20. septembra 2009

Svitko majstrom Európy 2009 v endure jednotlivcov v E3

Slovenský reprezentant v enduro Štefan Svitko sa na ME 2009 jednotlivcov v talianskom stredisku Castilione Fiorentino (80 km od Florencie) stal majstrom Európy v triede E3 seniorov a v konečnom ...

CASTILIONE FIORENTINO 20. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v enduro Štefan Svitko sa na ME 2009 jednotlivcov v talianskom stredisku Castilione Fiorentino (80 km od Florencie) stal majstrom Európy v triede E3 seniorov a v konečnom poradí bez rozdielu tried obsadil cenné 3. miesto. Minuloročný vicemajster Európy v tejto triede v trojdňovom náročnom podujatí potvrdil svoju športovú formu a počas finálových pretekoch dominoval. Š. Svitko na stroji KTM v dejisku záverečného podujatia tohoročného seriálu ME vyhral všetky tri súťažné jazdy. Jeho kategóriu dokončilo iba 13 pretekárov.

Ďalší slovenský reprezentant Robert Kapajčík (KTM) skončil v Castione Fiorentino v triede E2 seniorov v konkurencii 19 jazdcov na 4. mieste a Thomas Hostinsky (KTM) bol dvanásty triede E1 juniorov. Jeho reprezentačný kolega Miroslav Ševela (TM) v spoločnej triede juniorov E2/E3 (23 pretekárov) uzatváral najlepšiu desiatku účastníkov ME 2009. Marek Borák (Gas Gas) sa v tejto konkurencii dostal na záver druhej dvadsiatky v juniorskej kategórii E2/E3.