12. apríla 2009

Súhrn výsledkov víkendových zápasov Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 24. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: SOBOTA: MFK Dubnica - Slovan Bratislava 0:1 (0:0) Gól: 68. ...

BRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových zápasov 24. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy:

SOBOTA:

MFK Dubnica - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 68. Angelovič, ŽK: 50. Marek Kuzma - 50. Serrano, rozhodovali: Hracho - Rendko, Brendza, 3340 divákov

Domáci Dubničania mali proti lídrovi súťaže prirodzenú motiváciu. Aj nasadenie oboch mužstiev od úvodu zodpovedalo významu zápasu. Zaujímavú akciu založil v 8. min Držík, ale jeho kolmicu na Seyeho zastavila obrana Slovana Bratislava. Vzápätí hosťujúci Halenár rozcvičil prízemnou strelou Zajaca. Prvý vážny nájazd "belasých" odvrátila Dubnica v 17. min. V domácom mužstve bezchybne chytal Zajac a pred ním bránili nielen štyria zadáci, ale účinne sa pridávali aj ich spoluhráči. V 27. min Dobrotka centroval na hlavu Masaryka, ten však na loptu tesne nedosiahol. Na druhej strane chytil strelu Tomáša Zápotoku Bičík. O osem minút neskôr sa blysol priamym kopom Ján Kozák. Vzápätí Halenár mieril nad a po ňom Jánošíkom tiesnený Masaryk rozvlnil len bočnú sieť domácej bránky. V 42. min mali hostia blízko k streleniu úvodného gólu: proti Zajacovi postupoval Halenár, ale domáci gólman zneškodnil jeho sólový únik.
Slovan v druhom polčase postupne preraďoval na vyššie obrátky a hra mala dobré tempo. V 60. min nastalo vzrušenie v hľadisku po zákroku Slováka na domáceho Tomáša Zápotoku a všetko sa upokojilo akciou, v ktorej Pleva vystrašil Bičíka. Z protiútoku Chmelík zobral loptu z kopačiek rozbehnutému Meszárošovi a keď na druhej strane Marek Kuzma nepredĺžil na Plevu, k slovu sa dostal Slovan. Na Meszárošov center z ľavej strany po jeho priebojnej individuálnej akcii si nabehol k vzdialenejšej žrdi striedajúci Angelovič a prekonal Zajaca. Hosťom sa viditeľne uľavilo a snaha domácich o vyrovnanie bola

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 0:0
ŽK: 35. Michal Ďuriš, 53. T. Pančík, 90.+ Debnár - 44. K. Kuzma, 61. Dobias, rozhodovali: Hriňák - Laskovský, Bobko, 988 divákov

Iba necelá tisícka divákov si našla cestu na Štiavničky a v prvom polčase videla najmä šance hostí. V 5. min vyzvŕtal Milinkovič na ľavej strane pred šestnástkou Michala Pančíka, prihral loptu do malého vápna okolo Boroša, ale vo vyloženej šanci sa nepresadil Kamil Kuzma. Košičania pohrozili aj v 15. min, a to po pravej strane, keď Ján Novák našiel Viazanka, ktorý dobrou strelou preveril Boroša v domácej bránke. Košičania zostali v útoku a Novák tentoraz posunul loptu vľavo Milinkovičovi, ktorého strela sa skončila na ľavej žrdi. Aktivita východniarov v krídelných priestoroch neutíchala. Na ľavej strane sa snažil Viazanko, ktorý prenikol aj v 20. min, prihral do pokutového územia, loptu netrafil Kuzma, ale dostala sa opäť k Milinkovičovi a Bystričanov podržal výborným zákrokom Boroš. Prvá strela medzi žrde zo strany Dukly prišla v 33. min. Pečovský skúšal šťastie spoza šestnástky - Putnocký bol pozorný. Rovnako si poradil aj s priamym kopom Tomáša Pančíka z 30 m.
Ani po zmene strán sa hostitelia nedostávali do gólových šancí. Strely z diaľky na Putnockého neplatili. Košice sa naďalej spoliehali na rýchle kontry. Do zakončenia sa viackrát dostal Novák, ale obrana Dukly buď pozorne zapracovala alebo sa predviedol brankár Boroš. Najväčšiu šancu v druhom dejstve mali hostia v 65. min, keď Viazanko potiahol loptu po pravej strane, prihral ju Kuzmovi na šestnástku a s jeho strelou mal Boroš problémy. Dukla sa vpredu nedokázala presadiť. Naopak, v nadstavenom čase mohol rozhodnúť striedajúci Janič zo štandardnej situácie zo 17 m, ale mieril vedľa.

DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Trnava 1:4 (1:1)
Góly: 27. Parvin (z 11 m) - 43. Ľ. Hanzel, 53. Jelenkovič, 73. M. Hruška, 89. Filipovič, ŽK: 75. Abena, 82. Boya - 27. Mir. Hrdina, rozhodovali: Horváth - Mókoš, Bóllo, 6100 divákov

V historickom 420. prvoligovom zápase chcel DAC získať svoje 160. víťazstvo v najvyššej súťaži a jubilejné desiate vo vzájomnej bilancii s Trnavou. Hosťujúci Spartak však vkročil do zápasu oveľa útočnejšie a v úvodnej dvadsaťminútovke si urobil z domácej bránky strelnicu. V tej však čaroval Novota, ktorý štyrikrát odvrátil "čistý" gól, keď postupne likvidoval Francovu ďalekonosnú strelu, Procházkov pokus, Hanzelovu nebezpečnú strelu a aj Došekov pokus. DAC odpovedal iba nádherným priamym kopom z 20 metrov Parvinom. Hrdina vyboxoval na roh. V 20. min Procházkov gól po Jelenkovičovom vysunutí neplatil pre postavenie mimo hry. V 27. min nečakane udreli domáci, keď Bajevski po šikovných kľučkách poslal do tutovky v šestnástke Nlenda a toho Hrdina fauloval. Nariadený pokutový kop Parvin chladnokrvne premenil. Keď sa hráči DAC-u už cítili byť v šatni s jednogólovým náskokom, striedajúci Jakubička vybojoval pred šestnástkou loptu, obišiel Gericha a naservíroval do ohňa, kde sa po viacnásobnom zaváhaní domácej obrany najlepšie zorientoval Hanzel a prízemnou strelou vyrovnal na polčasových 1:1.
Po zmene strán sa naplno prejavila najmä lepšia fyzická kondícia a herná istota trnavského mužstva. V 53. min využil Boyovo zaváhanie Jelenkovič a ťažko uveriteľným oblúkom preloboval Novotu. V 70. min mohol z ojedinelého protiútoku domácich vyrovnať Nlend, keď sa po vysunutí Bajevským rútil sám na brankára, ale o milimetre prestrelil. V záverečnej fáze potrestali Trnavčania školácke chyby domácej obrany dvoma gólmi. Najprv Devátý nasadil "jasličky" Cahovi a ideálne prihral Hruškovu, ktorý zblízka zavesil pod brvno. Ako - tak zdramatizovať záver mohol najprv Veledar, pred ním však zaúradoval Drobný a vzápätí Gerichovu hlavičku vyboxoval na roh Hrdina. Z protiútoku striedajúci Filipovič prvým dotykom zvýšil na 4:1 pre Trnavu, keď sólo po zaváhaní Cahu chladnokrvne premenil.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 2:2 (2:1) - stretnutie v prvom polčase na 15 minút prerušili pre hustý dážď
Góly: 4. Josl, 36. Čep - 30. Š. Zošák (z 11 m), 56. Ďubek, ŽK: 7. Katona, 24. M. Baran - 72. Š. Zošák, rozhodovali: Fajčík - T. Somoláni, Košecký, 2650 divákov

Stretnutie sa začalo vydarene pre domáci Tatran. Už v 4. min. vyviezol loptu pred šestnástku súpera Katona, ktorý našiel prihrávkou Josla a jeho tvrdá strela ľavačkou skončila v sieti pri ľavej žrdi Hajdúchovej brány. Na druhej strane kontroval Zošák, ktorého zblokovaná strela ešte aj vytlačená prstami prešovského gólmana obtrela zvonka ľavú žrď. Potom sa nad prešovský štadión prihnala prudká búrka a rozhodca v 22. min na štvrť hodiny zápas prerušil. Hra pokračovala peknou akciou Ružomberčanov, na ktorej konci bol Kukoľ. Lopta od neho smerovala k trom padajúcim prešovským hráčom, po čom hlavný arbiter ukázal na biely bod. Zošák nariadený pokutový kop premenil. Prešovčania kontrovali akciou Belejíka, ktorú však po centri z pravej strany Penksa nedotiahol. Nasledovala prudká strela zo štandardnej situácie práve z kopačky Penksu. Lopta preletela obranou Liptákov a pri vzdialenejšej žrdi najvyššie vyskočil Čep, ktorý ju umiestnil za Hajdúchov chrbát - 2:1. Prešovčania však napokon ani v desiatom zápas v rade nezískali všetky tri body. Znovu doplatili na individuálnu hrubú chybu. Tú vyrobil ich brankár v 56. min po piatom rohovom kope hostí. Pošmykol sa a Ďubek šikovným oblúčikom poslal loptu do siete - 2:2. V dramatickom závere sa neujali dva pokusy domáceho Vršajeviča.

NEDEĽA:

Artmedia Petržalka - MŠK Žilina 0:0
ŽK: 76. Czinege - 55. Pečalka, rozhodovali Olšiak - Palušák, Čiernik, 1020 divákov

Už v 1. minúte sa hostia dostali do gólovej príležitosti. Po rohovom kope Ježa, hlavičku Vomáčku vyhlavičkoval z prázdnej bránky pozične dobre stojaci Petržalčan Struhár. O odpoveď sa prienikmi a strelami pokúšali Sylvestr, Majtán a Czinege a na oboch stranách prevládala snaha o útočný futbal. V 29. minúte preskočil z tribúny na atletický ovál jeden z fanúšikov domácich, k incidentu však nedošlo. O dve minúty neskôr vyrobil chybu v obrane Artmedie Čikoš, ofenzívny žilinský stredopoliar Vladavič ju však nevyužil. Takisto neuspel ani Petržalčan Mráz, ktorého prízemná strela iba tesne minula žrď Pernišovej bránky. V 62. minúte mala k víťazstvu veľmi blízko Artmedia. Po šiestom rohovom kope v podaní Horvátha však hlavičku Struhára do prázdnej bránky takisto hlavou odvrátil Jež. O 10 minút neskôr bombu domáceho Majtána vyrazil Perniš. Žilina prišla o ďalšie dva body v boji o titul, Petržalka ostáva naďalej najlepším mužstvom jari, keď ešte ani raz neokúsila trpkosť prehry.

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 1:0 (0:0)
Gól: 76. Pavelka, ŽK: 67. Tomko - 63. M. Šťastný, rozhodovali Vlk - Ádám, Likavský, 3481

Derby prinieslo v úvode otvorený futbal, už v 4. min Leškov center našiel v pokutovom území Nitrana Ráka, ale z dobrej pozície nemieril presne. Vzápätí domáci útočník Tomko posunul Mackovi, ale ani on neuspel. V 15. min opäť Tomko šikovne uvoľnil Pavelku, ale jeho strelu odvrátil na roh Martin Tóth. Z protiútoku sa po Barčíkovej prihrávke ocitol v stopercentnej šanci Rák, ale domáci gólman Bolek ho vychytal. V 18. min agilný Tomko uvoľnil Tomášeka, ale ten zoči-voči Hroššovi neuspel. V 21. minúte mali Zlaté Moravce dve výborné šance, lenže Tomko z 8 metrov mieril vedľa a potom pred osamoteným Kuračkom zachránil nitriansky brankár Hroššo. Potom sa akoby futbal skončil a až do konca I. polčasu sa už nič významné neudialo.
Po zmene strán začali domáci očakávaným náporom, ale do gólových príležitostí sa dostávali len ťažko. V 54. min Pavlendov center našiel na päťke Pavelku, ale ten v záklone hlavičkoval nad. Skóre sa mohlo meniť v 64. min, keď Kuračka rozohral štandardnú situáciu, Chren poslal loptu do malého vápna, ale Kožiak ani z dvoch metrov Hrošša neprekonal. Následne Pavlenda prenikol do pokutového územia, elegantne posunul na Kožiaka, ale ten z uhla mieril iba do bočnej siete. V 71. min Mackov projektil z dobrých 35 metrov Hroššo s námahou vyrazil iba na rohový kop. Zaslúžené vedenie pre domácich priniesla 76. minúta, keď Pavelka nechytateľnou bombou pod brvno nedal gólmanovi Nitry šancu - 1:0. V hektickom závere si domáci najtesnejšie víťazstvo ustrážili a tak ich nádej na záchranu v Corgoň lige ešte žije.