Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. decembra 2019

V centre Bejrútu si nočné nepokoje vyžiadali množstvo ranenýchIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bejrút 15. decembra (TASR) - Zrážky medzi protivládnymi demonštrantmi a poriadkovou políciou vypukli v noci na nedeľu v Bejrúte, keď sa protestujúci chceli násilím dostať do priestoru okolo budovy libanonského parlamentu. Píše o tom agentúra DPA.


Protestujúci sa pokúšali preraziť kovové zátarasy na prísne stráženom Hviezdnom námestí (Nadžma), čo prinútilo políciu a bezpečnostné jednotky použiť na ich rozohnanie slzotvorný plyn.

Obyvatelia Libanonu protestujú v uliciach už od polovice októbra proti korupcii a dožadujú sa odchodu vládnucich elít. V krajine nastala hospodársky a politický chaos, najhorší od čias občianskej vojny z rokov 1975-90.

Podľa libanonskej polície utrpeli pri víkendových nočných nepokojoch zranenia vyše dve desiatky policajtov, ktorých zasiahli kamene, čo na nich hádzali demonštranti.

Libanonský Červený kríž zase uvádza, že najmenej 70 demonštrantov malo zdravotné problémy po nadýchaní sa slzotvorného plynu.

V dôsledku nepokojov odstúpil dva týždne od ich vypuknutia - 29. októbra - predseda libanonskej vlády Saad Harírí. Jeho demisia bola jednou z hlavných požiadaviek protestujúcich.

Hlboko rozdelená politická scéna však nedosiahla dohodu o novom predsedovi vlády. Túto funkciu preto naďalej zastáva Harírí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najviac žien kandiduje za PS-Spolu,ženské líderky má OĽaNO a Hlas ľudu
<< predchádzajúci článok
ANALÝZA: Rozdiely medzi školami nie sú len pre rómske deti

V centre Bejrútu si nočné nepokoje vyžiadali množstvo ranených - diskusné fórum čitateľov