20. januára 2008

Výsledky nedelňajších zápasov slovenskej hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 45. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008:

BRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 45. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: MsHK Žilina - HKm Zvolen 3:5 (1:2, 0:1, 2:2) Góly: 8. Kontšek (Sivák), 59. Pulpán (Kontšek), 60. Pokrivčák (R. Tvrdoň, Špila) - 1. J. Kopecký (Klouda), 1. Krayzel (F. Turek, Cebák), 28. L. Jurík (Dubec, Kubenko), 42. Krayzel (F. Turek, Cebák), 47. Kubenko (L. Čierny, J. Čierny) Vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše: Štork (Zvolen) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška, Pavlovič - Valach, Gašparík, 1493 divákov Zostavy: Žilina: M. Laco (46. Ševela)- D. Kusovský, Kučný, P. Mikuš, Pulpán, Kudrna, Špila, R. Sloboda, Krčula - Paroulek, Stantien, Važan - Kontšek, Sivák, Krajči - V. Baláž, R. Tvrdoň, Pokrivčák - Valášek, Sikorčin, Hajnik Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Štork, Cebák, Babka, Juraško, Dlouhý, P. Frühauf - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Hvila, J. Čierny, Paciga - Dubec, L. Jurík Úvod zápasu výborne vyšiel Zvolenu, ktorý v priebehu 45 sekúnd zásluhou Kopeckého a Krayzela vsietil dva rýchle góly. Domáci mali možnosť skorigovať stav v 5. min, ale Tvrdoň nezakončoval presne. V 8. min zabojoval kapitán žlto-čiernych Kontšek, k puku sa dostal Sivák, ktorý mu nezištne prihral pred Hudáčka a ten nemal proti jeho strele šancu - 1:2. V druhej desaťminútovke prvej tretiny mali obidva tímy niekoľkokrát možnosť početnej prevahy, ale ani jeden z nich ju nevyužil. V 26. min bol v ideálnom nájazde Baláž, ale Hudáček jeho strelu kryl. V 28. min domáci brankár Laco vykorčuľoval za pukom do polovice svojho obranného pásma, k vyrazenému puku sa dostal Jurík a do prázdnej bránky poľahky zvýšil na 3:1. V 33. min pri vylúčení domáceho Parouleka mohol štvrtý úspech hostí pridať Jozef Čierny, ale pred odkrytou bránkou sa mu nepodarilo trafiť puk ideálne. V 35. min to bol útočník Žiliny Baláž, ktorý mal v priebehu niekoľkých sekúnd dve príležitosti, ale kontaktný gól sa mu nepodarilo streliť. V úvode tretieho dejstva dali hostia Krayzelom opäť rýchly gól. V 46. min nastala zmena v domácej bránke, keď Laca vystriedal Ševela. Ten však už po 17 sekundách inkasoval svoj prvý a žilinský piaty gól. Domáci sa vzchopili až v závere stretnutia, keď sa im podarilo využiť takmer dvojminútovú početnú prevahu o dvoch hráčov a Pulpán s Pokrivčákom korigovali výsledok stretnutia na Hlasy: Richard Turaz (tréner Žiliny): "Zápas sa odvíjal od prvej minúty, keď sme inkasovali dva góly. Potom sme sa čiastočne vrátili do hry, dali sme gól. Opticky sme hru vyrovnali, ale nepremenili sme ani jednu z príležitostí. V druhej tretine sme podali najslabší výkon v poslednom čase, čo sa týka obrannej i útočnej fázy. V dnešnom zápase sme zle hrali presilovky a v závere sme len kozmeticky upravili výsledok. Prehrali sme zaslúžene, lebo sme boli oproti nášmu súperovi minimálne o krok pozadu." Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Rozhodujúca pre vývoj zápasu bola prvá minúta, keď sme vsietili dva góly a to nás naštartovalo. Po prehre so Slovanom hráči ukázali, že vedia hrať hokej. Po dvoch góloch sme domácich nepúšťali do vážnejších akcií. Udržali sme niekoľko presilových hier a pridali ďalšie góly. Škoda dvoch inkasovaných gólov na konci zápasu, ktoré sú kozmetickou vadou. Myslím si, že počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom." HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:2 (1:1, 3:1, 0:0) Góly: 18. D. Pašek (R. Hartmann, T. Višňovský), 23. J. Mikúš (Pálffy, M. Ivičič), 26. T. Višňovský (R. Hartmann, Škápik), 40. M. Ivičič (Kocák, R. Školiak) - 20. Marcel Haščák (Jarolín, A. Kroták), 29. Jabrocký (Martin Slovák) Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: D. Konc, P. Jonák - Tvrdoň, Galamboš, 3250 divákov Zostavy: Skalica: Rybár - Beňa, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - D. Pašek, T. Višňovský, R. Hartmann - Hrtús, Horský, Malík Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Turoň, Bambúch, Korenko - A. Kroták, Jarolín, Martin Slovák - D. Havíra, Halaj, Jabrocký - Martin Segľa, Lapšanský, Marcel Haščák - J. Marcinko, J. Pavličko, Ficko, od 50. min Molota O vyrovnanosti zápasu v prvej tretine svedčilo aj skóre. Hoci mali domáci viac šancí, do kabín sa odchádzalo za stavu 1:1. V druhej tretine sa tempo hry zvýšilo, pridalo sa na dôraze a Skaličania sa dostali do vedenia o dva góly a napokon si víťazstvo ustrážili. Prvý gól padol v 18. min na základe posúdenia videorozhodcu. Úspešným strelcom bol Pašek, ktorý na dvakrát dopravil puk v skrumáži do bránky - 1:0. O dve minúty Popradčania využili presilovku o jedného hráča, keď sa po ľade nemýlil Haščák, ktorému asistovali Jarolín a Kroták. V 21. min pálil Kroták príklepom iba do Rybára. Skaličania sa ujali vedenia 2:1 v 23. min, keď sa ujal teč Mikúša po strele Ivičiča od modrej čiary. V 26. min viedli domáci už o dva góly, keď bol z pravej strany úspešný Višňovský, ktorý namieril presne medzi betóny brankára hsotí. Korigujúci gól hostí prišiel v 29. min, keď sa šesť sekúnd pred vypršaním skalického oslabenia najlepšie pred bránkou zorientoval Jabrocký a prekonal Rybára pomedzi betóny. Domáci využili v 40. min presilovku piatich proti trom, gól však hlavný rozhodca uznal až po zhliadnutí videozáznamu. Ivičič od modrej čiary príklepom nedal Šimonovičovi šancu - 4:2. V tretej tretine najviac šancí spálil Pálffy, ktorý čelil aj dovolenému zákroku Kasíka, keď preletel cez jeho chrbát. V 47. min Rybár podržal svoj tím, keď zlikvidoval šancu Haščáka. Popradčania boli aktívni a skúšali to viackráť aj od modrej šiary, ale viaceré strely obrancu Turoňa sa neujali. V 57. min po hákovaní Mikúša bolo nariadené trestné strieľanie, ale spomenutý skalický útočník svojim blafákom Šimonoviča neprekvapil. Na konci stretnutia Jarolín s Haščákom nebezpečne atakovali pred skalickou bránou, ale Popradčanom sa už nepodarilo skórovať. Hlasy: Peter Oremus (tréner Skalice): "Dovolím si tvrdiť, že stretnutie malo vysokú úroveň. Korčuľovalo sa, bolo tam nasadenie, agresivita, streľba, zakončenie. Víťazstvo nás teší, lebo Poprad je naozaj silný súper. Diváci si prišli na svoje. V obrannej fáze sme odviedli kus poctivej roboty a som rád, že sme sa štyrikrát gólovo presadili." Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Zápas bol rýchly, útoky sa prelínali z jednej strany na druhú a diváci mohli odchádzať domov spokojní. Škoda, že v prvej tretine sme sa dali zbytočne vylučovať a na ľade sme mali niekedy iba troch hráčov. Gól domácich do šatne na 4:2 prakticky rozhodol o výsledku, hoci ku koncu stretnutia sme mali aj trochu smolu. Keby sme znížili na 3:4, možno by sa nám ešte podarilo s výsledkom čosi urobiť. Myslím si, že Skalica vyhrala zaslúžene." MHC Martin - HK Ardo Nitra 6:1 (2:1, 1:0, 3:0) Góly: 7. Török (Podstavek, M. Beran), 14. M. Beran (Podstavek, Vantroba), 35. L. Havel (L. Říha, B. Majeský), 52. M. Macho (M. Beran, Kolba), 56. L. Havel (L. Říha), 60. Markovič (Džerinš, M. Macho) - 10. Gálik (Ľ. Kolník, M. Štefanka) Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Kolba (Martin) na 10 min za nešportové správanie, Marek Slovák (Nitra) na 10 min za nešportové správanie, presilovky 3:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Krist - M. Novák, Müllner, 3600 divákov Zostavy: Martin: Lakosil - Kolba, Vantroba, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Zajac, V. Dvořák - Podstavek, M. Beran, Török - L. Říha, Koložváry, L. Havel - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, A. Themár Nitra: Račko - Halász, Burian, Galko, Rimmel, T. Sedlák, Šimka, od 21. min Vojta - Marek Slovák, T. Chrenko, Čaládi - Kapička, Dornič, M. Chrenko - Ľ. Kolník, M. Štefanka, Gálik Domáci nastúpili na zápas s vedomím toho, že na Nitru, ktorú v tejto sezóne štyrikrát zdolali, vedia zahrať. Ich motiváciou bolo ďalším víťazstvom sa udržať na tretej priečke, prípadne stiahnuť náskok na druhého v tabuľke. Podľa toho aj začali. V druhej minúte v oslabení Martina mal gól na hokejke Macho, ktorého pokus kryl Račko a vzápätí neuspel ani Török, ktorý nastrelil hornú žŕdku nitrianskej bránky. Aj v ďalších minútach boli hostia pod tlakom, z čoho rezultoval vedúci gól Töröka, ktorý v 7. min v presilovke domácich strelou popod Račkovu vyrážačku otvoril skóre - 1:0. Nitrania dokázali odpovedať rovnako v početnej výhode. V 10. min Kolník vystrelil na Lakosila, ten iba vyrazil puk pred seba a Gálik vyrovnal. Presilovku, tentoraz o dvoch hráčov, využil Martin aj v 14. min, keď biliardovú akciu na jeden dotyk zakončil Beran - 2:1. V druhej tretine sa zdalo, že sa favorit trochu zahráva s ohňom. Až prišla 35. min a ďalšia využitá presilovka domácich. Říha spoza bránky našiel voľného Havla, ktorý strelou pomedzi betóny poslal Martin do dvojgólového vedenia. V tretej tretine sa opäť prejavila prevaha Martina. V 44. min nastrelil Džerinš brvno nitrianskej bránky. Na opačnej strane mal smolu Chrenko, ktorý v 50. min neprekabátil Lakosila. O dve minúty neskôr, sotva čo Beran naskočil na ľad z trestnej lavice, mazácky naservíroval puk ako na tácke Machovi, ktorý sa nemohol mýliť - 4:1. V 56. min vyšla domácim kombinácia Říhu s Havelom, keď posledne menovaný sa doslova pohral s Račkom a bolo 5:1. V poslednej minúte zápasu sa opäť oprášilo staré známe pravidlo nedáš - dostaneš, keď Nitrania nedali zo sľubnej šance gól a z následného protiútoku tri sekundy pred klaksónom spečatil výsledok Markovič. Hlasy: Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Celý zápas sme držali hru pevne v rukách. Mali sme výborný pohyb, presné kombinácie a dobrú koncovku, hoci v niektorých chvíľach nám dosť veľké starosti robil nitriansky brankár Račko. Aj na striedačke bolo cítiť, že naši hráči majú radosť z hry, že sú v pohode a oplývajú veľkou sebadôverou. Verím, že aj v ďalších dueloch budeme pokračovať vo víťaznom trende." Jan Neliba (tréner Nitry): "Chceli sme Martinu vzdorovať, bohužiaľ sa nám to však nepodarilo, lebo domáci na ľade dominovali. Martin má výborné mužstvo a v dnešnom zápase potvrdil úlohu favorita. My sme sa vrátili do hry, keď sme dali gól, ale nedokázali sme udržať kontakt so súperom. Čakáme, kedy sa nám do zostavy vrátia skúsení hráči, boj o play-off sme ešte nezabalili." Slovan Bratislava - HK VSR SR "20" 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) Góly: 4. Hujsa (Pavlas, Kapuš), 18. Sersen (Kapuš, Pavlas), 27. Kropáč (Hančák, Sersen), 37. Gráčik (Kapuš), 52. J. Sýkora (Hančák, Lažo) - 26. Konečný (Uhnák, Češík), 46. O. Rusnák (Mertel, Uhnák) Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Valachovič - Mášik, Mihajlo, 4024 divákov Zostavy: Slovan: J. Chovan (56. Srnec) - Pavlas, Hruška, Hančák, Sersen, Huba, Srdínko, od 21. min Kúdelka, Veselko - Ľ. Pištek, Kapuš, Hujsa - Lažo, Hreus, Kropáč - M. Kokavec, J. Sýkora, Kmeč, od 21. min Baček, Gráčik HK VSR SR 20: J. Hudáček - Brejčák, M. Bališ, Ďaloga, Baron, Košecký, Kozák - Uhnák, Češík, Konečný - Jančovič, O. Rusnák, Mertel - Suja, O. Ďuriš, M. Jurík - Stríž, P. Kopecký, Vyletelka Slovan si aj bez Hoviho, Urama, Dömeho, Kuľhu a J. Kováčika bez problémov poradil s omladenou a pozmenenou zostavou reprezentačnej dvadsiatky, za ktorú prvýkrát nastúpilo sedem hráčov. Belasí tak vyhrali už jedenásty extraligový zápas v rade. Pokoj do domácich radov vniesol už v 4. min Hujsa, ktorý zužitkoval presnú krížnu prihrávku Kapuša a pomalšie presunutie Hudáčeka - 1:0. Slovan v pokojnom tempe a bez problémov bránil útoky korčuliarsky aktívnych hráčov HK VSR SR "20". Skúsenosti i vekový rozdiel bolo na hre oboch tímov vidieť. V 18. min zvyšoval od modrej čiary Sersen na 2:0. Mladíci sa snažili skomplikovať lídrovi extraligy aspoň trochu život, v 26. min po sérii odrazených pukov od zadného mantinelu nepokrytý Konečný znížil a tešil sa z prvého gólu v najvyššej súťaži v riadnom hracom čase. O necelú minútu však vyšachovali domáci hosťujúcu obranu a Kropáč poľahky vrátil Slovanu dvojgólový náskok - 3:1. Reprezentanti robili chyby v obrane, niekoľkokrát sa zadáci vysunuli dopredu a nechali hráčov majstra samotných v rýchlych brejkoch. Kapuš v 37. min svoj nájazd nepremenil, z ďalšieho protiútoku dvoch na jedného však posunul ideálne puk Gráčikovi a bolo 4:1. V poslednej tretej tretine príliš veľa vzruchu pred bránkami nebolo. V 46. min síce Rusnák v závare pred bránkou Slovana znížil, avšak o šesť minút neskôr Sýkora po rýchlej kombinácii pohodlne do prázdnej brány upravil na konečných 5:2. Hlasy: Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Bolo to povinné víťazstvo, podobné zápasy sú však pre nás z hľadiska motivácie hráčov veľmi ťažké. Dali sme šancu najmä tým, ktorí hrávajú menej. Som však nespokojný s ich presadením. Súperovi hráči sa ešte musia veľa učiť. Zápas mal úplne iné tempo ako iné extraligové duely." Štefan Mikeš (tréner HK VSR SR 20): "Pred zápasom sme mali trocha obavy, v pozmenenej zostave sme hneď na prvý duel nastúpili na ľade rozbehnutého Slovana, ktorý hrá v pohode. V tíme máme ôsmich nových hráčov, pripravujeme sa už vlastne na novú sezónu. Chlapci bojovali, ukázali, čo mohli, dostali sa občas aj do príležitostí. Slovan ukázal svoju silu, hral v pohode. S výsledkom i naším výkonom však môžem byť spokojný." MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 3:4 (2:2, 1:1, 0:1) Góly: 12. M. Grman (Durdiak), 13. Richard Huna (Kriška, Róbert Huna), 34. M. Droppa (M. Grman, Kriška) - 5. Urban (Pardavý, A. Kollár), 6. Trochta (Marek Haščák), 36. A. Kollár (Urban, Fatyka), 58. V. Nemec (Pardavý) Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: Rúfus (L. Mikuláš) 10 min za nešportové správanie, A. Kolár (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Halecký - M. Grečko, T. Orolín, 970 divákov Zostavy: L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Hyben, D. Rehák, Jelínek, Petran, Kadlubiak, Rúfus, M. Grman - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - B. Pohanka, Marek Hovorka, Kuric - Hančiak, Durdiak, M. Oravec Trenčín: Hála - Fatyka, Urban, Homer, Křetinský, J. Mikuš, Trefný, Jarábek - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - Čacho, Húževka, Hanzal - P. Poljaček, Trochta, Marek Haščák - S. Saliji, Kóňa, V. Kútny Od úvodných sekúnd sa na mikulášskom ľade odohrávalo zaujímavé hokejové predstavenie a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Liptákom vzali na prelome piatej a šiestej minúty vietor z plachiet paradoxne Mikulášania v trenčianskom drese. Po obrancovi Urbanovi sa presnou tvrdou strelou predstavil aj útočník Trochta a zrazu bolo 0:2. Domáci sa však otriasli a v rozpätí 12. a 13. min odpovedali rovnako dvoma "zlepenými" gólmi. Najskôr Grman využil šikovným prienikom až pred Hálu presilovku svojho mužstva a vzápätí prepálil trenčianskeho gólmana po ľade Richard Huna - 2:2. Veľa zaujímavých situácií prinieslo aj prostredné dejstvo, skóre sa však menilo až v 34. min. Dvojnásobná presilovka Liptákov priniesla projektil obrancu Droppu, ktorý takmer roztrhol sieť. Hráči MHk 32 sa však z vedenia dlho netešili. Početnú prevahu na druhej strane zužitkoval aktívny Kollár - 3:3. Ten mal v poslednej sekunde druhej tretiny ideálnu šancu na to, aby strhol vedenie na stranu žlto-červených, ale nedal. Čakanie na rozhodujúci gól sa natiahlo až do úplneho záveru. V tretej tretine mali obe mužstvá v otvorenom útočnom hokeji, ktorý musel zaujať každého diváka, viacero príležitostí rozhodnúť. Stalo sa tak napokon v 58. min. Trenčan Pardavý predviedol svoju skúsenosť, v útočnom pásme majstrovsky zasekol puk a posunul ho voľnému Nemcovi, pred ktorým stála už len poloodkrytá svätyňa domácich - 3:4. Skóre sa už do konca stretnutia nezmenilo a hostia si z Liptova odviezli vydreté tri body. Hlasy: Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Začali sme veľmi zle, rýchlo sme prehrávali. Potom sme sa zmobilizovali a vyrovnali. Bohužiaľ, tak ako viackrát predtým, aj teraz sa od nás odvrátilo šťastie. Mali sme šance, nepremenili sme ich a napokon rozhodla skúsenosť Trenčanov." Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Skoro a ľahko sme získali vedenie, čo sa však ukázalo ako nie veľká výhoda. Nepríjemné zranenie Poljačeka narušilo našu kompaktnosť, museli sme prestriedavať formácie. Súper vyrovnal, hra sa prelievala z jednej strany na druhú a zrodilo sa množstvo šancí. Napokon sa šťastena po rutinérskej akcii Pardavého priklonila na našu stranu. Išli sme za víťazstvom, čo sa nám podarilo, preto sme spokojní." SITA