26. októbra 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 16. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SOBOTA HKm Zvolen - HC'05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1) Góly: 15. ...

SOBOTA

HKm Zvolen - HC'05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 15. Hvila (Klouda, M. Chovan), 46. L. Čierny (D. Vrbata, Juraško), 48. M. Chovan (Klouda, Hvila) - 31. Pardavý (Tománek, Rimmel), 41. Jánoš (Ľ. Sabol), 42. Bulík (Tománek), rozhodujúci sam. nájazd Tománek
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Orolin, Mášik, 3427 divákov

Vo Zvolene sa hralo v dobrej atmosfére, od úvodu s nasadením na oboch stranách. Do prvej šance sa dostali hostia v 7. min, keď Tomaška vysunul Štolca, ktorý sa dostal až pred zvolenského gólmana, no neprekonal ho a následne nebola úspešná ani dorážka Ižvolta. Zvolenčania odpovedali o dve minúty neskôr. Po chybe Frühaufa sa dostal k slovu Markovič, no tiesnený Petríkom nezakončil dobre. Gólový moment prišiel v 15. min po peknej akcii Hvilu, ktorý si "urobil" Štolca a cez jasle Moceka prekonal Petríka strelou po ľade - 1:0. Na začiatku druhej tretiny mohli vyrovnať Banskobystričania, Češík spoza bránky našiel Diana, ktorý sa zoči-voči Lacovi nepresadil. Postupne však prevzali iniciatívu domáci hokejisti, dostali sa do tlaku, ktorí však nezúročili. Prišiel trest v 31. min. Tománek v strednom pásme vysunul do brejku Pardavého, ktorý svoje sólo zavŕšil gólom - 1:1. Zvolenčania mohli odpovedať, no Škvaridlo pred Lacom dvakrát neuspel. Hostia boli dôraznejší, domáci útočnejší a Petrík v banskobystrickej bránke sa na nedostatok práce nemohol sťažovať.
V tretej tretine sa hral najlepší hokej s gólovým korením. Do vedenia išli hostia, po vyhratom buly Sabola skóroval spoza pravého kruhu Jánoš. O minútu neskôr sa dostal do samostatného nájazdu Bulík, ktorý ho využil a bolo 1:3. Domáci však zdvihli hlavu, ešte predtým nevyužil sólo Jánoš, a Vrbata sa nepresadil pred Petríkom. Zvolenčanom to vyšlo až 46. min, keď prihrávku spoza bránky zužitkoval z prvej a efektne L. Čierny - 2:3. O dve minúty neskôr sa presadil po peknej prihrávke Kloudu tiež spoza bránky pred Petríkom Chovan, ktorý vyrovnal do odkrytej svätyne. V závere mali ešte na hokejkách šance domáci Markovič a Dubec, no stav sa nemenil. V predĺžení nevyužili Zvolenčania presilovku štyroch na troch, a tak sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. Jánoš a Hvila mierili do žŕdky, no blafák vyšiel Tománkovi, ktorý rozhodol o dvoch bodoch pre Banskú Bystricu.

NEDEĽA
SkiPark MHK Kežmarok - HC Košice 1:2
(1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Šechný (P. Segľa) - 5. S. Gron (Jenčík), 50. Rudolf Huna (S. Gron)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: R. Gavalier (Kežmarok) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Kalina, Tornay, 1040 divákov

Hneď v úvode mali Kežmarčania možnosť hrať presilovku. Tú v 2. min šikovnou strelou zužitkoval Šechný - 1:0. O poldruha minúty sa radovali aj favorizovaní hostia, keď hrubú chybu domácej obrany potrestal Gron. V ďalšom priebehu prvej tretiny boli diváci svedkami viacerých nepresností, ale aj sľubných šancí. Najbližšie ku gólu mal domáci kapitán Fedor, ktorý nezasunul puk do prázdnej bránky a hosťujúci Kmiť, ten sa nepresadil zoči-voči gólmanovi Klempovi. V prvej polovici druhej časti hry mali dvakrát početnú výhodu Košičania a raz domáci, no ani jedno mužstvo neskórovalo a stav sa nemenil. Festival vylúčení pokračoval aj v druhej polovici tretiny. Kežmarčania nevyužili ani krátku presilovku o dvoch hráčov, hoci sa Klempa musel poriadne obracať. Hostia aj v záverečnej 20-minútovke pokračovali v dobýjaní kežmarskej bránky. Strelecky sa im nedarilo presadiť až do 50. min, keď puk do siete dostal Rudolf Huna - 1:2. V ďalších minútach skúsení košickí hráči s prehľadom kontrolovali tesný náskok a nedovolili "jastrabom" vyrovnať ani v záverečnej power-play. Kežmarok si tak zaknihoval 14. prehru za sebou.

HK Ardo Nitra - MHC Martin 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 8. Gálik (Hranáč), 32. T. Chrenko (Rais, Čaládi), 63. H. Ručkay (Čunderlík) - 14. M. Macho (L. Říha, Vantroba), 32. M. Macho (L. Havel, Drgoň)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: M. Macho (Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Müllner, P. Šefčík, 2210 divákov

Domáci nastúpili proti tímu z hornej polovice tabuľky odhodlane a po sérii šancí a odrazených pukoch pred Lakosilom sa ujali v 8. min vedenia, keď v neprehľadnej situácii dorazil puk do bránky hostí Gálik - 1:0. V 14. min bolo vyrovnané, keď sa Macho dostal do brejku a po samostatnom úniku prekonal Púša. V 18. min prišla zaujímavá situácia. Lakosil rozohral puk až na ochrannú sieť, dve minúty však nedostal, no krátko na to sa po vykázaní z vhadzovania zahnal Martinčan Macho hokejkou po rozhodcovi a dostal osobný trest na 10 minút. V polovici druhej tretiny Török v úniku dvoch na jedného posunul Appelovi, no Púš bol na mieste. V 32. min vystrelil mladý obranca Nitry Rais od modrej čiary a puk sa po teči T. Chrenka dostal za Lakosilov chrbát - 2:1. O 28 sekúnd prišla okamžitá odpoveď hostí, keď sa Macho presadil cez obranu Nitry a strelou spomedzi kruhov druhýkrát v zápase prestrelil Púša. V 36. min mohli ísť hostia do vedenia, no po Dorničovej prihrávke spoza bránky trafil Török len do Púša. Domáci začali v tretej časti hry ofenzívnejšie, Gálik dostal z rohu klziska ideálnu prihrávku medzi kruhy, ale tvrdo vystrelil iba do Lakosila. Do konca tretej tretiny sa nerozhodlo, a tak prišlo na rad predĺženie. V ňom strelil víťazný gól Nitran H. Ručkay - 3:2.

HK Orange "20" - MsHK Garmin Žilina 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 12. Hrivík (Uhnák), 14. Mertel (Deyl, A. Bezák), 22. Mertel (Molnár) - 7. Sivák (Hriňa, I. Droppa), 33. Hriňa (I. Droppa)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 47. Štajnoch (HK Orange "20") na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Novák, Stano, 617 divákov

V 7. min počas presilovej hry po peknej kombinácii zneškodnil Andreanin strelu hosťujúceho Siváka, no o pár sekúnd neskôr úspešne tečoval Hriňovu strelu - 0:1. V 12. min Uhnák zachytil žilinskú rozohrávku, prihral Hrivíkovi a ten elegantným blafákom prekonal Přikryla - 1:1. O dve minúty neskôr sa slovenská dvadsiatka ujala vedenia, keď Mertel tečoval Deylovu strelu v presilovke - 2:1. Hneď v úvode druhej tretiny sa naskytla domácim možnosť presilovky o dvoch hráčov, ktorú využil strelou od modrej čiary kapitán Mertel a vyhnal Přikryla z bránky - 3:1. V 33. min znížil na rozdiel jediného gólu Hriňa. V 45. min nevyužil ponúknutú šancu na zvýšenie skóre Rusnák, striedajúci gólman hostí Ševela však bol pozorný. V závere tím SR "20" odolal tlaku Žiliny a pripísal si tretie víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 40. Ďuriš (Bobček, Valčák), 46. T. Radulay (Paroulek, Lintner), 50. Lelenas (V. Nemec, P. Mikuš) - 22. Lažo (Vaic, Sersen), 26. Kukumberg (Hujsa, Pavlas), 29. Hujsa (Uram), rozh. sam. nájazd premenil Lažo
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, T. Orolin, 5190 divákov

Úradujúci majster sa v Trenčíne prvýkrát predstavil bez trénera Zdena Cígera, mužstvo viedol Róbert Pukalovič. Svižný hokej v úvodnej dvadsaťminútovke nepriniesol príliš veľa gólových šancí, ale bolo sa na čo pozerať. Baček v 14. min nastrelil žrď trenčianskej bránky a Kropáč na odrazený puk nedočiahol. Už v úvodnej minúte druhej tretiny našiel v presilovej hre Pavlas krížnou prihrávkou Hujsu, ale ten puk nespracoval. Už po naskočení vylúčeného Homera dotlačil vyrazený puk do trenčianskej bránky Lažo a otvoril tak skóre zápasu. O chvíľu na to vystihol zlú rozohrávku domácich Pavlas, posunul puk na Hujsu a ten predložil gólovú prihrávku Kukumbergovi - 0:2. Z druhej tretiny neuplynula ani jej polovica a Slovan už viedol rozdielom troch gólov, keď Uram nabil Hujsovi. V polovici stretnutia hral Trenčín takmer minútu presilovku o dvoch hráčov, no takmer zahrmelo na druhej strane. Šiffalovič po naskočení na ľad išiel sám na domáceho gólmana, ale ten dobre vykorčuľoval. Zaskočená Dukla sa nedostávala príliš do šancí a pokiaľ si nejakú vypracovala, neskórovala ani z bránkoviska. V záverečnej minúte druhého dejstva napokon uspel po teči Ďuriš - 1:3. Trenčanom gól pomohol, v záverečnej časti stretnutia bratislavského súpera zatlačili pred ich gólmana Konráda. V 46. min prepustil Paroulek puk Radulayovi a ten spoza kruhov prestrelil Konráda - 2:3. O štyri min neskôr priťukol Nemec Lelenasovi a ten vyrovnal. Slovan mohol strhnúť víťazstvo na svoju stranu ešte v riadnom hracom čase, ale Kukumberg individuálnu akciu nedotiahol do konca. Bratislavčania hrali v úvode predĺženia 62 sekúnd presilovku 4:3, ale Dukla sa ubránila a o víťazovi tak rozhodli až samostatné nájazdy a gól hosťujúceho Laža v 5. sérií.

HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 17. R. Hartmann (Pálffy), 43. R. Hartmann (J. Mikúš, Beňa), rozh. sam. nájazd R. Hartmann - 22. Marcel Haščák (Skokan, Fabian), 32. Jarolín (M. Lukáč, Bartánus)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, Tvrdoň, 2665 divákov

Stretnutie sa začalo spomienkou na bývalého hráča HK 36 a slovenského reprezentanta Richarda Rampáčka, ktorý pred šiestimi rokmi tragicky zahynul. Od úvodných minút bol na ľade úplne iný Poprad ako na začiatku súťaže. Jeho hráči dobre korčuľovali a nedovoľovali domácim presadzovať sa vo vlastnom obrannom pásme. Predovšetkým pasáž od 6. do 13. min patrila hosťom, keď mali možnosť skórovať počas sérii presilových hier. Domáci sa ubránili a začali získavať miernu prevahu, k čomu im dopomohli aj Popradčania svojimi vylúčeniami. V 17. min jednu z presiloviek využil Hartmann, keď krátko predtým hlavný rozhodca Baluška gól Školiakovi pre údajné skoršie vniknutie hráča do bránkoviska neuznal. Diváci, ktorí sa zdržali dlhšie počas prvej prestávky v bufete, nevideli rýchly vyrovnávajúci gól hostí z hokejky Marcela Haščáka. Hráči Popradu dostali krídla a získali prehľad nad dianím na ľade. Ondrejka podržal domácich pri šanciach Rataja, Haščáka a Jarolína. Hostí nevyviedla z miery ani presilová hra Skaličanov, keď mužstvo podržal Šimonovič. Krátko po naskočení Haščáka na ľad skórovali druhýkrát. Gól strelil Skaličan vo farbách Popradu Jarolín - 1:2. Do konca tretiny mali šance aj domáci, ale Pálffy, dvakrát Hartmann i Školiak stroskotali na dobre chytajúcom Šimonovičovi.
Počas tretej tretiny sa hral vyrovnaný hokej, keď súperi mysleli predovšetkým na obranu. V 43. min po kombinácii prvej skalickej päťky vsietil svoj druhý gól v zápase Hartmann - 2:2. Hostia inšpirovaní vývojom zápasu neustále hrozili rýchlymi protiútokmi. V 51. min mal obrovskú šancu obranca Popradu Kasík, keď sa po naskočení z trestnej lavice rútil na Ondrejku, no minul domácu bránku. Keď sa v ďalšom priebehu tretiny gólom neskončili šance Lapšanského a domáceho J. Mikúša, muselo sa predlžovať.
Predĺženie zmenu v skóre neprinieslo, a tak na rad prišli samostatné nájazdy. V nich boli šťastnejší domáci hráči, keď dva body zabezpečil Skalici svojím tretím gólom v zápase Richard Hartmann.

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009 po nedeľňajších zápasoch 16. kola:

SR "20" 15 3 0 0 0 0 12 28:70 9

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).