Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. decembra 2019

Svetová klimatická konferencia pokračuje aj v nedeľuKlimatická konferencia OSN (COP25) v Madride pokračuje aj v nedeľu, keďže sa jej účastníkom stále nepodarilo prelomiť patovú situáciu a doriešiť hlavné body rokovaní. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Madrid 15. decembra (TASR) - Klimatická konferencia OSN (COP25) v Madride pokračuje aj v nedeľu, keďže sa jej účastníkom stále nepodarilo prelomiť patovú situáciu a doriešiť hlavné body rokovaní. Informovala o tom v noci na nedeľu tlačová agentúra AP. Záverečné plenárne zasadnutie delegátov bolo pôvodne naplánované na piatkový večer.


Čilska ministerka pre životné prostredie Carolina Schmidtová, ktorá vedie klimatickú konferenciu OSN, unaveným delegátom povedala, aby preskúmali nové dohody, ktoré vypracovala jej skupina a stretli sa na ďalších rokovaniach.

Zhodnotila, že rozhovory, ktoré vstúpili do 14. dňa, sú "veľmi ťažké, veľmi dlhé". Schmidtová napriek tomu povedala, že určitý pokrok sa už dosiahol a podľa jej slov sa "veci dávajú dokopy".

Na klimatickej konferencii v Madride sa zúčastňujú zástupcovia 196 krajín a Európskej únie.

Cieľmi klimatického summitu, ktorý sa začal 2. decembra a pôvodne sa mal skončiť už v piatok 13. decembra, sú sformulovanie záverečného vyhlásenia, dohoda o financovaní opatrení na ochranu klímy v chudobnejších krajinách, stanovenie pravidiel pre obchodovanie s emisnými povolenkami a určenie podoby ďalšej medzinárodnej spolupráce pri ochrane klímy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ANALÝZA: Rozdiely medzi školami nie sú len pre rómske deti
<< predchádzajúci článok
Výčiny počasia vo Francúzsku zabíjali

Svetová klimatická konferencia pokračuje aj v nedeľu - diskusné fórum čitateľov