Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2020

Matovič: Plán Richarda Sulíka je cestou do pekla. Navyše ho podľa neho odkopíroval a urobil kompilátSulíkov plán označil za populistickú hru, ktorej chýba solidarita.Zdieľať
Matovič: Plán Richarda Sulíka je cestou do pekla. Navyše ho podľa neho odkopíroval a urobil kompilát

Pandemický plán, ktorý v pondelok predstavil minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík, je skôr cestou do pekla. Pred rokovaním ústredného krízového štábu (ÚKŠ) to povedal predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO), ktorý Sulíkov plán označil za populistickú hru, ktorej chýba solidarita.


Matovič kritizuje regionálnu diferenciáciu, myslí si, že je to nezodpovedné. "To, že ak to budeme mať na západe krajiny zelené, ale nebude nás zaujímať, či východ nám horí, je nezodpovedné. Nás teda akože nemá zaujímať, že v inom kúte krajiny budú zomierať ľudia, dôležité je to, aby sme v Bratislave išli do reštaurácie a dáme si tam 'cigárko'?" pýtal sa Matovič. "Musíme sa pozerať na Slovensko ako jednotnú a spojenú krajinu," zdôraznil

Pandemický plán SaS by podľa jeho slov nemal byť témou na pondelkovom rokovaní. Sulík by ho mal najskôr predstaviť na konzíliu odborníkov a pandemickej komisii, a ak tam získa hlasy odborníkov, potom sa má o ňom rokovať aj na ÚKŠ. Rovnako však má na prerokovania počkať aj semafor, ktorý má pripravený minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO). "Chceli sme to dnes predstaviť, ale keďže ľudia sú v neustálom chaose, nech teda najskôr predstaví plán pán Sulík a nech sa aj na úrovni odborníkov vyselektuje plán, podľa ktorého pôjdeme," povedal Krajčí.

V prípade testovania podľa Matoviča platí, že ÚKŠ súhlasilo so systémom testovania ako nástrojom na zníženie počtu denných prírastkov tak, aby denný limit nepresahoval 500 pozitívnych prípadov.

Sulík prichádzajúci na ÚKŠ ešte pred premiérom a šéfom zdravotníctva povedal, že očakáva diskusiu o svojom pláne, minister školstva Branislav Gröhling (SaS) to, že verí, že k 30. novembru budú môcť otvárať školy. Matovič mu pred novinármi odkázal, nech radšej najskôr prehovorí do duše straníckemu šéfovi a nech v SaS nemenia svoje postoje tomu, s čím predtým súhlasili. Matovič však naznačil, že prichádza s návrhom, že aspoň maturanti by sa mohli dostať do škôl skôr.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 231 nakazených a viac ako 2-tisíc vyliečených, počet úmrtí sa zvýšil na 693 (23. 11. 2020)
 Foto: Sulíkov plán má 20 strán, navrhuje napríklad aj zadarmo rúška pre seniorov. Rieši aj odškodnenie prevádzok či systém na hraniciach (23. 11. 2020)
 Sulík ide opäť proti Matovičovi, strana SaS nepodporí ďalšie celoplošné testovanie (23. 11. 2020)
 Žiaci by sa mohli vrátiť do škôl v pondelok 30. novembra, dôležité budú nastavené pravidlá (23. 11. 2020)
 Podnikateľov by mohli odškodniť vďaka univerzálnemu zákonu, ktorý chcel Sulík predložiť (23. 11. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku potvrdili ďalších 27 úmrtí na covid-19. Za sobotu zistili 984 pozitívnych z 5691 PCR testov (22. 11. 2020)
 Richard Sulík predstaví svoj pandemický plán. Rátať by mal s 36 obvodmi, prezradil (22. 11. 2020)
 Strana Spolu spúšťa petíciu za otvorenie škôl (22. 11. 2020)
 ŠTÚDIA: Nákaza koronavírusom vytvára imunitu na najmenej pol roka (21. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Ako bezpečne odstrániť tapety aj lepidlo?
<< predchádzajúci článok
Košičanov obvinili z nahlásenia bomby na súdoch, v máji podpálili aj auto

Matovič: Plán Richarda Sulíka je cestou do pekla. Navyše ho podľa neho odkopíroval a urobil kompilát - diskusné fórum čitateľov