20. januára 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí extraligy žien vo volejbale

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 3., 4. a 5. kola II. fázy extraligy žien vo volejbale:

BRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 3., 4. a 5. kola II. fázy extraligy žien vo volejbale: Skupina o 1. - 6. miesto 3. kolo - sobota: VO ŠG Nitra - ŽP Šport Podbrezová 3:2 (21, -20, 23, -22, 7) 123 min, rozhodovali: Sloboda a K. Sarka, 100 divákov V dramatickom zápase sa rozhodovalo v koncovkách. Každý set malo v rukách to družstvo, ktoré ho napokon aj vyhralo. V tajbrejku sa zaslúžene tešili domáce volejbalistky. VK Doprastav Bratislava - ZŠK UKF Nitra 3:0 (15, 8, 18) 56 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Švára, 100 divákov V zápase priemernej úrovne boli favorizované hráčky Doprastavu jednoznačne lepšie a zaslúžene sa tešili z víťazstva. VK Senica - Slávia UK Kúpele Dudince 3:2 (19, -20, -25, 20, 10) 112 min, rozhodovali: Kováčik a Ivanka, 150 divákov V sobotňajšom šlágri napokon o osude dramatického stretnutia rozhodol až tajbrejk, v ktorom boli lepšie domáce Seničanky. 4. kolo - nedeľa: Slávia UK Kúpele Dudince - VO ŠG Nitra 3:2 (20, 20, -21, -19, 13) 107 min, rozhodovali: Sarka a Bajči, 100 divákov Domáce volejbalistky získali bez väčších problémov prvé dva sety a vyzeralo to, že stretnutie bude ich jednoznačnou záležitosťou. Hostky z Nitry však po zlepšenom výkone vyhrali ďalšie dve dejstvá a duel zdramatizovali. Slávistky napokon zmobilizovali sily a v tajbrejku aj s prispením šťastia zvíťazili 15:13 a celý zápas 3:2 na sety. ZŠK UKF Nitra - ŽP Šport Podbrezová 0:3 (-18, -19, -25) 70 min, rozhodovali: Szász a Matúš, 100 divákov V stretnutí nie príliš vysokej úrovne, plnom nepresností zvíťazili volejbalistky z Podbrezovej, ktoré urobili menej chýb. VK Doprastav Bratislava - VK Senica 0:3 (-21, -26, -23) 82 min, rozhodovali: Dovičovič a Viktoríni-Lisá, 300 divákov Vo veľmi dobrom zápase napokon zvíťazili menej unavené volejbalistky Senice, ktoré sa presadili v koncovkách jednotlivých setov. Skupina o 7.-10. miesto 4. kolo - sobota: VK Slávia TU Košice - VTC Pezinok 1:3 (19, -15, -19, -12) 77 min, rozhodovali: Hnát a Faulhammer, 50 divákov Po prvom víťaznom sete domáce volejbalistky poľavili a súper z Pezinka zlepšenou hrou doviedol zápas do víťazného konca. ŠK ŽU Žilina - VK Račianska Bratislava 3:0 (21, 23, 15) 75 min, rozhodovali: Porvazník a Sňahničan, 100 divákov Domáce Žilinčanky mali na ihrisku prevahu a darilo sa im najmä v koncovkách setov. Bratislavčanky napriek snahe nedokázali získať ani jeden set a stretnutie prehrali hladko 0:3. 5. kolo - nedeľa: ŠK ŽU Žilina - VK Slávia TU Košice 3:0 (20, 9, 17) 64 min, rozhodovali: Faulhammer a Hnát, 150 divákov Žilinčanky v prvom sete "zlomili" svoje súperky a od druhého dejstva už duel dohrávali so striedajúcimi hráčkami. Domáce volejbalistky po jednoznačnom priebehu zvíťazili zaslúžene 3:0 na sety. VK Račianska Bratislava - VTC Pezinok 0:3 (-22, -11, -21) 75 min, rozhodovali: Sloboda a K. Sarka, 70 divákov Hosťky si po jednoznačnom priebehu zápasu pripísali na svoje konto bezproblémové víťazstvo 3:0 na sety. Pezinčanky pôsobili zohratejším dojmom a podali zodpovednejší výkon ako domáce volejbalistky. SITA