15. novembra 2009

Svatoš s gólom, asistencie Cháru a Gáboríka

V sobotňajších zápasoch sa do kanadského bodovania zapísali traja slovenskí reprezentanti. Marek Svatoš strelil gól, Zdeno Chára asistoval pri dvoch góloch svojho tímu a Marián Gáborík prihral na ...

NEW YORK 15. novembra (WEBNOVINY) - V sobotňajších zápasoch sa do kanadského bodovania zapísali traja slovenskí reprezentanti. Marek Svatoš strelil gól, Zdeno Chára asistoval pri dvoch góloch svojho tímu a Marián Gáborík prihral na jediný gól Rangers v súboji s Ottawou.

"Jazdci" z New Yorku vydreli víťazstvo 2:1 až v samostatných nájazdoch, ktoré v siedmom kole rozstrelu rozhodol nováčik Pierre-Alexandre Parenteau. V riadnom hracom čase sa skóre menilo iba v druhej tretine. Vedenia sa ujali hostia po presnej strele obrancu Briana Leeho. O necelých šesť minút však ušli v oslabení Marián Gáborík s Václavom Prospalom a český center usmernil za chrbát Gáboríkom nahodený puk. Pre trenčianskeho odchovanca to bol 25. bod v tejto sezóne, čím si upevnil druhé miesto v tabuľke produktivity celej súťaže. V nájazdoch už Gáborík neuspel a o víťazstve nakoniec rozhodol spomínaný Parenteau.

Ani dve asistencie Zdena Cháru nepomohli Bostonu k víťazstvu v Pittsburghu, hoci ho už mali takmer v hrsti. O dva body prišli "medvede" 0,4 sekundy pred koncom, keď po prihrávke uzdraveného Jevgenija Malkina vyrovnával veterán Bill Guerin na 5:5. V predĺžení potom po chybe hosťujúceho gólmana Tima Thomasa rozhodol v prospech "tučniakov" Pascal Dupuis. "Neviem čo sa udialo za bránkou, no zrazu som sa ocitol s pukom pred prázdnou bránkou a iba som ho jednoducho zasunul za čiaru. Je to stý gól mojej kariéry, navyše víťazný v predĺžení, takže ma teší," uviedol po zápase Dupuis, ktorého gól ukončil štvorzápasovú šnúru Penguins bez víťazstva.

Na sobotňajší duel s Vancouvrom sa bude snažiť zabudnúť dvojica v drese Colorada Marek Svatoš a Peter Budaj. Hoci slovenský útočník svojim piatym gólom v sezóne znížil v 46. min v presilovke na 1:4, jeho spoluhráč Peter Budaj inkasoval v záverečnom dejstve 4 góly z 8 striel na svoju bránku a Colorado utrpelo doma debakel 2:8. Hostia predtým prehrali tri stretnutia v rade a takú efektivitu na ľade vedúceho tímu Severozápadnej divízie čakal málokto. Súpera však v úvodných siedmich minútach načal dvoma gólmi Henrik Sedin a švédsky reprezentant potom v tretej tretine skompletizoval svoj prvý hetrik v NHL.

Rovnaký kúsok sa podaril aj jeho krajanovi Henrikovi Zetterbergovi v drese Detroitu, ktorého ofenzívny stroj už naberá na obrátkach a Anaheim si z "Hockeytownu" odviezol sedem gólov. Zetterberg stihol trikrát prekonať Hillera v rozmedzí posledných jedenástich minút zápasu. Posledná tretina bola výnimočná nielen štvrtým hetrikom Zetterberga v kariére, ale aj celkovými ôsmimi gólmi. "Káčeri" totiž držali krok s domácimi až do 55 minúty, v ktorej bol stav vyrovnaný 4:4. "Bolo to dosť šialené, taký hokej hore - dole. Nakoniec sme však strelili viac gólov, dosiahli víťazstvo a to je najdôležitejšie"“ komentoval priebeh poslednej časti hry Zetterberg.

Obranca Tampy Bay Andrej Meszároš bol pri jedinom góle svojho tímu do siete Los Angeles, za čo mu do štatistík pribudol jeden plusový bod. Rovnako jeden bod získal aj jeho tím do tabuľky, pretože "blesky" nakoniec prehrali duel s hosťami z Kalifornie po samostatných nájazdoch, ktoré rozhodol najproduktívnejší muž súťaže Slovinec Anže Kopitar. Michal Handzuš v drese hostí odohral duel s bilanciou 3 strely, 2 trestné minúty a jeden mínusový bod.

Buffalo zastavilo päťzápasovú víťaznú šnúru "letcov“ z Philadelphie a jedným z hrdinov v drese hostí bol nováčik Tyler Ennis. Toho totiž na poslednú chvíľu povolalo vedenie Sabres z farmy v Portlande a 20-ročný mladík dorazil do Philadelphie iba 90 minút pred začiatkom duelu. Okrem pochvaly za dobrý výkon mohol byť hrdý aj na svoj premiérový gól v NHL, ktorým v druhej tretine zvyšoval na 2:0.

Výsledky - NHL - sobota:

Ottawa - New York Rangers 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Lee (J. Ruutu, Kelly) - 31. Prospal (GÁBORÍK), rozhodujúci nájazd premenil Parenteau. Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 36:28, brankári: Elliott - Lundqvist. Diváci: 17 561

Detroit - Anaheim 7:4 (2:0, 0:1, 5:3)
Góly: 14. Cleary (Kronwall, Bertuzzi), 20. Rafalski (Zetterberg), 46. Daciuk (Rafalski, Zetterberg), 50. Zetterberg (Cleary, Lidström), 56. Zetterberg (Cleary, Ericsson), 58. Helm (Eaves), 60. Zetterberg (Kronwall) - 29. Perry (Getzlaf), 44. Ryan (Getzlaf, Perry), 47. Lupul (Getzlaf, Boynton), 55 Getzlaf (Selänne, Ryan Whitney). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:23, brankári: Howard - Hiller. Diváci: 20 066

Florida - New York Islanders 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 3:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 31. Stillman (Dvořák), 31. Weiss (Horton), 40. Olesz (Moore, Kreps), 44. Frolík (Weiss, McCabe), rozhodujúci nájazd premenil Horton - 1. T. Jackman (Thompson, Park), 5. Hunter (Bailey, Sim), 49. Tavares (Nielsen, Streit), 54. Okposo (Tavares). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:40, brankári: Vokoun - Roloson. Diváci: 15

Philadelphia - Buffalo 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Góly: 43. Pronger (J.Carter, Briere), 51. J.Carter (M.Richards, Timonen) - 4. Vanek (MacArthur, D.Roy), 35. Ennis (Kennedy, Kaleta), 47. Gaustad (Myers, Mair). Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 31:25, brankári: Emery - Miller. Diváci: 19 641

New Jersey - Washington 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Góly: 10. C. White (Langenbrunner, Zubrus), 26. Langenbrunner (Murphy, Bergfors), 35. Parise (Zajac), 40. Halischuk (Bergfors, Sestito), 44. Murphy (Zajac) - 5. Fleischmann (Morrison, Green), 6. Perreault (Green, Bradley). Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:29, brankári: Brodeur - Theodore. Diváci: 16 521

Toronto - Calgary 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Góly: 6. Beauchemin (T. Kaberle, J.Blake), 25. Stajan (Kessel, Beauchemin) - 2. Iginla (Sjoström, O. Jokinen), 2. Nyström (Boyd), 10. Boyd (Moss, Nyström), 43. Iginla (Conroy, Pardy), 54. Bouwmeester (Dawes, Bourque). Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Orr, Mayers, Beauchemin - McGrattan, Prust, O. Jokinen (všetci na 5 min), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:22, brankári: Gustavsson (10. Toskala) - Kiprusoff. Diváci: 19 316

Pittsburgh - Boston 6:5 po predĺžení (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)
Góly: 2. Mckee (Malkin, Fedotenko), 17. Dupuis (Cooke, Lovejoy), 30. Crosby (Goligoski, Malkin), 49. Eaton (Crosby, Fedotenko), 60. Guerin (Malkin, Crosby), 62. Dupuis (J. Staal, Škoula) - 9. Wheeler (Krejčí, Hunwick), 24. Ryder (Wheeler), 36. Morris (P.Bergeron, Recchi), 55. Krejčí (CHÁRA, Morris), 58. Sturm (CHÁRA, Recchi). Vylúčení:3:3 na 2 min, navyše: Engelland - Bitz (obaja na 5 min), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:33, brankári: Johnson - Thomas. Diváci: 17 132

Tampa Bay - Los Angeles 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 52. Malone (Hale, Stamkos) - 48. Doughty (Kopitar, Smyth), rozhodujúci nájazd premenil Kopitar. Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Konopka na 5 + 10 min - Ivananš na 5 min, Simmonds na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:30, brankári: Niitymäki - Quick. Diváci: 16 612

Nashville - Montreal 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 11. Sullivan (Dumont), 53. Sullivan (Weber, Arnott). Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 55:20, brankári: Rinne - Price. Diváci: 15 604

St. Louis - San Jose 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 19. McClement (Winchester) - 29. Heatley (Boyle, Clowe), 29. Ortmeyer (Malhotra), 60. J. Thornton (Boyle). Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Janssen - Staubitz (obaja na 5 min), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:17, brankári: Ch. Mason - Nabokov. Diváci: 19 150

Phoenix - Dallas 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 21. Lang (Mueller, Yandle), 40. Schlemko (Fiddler, Lang), 44. Vrbata (Yandle, Hanzal) - 27. Modano (Ribeiro), 48. Niskanen (Eriksson, Modano). Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: Bisonette - Barch (obaja na 5 min), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:28, brankári: Bryzgalov - Turco. Diváci: 11 319

Colorado - Vancouver 2:8 (0:3, 0:1, 2:4)
Góly: 46. SVATOŠ (Quincey, Cumiskey), 51. Hendricks (O'Reilly, Foote) - 2. H. Sedin (Kesler, Raymond), 8. H. Sedin (Raymond, R. Johnson), 11. Hansen (Glass, R. Johnson), 29. Schneider (Samuelsson, Burrows), 52. Bernier (R. Johnson, Hansen), 53. H. Sedin (Edler, Raymond), 58. Bernier (Pettinger, Bieksa), 60. Glass (Schneider, Bieksa). Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: McLeod - Rypien (obaja na 5 min), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:30, brankári: Anderson (41. BUDAJ) - Luongo. Diváci: 15 823