01. februára 2009

Súhrn výsledkov víkendových zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 3. kola nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009 Skupina o 1. - 6. miesto: SOBOTA MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK ...

BRATISLAVA 1. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových zápasov 3. kola nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009

Skupina o 1. - 6. miesto:
SOBOTA
MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 43. Kumstát - 6. Zálešák (T. Višňovský), 16. Pálffy (J. Mikúš, D. Pašek) 37. J. Mikúš (Pálffy), 60. D. Pašek (Pálffy)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: Halaj, Richard Huna, Kumstát (všetci L. Mikuláš) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, Gašparík, 1850 divákov

Televízna predohrávka tretieho kola nadstavby od začiatku lepšie vychádzala Záhorákom. V šiestej minúte otvoril skóre Zálešák, jeho nevinné krížne polonahodenie-polostrela prekĺzlo do siete. Mikulášania sa po dvoch cenných víťazstvách vo Zvolene a v Trenčíne doma akosi nevedeli dostať do tempa. V 16. minúte zle pri Pálffyho strele vykorčuľoval Falter, ale dobre ho zastúpil obranca Petran. V pokračujúcej útočnej akcii hostí sa najproduktívnejší hráč extraligy predsa len presadil (0:2). Skaličania jasne si vedomí náskoku kontrolovali priebeh hry aj v druhom dejstve. Na ľad sa dostala prílišná nervozita, z ktorej pramenili vylúčenia na obidvoch stranách a hra sa rozkúskovala. V 37. minúte Pálffy s Mikúšom zužitkovali presilovku, keď presne trafil druhý menovaný - 0:3. Liptáci začali záverečnú tretinu dvojnásobnou presilovkou piatich proti trom. Nedokázali ju využiť, ale vzápätí obranca Kumstát nekompromisne prestrelil Rybára. Mikulášania zacítili šancu na zvrat, tlačili sa do útoku, no nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie šance. V závere im nevyšiel ani risk v podobe hry bez brankára, keď 27 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil prvú tohtosezónnu výhru Záhorákov nad Liptákmi po Pálffyho akcii Pašek - 1:4.

NEDEĽA
Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:1 (0:1, 1:0, 4:0)
Góly: 38. Uram (Kukumberg, Vaic), 42. Kukumberg (Devečka, Martin Výborný), 48. Kropáč (Kotaška, Hujsa), 52. Kropáč (Vaic, Lažo), 58. Kropáč (Vaic, Lažo) - 18. Kútny (Marek Haščák, Radulay)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország - Mášik, Stano, 4785 divákov

V zápase, v ktorom sa do zostavy domácich vrátil po zranení Kuľha, prvýkrát sa predstavil navrátilec Pištek a do brány hostí sa po dvoch týždňoch vrátil Hála, sa v prvej tretine odohrali len dva zaujímavé momenty. V 9. min zvonilo brvno Hoviho brány po prieniku a tvrdej strele Trenčana Trefného. V 18. min vybojoval opäť za bránkou Slovana puk Kútny a zozadu ho dokázal zasunúť medzi žŕdku a Hoviho betón - 0:1. Domáci sa dostávali do tlaku len počas svojich presiloviek. Pri jednej z nich korčuľoval v 24. min sám na Hálu Lipiansky, ale nedokázal prestreliť trenčianskeho gólmana. O 20 sekúnd v tej istej presilovke zabránil Vaicovej gólovej strele preniknúť do bránky cloniaci Uram. V 27. min mali obrovskú šancu na zvýšenie náskoku hostia, keď 7 sekúnd po vylúčení Kuľhu vyhodil puk za mantinel brankár Slovana Hovi. V nasledovnej 113-sekundovej presilovke o dvoch hráčov však dokázali hostia vyprodukovať len dve strely od modrej čiary na bránku fínskeho gólmana. V 38. min, v čase, keď sa vra
cal na ľad vylúčený Trenčan Fatyka, nakorčuľoval s pukom z rohu pred bránu Uram a prepasíroval ho popod padajúceho Hálu - 1:1. V 42. min flegmaticky hrajúcich Trenčanov pri ich vlastnej presilovke vyškolil po úniku a presnej delovke z pravého krídla Kukumberg - 2:1. O šesť minút domáci konečne využili presilovú hru, keď po peknej akcii na jeden dotyk po ose Hujsa - Kotaška zasunul puk do úplne odkrytej trenčianskej brány Kropáč - 3:1. Ten si po neuveriteľnom chaose v obrane zdeptaných hostí v 52. min zopakoval dorážku do odkrytej Hálovej svätyne - 4:1. V 58. min lietali v Samsung Aréne na ľad čiapky, keď Kropáč zavŕšil čistý hetrik. Trenčanom sa nepodarilo pokoriť "belasých" ani v piatom zápase sezóny, naopak slovanisti prvýkrát v nadstavbe o 1. - 6. miesto zvíťazili a naplno zabodovali.

HKm Zvolen - HC Košice 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Góly: 26. Juraško (Gálik, P. Barinka), 40. Sivák (P. Barinka, Gálik), 55. L. Čierny (Turek, M. Chovan) - 7. Michel Miklík (M. Šterbák), 11. J. Kopecký (Kmiť, Špelda), 26. S. Gron (J. Kopecký), 32. Húževka (Kmiť, J. Kopecký), 56. Šimurda (Juraj Sýkora, Rudolf Huna)
Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - Novák, Vojtek, 1670 2811 divákov

Zvolenčania sa od úvodných sekúnd zahrýzli do súpera, ale Lipovský zatiahol roletu. Hostia ťažili z minima maximum, v 7. min po strele Šterbáka tečoval puk v presilovke pred brankárom Murínom Miklík. Domáci tlačili, ale góly dávali hostia. V 11. min im vyšiel rýchly brejk, po prihrávke Kmiťa skóroval z pravej strany bez prípravy Kopecký. Ani v druhej tretine sa obraz hry nemenil. V 26. min strieľali gól Košičania v oslabení, po zlej rozohrávke Siváka našiel Kopecký Grona, ktorý zoči-voči domácemu gólmanovi nezaváhal. Zvolenčania však odpovedali o 47 sekúnd neskôr a presilovku nakoniec využili. Po strele Gálika Lipovský puk vyrazil a Juraško bol z dorážky úspešný. V 32. min hostia opäť využili presilovku, po Kmiťovej prihrávke sa presadil z troch metrov pred Murínom Húževka. Zvolenčania vymenili brankára, šancu dostal Škrečko, ktorý za svoj chrbát v druhej časti hry gól nepustil. Najprv vychytal Rudolfa Hunu, potom Húževku a napokon aj Bartoša. Zvolenčanom sa podarilo streliť gól do šatne, v poslednej sekunde presilovej hry sa po prihrávke Barinku presadil peknou strelou spoza pravého kruhu Sivák. V tretej tretine Zvolen do svojho súpera búšil, nevyužil viac ako minútovú presilovku 5 proti 3, no napokon v 55. min peknou strelou tesne nad ľadom spoza kruhu prekonal Lipovského Ladislav Čierny. Domáci sa však nezmohli na vyrovnanie, pretože o minútu a 19 sekúnd nato pykali. Hostia ťažili z rýchleho brejku, ktorý založil Huna a prihrávku Sýkoru zužitkoval Šimurda. Na konci stretnutia mal Zvolen výhodu presilovej hry, "oceliari" však už domácich nepustili k slovu.

Skupina o 7. - 13. miesto:
NEDEĽA
MsHK Garmin Žilina - SkiPark MHK Kežmarok 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Góly: 19. Hriňa (M. Kokavec, Koložváry), 26. M. Kokavec (Koložváry, Jabrocký), 31. Kusovský (R. Kontšek, Vala), 34. Koložváry (Kusovský) - 28. Slaninák (Svitana, Škovira), 49. Palovčík (Čížek, P. Segľa), 60. Brincko (Šechný)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Jankovič, 1150 divákov

Úvod stretnutia tabuľkových súperov sa začal vo svižnom tempe, ale bez väčších príležitostí na oboch stranách. Ojedinelé strelecké pokusy domáci Kučera a hosťujúci Klempa kryli. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v 15. min Žilinčan Pleva, hosťujúci gólman však bol pozorný. Nestačil už však na dorážku Hriňu, ktorý v 19. min tečoval Kokavcovou strelu od modrej. Druhú tretinu začali domáci aktívnejšie, mali dvakrát možnosť početnej prevahy a tú druhú v 25. min Kokavcom využili na vsietenie druhého gólu. Netrvalo dlho a domáca obrana nechala samého pred Kučerom Slanináka a ten na trikrát poslal puk za jeho chrbát. Ďalšie dva góly Žiliny padli zhodne po pravej strane Klempovej bránky. Najskôr v 35. min strelu Kontšeka tečoval obranca Kusovský a o tri minúty neskôr presne z toho istého miesta mieril Koložváry. Po štvrtom góle išiel Klempa dole z ľadu a nahradil ho Budai. Úvod poslednej tretiny bol priemerný z oboch strán. Divákov zobudil až gól v 49. min, ktorý strelil Palovčík, keď sa sám ocitol pred Kučerom a znížil na 2:4. V závere zápasu bol vylúčený domáci Javín. Kežmarčania odvolali brankára a Brinckovi sa podarilo vsietiť kontaktný gól, avšak zvyšných 15 sekúnd na vyrovnanie už nestačilo.

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK VSR SR 20 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 1. M. Lukáč (R. Stantien, Dora), 51. Kasík (D. Buc, Lapšanský), 56. M. Lukáč (D. Skokan, Michal Segľa) - 24. Gašparovič (Pichnarčík)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Valach, Gajan, 783 divákov

Pod Tatrami sa favorit presadil už v prvej minúte. Po 48 sekundách skóroval Lukáč a poslal Poprad do vedenia. O chvíľu mohol v dobrej pozícii zvýšiť Martin Segľa, no zoči-voči Hiadlovskému neuspel. V 15. minúte po dobrej kombinácii pálil Brejčák, no trafil len do betónu hosťujúceho gólmana. V úvodnej dvadsaťminútovke sa hralo prakticky len na jednu bránu, no druhý gól domáci hokejisti nepridali ani po Kasíkovej rane, ktorá opečiatkovala žŕdku. Podtatranci vstúpili do druhej tretiny veľmi nekoncentrovanou hrou a tak jej úvod patril hosťom, ktorí mohli vyrovnať Uhnákom. Čo sa nepodarilo jemu, dokonal Gašparovič, ktorý využil zaváhanie popradskej defenzívy na vyrovnanie - 1:1. Poprad mohol odpovedať Stantienom, no jeho teč v sieti neskončil. V 27. min mali reprezentanti možnosť 103-sekundovej presilovky o dvoch hráčov, no po Štajnochovom projektile zazvonila len žŕdka Šimonovičovej brány. Kamzíci zlepšili svoj pohyb a pred Hiadlovským to vrelo. Kasíkov bekhend však skončil znovu len na konštrukcii bránky. Do tretej tretiny vstúpili útočnejšie domáci, no ich pokusy kazil výbornými zákrokmi vo forme chytajúci Hiadlovský. Zahrmieť mohlo na druhej strane, v 45. minúte unikol obrane Gašparovič a zastavil ho až domáci brankár. Misky váh však naklonil na popradskú stranu presilovkovou trefou aktívny Kasík. Víťazstvo domácich ešte potvrdil Lukáč, ktorý skóroval po nezištnej prihrávke Skokana spoza brány - 3:1. Dvadsiatka síce 50 minút Poprad trápila, no po inkasovaných góloch už sily na zvrat jej hráči nenašli.

HK Ardo Nitra - MHC Martin 4:5 po predĺžení (3:2, 0:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 11. Rumpel (Mertel, Ďurkech), 15. Mertel (S. Saliji), 16. T. Chrenko (Ďurkech, Čaládi), 60. S. Saliji (Bobček, M. Chrenko) - 7. Beran (Džerinš), 9. L. Havel (Klepáč), 48. Dornič, 55. I. Ďatelinka (Džerinš, Beran), 61. I. Ďatelinka
Vylúčení: 7:12 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič - Müllner, Šefčík, 1759 divákov

Hostia mali ukážkový nástup do stretnutia, keď z úvodných dvoch striel na bránu Nitry dvakrát skórovali. V 7. minúte potrestal chybu v rozohrávke domácich Beran, o dve minúty Klepáč ideálne vysunul Havla a blafákom zvýšil v presilovke na 2:0 pre hostí. V 11. minúte však prišla odpoveď Nitranov, keď od modrej vystrelil Ďurkech a obrana hostí nechala príliš veľa času i priestoru na dorážku Rumpelovi - 1:2. Vzápätí prišli ďalšie dva zlepené góly domácich a skóre sa otočilo. Najskôr v presilovke napriahol od modrej Mertel z pozície obrancu a krátko na to rovnako pri početnej výhode trafil presne Tomáš Chrenko. V 17. min sa blysol efektným zákrokom domáci brankár Šúrek, keď po tvrdej strele od modrej čiary vytiahol semafor. To isté predviedol v úvode druhej tretiny na opačnej strane český gólman v martinskom drese Lakosil po strele T. Chrenka. V druhej časti hry sa hralo bez gólového efektu, minimum šancí bez problémov zlikidovali obaja brankári. Na začiatku tretej tretiny mali hostia veľmi blízko k vyrovnaniu, keď v pokračujúcej presilovke Martina trafil Ďatelinka tvrdou strelou pravú žrď. Na opačnej strane prečíslenie troch na dvoch vyriešil Slovák spätnou prihrávkou na Garipa Salijiho, ktorý osamotený medzi kruhmi prestrelil bránku. Krátko na to vychytal domáci brankár Šúrek nájazd Appela, no v 48. minúte ušiel v oslabení Dornič a blafákom vyrovnal na 3:3. V 55. min namieril Havel v samostatnom úniku Šúrekovi medzi betóny, no domáci gólman podržal svoj tím, avšak krátko na to nie, pretože Beranovú strelu síce zneškodnil, no puk dotlačil do bránky Ďatelinka - 3:4. V záverečnej minúte tretej tretiny prišlo nitrianske vyrovnanie, keď po tvrdej strele od modrej čiary neudržal Lakosil puk a pred bránkou sa najrýchlejšie zorientoval Samir Saliji - 4:4. V 58. sekunde predĺženia skóroval so šťastím Ďatelinka a uzavrel stav na 4:5. Martinský zadák nahodil puk na zadný mantinel, od ktorého sa odrazil k Šúrekovi a ten ho nešťastne zrazil do siete.