14. septembra 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 8. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 8. kola futbalovej Corgoň ligy 2008/2009: SOBOTA: Artmedia Petržalka - Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0) - hralo sa na štadióne NTC v Senci Góly: 30. Saláta - ...

BRATISLAVA 14. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 8. kola futbalovej Corgoň ligy 2008/2009: SOBOTA: Artmedia Petržalka - Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0) - hralo sa na štadióne NTC v Senci Góly: 30. Saláta - 85. Gottwald, ŽK: 61. Velický, 71. Pavol Farkaš, 90. Cléber Nascimento - 20. Kotrys, 55. Šulek, 58. M. Ďuriš, rozhodovali: Micheľ - Laskovský, E. Weiss, 318 divákov V súboji posledných dvoch mužstiev tabuľky sa na štadióne NTC v Senci do prvej gólovej šance dostal v 8. min po prieniku cez stred obrany hosťujúci Šulek, jeho strelu však brankár Artmedie Kamenár vyrazil. Po polhodine hry udreli domáci, keď Kozák rozohral prvý rohový kop Artmedie, najvyššie vyskočil Saláta a hlavou prekonal Ďurča - 1:0. O deväť minút neskôr Pančík šikovne vysunul Ďuriša, ten však tiesnený vo výskoku mieril nad bránu. Dukla sa usilovala aspoň o vyrovnanie. Petržalku zatlačila najmä v závere prvého polčasu do defenzívy. Po zmene strán sa toho na hracej ploche príliš veľa neudialo. Najzaujímavejším momentom bolo vyrovnanie Gottwald, ktorý na hracej ploche strávil pred strelením gólu iba 5 minút. Po prihrávke od Pečovského poslal spomínaný Gottwald loptu do pravého horného rohu Kamenárovej bránky. Hostia si remízu zaslúžili a mohli dokonca vyhrať, keď Gottwald v samotnom závere nastrelil brvno. FC Nitra - MFK Košice 2:1 (1:0) Góly: 29. Liluašvili, 48. Gruber - 52. N. Matič, ŽK: 78. Martin Tóth, 88. Barčík, 90. Liluašvili - 31. Školník, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Jankovič, 2580 divákov Nitrania privítali lídra tabuľky a od úvodu udávali tón hry. V 8. min sa dostal do šance Gruzínec Liluašvili v domácom drese po strele Barčíka a centri Kolára, no nezakončil dobre. Mladý Kolár úradoval aj v ďalšom priebehu, v 14. min jeho strelu z 25 m vytlačil Putnocký nad bránku, v 28. min po peknej Kolárovej akcii a presnom centri si nabehol pred bránu Racko, no trafil iba brankára Košíc. O minútu si však domáci diváci konečne zakričali gól, keď po centri Farkaša nebezpečnú hlavičku Kolára Putnocký iba vyrazil a Liluašvili poslal loptu zblízka do siete. V 32. min mohli byť 2:0, no Barčík trafil z priameho kopu iba brvno košickej brány. Krátko na to opäť Kolár presne odcentroval a Rackova prudká hlavička skončila v rukách gólmana Košíc. V 42. min sa opäť blysol Kolár, ale jeho hlavička skončila tesne vedľa brány hostí. V úvode druhého polčasu si po aute prebral loptu Gruber, vnikol do pokutového územia a umiestnenou strelou od tyče zvýšil na 2:0. Krátko na to mohol znížiť Kolbas, no z 9 m trafil iba Hrošša v bráne Nitry. V 52. min hostia predsa len znížili, keď si po rohom kope dobre nabehol na loptu Matič a upravil na 2:1. V 63. min nepríjemne vystrelil Košičan Janič, o päť minút ho na opačnej strane napodobnil domáci Barčík a krátko na to sa ku strele dostal aj striedajúci Nitran Bališ. V 71. min sa po chybe obrany Nitry dostal do šance kanonier východniarov Novák, no Hroššo dobre zasiahol. O štyri minúty neskôr dobre odcentroval Kolár, ale Bališ zblízka prekopol bránu hostí. V nervóznom závere videli diváci iba zopár žltých kariet. Tatran Prešov - DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (1:0) Gól: 32. E. Takáč, ŽK: 20. Katona, 79. M. Poliaček, 90. Šafranko - 36. Marcin, 44. Abena, 90. Regedei, 90. Ján Novota, rozhodovali: P. Hrčka - Balko, Palušák, 3807 divákov Prešovčania súpera od úvodných chvíľ pritlačili a ten sa takmer štvrťhodinu nedostal na súperovu polovicu hracej plochy. V 6. min našiel Krohmer spätnou prihrávkou Poliačeka, no obrana hostí jeho pokus zblízka zblokovala. Po súboji s Takáčom ostal Novota na chvíľu dezorientovaný, nevedel kde ma loptu, no napokon ju v poslednej chvíli zachytil pred bránkovou čiarou. Hostia prvý raz ohrozili prešovskú bránku na konci úvodnej dvadsaťminútovky Kweukem, Buchta však výborne zasiahol. V 24. min mal najväčšiu šancu Dunajskej Stredy na kopačke Kweuke, po prihrávke Veledara však z hranice šestnástky trafil len brvno. V 28. min zase bombu Poliačeka reflexívne vyrazil Novota. V 32. min zahrával rohový kop Poliaček. Lopta chvíľu blúdila v šestnástke hostí a nakoniec po hlavičke Erika Takáča skončila v sieti - 1:0. V závere polčasu ešte Katona pohrozil krížnou strelou a po jeho prihrávke Cleberovu strelu brániaci hráči znovu zblokovali. Do druhého polčasu hostia posilnili ofenzívu. Na hrote s Kweukem už hral aj Dragičevič. Snaha o zmenu skóre však tímu zo "Žitného ostrova" nevyšla, hoci k tomu mali dve vyložene príležitosti. V 63. min Dragičevič prenikol prešovskou obranou, lopta sa dostala k Veledarovi a z jeho kopačky smerovala na prešovskú bránku. Jej smer však v poslednej chvíli zmenil Prekop. V poradí tretiu gólovú príležitosť premárnil Kweuke. Tri minúty pred koncom sa ocitol sám pred prešovským brankárom Buchtom, prudko síce vypálil, no gólman zelenobielych bravúrne zasiahol. Predtým mal ešte dobrú príležitosť na zmenu skóre aj prešovský stredopoliar Katona, po Šafrankovej prihrávke však pred bránkou hostí zaváhal a bolo po šanci. MŠK Žilina - MFK Ružomberok 1:1 (0:0) Góly: 65. Pekarík - 49. M. Bakoš, ŽK: 68. Pečalka - 13. Peter Majerník, 15. Kucka, 73. P. Maslo (všetci Ružomberok), rozhodovali: Samotný - T. Somoláni, Schmidt, 3297 divákov Ambiciózni hostia začali v Žiline ofenzívne. Už v 5. min poslal Božok do šestnástky kapitána Bakoša, ale ten zblízka minul bránku. Hneď z protiútoku centroval z ľavej strany Leitner, nabiehajúci Adauto a Rilke však už boli obsadení a k hlavičkovaniu sa nedostali. V 15. min chcel stredopoliar hostí Kucka vyťažiť na hranici pokutového územia penaltu, ale bola z toho len žltá karta. O minútu neskôr mohla ísť do vedenia Žilina, na odrazenú loptu si nabehol Pekarík, ale z 11m to napálil tesne vedľa pravej žrde. V 24. min sa presadil medzi obrancami Štyvar, ale jeho strela išla na stranu. V nasledujúcich minútach sa hra ustálila, hostia z Ružomberka nedávali domácim veľa priestoru pre ich typickú kombinačnú hru. Po zmene strán odrazenú loptu dostal v rozhodenej obrane domácich oblúčikom za Pernišov chrbát Bakoš, čím schladil divákov na tribúnach. Domácim sa tak isto ako v prvom polčase nedarilo nájsť recept na koncentrovaný výkon Ružomberka. Žilinská útočná dvojica sa nevedela presadiť proti vysokým obrancom hostí. "Žlto-zelení" si v týchto chvíľach nedokázali vypracovať vážnejšie šance. V 63. min vystrelil po boji v šestnástke Jež, ale opäť nepresne. O vyrovnanie sa v 65. min postaral spoľahlivo hrajúci domáci obranca Pekarík, ktorý počas celého stretnutia podporoval aj ofenzívu svojho mužstva. Po inkasovanom góle ožili aj hostia. V 66. min skončila lopta po rohovom kope na spojnici domácej brány. V poslednej štvrťhodine sa hra zrýchlila, oba tímy sa snažili streliť gól. S blížiacim sa záverečným hvizdom zatlačili Žilinčania hostí na ich polovicu. Niekoľko šancí mal striedajúci Piaček, ale na spravodlivej remíza sa už nič nezmenilo. NEDEĽA: FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Dubnica 0:0 ŽK: 54. Salomon Wisdom, 83. Náther - 39. Držík, 90. Porázik, rozhodovali: Kráľovič - Slyško, Vorel, 1386 divákov V televíznej dohrávke 8. kola Corgoň ligy sa hral od úvodu obojstranne opatrný futbal. Domáci prekvapili v 14. min, keď peknú akciu po osi Liška - Kuračka zakončoval Candrák hlavou tesne vedľa. V 18. min pred osamoteným Kiškom ratoval Bolek, vzapätí na opačnej strane vyslal štipľavý projektil Ujlaky, no jeho strela preletela nad bránku hostí. Po polhodine hry Porázik vyzvŕtal Moresa, ale jeho dobrý center J. Zápotoka nezužitkoval. Prišla 32. min, Kiška sa rútil sám na Boleka, no jeho dobre mierená strela skončila na žrdi. V 40. min napriahol vari z 30 m Minarčík, ale jeho strele chýbala presnosť. V závere prvého dejstva Ujlaky rozohral priamy kop na hlavu Moresa, no ani jeho hlavička nemierila medzi žrde. Po zmene strán sa predsa len hral svižnejší futbal s príležitosťami na oboch stranách. V 48. min Wisdomovu strelu Zajac kryl, a vzapätí na opačnej strane Porázik sám pred Bolekom mieril iba doňho. V 55. min Ujlaky našiel v pokutovom území Wisdoma, no ten z dobrej pozície strieľal tesne vedľa. Po hodine hry sa do tretice zopakoval súboj Kiška - Bolek opäť s úspešným zákrokom domáceho gólmana. V 64. min mal gól na kopačke Ujlaky, no jeho prudkú strelu Zajac s námahou vyrazil na roh. O osude stretnutia mohol rozhodnúť v 80. min Kuračka, jeho strelu z pokutového kopu však Zajac vyrazil. Keď v závere Minarčíkova strela z 25 m preletela ponad brvno Zajacovej bránky, stretnutie sa skončilo spravodlivou deľbou bodov. SITA