02. marca 2007

Superkombinácia pre Hospovú, glóbus pre Schildovú

Víťazkou piatkovej superkombinácie v rámci Svetového pohára žien 2006/2007 v alpskom lyžovaní v talianskom Tarvisiu sa stala vďaka najrýchlejšie zajazdenému slalomu Rakúšanka Nicole Hospová, ktorá ...

TARVISIO 2. marca (WEBNOVINY) - Víťazkou piatkovej superkombinácie v rámci Svetového pohára žien 2006/2007 v alpskom lyžovaní v talianskom Tarvisiu sa stala vďaka najrýchlejšie zajazdenému slalomu Rakúšanka Nicole Hospová, ktorá bola po zjazde až na devätnástej priečke. Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová skončila na 27. mieste a pripísala si 4 body do hodnotenia SP.

Dvadsaťtriročná pretekárka sa v kombinácii Svetového pohára vôbec po prvý raz v kariére dostala na stupne víťazov, pritom na MS 2003 v St. Moritzi bola v tejto disciplíne strieborná. Druhú priečku po zjazde si s odstupom 32 stotín sekundy udržala vicemajsterka sveta zo švédskeho Aare Američanka Julia Mancusová a tretia skončila celkovo Rakúšanka Marlies Schildová. Bronzová z nedávnych MS a líderka aktuálneho poradia SP bola aj po prvej časti súťaže na rovnakej pozícii. Vďaka tretej priečke si Schildová definitívne zabezpečila malý glóbus v hodnotení disciplíny vo Svetovom pohári. Pre 25-ročnú Rakúšanku je to druhý krištáľový glóbus v sezóne, minulý týždeň v Sierra Nevade si už zabezpečila triumf v SP v slalome.

Víťazka poludňajšieho zjazdu a úradujúca majsterka sveta Anja Pärsonová skončila napokon hneď za medailovými priečkami na štvrtej pozícii. Zaujímavosťou je, že nedávne zlato švédskej veteránky zo svetového šampionátu je jej jediným kombinačným triumfom v kariére.

Slovenka Veronika Zuzulová, ktorá je slalomovou špecialistkou a na majstrovstvách sveta sa posunula po svojej silnej disciplíne z 35. priečky až na konečné deviate miesto, bola v piatok v Tarvisiu po zjazde tridsiata ôsma so stratou 3,35 sekundy na Pärsonovú. Na náročnej trati však napokon nezopakovala svoj excelentný výkon z Aare a v konečnom hodnotení sa posunula iba na konečné 27. miesto s odstupom viac ako štyroch sekúnd. Podobne dopadla aj majsterka sveta v slalome Češka Šárka Záhrobská, ktorá sa z 37. miesta dostala na dvadsiate štvrté.

Výsledky - superkombinácia SP v zjazdovom lyžovaní žien v Tarvisiu (Tal.):

1. Nicole Hospová (Rak.) 2:10,15 min, 2. Julia Mancusová (USA) +0,32 s, 3. Marlies Schildová (Rak.) +0,33, 4. Anja Pärsonová (Švéd.) +0,40, 5. Resi Stieglerová (USA) +0,50, 6. Elisabeth Görglová (Rak.) +1,07, 7. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +1,37, 8. Petra Robniková (Slovin.) +1,57, 9. Johanna Schnarfová (Tal.) +1,67, 10. Ingrid Jacquemodová (Fr.) +2,00,... 27. Veronika Zuzulová (SR) +4,16