07. decembra 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 34. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SOBOTA: HK Aquacity ŠKP Poprad - MHC Martin 5:3 (1:0, 2:2, 2:1) Gól: 8. Piatak (Holečko, Martin Segľa), ...

BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 34. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009:

SOBOTA:
HK Aquacity ŠKP Poprad - MHC Martin 5:3
(1:0, 2:2, 2:1)
Gól: 8. Piatak (Holečko, Martin Segľa), 23. Marcel Haščák (Skokan, Kolusz), 24. Buc (Rataj, A. Kroták), 52. A. Kroták (Rataj, Buc), 59. Jarolín (M. Lukáč) - 27. Appel (M. Macho), 33. J. Polák (Appel), 59. Škumát (Themár, Babka)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Šimonovič (Poprad) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Sorakangas (Fín.) - Horínek, Tvrdoň, 983 divákov

Prvá vážnejšia šanca televíznej predohrávky 34. kola sa hneď skončila gólom z hokejky Piataka, ktorý v 8. minúte poslal Podtatrancov do vedenia. O minútu mohol zvýšiť Bartánus, ktorý však nezužitkoval dobrú kombináciu druhého útoku domácich. Na ľade sa v prvej časti viac bojovalo ako hralo, hokejovej krásy diváci veľa nevideli. Hostia hrozili, no Šimonovič ich strelecké pokusy likvidoval. V 17. minúte sa zaskvel martinský gólman Lakosil, ktorý zneškodnil štiplavý pokus Krotáka.
V úvode druhej dvadsaťminútovky prišla gólová smršť Popradčanov, ktorí v priebehu 66 sekúnd gólmi Haščáka a Buca vyhnali Lakosila z bránky - 3:0. Hostia sa dostali späť do zápasu po tom, ako domáci bek Procházka váhal s rozohrávkou dovtedy, kým mu Macho nevzal puk a Appel už dorazil puk za Šimonoviča - 3:1. V polovici zápasu sa v dobrej pozícii ocitol Poliak Kolusz, no s Dzubinom si už neporadil. Martin znížil kontroverzným gólom po Polákovom nahodení, domáci totiž vehementne upozorňovali rozhodcovskú štvoricu o posunutí Šimonovičovej bránky - no neúspešne.
Dobrú príležitosť na zvýšenie skóre mal v 45. minúte Bartánus, ale v koncovke neuspel. Šachová partia pokračovala i naďalej a každá chyba mohla rozhodnúť. V 52. minúte sa misky váh výrazne naklonili na stranu domácich. V presilovke hostí vyzvŕtal Buc, aby Rataj namazal voľnému Krotákovi, ktorý nedal Dzubinovi šancu - 4:2. Záverečné presné zásahy Jarolína a Škumáta znamenali už len kozmetickú úpravu skóre.

NEDEĽA
HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 5:3
(2:1, 0:1, 3:1)
Góly: 6. Pálffy (J. Mikúš, R. Hartmann), 11. J. Mikúš (R. Hartmann, Pálffy), 42. R. Hartmann (J. Mikúš, Pálffy), 51. D. Pašek (Kutálek, Ďurák), 56. R. Hartmann - 14. Kuľha (Hujsa, Lipiansky), 28. Uram (Döme, Srdínko), 55. Lipiansky (M. Hruška)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Šefčík, Stano, 3510 divákov

Domáci sa pustili do slovanistov bez rešpektu. Hostia sa dostávali do tempa pomalšie a svoju prvú vážnejšiu šancu mali až v 14. min, no tá sa skončila gólom, keď sa v presilovej hre presadil Kuľha. To však stačilo len na skorigovanie výsledku, lebo pred ním boli strelecky úspešní v presilovej hre Pálffy a po peknej kombinácii prvého útoku aj Juraj Mikúš. Kuľha si mohol dopriať gólové repete, ale v 16. min neprekonal Ondrejku v domácej bránke z trestného strieľania nariadeného za faul Ďuráka na Vaica pri hre štyroch na štyroch. Druhú tretinu začali hráči Slovana sériou presilových hier, ktoré nedokázali využiť a to mali k dispozíciu aj 55-sekundovú výhodu o dvoch hráčov. Na druhej strane hrozil Višňovský, no po jeho presnom zakončení zachránila Konráda horná žŕdka. V 28. min si Uram vykorčuľoval spoza bránky a strelou do ľavého horného rohu vyrovnal na 2:2. V polovici zápasu jeden z divákov požiadal prostredníctvom obrazovky na kocke svoju vyvolenú o ruku.
Slovan aj vďaka vylúčeniam domácich hráčov získal nad zápasom kontrolu. Skaličania sa z prevahy hostí dokázali ako-tak vymaniť iba pri vylúčení Hrušku a na konci tretiny pri početnej výhode o dvoch hráčov.
Skaličania začali tretiu časť hry 18-sekúnd trvajúcou dvojnásobnou presilovkou, no gól dali až v následnej výhode o jedného hráča. Úspešným strelcom bol Hartmann. Snahu slovanistov o vyrovnanie pribrzdil faul Laža. V následnej presilovej hre mali po góle volajúce šance Hartmann, Gula a Ivičič, no vedenie o dva góly zariadil až po naskočení vylúčeného Bratislavčana na ľad Pašek, ktorého nádherne spoza bránky uvoľnil Kutálek. V 55. min zdramatizoval stretnutie Lipiansky, ktorý strelou pod vyrážačku Ondrejku zakončil svoju individuálnu akciu. O necelú minútu zaúradoval Hartmann, keď Konráda, ktorý čakal prihrávku na Pálffyho, prekvapil strelou medzi betóny. Domáci si za bojovný výkon podporený výborným Ondrejkom víťazstvo zaslúžili.

HKm Zvolen - SkiPark MHK Kežmarok 10:1 (4:0, 4:1, 2:0)
Góly: 7. T. Tatar, 11. Cebák (Hvila, D. Vrbata), 13. Jurík (Dlouhý, T. Tatar), 17. Dlouhý (Hvila, Klouda), 26. Lelkeš (D. Vrbata, Cebák), 30. Dubec (F. Turek), 37. Hvila (Klouda, M. Chovan), 40. Hvila (M. Chovan, Klouda), 48. D. Vrbata (J. Malinský, Lelkeš), 49. Markovič (T. Tatar) - 34. M. Droppa (M. Žemba, Fedor)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Šechný (Kežmarok) na 2 x 10 min + DKZ za nešport. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P.Grečko - Gajan, M.Grečko, 1100 divákov

Kežmarčania vstúpili do zápasu veľmi zle, domáci sa už od úvodných minút dostali do tlaku a prvú tretinu vyhrali presvedčivo 4:0. Hostia hrozili iba v presilovkách, ich strely od modrej či z kruhov domáci brankár Laco kryl a za seba pustil puk iba v druhej tretine po strele Droppu. Presadzovali sa domáci hráči - v 7. min Tatar otvoril skóre, keď vystrelil na Klempu a po dobiedzaní napokon dostal puk za chrbát gólmana hostí. V 11. min ťažili Zvolenčania z presilovky - Hvila poslal puk od pravej žrdi k ľavej Cebákovi, ktorý sa nemýlil. V 13. min našiel pri hre 4 proti 4 Tatar za kruhmi Dlouhého, ktorého strelu tečoval Jurík. Štvrtý gól pridali domáci v 17. min v presilovke - po prihrávke Hvilu od modrej napriahol Dlouhý a vyhnal Klempu z bránky.
V druhej tretine najprv zaujal odchod Šechného z ľadu pre nešportové správanie a slovnú výmenu s rozhodcom Petrom Grečkom, no potom sa opäť musel zapotiť aj druhý kežmarský gólman v bránke - Budai. Prvýkrát kapituloval v 26. min, keď Lelkeš tečoval puk po Vrbatovej prihrávke a v 30. min ho prekonal z medzikružia Dubec - 6:0. Hostia znížili v presilovke - strela Droppu od modrej bola presná i razantná. No v 37. min sa presadil aj najlepší domáci strelec Hvila, ktorý mieril presne k ľavej žrdi a o dve minúty neskôr pridal aj ďalší gól zblízka po peknej kombinačnej akcii celého útoku - 8:1.
V tretej tretine to už bola iba exhibícia domácich hráčov s druhým brankárom Škrečkom, priestor dostali mladší hráči. Zvolen najprv zvýšil v presilovke Vrbatom, ktorý tečoval Malinského strelu od modrej čiary a o minútu neskôr upravil na vytúžených 10:1 Markovič, ktorý zblízka prekonal ležiaceho Budaia. Kežmarčania sa nepresadili a zo Zvolena odchádzajú s hanbou.

MsHK Garmin Žilina - HC´05 Banská Bystrica 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Góly: 11. Tvrdek (Jabrocký, Javín), 17. Sivák (Kontšek, Hriňa), 27. Hajnik (Škoda), 58. Škoda (Horák) - 23. Ižvolt (Škvaridlo), 24. Jánoš (Ľ. Sabol), 53. Bulík (Pardavý, Tománek),
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Tornay, T. Orolin, 1490 divákov

Zápas začal v priemernom tempe. Domáci mali dvojnásobnú prevahu, ale okrem delovky Ivana Droppu v 2. min si nevytvorili viac streleckých príležitostí. V 10. min prvá útočná formácia Žiliny rozkrútila pred Petríkom pekný kolotoč a Tvrdek z pravej strany po prvý raz prekonal hosťujúceho gólmana. Bystričania odpovedali nebezpečnou strelou Vebera v 12. min, ale Lániček bol proti. V 16. min išiel na trestnú lavicu Tománek a vzápätí Koložváry a domáci hru štyroch proti štyrom využili na vsietenie druhého gólu, keď svoje sólo prekrásne zakončil Sivák. Úvod druhej tretiny bol tiež ospalý. Žilinčanov však rýchlo prebrali dva góly, ktoré inkasovali v priebehu 51 sekúnd. Najskôr Ižvolt využil zaváhanie domácej obrany a potom sa presadil skúsený Jánoš. Gól padol pri signalizovanom treste žilinského hráča. Podobne tomu bolo aj v 27. min, keď bol vylúčený M. Babic a pri ďalšom signalizovanom treste domáci Hajnik z pár metrov prekonal Petríka. V druhej 10-minútovke tretiny mali obidva tímy viackrát možnosť početnej prevahy, ale ani jednému z nich sa ju nepodarilo využiť. Za zmienku stojí pekný samostatný nájazd domáceho Hajnika v 38. min, ale Petrík jeho strelu kryl. V úvode poslednej časti mali hostia početnú prevahu pri vylúčení Kusovského, ale nevyužili ju. Banskobystričania v snahe vyrovnať pritlačili, ale výsledkom boli len dve strely Bira. O výsledku mohol rozhodnúť v 47. min kapitán Kontšek, ale ten netrafil do prázdnej Petríkovej bránky. Následne hosťujúci Mrena v 50. min v dobrej príležitosti nedosiahol na puk. V 52. min bol vylúčení domáci obranca Ivan Droppa a hostia po 29. sekundách zásluhou ex-Žilinčana Bulíka vyrovnali. V 58. min domáci súpera pritlačili a proti Škodovej delovke spomedzi kruhov bol Petrík bezmocný. V závere sa hralo rýchlo, ale aj nervózne, avšak výsledok 4:3 zostal nezmenený.

HK Ardo Nitra - Dukla Trenčín 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Góly: 28. Čaládi (Výborný, Podstavek), 29. Čaládi (Výborný), 33. H. Ručkay (Čaládi, Poláček), 49. Čaládi (Podstavek, Výborný), 57. Podstavek (Čaládi, Výborný) - 17. T. Radulay (Trochta), 23. J. Mikuš (Marek Haščák), 53. O. Ďuriš (J. Mikuš, Valčák).
Vylúčení: 11:18 na 2 min, navyše: Hurtaj (Trenčín) na 10 min + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - M. Novák, Müllner, 2541 divákov

Šance T. Chrenka aj Trochtu v úvodnej desaťminútovke zostali nevyužité a rovnako aj situácia pred bránkou hostí v 13. min, keď najskôr Podstavkovu strelu vyrazil Kováč tesne mimo bránky a vzápätí zahodil dobrú príležitosť Čaládi. Úvodný gól stretnutia prišiel v 17. min, keď sa po skrumáži pred nitrianskou bránkou dostal puk k Radulayovi, ktorý dokázal presne zakončiť. V úvode druhej tretiny zvýšili hostia na rozdiel dvoch gólov - prvú strelu obrancu Mikuša Falta vyrazil, no na dorážku toho istého hráča nestačil. Potom však prišiel dokonalý obrat v podaní Nitranov, keď v rozpätí šiestich minút strelili tri góly a dostali sa do vedenia. V 28. min počas presilovky prihral po peknej kombinácii Výborný Čaládimu, pre ktorého nebol problém zblízka skórovať. O minútu využili domáci ďalšiu početnú výhodu, keď sa po strele Výborného najlepšie zorientoval Čaládi a vyrovnal. Napokon v 33. min efektne obohral Ručkay obrancu Trenčína a pekným bekhendom pod hornú žŕdku dostal Nitru do vedenia. V 49. min zvýšili domáci na rozdiel dvoch gólov, keď po kombinačnej akcii a prihrávke zakončil do odkrytej bránky 20-ročný útočník Nitry Erik Čaládi a skompletizoval svoj hetrik - 4:2. V 53. min však Trenčania pribrzdili rozbehnutú Nitru, keď využili dvojnásobnú presilovku Ďurišom. O štyri minúty však domáci využili už štvrtú presilovku a Podstavek zvýšil na konečných 5:3.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 10. Heš (Juraj Halaj), 65. Cibuľa (P. Lištiak, Kovář) - 29. Rudolf Huna (z trest. strieľania).
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gašparík, Valach, 2330 divákov

Súboj vedúceho dua mal obojstranne zaujímavý priebeh. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, Falter a jeho náprotivok Lipovský sa určite nenudili. Do vedenia sa ako prví dostali Liptáci - v polovici prvej tretiny sa pohral s košickou obranou domáci kapitán Halaj, naservíroval puk Hešovi a jeho tvrdá strela trhala Lipovského sieť. Liptákov tento gólový úspech povzbudil, častejšie sa dostávali do košického obranného pásma, žiadna z ďalších šancí sa však neujala. Od začiatku druhej časti hry Košičania vystupňovali obrátky a dostávali sa do prečíslení. V 29. min unikajúceho Kmiťa podrazil Kumstát, domáce tribúny búrili nespokojnosťou, ale hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. To Košičan Rudolf Huna s prehľadom premenil - 1:1. Naďalej pokračoval zaujímavý hokej s viacerými dobrými príležitosťami. Útoky sa striedali bleskovo na jednej i druhej strane. Aj záverečné dejstvo ponúklo veľmi príťažlivý hokej. V 46. min podrazil unikajúceho Cibuľu Kmiť, ale sám faulovaný útočník MHk 32 mieril z nariadeného trestného strieľania vedľa. Na košickej strane vynikal obrovskou útočnou chuťou Rudolf Huna, ktorému to na rodnom ľade išlo vynikajúco. Gólmani Lipovský a Falter vyťahovali jeden parádny zákrok za druhým, marili čisté šance, ktoré tak v riadnom hracom čase nepriniesli rozhodnutie. Keď sa už zdalo, že tento úrovňou vynikajúci duel dôjde do samostatných nájazdov, v čase 64:32 min prihral nezištne Lištiak Cibuľovi, ktorý rozjasal tribúny štadióna v Liptovskom Mikuláši.