Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2020

Sulíkov plán je obžalobou Matoviča z nečinnosti, Hlas-SD ho hodnotí ako precízny a racionálnyPandemický plán, ktorý predstavila strana Sloboda a Solidarita (SaS), je podľaZdieľať
img_6616 676x451 23.11.2020  - Pandemický plán, ktorý predstavila strana Sloboda a Solidarita (SaS), je podľa Hlasu - sociálnej demokracie (Hlas-SD) obžalobou premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) z nečinnosti.

Málo a veľmi nakazené regiónyNa pondelkovej tlačovej konferencii to uviedol poslanec Národnej rady SR a člen strany Hlas-SD Richard Raši. Doplnil, že nerozumie, prečo má Slovensko dva pandemické plány. Okrem SaS plán pripravilo aj ministerstvo zdravotníctva.

„Plán SaS je viac precízny, nedáva možnosť robiť absurdnosti,“ povedal Raši. Plán liberálov považuje za striktný a racionálny. Základnou myšlienkou plánu SaS, ktorý v pondelok predstavili, je rozlišovať medzi málo a veľmi nakazenými regiónmi.

Semafor zdravia je rozdelený na osem kapitol, prvá sa týka všeobecných podmienok, ktoré platia vždy. Súčasťou semaforu sú zároveň špecifické opatrenia. Tie budú jednotlivým regiónom prideľované podľa toho, v akom stave sa nachádzajú.

Celé Slovensko je v pláne SaS rozdelené na 36 častí podľa jednotlivých obvodov regionálnych úradov verejného zdravia. Každá takáto časť Slovenska by mala pridelené skóre.

Štyri veličiny


To by určovali štyri veličiny, a to počet nakazených na 100-tisíc obyvateľov, počet nakazených ľudí nad 65 rokov na 100-tisíc obyvateľov z tejto vekovej skupiny, rýchlosť ako sa vírus šíri a pozitivita, teda koľko percent z urobených testov bolo pozitívnych.

Hlas zároveň vyzýva premiéra, aby prestal s prípravou decembrového celoplošného testovania a tiež, aby zrušil nákup 16 miliónov antigénových testov a nakupoval len na základe odporúčaní Európskej komisie.

Celonárodné celoplošné testovanie je podľa Rašiho nezodpovedné voči ľuďom, samosprávam aj zdravotníkom. „Žiadna iná krajina na svete nás celoplošným testovaním nenasleduje a ani nebude,“ doplnil Raši.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sulíkov plán je obžalobou Matoviča z nečinnosti, Hlas-SD ho hodnotí ako precízny a racionálny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 231 nakazených a viac ako 2-tisíc vyliečených, počet úmrtí sa zvýšil na 693 (23. 11. 2020)
 Foto: Sulíkov plán má 20 strán, navrhuje napríklad aj zadarmo rúška pre seniorov. Rieši aj odškodnenie prevádzok či systém na hraniciach (23. 11. 2020)
 Sulík ide opäť proti Matovičovi, strana SaS nepodporí ďalšie celoplošné testovanie (23. 11. 2020)
 Žiaci by sa mohli vrátiť do škôl v pondelok 30. novembra, dôležité budú nastavené pravidlá (23. 11. 2020)
 Podnikateľov by mohli odškodniť vďaka univerzálnemu zákonu, ktorý chcel Sulík predložiť (23. 11. 2020)
 Španielsko vyžaduje od všetkých cestujúcich negatívne testy, antigénový však neuznávajú (23. 11. 2020)
 Matovič: Plán Richarda Sulíka je cestou do pekla. Navyše ho podľa neho odkopíroval a urobil kompilát (23. 11. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku potvrdili ďalších 27 úmrtí na covid-19. Za sobotu zistili 984 pozitívnych z 5691 PCR testov (22. 11. 2020)
 Richard Sulík predstaví svoj pandemický plán. Rátať by mal s 36 obvodmi, prezradil (22. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Očkovanie proti koronavírusu by malo dobrovoľné, vyhlásil hlavný hygienik Mikas
<< predchádzajúci článok
Darček s originálnym a jedinečným dizajnom

Sulíkov plán je obžalobou Matoviča z nečinnosti, Hlas-SD ho hodnotí ako precízny a racionálny - diskusné fórum čitateľov