10. mája 2009

Svitko vyhral enduro v Brezne pred Kapajčíkom o 1,6 s

Slovenský reprezentant v enduro Štefan Svitko na stroji KTM vyhral v nedeľu druhý súťažný deň 3. kola medzinárodných majstrovstiev SR v enduro a cross country v Brezne, na ktorom štartovalo rekordných 330 ...

BREZNO 10. mája (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v enduro Štefan Svitko na stroji KTM vyhral v nedeľu druhý súťažný deň 3. kola medzinárodných majstrovstiev SR v enduro a cross country v Brezne, na ktorom štartovalo rekordných 330 pretekárov zo Slovenska a Česka. Člen víťazného klubového družstva Hant Slovakia Team z minuloročnej Medzinárodnej šesťdňovej motoristickej súťaže v Grécku dominoval na 45 km okruhu v Brezne a okolí pred svojím kolegom z minuloročného Hant Slovakia Teamu Róbertom Kapajčíkom (KTM) iba o 1,6 s. Tretí v absolútnom poradí víkendových pretekov v Brezne skončil Zlatko Novosád na stroji Gas Gas.

Odchovanec košického motokrosu Svitko dosiahol najrýchlejší čas vo svojej triede E3, keď stanovené rýchlostné testy absolvoval v čase 25:08,86 min. Na 2. mieste v kráľovskej triede E3 časom 26:00,59 min skončil Zlatko Novosád (Gas Gas) a 3. priečku v E3 obsadil český jazdec Zdeněk Gottvald na motorke Husqaurna (26:17,19).
Kategóriu E1 v nedeľu časom 226:27,29 min vyhral Čech Martin Gottvald na stroji Husquarna pred Thomasom Hostinským (KTM, 26:32,57) a Marekom Giertlom (KTM, 26:33,72). Trieda E2 bola počas oboch dni úplne v réžii Róberta Kapajčíka (KTM, čas: 25:10,46), ktorému na Horehroní na chrbát dýchala dvojica Peter Králik (Beta, 26:21,34) a Miroslav Ševela (Gas Gas), ktorý v nedeľu časom 26:47,95 predstihol v sobotu bronzového Jaroslava Štrbeka (Suzuki). Rozhodcovský zbor víkendového podujatia vzhľadom na rekordný počet 330 pretekárov znížil aj v nedeľu počet povinných okruhov zo štyroch na tri a pretekári mládežníckych kategórii išli 45-kilometrový okruh v Brezne a okolí iba jedenkrát, aby všetci jazdci stihli do večera odjazdiť rovnaký počet kôl. V nedeľu sa na Horehroní jazdili veľmi rýchle časy aj vďaka ideálnemu slnečnému počasiu, ktoré bolo na strednom Slovensku počas druhého májového víkendu.

Výsledky medzinárodných majstrovstiev SR v enduro, 3. kolo, nedeľa 10. mája:

Absolútne poradie, 2. súťažný deň: 1. Štefan Svitko 25:08,86 min, 2. Róbert Kapajčík (obaja KTM) 25:10,46, 3. Zlatko Novosád (Gas Gas) 26:00,59
E1: 1. Martin Gottvald (ČR/Husquarna) 26:27,29, 2. Thomas Hostinský 26:32,57, 3. Marek Giertl (obaja KTM) 26:33,72
E2: 1. Róbert Kapajčík (KTM) 25:10,46, 2. Peter Králik (Beta) 26:21,34, 3. Miroslav Ševela (Gas Gas) 26:47,95
E3: 1. Štefan Svitko (KTM) 25:08,86, 2. Zlatko Novosád (Gas Gas) 26:00,59, 3. Zdeněk Gottvald (ČR/ Husquarna) 26:17,19