20. februára 2009

Superkombinácia pre Rieschovú, malý glóbus Pärsonovej

Posledná superkombinácia sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok sa v talianskom Tarvisiu stala korisťou Nemky Marie Rieschovej, ani prvenstvo jej však nestačilo na obhajobu malého krištáľového ...

TARVISIO 20. februára (WEBNOVINY) - Posledná superkombinácia sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok sa v talianskom Tarvisiu stala korisťou Nemky Marie Rieschovej, ani prvenstvo jej však nestačilo na obhajobu malého krištáľového glóbusu. Ten získala v Tarvisiu piata Švédka Anja Pärsonová. Druhá skončila s odstupom 49 stotín líderka po zjazdárskej časti a vedúca pretekárka SP Američanka Lindsey Vonnová. Tretiu priečku si v piatok v súčte zjazdu a jedného kola slalomu vyjazdila Rakúšanka Kathrin Zettelová (+2,03).

Dvadsaťštyriročná Nemka Rieschová si na svoje konto pripísala iba druhé víťazstvo v superkombinácii v seriáli SP, celkovo je to pre ňu štvrté pódiové umiestnenie v tejto disciplíne. Obhajkyňa malého krištáľového glóbusu absolvovala zjazd a jedno kolo slalomu vo výslednom čase 2:18,57 min. Už v zjazde si vybojovala výhodnú druhú pozíciu, ktorú napokon pretavila v jedenáste víťazstvo v pretekoch Svetového pohára a v celkovom hodnotení SP v zjazdovom lyžovaní o 20 bodov stiahla náskok vedúcej Američanky Lindsey Vonnovej. "Po zisku zlata na svetovom šampionáte som bola pod tlakom. Zjazd mi vyšiel veľmi dobre, som s ním spokojná. V úvode sezóny som s ním síce mala trochu problémy, no teraz je to už oveľa lepšie," prezradila po pretekoch víťazka Rieschová. Vonnová, ktorá aj napriek pozície líderky po zjazde (náskok pred Rieschovou 0,76 s) napokon skončila druhá, má pred Rieschovou v hodnotení SP náskok 159 bodov. Na vynikajúce tretie miesto sa až z 23. pozície po zjazde druhou najlepšou slalomovou časťou prepracovala v Tarvisiu úradujúca majsterka sveta z francúzskeho Val d´Isere Kathrin Zettelová (Rak.).

Veľkú radosť po odjazdení elitnej tridsiatky pretekárov mala určite Anja Pärsonová, ktorej aj piate miesto v Tarvisiu stačilo na zisk piateho malého krištáľového glóbusu v kariére. Okrem toho má vo svojej vitríne aj dva veľké glóbusy, ktoré získala v sezónach 2003/04 a 2004/05. "Som veľmi rada, že sa mi podarilo získať malý glóbus, ale chcela som si ho vyjazdiť víťazstvom na svahoch v Tarvisiu. Dúfam, že v sobotu v zjazde už neurobím žiadnu chybu. Keď zajazdím tak, ako viem, môžem vyhrať," povedala Pärsonová.

Svetový pohár v alpských lyžiarskych disciplínach - ženy - Tarvisio (Tal.):
Superkombinácia (zjazd + 1 kolo slalomu): 1. Maria Rieschová (Nem.) 2:18,57 min (1:31,98 min + 46,59 s), 2. Lindsey Vonnová (USA) +0,49, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) +2,03, 4. Rabea Grandová (Švajč.) +2,05, 5. Anja Pärsonová (Švéd.) +2,25, 6. Johanna Schnarfová (Tal.) +2,79, 7. Andrea Dettlingová (Švajč.) +2,81, 8. Elisabeth Görglová (Rak.) +3,01, 9. Anna Fenningerová (Rak.) +3,30, 10. Nadja Kamerová (Švajč.) +3,42.