24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

28. apríla 2007

Švédi hladko zdolali Talianov

Obhajca titulu majstra sveta v ľadovom hokeji Švédsko si vo svojom úvodnom vystúpení na svetovom šampionáte v Moskve hladko poradilo s Talianskom, ktoré zdolalo 7:1, hoci už vo 4. minúte prehrávalo. ...

MOSKVA 28. apríla (WEBNOVINY) - Obhajca titulu majstra sveta v ľadovom hokeji Švédsko si vo svojom úvodnom vystúpení na svetovom šampionáte v Moskve hladko poradilo s Talianskom, ktoré zdolalo 7:1, hoci už vo 4. minúte prehrávalo. Taliani sa prekvapujúco ujali vedenia, keď dokázali využiť presilovku gólom De Bettina. V ďalšom priebehu im však už Švédi nič nedovolili a ešte do prestávky stav stretnutia otočili vo svoj prospech, keď pri góle na 2:1 boli takisto úspešní pri presilovke. O osude zápasu sa rozhodlo v druhej tretine, kedy dokázali severania streliť štyri góly v priebehu šiestich minút. Taliani sa z tohto úderu už nedokázali spamätať a v poslednom dejstve inkasovali ešte jeden gól, opäť v oslabení.

A-skupina (Chodynka):
Švédsko - Taliansko 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Góly: 16. a 29. Davidsson (pri prvom Hedström, pri druhom Hornqvist), 18. Emvall (Akerman, Tärnström), 24. Martensson (Tarnström, Backström), 26. Bremberg (Davidsson, Hornqvist), 30. Hedström (Tärnström, Emwall), 52. Hallberg (Bremberg, Davidsson) - 4. De Bettin (Margoni)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: 0, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.) - Dedjoulia (Biel.), Eglitis (Lot.), 4420 divákov

Švédsko: Bäcklund - Stralman, Jonsson, Tärnström, Akerman, Enström, Hallberg - Steen, K. Jonsson, J. Jonsson - Martensson, Wallin, Emwall - Hornqvist, Bremberg, Davidsson
Taliansko: Carpano - Helfer, Borgatello, Strazzabosco, Lorenzi, Trevisiani, Signoretti - de Brettin, Margoni, Cirone - Lefebvre, Parco, Chitarroni - Scandella, Ramoser