10. mája 2009

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 28. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2008/2009: SOBOTA Artmedia Petržalka - MFK Košice 3:2 (2:2) Góly: 6. ...

BRATISLAVA 10. mája (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 28. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2008/2009:

SOBOTA
Artmedia Petržalka - MFK Košice 3:2 (2:2)
Góly: 6. Saláta, 11. R. Konečný, 73. Czinege - 9. a 25. Škutka, ŽK: 77. Bagayoko - 59. R. Cicman, rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Petríček, 423 divákov

Nezvyčajný úvod malo stretnutie 28. kola medzi Artmediou a Košicami, keď už v 11. min bol stav duelu 2:1 v prospech domácich. Najskôr v 6. min Saláta pohotovo otvoril skóre, o tri minúty neskôr prvý rohový kop hostí priniesol vyrovnanie, keď Kuzmov center poslal Škutka hlavou do siete Artmedie. O ďalšie dve minúty sa tešili domáci, lebo po priamom kope Patrika Mráza poslal loptu za chrbát Putnockého Roman Konečný. V 15. minúte chytil Kamenár pri šanci Viazanka čistý gól hosťujúceho mužstva. V 20 minúte Saláta z 11 m tesne prekopol bránku Košíc. O chvíľu hosťujúci Novák bombou z 30 m vyskúšal pozornosť Kamenára, domáci brankár jeho delovku iba s námahou vyrazil. Vzápätí vyhral priebojný Novák súboj s obrancom Konečným a Škutka jeho polovysokú prihrávku usmernil do Kamenárovej siete. Po pol hodine hry hosťujúci Kišš v poslednej chvíli zachránil pred Majtánom, ktorého do šance poslal dlhým odkopom Konečný. V závere prvého polčasu Patrik Mráz ešte dvakrát pohrozil z priameho kopu, no bránku hostí netrafil.
Po zmene strán prvú šancu domácich zmaril pozorný Putnocký, ktorý chytil na bránkovej čiare technický lob Majtána. Po tejto šanci na štvrťhodinu prevzali iniciatívu hostia z Košíc, ktorí sa mohli v 50. min ujať vedenia. No úplne voľný Novák netrafil poloprázdnu bránku Artmedie. Dvadsať minút pred koncom Saláta vykopol prudkú strelu Nováka na rohový kop. Krátko na to kapitán domácich Czinege krížnou strelou prekvapil brankára Košíc a vsietil víťazný gól. Košice mohli vyrovnať päť minút pred koncom stretnutia, keď si úplne voľný Škutka ideálne spracoval polovysokú prihrávku, no jeho strele bez prípravy už chýbala razancia. Domáci brankár Kamenár ju bez problémov chytil.

Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:3 (2:0)
Góly: 8. Šafranko, 12. P. Kobylík (z 11 m) - 48. J. Zápotoka, 84. Chmelík, 90. T. Zápotoka ŽK: 27. Čep, 86. M. Ščasný - 12. I. Obert, 55. Pleva, 86. T. Zápotoka, 88. Zapalač, ČK: 65. Čep (Prešov) po druhej ŽK, rozhodovali: Gocník - Balko, Kubica, 2573 divákov

Domáci začali zápas ofenzívne, ale ako prvý musel zachraňovať po strele hosťujúceho Plevu gólman Prešova Baláž. V 8. min padol prvý gól - po prvom rohovom kope domácich zahranom Kobylíkom sa lopta odrazila na hranicu dubnickej šestnástky a odtiaľ ju ľavačkou k ľavej žrdi napálil Šafranko. V 12. min Obert nedočiahol na vysokú centrovanú loptu a z následného protiútoku to bol práve on, ktorý zahral v pokutovom území nešťastne rukou. Kobylík nariadenú jedenástku bezpečne premenil. Gól domácich doslova ukolísal. Hneď po penalte Ján Zápotoka tesne minul prešovskú bránku, v 22. min ten istý hráč hlavičkoval tesne nad. V 41. min veľkú šancu nepremenil hosťujúci Seye - z hranice šestnástky nikým neatakovaný vystrelil vedľa.
V druhom polčase už po troch minútach Prešovčania inkasovali typický "lacný" gól. Ján Zápotoka vypálil z dobrých 30 metrov, trafil do stredu brány, no domáci gólman nepochopiteľne loptu chcel boxovať a nakoniec mu preletela do siete. Tento kontaktný gól ešte viac zlomil domácich a postavil hostí na nohy. Dubnica hrala ako na vlastnom trávniku, mala prevahu a výsledkom útočných aktivít bol vyrovnávajúci gól, ktorý dal po skrumáži pred prešovskou bránou Chmelík. Keď už sa zdalo, že si mužstvá body rozdelia, napriahol ku krížnej strele Tomáš Zápotoka a zrodilo sa prekvapenie. Dubnica si ale za predvedenú hru zaslúžila zvíťaziť.

DAC 1904 Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)
Góly: 37. Martin Kováč - 71. a 81. Uškovič, 31. Adámik, ŽK: 59. K. Németh, 84. Lénarth - 59. Michal Ďuriš, 68. Adámik, rozhodovali: Kružliak - Cabaj, Bóllo, 6100 divákov

Oveľa ofenzívnejšie začali domáci, aktivitou hýril najmä Hassan, ktorý sa objavil na poste režiséra. Po jeho únikoch najprv pohrozil spoza šestnástky prekvapivou strelou Boya a Beniušisovi chýbali pred Borošom na gólovú hlavičku milimetre. Urastený litovský útočník mal tutovku na svojej pravačke v 23. min, keď ho na hranici šestnástky ideálnou uličkou našiel Parvin, no domáci dlháň tesne minul po zemi ľavú žrď. Z ničoho-nič udreli hostia, keď Pančíkov presný rohový kop spomedzi troch domácich obrancov presnou hlavičkou poslal Adámik k pravej žrdi a Minár bol na jeho pokus prikrátky - 0:1. Už onedlho však aktívnejší domáci zaslúžene vyrovnali, keď Parvin nádherným oblúčikom našiel pred bránkou Martina Kováča a predstopér zblízka hlavičkoval nechytateľne pod brvno. V 42. min sa takmer domácim podaril dokonalý obrat zápasu, keď zakombinovala dvojica Parvin - Hassan. N'lend však zakončil volejom z 12 m iba do brankára. V samotnom závere ešte musel Minár Kotrysovu ďalekonosnú strelu vyškriabať na roh.
Po zmene strán akoby obaja tréneri zakázali útočiť. Celých dvadsať minút sa brankári nudili. V 67. min Hassan unikol po ľavej strane, hľadal v šestnástke Bajevského, ten však zblízka tesne minul dobrý center. Od 70. min prevzali iniciatívu hostia, začali lepšie kombinovať a využili domáce kiksy. Najprv ľavý obranca Kotrys celoplošnou prihrávkou pekným oblúčikom našiel v šestnástke nikým nekrytého Uškoviča, ktorý nádherným volejom nedal šancu Minárovi - 1:2. O sedem minút neskôr domáci gólman nepochopiteľne stál až šesť metrov von z bránky, toto zaváhanie potrestal šikovným lobom opäť lišiak Uškovič a tretím gólom do domácej bránky definitívne umlčal publikum, ktoré po záverečnom hvizde odprevádzalo svoje mužstvo do šatne piskotom.

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 0:3 (0:1)
Góly: 2. a 46. Lačný, 52. Zošák, rozhodovali: Havrilla - Košecký, Chládek, 1184 divákov

V komornej atmosfére sa hral futbal, ktorý nemohol potešiť oko futbalového priaznivca. Do vedenia išli hostia v 2. min, keď Lačný dostal prihrávku medzi stopérov a zoči-voči Bolekovi s prehľadom skóroval - 0:1. V 15. min skúšal Penksovu pozornosť Wisdom, no bez úspechu. Vzápätí agilný Lačný vyhral súboj v pokutovom území s Klabalom, ale jeho lob skončil iba na brvne Bolekovej bránky. Po polhodine hry Sedlákov center Lačný napálil tesne vedľa. Na opačnej strane sa do lopty oprel Pavol Majerník, no ani on nenamieril presne. V 41. min sa v gólovej príležitosti ocitol Kukoľ, no z troch krokov netrafil bránku.
Úvod druhého polčasu bol vernou kópiou začiatku stretnutia. Lačný suverénne prešiel cez dvoch obrancov a pohodlne zvýšil vedenie hostí na 2:0. Prišla 52. min, Kukoľ v malom vápne vycvičil Chrena, spätnou prihrávkou našiel Zošáka, ktorý pohotovou strelou k žrdi upravil z pohľadu domácich už na 0:3. Čestný úspech na kopačkách Zlatomoravčanov mali Wisdom i Kožiak v 55. min, ale ani z bezprostrednej blízkosti nedokázali prekonať Penksu. Od tohto momentu to bola hra mačky s myšou. V 75. min Zošák naservíroval tutovku Lačnému, ale ten z piatich metrov odmietol hetrik. V závere stretnutia Pilár sám pred Bolekom mieril iba doňho. Víťazstvo hostí je zaslúžené a plne dokumentuje postavenie domácich v tabuľke.

FC Nitra - Spartak Trnava 0:0 (zápas sa nedohral)
Rozhodovali: Šipoš - T. Somoláni, Čiernik

Zápas sobotňajšieho 28. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/09 FC Nitra - Spartak Trnava sa hlavný rozhodca duelu Pavol Šipoš rozhodol predčasne ukončiť pre výtržnosti fanúšikov hostí. Už v 9. Šípoš upozornil domácich usporiadateľov na neadekvátne správanie trnavských divákov. Trnavskí priaznivci totiž od úvodných minút hádzali na trávnik dymovnice. Arbiter stretnutie prerušil už v 12. min a opakovane ich prostredníctvom miestneho hlásateľa upozornil na porušovanie pravidiel. Hráči odišli do kabín, delegát následne požiadal fanúšikov Trnavy, aby opustili štadión. Tí to však odmietli a neuspel ani kapitán Spartaka Peter Doležaj. Napokon sa mužstvá s rozhodcami dohodli na podmienečnom pokračovaní merania síl za predpokladu, že na trávnik už zo sektora hostí nepriletí žiaden predmet. Trnavčania však vydržali iba do 30. min, kedy zo sektoru Trnavy priletela ďalšia dymovnica a Pavol Šipoš stretnutie za stavu 0:0 predčasne ukončil. Celá záležitosť bude mať zrejme dohru na Disciplinárnej komisii Slovenského futbalového
"Ja som takýto zápas za 20 rokov aktívnej kariéry a ani trénerského pôsobenia nezažil. Je mi to veľmi ľúto, pretože je pekné počasie a mohli sme si zápas užiť. Trnavského fanúšika si veľmi vážim, ale musíme bojovať proti výtržnostiam na futbalových štadiónoch a verím, že toto opatrenie bude na prospech veci," povedal pre STV asistent trénera Nitra Cyril Stachura.

NEDEĽA
MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 54. Halenár, ŽK: 29. P. Poliaček, 35. Leitner, 37. Vladavič - 40. S. Slovák, 42. Breznaník, 56. Obžera, rozhodovali: Olšiak - Laskovský, Kubačka, 4174 divákov

Obaja súperi sa od začiatku snažili hrať smerom dopredu. Žilina mohla ísť do vedenia už v 2. min, keď po chybnej rozohrávke obrany hostí Lietava vysunul Rilkeho do brejku, ale jeho strelu z uhla brankár Bičík vyrazil. V 9. min na opačnej strane skúsil strelecké šťastie z približne 18 m Serrano, ale strela išla tesne vedľa pravej žrde. Na opačnej strane sa hneď z protiútoku pokúsil Jež "padáčikom" z diaľky prekvapiť brankára hostí a takmer sa mu to aj podarilo. Bičík len s námahou vytlačil loptu nad. V 24. min opäť strieľal Serrano po Kozákovom rohovom kope, ale lopta mu nesadla dobre na nohu a išla tesne nad bránku. Najväčšiu šancu prvého polčasu mali slovanisti v 37. min, strelu Slováka zblízka však žilinský brankár Perniš vyrazil.
Po zmene strán sa domáci začali viac tlačiť smerom k bránke Bratislavčanov. V 47. min nebezpečne strieľali Rilke a po ňom aj Vladavič. O päť minút neskôr potiahol akciu po ľavej strane striedajúci Karoglan, pred bránkou mohol ešte doraziť Lietava, ale brankár Bičík bol pri lopte skôr. O osude stretnutia sa rozhodlo v 54. min, keď po faule na Serrana tesne pred pokutovým územím Žiliny prekonal domáceho brankára Perniša krásnou strelou ponad múr do ľavého horného rohu Halenár. Aj potom sa Žilinčania snažili, podnikali útoky, ale nedarilo sa im v koncovke. V 60. min sa ocitol pred brankárom hostí vo vyloženej gólovej príležitosti Rilke, ale ani jemu sa nepodarilo vyrovnať. Na opačnej strane v 73. min striedajúci Meszároš hneď po svojom vstupe na ihrisko nebezpečne vystrelil na žilinskú bránku po tom, čo Serrano vybojoval loptu v šestnástke domácich. Posledných desať minút sa hostia zamerali na udržanie jednogólového náskoku, snažili sa hrať čo najviac na polovici súpera a aj sa im to darilo. Päť minút pred koncom zápasu mohol dokonca po Pečalkovej chybe v rozohrávke zvýšiť vedenie Slovana Slovák, ale žilinský gólman jeho pokus chytil. Po triumfe na pôde rivala sa "belasí" priblížili k zisku vytúženého titulu, pred "šošonmi" majú päť kôl pred koncom súťaže už 11-bodový náskok.

Na MS v hokeji bronz pre Švédov, ktorí zdolali USA 4:2