14. septembra 2008

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 4. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 4. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SkiPark MHK Kežmarok - Slovan Bratislava 1:7 (0:2, 1:1, 0:4) Góly: 34. Bartečko (Škovira, Svitana) - ...

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 4. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SkiPark MHK Kežmarok - Slovan Bratislava 1:7 (0:2, 1:1, 0:4) Góly: 34. Bartečko (Škovira, Svitana) - 2. Döme (Uram, Kukumberg), 4. Liščák (A. Bezák, Gráčik), 36. Kukumberg (Döme, Uram), 50. Kuľha (Hujsa, Vaic), 54. Hujsa (Pavlas, Kuľha), 58. Hujsa (Vaic, J. Kováčik), 60. Hreus (Kropáč) Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Vojtek, Orolin, 1700 divákov Slovan: Konrád - Pavlas, J. Kováčik, Devečka, Sersen, Petré, M. Hruška, Huba, Hančák - Kuľha, Vaic, Hujsa - Lažo, Hreus, Kropáč - Uram, Kukumberg, Döme - A. Bezák, Liščák, Gráčik Stretnutie sa začalo v rýchlom tempe. Už v úvodnej minúte si sľubné šance vypracovali Svitana na jednej a Kuľha na druhej strane. Prvý presný zásah zaznamenal hosťujúci kapitán Döme v 2. min, keď zužitkoval presnú Uramovu prihrávku. O necelé dve minúty už Slovan vyhrával o dva góly. Budaia v domácej bránke prekonal Liščák. V 6. min sa do prieniku dostal Škovira, Konrád v bránke hostí však jeho zámer vystihol. Pri prvej presilovke Bratislavčanov v 15. min sa do šance dostal nielen Hreus, ale v oslabení aj Gavalier, ani jeden z nich však neuspel. Najväčšou šancou v úvode druhej tretiny sa v presilovke prezentoval opäť Hreus. Budai stačil zatiahnuť záchrannú brzdu. V nasledujúcich minútach bola aktivita viac na strane kežmarských hráčov, no tí si ani v početných výhodách nedokázali vypracovať vyloženú gólovú šancu. Diváci sa konečne mohli radovať v 34. min, keď po hrubej chybe hosťujúcej obrany trafil v prečíslení po Škovirovej prihrávke presne Bartečko - 1:2. Zhruba o dve minúty sa však do dvojgólového vedenia dostali hostia, skrumáž pred Budaiovou bránkou využil Kukumberg. Aj v úvode záverečného dejstva mali viac z hry domáci "jastrabi", ktorí sa dostávali pred Konrádovu bránku, no gólovo sa nepresadili. Naopak jednu z mála šancí hostí v prvej polovici tretej tretiny dokázal využiť Kuľha. V 54. min zaznamenal Slovan už svoj piaty presný zásah, jeho autorom bol v presilovke Hujsa. Ten istý hráč pridal aj šiesty gól svojho mužstva a povestný klinec do kežmarskej rakvy "zabil" siedmym gólom Hreus. HKm Zvolen - MHC Martin 6:2 (3:0, 1:1, 2:1) Góly: 4. Cebák (Hvila, Klouda), 19. Hvila, 20. J. Markovič (J. Čierny, L. Čierny), 22. Klouda (M. Chovan, Cebák), 53. J. Markovič, 59. Dubec - 37. Appel (Vantroba), 45. I. Ďatelinka (M. Macho, Džerinš) Vylúčení: 11:7 na 2 min, navyše: Džerinš (Martin) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Stano, 2099 divákov Martin: Lakosil (21. Dzubina) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Vantroba, P. Smrek, I. Ďatelinka, Drgoň, B. Majeský - Török, M. Beran, Appel - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Džerinš, Ľ. Hurtaj, I. Dornič - Škumát, T. Mahdalík, Marek Hovorka Vo Zvolene sa hral v súboji dvoch nezdolaných tímov rýchly hokej s útočnými akciami na oboch stranách. Už v 2. min mohli skórovať domáci, po akcii Kloudu sa nepresadil Chovan a v 4. min sa už Zvolenčania tešili z gólu po využitej presilovke. Na Hvilovu prihrávku si nakorčuľoval Cebák a zblízka otvoril skóre. Martinčania pohrozili taktiež v presilovke. Pred Lacom sa nepresadil obranca Polák. Na opačnej strane neskóroval J. Čierny. Až v 19. min domáci zvýšili, keď opäť ťažili z presilovej hry po Chovanovej prihrávke a Kloudovej aktivite sa v trme-vrme pred bránkou presadil za prispenia brankára Martina Hvila. Zvolen bol na koni, z čoho ťažil prvý útok. J. Čierny prihral Markovičovi a ten minútu pred klaksónom si zblízka položil Lakosila a upravil na 3:0. V druhej tretine začali aktívne hostia, no z gólu sa tešili domáci. V 22. min Chovan v strednom pásme posunul puk Kloudovi, ten si nakorčuľoval k Dzubinovi, ktorý nahradil Lakosila, a z pravej strany, aj s prispením žŕdky skóroval. Rýchly hokej pokračoval, domáci sa nepresadili v dlhej presilovke piatich proti trom, no početnú výhodu využili Martin v 37. min, keď od modrej poslal po ľade puk Vantroba a teč Appela bol úspešný. V závere druhej tretiny zaujala ešte žŕdka Töröka. V tretej tretine Martinčania znížili v oslabení, keď po Machovej prihrávke sa presadil Ďatelinka. Potom hostia nevyužili dvojnásobnú presilovku. Najväčšiu šancu "spálil" zblízka Mahdalík. Domáci individuálnymi akciami Markoviča a Dubca ešte dvakrát skórovali a ambicióznym hosťom už nedali šancu na zvrat. HK Orange "20" - HC'05 Banská Bystrica 0:8 (0:2, 0:2, 0:4) Góly: 16. Igor Majeský (Škvaridlo), 18. Ľ. Sabol (Dian, V. Vlk), 24. Bulík (Pardavý, Tománek), 33. Bulík (Pardavý, Dian), 44. Mocek (Baček), 47. Majeský (Ľ. Sabol, Dian), 48. Češík (Škvaridlo, Jánoš), 55. Ľ. Sabol (Brumerčík, Dian) Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: J. Brejčák (HK Orange 20) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach, 475 divákov B. Bystrica: I. Petrík - V. Vlk, Biro, P. Frühauf, M. Richter, Brumerčík, Rimmel, Tomaška, J. Mocek - Pardavý, Bulík, Škvaridlo - Dian, Ľ. Sabol, Igor Majeský - Tománek, Češík, Jánoš - Ižvolt, Baček, Valach Bystrica si od úvodu vynútila tlak, dobrú šancu na skórovanie si vypracoval v 12. min počas presilovky Tománek, ale ani na dvakrát neprekonal brankára Kotvana. To sa ale podarilo jeho spoluhráčovi Igorovi Majeskému, ktorý si vychutnal blafákom domáceho golmana. Pravidlo Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 18. min, keď na jednej strane neuspel domáci Mertel, no z následného protiútoku po kombinácii s Dianom a Vlkom skóroval Sabol - 0:2. Štyri minúty po zmene strán zvyšuje na rozdiel troch gólov Bulík. Ten istý hráč pridal svoj druhý gól v 33. min po elegantnej Pardavého prihrávke. V 43. min mal šancu na zvýšenie náskoku hostí Jánoš, jeho strela však tesne minula ľavý horný roh Kotvanovej bránky. O minútu nato však nachytal obranca Mocek strelou od červenej čiary domáceho brankára "na hruškách" - 0:5. V 47. min vyhnal Kotvana z bránky Majeský, ktorý úspešne premenil samostaný nájazd. Gólostroj Bystričanov sa nepodarilo zastaviť ani jeho náhradníkovi Andreaninovi, ktorý inkasoval hneď z prvej strely. Posledný gól zápasu strelil po peknej kombinácii Sabol a stanovil tak konečný výsledok 8:0 pre nováčika z Banskej Bystrice. MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:0 (0:0, 1:0, 3:0) Góly: 36. Halaj (J. Cibuľa), 47. Grman (J. Cibuľa, Heš), 48. Róbert Huna (Richard Huna), 52. Róbert Huna (Richard Huna, Rehák) Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Martin Slovák (Poprad) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Tvrdoň, Jankovič, 1850 divákov Susedské derby bolo takmer dve tretiny bezvýsledným čakaním na presný úder z jednej, či druhej strany. V prvej spoznávacej tretine mali najväčšie šance domáci Cibuľa a hosťujúci kanonier Kroták, no vo výhodných pozíciách nenamierili presne. Druhé dejstvo začali Liptáci dvojnásobnou presilovkou, nič podstatné však z nej vyťažiť nedokázali, a tak domáce tribúny mohli zaburácať až v 36. min, keď sa presadil symbolicky kapitán MHk 32 Halaj, ktorý v ostatných sezónach obliekal dres "kamzíkov". Akýkoľvek pokus o odpoveď Popradčanov zmarila niekoľkominútová eufória domácich hráčov v polovici záverečnej tretiny. Na 2:0 zvyšoval v presilovke pred Šimonovičom cloniaci obranca Grman. Vzápätí nekompromisne zakončil Róbert Huna a ten istý hráč v 52. min spečatil zaslúžené víťazstvo Liptovského Mikuláša na SITA