30. novembra 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 24. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SOBOTA: HC´05 Banská Bystrica - HC Košice 5:1 (1:0, 1:1, 3:0) Góly: 3. Igor Majeský (Ľ. Sabol, ...

SOBOTA:

HC´05 Banská Bystrica - HC Košice 5:1
(1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 3. Igor Majeský (Ľ. Sabol, Paľov), 25. Bulík (Pardavý), 45. Ľ. Sabol (Brumerčík), 45. Tománek (Bulík, Pardavý), 51. Češík (Ižvolt, Škvaridlo) - 34. Húževka (Kmiť, Šimurda)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Horínek, M. Orolin, 2430 divákov

Domáci začali duel vo veľkom štýle. Nevyužili síce presilovku o dvoch hráčov, no hneď po tom ako nastúpil na ľad druhý vylúčený Tabaček sa predsa len presadili. Po prihrávke Sabola sa k puku dostal Majeský a z troch metrov a prestrelil Lipovského - 1:0. Banskobystričania mohli zvýšiť v 8. min, ale Ižvolt vo vyloženej šanci nespracoval puk. V 9. min nevyužil v oslabení brejk Majeský a potom v 10. min neuspel ani Češík. V 15. min Šimurda prekvapil strelou do žrde, o minútu neskôr sa nepresadil pred Petríkom Húževka. Domáci zvýšili vedenie až v druhej tretine, keď v 25. min prešiel po pravej strane Bulík, dostal sa až pred Lipovského a v páde ho prekonal - 2:0. Domáci mohli ísť do trojgólového vedenia ak by Majeský pretavil sólo v oslabení do gólovej podoby. V polovici zápasu sa na opačnej strane nepresadil Gron, no šancu mal opäť aj domáci Majeský. Hostia znížili v 34. min. Spätnú prihrávku poslal spoza bránky Kmiť a Húževka bez prípravy po ľade prekonal Petríka. Domáci potom viackrát pohrozili, no Lipovského neprekonali Tománek, Pardavý a Sabol. V III. tretine jednoznačne na ľade dominovali domáci hokejisti. Na 3:1 zvyšoval v 45. min Sabol, keď dorážal puk po strele Brumerčíka. O 55 sekúnd neskôr strieľal Bulík a tentoraz vyrazený puk od brankára Lipovského poslal do bránky Tománek. O pár sekúnd na to mohol skórovať Jánoš, no jeho sólo nebolo úspešné, pretože puk skončil na konštrukcii košickej bránky. Prevahu dokumentoval domáci v 51. min Češík, keď ťažil z perfektnej práce Škvaridla a z prihrávky Ižvolta. Záver zápasu sa už iba dohrával za podpory divákov.

NEDEĽA
MHk 32 Liptovský Mikuláš - SkiPark MHK Kežmarok 2:0
(0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 30. Kriška (Kumstát, Falter), 38. D. Rehák (Richard Huna, Kriška)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Valach, Gašparík, 2140 divákov

Úvodné dejstvo malého podtatranského derby nestálo za veľa. Mikulášske publikum sa nudilo. Ako-tak sa v presilovkách zastreľoval Cibuľa. Od začiatku druhej tretiny mal predsa len o niečo viac práce brankár hostí Budai. Skóre sa prvýkrát menilo takmer presne v polovici duelu. Domácu akciu naštartoval brankár Falter a skóroval aktívny Kriška - 1:0. Liptáci mali ideálnu šancu na zvýšenie svojho náskoku v 36. min. Brincko zahákoval hráča MHk 32, ktorý bol vo vyloženej pozícii, ale Kriška namieril z trestného strieľania nepresne. V 38. min bolo už 2:0. Rehákovo nahodenie preniklo do Budaiovej svätyne. Hostia vstúpili do tretej tretiny so sympatickou snahou o zvrat, ale pozorná defenzíva Liptákov im nič nedovolila. Všetky útočné pokusy kežmarských jastrabov stroskotávali na útočnej modrej. Pár pukov, ktoré prenikli až k domácej bránke, s prehľadom likvidoval gólman Falter. Ten si už druhý zápas v rade udržal neprestrielnosť. Mikulášania si pripísali povinné tri body a zaokrúhlili svoje konto na úctyhodných 60 bodov.

HK Aquacity ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 44. Fabian (Rataj, A. Kroták) - 6. V. Nemec (Valčák), 7. Bobček (Ľ. Hurtaj, Čacho), 60. P. Mikuš (V. Nemec, Valčák)
Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - M. Grečko, Kalina, 1915 divákov

V úvode stretnutia zaskočili vojaci svojho súpera dvoma zlepenými gólmi. Najskôr v 6. minúte tečoval Nemec Fatykov projektil a o necelú minútu neskôr sa po chybnej rozohrávke Procházku dostal k puku Hurtaj, ktorého prihrávku premenil na úspešnú strelu Bobček - 0:2. Dvojgólové vedenie prinieslo do radov Trenčanov pohodu, zatiaľ čo sa domáci intenzívne snažili o zmazanie manka. Akcie Popradu však boli častokrát uponáhľané, nepresné a kŕčovité, čo bolo znásobené pozornou defenzívou Dukly. Domácich z herného trápenia vykúpil až gól Fabiana v 44. min, keď zblízka zakončil presilovkovú kombináciu. Popradčania zvýšili tlak a v 54. min boli blízko vyrovnaniu, keď Lukáč zblízka nezasunul puk do poloprázdnej bránky. Počas záverečnej power-play domácich rozhodol o víťazstve Trenčína P. Mikuš.

HK 36 Skalica - HK Ardo Nitra 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Góly: 3. M. Ivičič (Pálffy, T. Višňovský), 4. Pašek (R. Školiak, Pálffy), 9. T. Višňovský (Pálffy), 24. R. Hartmann (Pálffy, J. Mikúš), 34. Pálffy (J. Mikúš), 44. Pálffy (R. Hartmann, J. Mikúš), 52. R. Hartmann (J. Mikúš, Hranáč) - 30. H. Ručkay (Ľ. Pištek, Gálik)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Tvrdoň, Jankovič, 2647 divákov

V úvode zápasu hostia svojou nedisciplinovanosťou, keď v priebehu prvých ôsmich minút sedeli štyria na trestnej lavici, pomohli Skaličanom k pohodlnému vedeniu. Trikrát sa presadila druhá presilovková formácia domácich. Dvoma prihrávkami sa blysol najproduktívnejší hráč extraligy Žigmund Pálffy. V 12. min hrali hostia 107-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale poriadne neohrozili brankára Rybára. Do konca prvej tretiny sa skóre už nezmenilo. Začiatok druhej časti hry vyznel herne pre Skalicu. V 24. min po dvoch šanciach Pálffyho trafil do čierneho R. Hartmann. O malú chvíľu sa predviedol krásnym sólom Mikušovič, no stroskotal na Faltovi. V polovici stretnutia Nitrania znížili zásluhou Ručkaya, ktorý využil prečíslenie skalickej obrany. O tri minúty opäť neuspel v nájazde Mikušovič. Ako na to, všetkým ukázal Pálffy, keď chladnokrvne zakončil svoje sólo. Na konci tretiny hrali hostia presilovku tak zle, že im opäť ušiel Pálffy, ale zakončenie medzi betóny mu vystihol hosťujúci gólman. Tretiu časť začali hostia presilovou hrou, najväčšiu šancu v nej mal Kmeč, no Rybár zasiahol včas. Ako sa baviť hokejom, predviedol prvý skalický útok, keď jeho biliardovú akciu zakončil Pálffy do prázdnej bránky. V polovici tretiny sa domácim naskytla možnosť hrať dve presilovky v krátkom slede a druhú z nich využil R. Hartmann. Do konca zápasu predvádzali hráči v zeleno-bielych dresoch hokej plný kombinácií a hravosti, ktorým zabávali divákov. Najviac vynikal najlepší hráč zápasu šesťbodový Pálffy.

HK Orange "20" - HKm Zvolen 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 31. Mertel (O. Rusnák, Štajnoch) - 8. Pavliš (Dlouhý, Cebák), 50. Klouda (Hvila)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Štajnoch (Orange "20") na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bundil, Stano, 602 divákov

V 8. min Pavliš dostal prihrávku cez celé stredné pásmo od Dlouhého a zakončil samostatný nájazd do pravého horného rohu 0:1. V 10. min Bezák zachytil prihrávku Zvolenčanov, išiel sám na Laca a jeho blafák skončil na žrdi. Hneď po zmene strán najprv Laco vyrazil Rusnákovu strelu, na dorážku Mertela však bol krátky – 1:1. V 27. min išiel po návrate z trestnej lavice sám na Laca Vyletelka, no stav zostal nezmenený. V 43. min Ďaloga prešiel celé klzisko, Laco puk vyrazil a Kopeckého dorážka skončila na ochrannom site. V 50. min Cebák zachytil vyhodenie domácich, prihral Hvilovi, ten posunul na Kloudu a puk skončil v Kotvanovej sieti - 1:2. Hneď po góle si "dvadsiatka" vypracovala niekoľko vyložených šancí avšak bez streleckého úspechu. Skóre sa už nezmenilo a Zvolen si z Púchova odváža tri body.

MsHK Garmin Žilina - Slovan Bratislava 2:3 po samost. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 17. Tvrdek (Javín), 26. Sivák (Jabrocký) - 36. Hujsa (Kuľha, Hruška), 59. Kukumberg (Uram, Döme), rozhodujúci sam. nájazd Kuľha
Vylúčení 9:9, navyše: Hlavačka na 5+DKZ za napadnutie, presilovky 1:1, oslabenia 0:0 , rozhodovali: Kubuš - Gajan, Snášel, 2650 divákov

V úvode stretnutia sa hralo obojstranne rýchlo. Strelecky však mali navrch hostia. Prvú gólovú šancu však mal domáci Kontšek, ktorý sám korčuloval na Hoviho, ale mieril iba do jeho betónov. V 11. min bol po nebezpečnom faule na Kokavca na 5 minút a následne do konca zápasu vylúčený hosťujúci Hlavačka. Domáci však početnú prevahu nevyužili. Podarilo sa im to až v 17. min pri vylúčení Hrušku, keď Tvrdek prestrelil Hoviho (1:0). Do druhej časti stretnutia tréner Pukalovič preskupil zloženie formácií Slovana, avšak boli to Žilinčania, ktorí v 26. min zásluhou Siváka vsietili druhý gól, keď ho obrana belasých nechala samého pred svojím gólmanom (2:0). V ďalších minútach boli vylúčení na jednej aj druhej strane viacerí hráči. Slovan dokonca nevyužil ani dvojnásobnú početnú prevahu. Pri vylúčení Tvrdeka prekonal Hujsa v 36 min. strelou švihom dobre chytajúceho Láníčka (2:1). V úvode tretej tretiny mali Bratislavčania opäť početnú prevahu piatich proti trom, ale opäť ju nevyužili. Domáci zrýchlili hru, no prípežitosti Siváka a Jabrockého zostali nevyužité. Potom nasledovala opäť séria vylúčení na jednej aj druhej strane, no ani jeden z tímov ich nedokázal potrestať. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa skončí tesným víťazstvom domácich, naskočila na ľad tretia formácia hostí a založila rýchly protiútok a Kukumberg prekonal Láníčka. V predĺžení sa stav nezmenil a nasledovali samostatné nájazdy, kde boli úspešnejší hostia. Rozhodujúci nájazd premenil Kuľha.

ZJ. LYŽOVANIE-SP: Záhrobskej premiéra na najvyššom stupni