18. novembra 2008

Súhrn výsledkov utorňajších predohrávaných stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorňajších predohrávaných stretnutí 32. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC´05 Banská Bystrica 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) Góly: 28. ...

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC´05 Banská Bystrica 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 28. Kriška (Róbert Huna, Richard Huna) - 14. Pardavý (Tománek), 47. Pardavý (Rimmel, Tománek)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Gajan, Smrek, 1580 divákov

Publikum očakávalo podobnú prestrelku ako v prvých dvoch zápasoch týchto súperov, ale tretie stredoslovenské derby veľa hokejovej krásy neprinieslo. Obidve strany sa predbiehali v množstve nepresností, viazla kombinácia. Hostia utrpeli hneď v úvode citeľnú stratu. Na nosidlách opustil ľadovú plochu matador Vlk, ktorý sa nebojácne vrhol do prudkej strely. Aktívnejší predsa len boli Bystričania, ktorí sa aj v 14. min gólovo presadili a to po spolupráci Tománka s Pardavým - 0:1. Liptáci oslabení o potrestaného kapitána Halaja pre päť vyšších trestov sa dlho nevedeli dostať do súvislejšieho tempa, nepomáhali im v tom ani presilové hry. V 28. min sa však predsa len dočkali vyrovnania. Prečíslenie zakončil Kriška, aj keď hostia protestovali, že gól bol dosiahnutý nohou. Aj v záverečnom dejstve pokračovalo trápenie domácich, ktorým hra Bystrice nesedí. Hostia sa v 47. min tešili z druhého gólu, jeho autorom bol opäť kanonier Pardavý, ktorý zakončil peknú spoluprácu s Rimmelom. Tento úder "Baranov" sa napokon ukázal ako rozhodujúci. Liptákom nič nepriniesla zúfalá snaha o vyrovnanie, plná kombinačných nepresností, hosťom hral do kariet aj rozháraný záver s množstvom vylúčení.

HK Aquacity ŠKP Poprad - MsHK Garmin Žilina 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 34. Rataj (A. Kroták), 40. M. Lukáč (Michal Segľa) - 17. Škoda (Horák), 25. Škoda (Turoň, M. Kokavec), 54. Sivák (Jabrocký), 60. Jabrocký (Kontšek)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gašparík, T. Orolin, 1395 divákov

Za bojkotu domáceho fanklubu sa komornej atmosfére prispôsobili aj obaja súperi, čím značne utrpela kvalita hry. V 4. min dosiahli hostia gól, ktorý však neplatil pre ruku. Bol to už tradične obranca Procházka, ktorý chybnou rozohrávkou v strednom pásme a následným nedôrazným bránením súpera pripravil pôdu pre prvý "regulárny" gól hostí, ktorého autorom bol Škoda. V úvode druhej časti mohol vyrovnať Slovák, ale toľko miešal puk pred Láníčkom, že ho žilinský brankár odzbrojil. Keď svoju šancu nevyužil ani Jarolín, udrelo opäť na druhej strane. Žilinčania predviedli bleskovú akciu, keď ihneď po buly Turoň nahodil puk na Šimonoviča a Škoda ho tečoval ponad jeho lapačku - 0:2. Poprad z mierneho trápenia vytrhol kontaktný gól v 34. min, keď Krotákov pas pred bránku tečoval pod hornú žŕdku Rataj.
Keď už boli oba tímy jednou nohou v šatni, dosiahli Popradčania vyrovnávajúci gól. Presilovú hru využil bombou spomedzi kruhov Lukáč. V úvode tretej časti mal Rataj dve ideálne šance na tretí gól, Láníček však svojich podržal. V čase hernej prevahy domácich to však boli hostia, ktorí strhli vedenie na svoju stranu. V 54. min sa do protiútoku dostala dvojica Žilinčanov a zakončil ho presnou strelou Sivák. Záverečná power-play Popradu už vyrovnávajúci gól nepriniesla, naopak Jabrocký štvrtým gólom definitívne rozhodol o víťazstve Žiliny.

HK Ardo Nitra - HC Košice 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 19. Gálik (Výborný, Ľ. Pištek), 31. Ľ. Pištek (Kudrna, Gálik) - 21. Kmiť, 29. Kmiť (Húževka), 34. Juraj Faith, 53. Húževka
Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:2, rozhodovali: P. Grečko - Horínek, Jankovič, 2355 divákov

Prvú váčšiu príležitosť mal v 5. min líder tabuľky, no Rudolf Huna stroskotal na Púšovi, ktorý nájazd Košičana zlikvidoval efektným "semaforom". O minútu dostal Nitran Hronský puk za Lipovského chrbát, no až tesne po prerušení hry, keď rozhodca Grečko avizoval vylúčenie. V 19. min sa už skóre oficiálne menilo, keď si Výborný počkal na modrej čiare na vhodný moment, pred bránkou našiel Gálika a nedal Lipovskému šancu - 1:0. V úvode druhej tretiny bolo rýchlo vyrovnané. Ďurkech sa snažil vyhodiť puk pozdĺž zadného mantinelu, ten sa však kuriózne odrazil pred bránku Nitry a Kmiť pohotovo skóroval. O dve minúty mohli ísť Nitrania znovu do vedenia, Gálik z rohu klziska ideálne našiel Ručkaya, no jeho strelu Lipovský vyrazil. V 28. min v oslabení ušiel do brejku Gron, no Púš ho vychytal. O minútu však unikol domácim zadákom Kmiť a z brejku strelil bekhendom svoj druhý gól v stretnutí - 1:2. V polovici druhej tretiny Nitrania využili presilovku už po 5 sekundách. Po Kudrnovej strele od modrej tečoval puk krídelník prvého domáceho útoku Pištek, no v 34. minúte šli hostia opäť do vedenia, keď si Kudrna pri rozohrávke nedal pozor na Faitha, ktorý sa vrátil z trestnej lavice. Vzal mu puk a osamotený prekonal Púša - 2:3. Domáci mohli vyrovnať v 49. min - Ručkay si nakorčuľoval pred Lipovského, no košický brankár vyrazil puk mimo bránky. O dve minúty sa predviedol domáci gólman Púš, keď najskôr vychytal Faitha a vzápätí zmaril aj pokus Kopeckého. V 53. min už taký úspešný nebol, keď Školiakov strelecký pokus vystihol Húževka, dostal sa vo vlastnom oslabení do samostatného úniku a rutinérsky ho zakončil - 2:4.

HK 36 Skalica - MHC Martin 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Góly: 4. T. Višňovský (M. Ivičič, R. Školiak), 7. Pašek (M. Ivičič), 34. Pálffy, 60. Pálffy (Hranáč, Rybár) - 6. I. Ďatelinka (Vantroba, Džerinš), 18. Kolba (I. Dornič, Babka)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Valach, Stano, 1941 divákov

V prvej tretine sa hral hokej sotva priemernej úrovne, obe mužstvá sa zamerali na pozornú obranu stredného pásma, a tak gólových príležitostí bolo málo. Všetko podstatné sa odohralo počas hry v nerovnovážnom stave na ľadovej ploche. Najprv skórovali v oslabení domáci, ale ešte v tej istej presilovej hre sa presadil hosťujúci Ďatelinka. V 7. min Skaličania zásluhou Pašeka potrestali vylúčenie Hovorku - 2:1. Martin vyrovnal v závere tretiny taktiež počas presilovej hry, úspešným strelcom bol Kolba. Ani v druhej časti hry sa úroveň zápasu v ničom nezlepšila. Obe družstvá pokračovali v dôslednom bránení stredného pásma a tak bolo len málo príležitostí, ktoré by potešili oko diváka. Až v 34. min skóroval Pálffy ako inak v tomto zápase počas presilovky, keď využil obrovskú chybu hosťujúceho zadáka Babku.
V tretej tretine prevládal boj nad hokejovou krásou, aj keď mali Skaličania viac z hry, naďalej sa nevedeli presadiť cez obrannú pavučinu hostí. Až v 52. min sa druhý útok domácich dostal cez obranu súpera, no kombináciu Višňovského, Pašeka a strieľajúceho Školiaka zneškodnil Dzubina. Posledný gól zápasu strelil v 60. min Pálffy znova v presilovej hre. Skalickí hokejisti svojím víťazstvom dali pekný darček k dnešným 50. narodeninám asistentovi trénera Slavomírovi Chlebcovi.

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 15. L. Čierny (Juraško, F. Turek) -13. O. Ďuriš (S. Saliji, M. Trochta), 17. Homer (Kóňa), 52. Radulay (Bobček, Valčák)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Müllner, Šefčík, 1417 divákov

Vo Zvolene sa hralo v komornej atmosfére bez výrazných šancí. Zvolenčania mohli otvoriť skóre v 6. min, keď Lipiansky zblízka neprekonal Hálu. Hostia mohli odpovedať Kóňom, ktorý prekonal Laca, no puk od žŕdky išiel cez bránkovú čiaru von. Až v 13. min vyšla Trenčanom pekná kombinačná akcia. Trochta na pravej strane pekne prihral Salijimu, ktorý našiel medzi kruhmi voľného Ďuriša a bolo 0:1. Zvolenčania využili v 15. min presilovku o dvoch hráčov. Ladislav Čierny si počkal so strelou, aby napokon spoza ľavého kruhu vymietol ľavý roh Hálovej svätyne. V 17. min sa po Hvilovej prihrávke mohol presadiť Chovan, no z prvej neprekonal Hálu. Vzápätí prišiel trest v podobe lacného gólu, keď Homer z pravej strany takmer od mantinelu nečakanou strelou prekonal Laca. Gól do šatne mohol potom streliť Radulay, ktorý minul odkrytú časť zvolenskej bránky.
V druhej tretine tisícka priaznivcov gól nevidela. Vyrovnať mohol v 25. min Pavliš, no ani na viac pokusov neprekonal zblízka Hálu. V oslabení ten istý hráč unikal trenčianskym zadákom, no faulom ho zastavil Bobček a v polovici zápasu sa nepodarilo trenčianskeho gólmana prekonať ani Ladislavovi Čiernemu. Hostia mali vyloženú šancu, no Peter Mikúš v 32. min neprekonal Laca. V tretej tretine sa Zvolenčania snažili vyrovnať, najväčšiu šancu však v 46. min "spálil" Cebák v presilovke o dvoch hráčov, keď po Hvilovej strele nedorazil puk do odkrytej bránky hostí. Trenčanom sa podarilo zvýšiť v 52. min v presilovke. Bobčekovu strelu od modrej tečoval Radulay. Záverečná snaha domácich o skorigovanie bola platonická, aj keď gól na hokejke mal Tatár.