24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

11. mája 2006

Švajčiari zmazali dvojgólové manko so Švédmi

Skonto Arena v lotyšskej Rige bola počas stredajšieho zápasu Švédska so Švajčiarskom plná emócií. Po remíze 4:4 sa Švédi stali víťazmi C-skupiny a oba tímy si do kvalifikačnej F-skupiny prenášajú ...

RIGA 11. mája (WN/SITA) - Skonto Arena v lotyšskej Rige bola počas stredajšieho zápasu Švédska so Švajčiarskom plná emócií. Po remíze 4:4 sa Švédi stali víťazmi C-skupiny a oba tímy si do kvalifikačnej F-skupiny prenášajú po troch bodoch. Pre problémy s ľadom museli duel na 75 minút v 27. min za stavu 1:1 prerušiť. Švédi boli po záverečnej siréne s remízou nespokojní. „Štyri inkasované góly sú v zápase proti tímu, akým je Švajčiarsko, trocha priveľa. Mali sme veľa príležitostí na skórovanie, ale rovnaké množstvo sme ponúkli našimi chybami aj súperovi,“ povedal útočník Henrik Zetterberg, ktorý v 14. min otváral skóre po skvelej prihrávke od Niklasa Kronwalla. Švédi v prvej tretine dominovali, ale svoj náskok nedokázali zvýšiť. Ešte pred prerušením zápasu Švajčiari vyrovnali. Po návrate z kabín tempo hry upadlo, obom mužstvám chýbal dôraz i presnosť. V tretej časti hry sa podaril Švédom nástup a dvakrát odskočili helvétskemu krížu na rozdiel dvoch gólov. Švajčiari sa nevzdávali a dokázali vyrovnať na konečných 4:4. „Bol to skvelý návrat do zápasu. Dokázali sme zmazať manko a vybojovať bod. V minulosti sme mali problémy hrať proti fyzicky vyspelým tímom. Teraz sa to mení, naši súperi budú mať problém s našou fyzickou hrou,“ povedal švajčiarsky kapitán Mark Streit.