolf Huna, Juraj Faith, Dravecký - Höglund, Juraj Sýkora, Šimurda - od 15. min Jenčík
Trenčín: Murín - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Hančák, J. Liška, od 20. min Kvetan, od 25. min Martin Chovan - Dubec, Valčák, Paroulek - Filo, Šimíček, T. Radulay - Balga, E. Hartmann, Tybor - od 25. min Lobotka, Troliga, L. Ružička

Prvú vážnejšiu príležitosť v stretnutí využili Košičania na strelenie vedúceho gólu. Pri hre štyroch proti štyrom Tabaček našiel ideálne Kmiťa a ten pohodlne otvoril účet stretnutia. Švihom to potom skúšal Rudolf Huna, ale Murínova lapačka bola na správnom mieste. V 12. min pri vylúčení Kledrowtza našiel Gabriš ideálne Dubca a ten poslal puk za Hudáčkov chrbát - 1:1. V 17. min mal najskôr dobrú príležitosť hosťujúci Tybor, hneď z protiútoku osamotený Kmiť netrafil trenčiansku bránku. Košičania išli do vedenia aj po druhý raz, keď Huna vletel medzi Sekeráša a Trefného a strelou švihom pod hornú žŕdku nedal Murínovi šancu. V druhej tretine mohol vyrovnať Valčák, ale nepotrestal chybu domácej obrany. Filo potom nepretlačil puk cez ležiaceho Hudáčka. Po pohotovom zakončení Draveckého spomedzi kruhov zazvonila v polovici stretnutia žŕdka hosťujúcej bránky. V 32. min hrali domáci presilovku po obliehaní sa puk dostal k Jenčíkovi a ten zvýšil na 3:1. V 34. min to už bolo 4:1, potom ako Huna našiel spoza bránky Faitha a ten bez prípravy zakončil. Zaváhanie Deyla v 37. min využil Dubec na strelenie druhého trenčianskeho gólu a ešte pred druhou prestávkou sa v oslabení ocitol v nájazde Tybor, puk mu však skĺzol z hokejky. V tretej tretine mali sľubné príležitosti domáci Faith a aktívny Huna. Trenčanov vrátil do zápasu šťastný gól Hartmanna, ktorý z rohu nahadzoval puk a Hudáček si ho vrazil za chrbát. Košičanov upokojil v 51. min Bartoš, ktorý po spolupráci s Kmiťom upravil na konečných 5:3.

Anton Tomko (tréner Košíc): "Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať, potrebovali sme sa trochu naštartovať. Za stavu 4:1 prišlo poľavenie z našej strany. Trenčín strelil kontaktný gól, viedli sme už len o jeden, ale na chlapcoch bolo vidieť odhodlanie, snahu dotiahnuť zápas do víťazného konca. Podržal nás aj Hudáček, s výsledkom sme spokojní."

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Bol to vypätý zápas, obaja sme mali po dvoch kolách na konte nulový bodový zisk. Po našej chybe sme Košice dostali do vedenia, ale od stavu 1:1 sme začali hrať lepšie. V druhej tretine sme si vytvorili dosť šancí, ale zlyhávali sme v koncovke. Podarilo sa nám znížiť na 3:4, ale po hrubej chybe sme Košice dostali do brejku. Košičania majú skúsenejších hráčov, čo bolo v stretnutí veľmi dôležité. Pri tom hráme dobre, ale stále spravíme nejakú chybu."

Manchester nezaváhal v Istanbule, vyhral 1:0